Potravinářská barviva na dort k prvním narozeninám?

aajda
11. kvě 2012

Ahoj holky, plánuju dcerce udělat dort k prvním narozkám (piškoty, bílý jogurt, trochu tvarohu, trochu smetany ke šlehání, jablka, hrušky). Koupila jsem balíček potravinářských barev, protože se mi líbí duhové dortíky, které tu často vídám v inspiračních fotkách. Ale teď váhám, jestli barvy použít, přeci jen jsou to vlastně jenom samá éčka... Co si o tom myslíte? Zvažuju, jestli pro ní převáží pozitiva (dort se jí bude víc líbit) nebo negativa (škodlivá éčka).
Jinak podotýkám, než se do mě pustíte, na stravu Agátky hodně dbám, ale říkala jsem si, že ten dort nesní celý, bude to spíš na patlání...

terkaz
11. kvě 2012

ahojky, recept jak pises. bez barvicek a libil se mooooc 🙂 I kdyz v tom pomeru kolik toho ditko sni, asi by se take pro jednou nic nestalo 😉

vlckulka
11. kvě 2012

No, za sebe říkám, že bych barvičky nedala. Dětem dávám spoustu věcí, nejsem vyloženě úzkostlivá matka, která pečlivě hlídá jídelníček, ale zrovna ty potravinářské barvy se mi moc nelíbí, je to celé vyloženě chemie a na to mají času dost 🙂 Z ovoce se dá vykouzlit krásný barvený dortík, který se malé určitě také bude líbit 😵

andy80
11. kvě 2012

Barvičky bych taky nedala, dá se to obarvit ovocem, např. borůvky udělají pěknou barvu, akorát barvy nejsou tak syté.

berenika39
11. kvě 2012

Já si myslím, že malé se bude líbit jakýkoliv dort, který před ní postavíš. Ona přece nemá srovnání, aby řekla: ne, takový nechci, chtěla jsem jiný, Až jí bude pět, možná to bude mít smysl, ale ted - hlavně, že bude z lásky, že ho bude moct jíst, a to, jestli bude s éčkama, barvama, nebo bez - to je úplně jedno, ne?

tymothy
11. kvě 2012

Já hlasuju za nenabarvený. Když už se s tím budeš dělat, tak bych ho potom těmi barvivy nekazila. Stejně se jich ještě děcko nají ažaž. Mě se na dorty pro holky osvědčilo čerstvé ovoce v kombinaci s kompotovaným - to kompotované se nemusí sníst hned první den, nekompotované ano, jinak by se zkazilo. Z kompotů se mi osvědčily broskve a mandarinky, případně maliny. A z čerstvého hlavně jahody a kivi (pro barvu) 🙂 A dobrý typ je ovoce polít nakonec trochou želatiny nebo agaru.

kocicinka
12. kvě 2012

Já bych to určitě nebarvila, když pominu, že je to chemie, tak mě se ty barevné dorty prostě nelíbí, je to na první pohled takové "jedovaté" a ani mě to neláká k zakousnutí. My jsme měli dortíky čokoládové, ovocné a chutnaly vždy jak dětem, tak hostům 🙂

jmisa
12. kvě 2012

Já bych to taky nebarvila chemií. Obarvila bych to třeba těma borůvkama nebo malinama, jahodama, možná by to šlo i domácí marmeládou nebo sirupem a to by stačilo a navrch se dá kreslit rozpuštěnou čokoládou, když už.

mirunda
12. kvě 2012

Já bych to nehrotila a udělala klidně barevný dort.. má narozeniny, tak ať si to užívá se vším všudy.. 😵 Jednou za rok se to nezblázní přece.. 😵 😵 😵

blandik
13. kvě 2012

tak já jsem taky pro nebarevný, ve třech jsem to řešila, jestli budu barvit marcipán a rozhodla se, že ne...a ke druhým jsem dělala kombinaci bílo borůvkovou - uvařila jsem v borůvky s pudinkem /bez mlíka/ a nalila na pečíčí papír, z toho vykrajovátky vykrojila různé tvary, ozdobila hroznem a jahodama, použila kiwi...

ange_de_la_morte
15. kvě 2012

já používám práškové barvičky Rainbow, jsou z přírodních barviv ( aspoň to píše výrobce), ale jsou trošku dražší, okolo 70-80Kč za jeden kelímek barvičky