Potřebuji pomoct s křiklounem. Poradíte?

patricie1226
15. zář 2020

Dobrý den potřebuji radu, jsem zcela v koncích. Mam skoro 2 měsíčního chlapečka, každý den skoro cely jenom řve, na rukách většinou ne ale jinak ječí a ječí bříško ho netrápí, ječí i když je prebaleny,nakojeny,odbrknuty. To ze křičí doma ještě nějak zvládam ale ječí i v kočárku a to mě strašně deptá mám i staršího syna a ten byl vážně svatý a chci sním jezdit do města na hřiště ale můj malý čert mi to neskutečně znepříjemňuje nemohu ho pořad mít na rukách a ve svých dvou měsících váží skoro 7 kilo takže cely den v nosítku mi zničí záda. Je zlaty od doby co začne být večer, spí krásné někdy i celou noc třeba od půlnoci do 8 rána úplně v pohodě a pak zas peklo, jsem z toho zničena miluju procházky s kočárkem ale můj syn mi z každé procházky děla noční můru.

klokanka31
15. zář 2020

@patricie1226 Tak asi mu něco bude chybět... Nebo necítí z tebe nervozitu?

danvitka
15. zář 2020

A to bříško je opravdu vyloučené?

pipi_puncocha
15. zář 2020

Některé děti holt kočárek netolerují, nebo netolerují v nějaké fázi života. Na ty procházky bych se na kočárek vyprdla a vzala malého do šátku/nosítka, ať máte se starším klid a užijete si to všichni tři. Jestli tě bolí hodně záda z nosítka, je i možné, že ti nesedí, nebo nemáš vhodné - existují skupinky, kde si můžeš půjčit kdyžtak jiné na vyzkoušení, někdy trvá, než člověk nalezne vhodné.🙂

dundee88
15. zář 2020

@patricie1226 ja jsem na tom podobne, mam take doma maleho urvanka, jsou mu 3 mesice a skoro 6ti leteho syna. Mladsi take velmi casto place, u nas tedy naopak hlavne vecer, to je peklo, zatim jsme nenasli system jak deti uspat, aby maly neprokricel vecer, je to hodne narocne. Ale prijde mi, ze jeho plac je casto zapricineny unavou. Takze casto nosim v zavinovacce v naruci a houpu. V manduce je nekdy spokojeny, jindy rve, ale moc ho tam nedavam, protoze nevidim moc ucinek. Ale zajimavy postreh mi rekla pediatra, kdyz jsem s ni resila, ze porad place. Pry je na svuj vek veliky (mel 6,7kg v necelych 3 mesicich a to tvuj maly ma jeste vic), timpadem potrebuje hodne jist(coz je u nas pravda) a pry ho proste trapi brisko a nekterym detem se zazivani upravi az se zavedenim prikrmu.. tezko rict, ale prvni syn byl take dost uplakany, ale kolem 5,6 mesice(uz presne nevim) to uplne preslo. Ja vim, neni to moc rada, spis jako utecha, ze v tom clovek neni sam.. musime to nejak vydrzet.

ejmate
15. zář 2020

@patricie1226 Možná prostě potřebuje být u tebe. Zkus jiné nosítko, jestli tě z nošení bolí záda, tak ti buď nesedí nebo ho máš možná špatně nastavené.

patricie1226
autor
15. zář 2020

@klokanka31 ne právě jsem uvolněna a šťastná když jsme venku a ráno když se vzbudí 😔

patricie1226
autor
15. zář 2020

@danvitka ano moje mamka je zdravotní sestra a cítí ze bříško má volné nestahnuté

patricie1226
autor
15. zář 2020

@pipi_puncocha mám skvěle nositko jenže je vážně těžký půl dne zvladam ale cely je šílený

patricie1226
autor
15. zář 2020

@dundee88 ano je pravda ze potřebuje více jist takže je u prsa často jsem už z toho v koncích naštěstí starší syn dokáže spát třeba v autě i když malý vedle nej řve 😂

klokanka31
15. zář 2020

@patricie1226 A ty plně kojíš? Jestli nemá hlad...

pipi_puncocha
15. zář 2020

@patricie1226 celý den se to nedá, myslela jsem ho nést třeba ty 2h co jste venku se starším, nebo nevím na jak dlouho chodíte. 🙂

(Já mám teď už přes 10kg odmítajících kočárek a samostatný pohyb, takže chápu).

lendot
15. zář 2020

Od kamarádky znám velmi podobný příběh, bohužel se ji to nedaří efektivně řešit už víc jak půl roku od samého narození a miminko ji pláče skoro neustále. Nemám tedy žádnou speciální radu, jen jsem chtěla říct, že jsem nedávno viděla reportáž pořadu Víkend, která se plačícím dětem speciálně věnovala. Zkus se třeba na ni podívat, možná v ní najdeš nějaké zajímavé info. 🙂

patricie1226
autor
15. zář 2020

@klokanka31 ano kojim mléko mám dle doktorky vyhovující při narození měl 3930g v na kontrole potom 5600g teď určitě mnohem více kojila jsem i svého prvního syna a i ten krásné probíral

patricie1226
autor
15. zář 2020

@pipi_puncocha jsme trosku vzdáleni od města cesta na autobus 15-20 minut cesta do města autobusem těch 15 cca takže Přes půl hodiny cesta na hřiště jezdím do města na cely den spojuji to s obchodem atd

patricie1226
autor
15. zář 2020

@lendot děkuji za navrh určitě mrknu

lucka662006
16. zář 2020

@klokanka31 Dvouměsíční dítě které váží 7 kg, plně kojené, na požádání, nemůže přeci řvát celý den hlady, to se už obecně v dnešní době ví, že spokojené dostatečné kojení dětem stačí do 6ti měsíců věku, když hezky přibírají. Matka druhého miminka neví, že její dítě brečí hlady ? 🙂

danvitka
16. zář 2020

@patricie1226 u nás to bylo vždy buď břicho nebo hlad. A nebo přetažení, chodil spávat už v 6 a běda jak ne. Tak řval hystericky do večera. Malý byl taky veliký a je do teď...zkus zvážit to jídlo ještě

saruler
16. zář 2020

@patricie1226 mela jsem to s mladsi dcerou uplne stejne. Kocarek zacala od nejakych tri mesicu nenavidet, takze pokud venku nespala, mela jsem ji v nositku. To jsem se starsi dcerou neznala, taky bych uvitala, aby to bylo jinak, ale preci ji nevymenim 😀
A rvat jsem ji taky nechtela nechat. Obe moje dcery byly hodne nosive, tak jsem nosila a nosila. Vyprdla jsem se na kecy moji tchyne a mamky, ze jsem si je tak naucila a ze to ted budou vyzadovat porad. Mam Manducu a zada me z toho neboli a nikdy nebolely. Tedka je te mladsi 8 mesicu a vetsinu casu pres den uz nosit nemusim ( vyrazne zlepseni nastalo v 7 mesicich s plazenim). Korbu jsme v 7 mesicich vymenili za sportak a to je taky obrovska zmena. Tam taky vydrzi mnohem dyl.
Takze moje rada zni: vydrzet a nosit, bude se to zlepsovat.
A nejlepsi jsou rady od matek, ktery memaji ubreceny mimina a ktery nevyzaduji noseni a vnimaji to jako svoji zasluhu, ze maji takovy klidny deti. Na jejich moudra se vyprdni.

miba10
16. zář 2020

@patricie1226 zkus šátek a nosit. Můžeš mu chybět ty. Tvoje blízkost. Budeš mít volné ruce pro staršího

vendy30
16. zář 2020

@patricie1226 nečetla jsem ostatní příspěvky.
Měla jsem to samé. Starší syn byl naprostý pohodar, kočárek miloval, téměř neplakal. Mladší neustálý řev, doma, venku, kočárek nenáviděl. Začala jsem nosit v šátku. Občas usnul v kočárku, pouze na bříšku, jak se vzbudil, řev. Nepomohlo ani v kočárku nadzvednout podložku. Takže jsem ho nosila, prvně v šátku, pak v nositku. Až když jsem ho dala do sporáku, když krásně sám seděl, se to postupně zlepšovalo, až už vzal kočárek jako normální věc. Hodně dlouho jsem ho nosila v šátku i doma. Tak jsem ho i uspavala a pak opatrně dávala do košíčku nebo do postýlky. A od miminka spí jen na bříšku.

pinkyy
16. zář 2020

Me mala v kocarku taky hodne plakala, pomohlo az kdyz zacal podzim a ja koupila fusak s ovci vlnou, do nej jsem ji zabalila a ona v nem krasne spinkala. Asi pomohlo jak byla zachumlana. Jinak jsem taky kojila a to furt rvala, jakmile jsem ji dala tenkrat Nutrilon, tak byla zlaticko. Pak s prirustajicimi mesici byli zase jine veci (zuby, vzdor atd...) to je furt neco 😀

klokanka31
16. zář 2020

@saruler Jaký moudra? Tazatelka se zaptala, my odpovíme... Já nevěděla že mohou odpovídat jen stejné "chudinky" co mají nonstop uplakané děti.

dzalli
16. zář 2020

Dobrý den, ja mela od narozeni taky uplakane miminko. Hned to prvni tedy. Kocarek - nenavidela uz od prvni chvile. Nositko - to bylo o neco lepsi, ale ne na dlouho. Jinak vetsinou plakala, nechtela usnout podle rad starsich matek ("poloz ji do postele a jen ji konejsi nebo bez pryc"), dudlik nechtela. Jedine misto, kde byla v klidu, byla naruc nebo kojeni.
Mela jsem to v hlave nastaveno tak, ze moje dite, ktere prislo na svet akutnim cisarem, proste chce mit u sebe svoji mamu. Takze jsem nosila, chovala, houpala a uspavala...nekdy jsem z toho byla na mrtvici. Navic mi okoli tvrdilo, ze ji rozmazluju, ze si ji naucim na noseni v naruci, ze nikdy nebude pak usinat sama, kdyz ji budu uspavat atd.
Kocarek se ji zalibil az kdyz byla vetsi a videla ven, pak ji to zacalo bavit. Nositko nakonec akceptovala, ale rozhodne tam nechtela byt nejak dlouho. Dudlik se ji zalibil asi v 5.mesici (nasla jsem tvar, ktery ji sedel).
Ted je dceri dva a pul roku a je normalni. Spat chodi sama, krasne usina, v noci se nebudi, nevyzaduje porad noseni, ani nam porad nevisi na noze...
Jestli nemate zadny zdravotni problem, tak bych rekla, ze chovani vaseho miminka je uplne v poradku a budete to muset bud nejak prijmout a trochu se vzajemne prizpusobit jeden druhemu, nebo ho muset "zlomit" a nechat ho vybrecet, dokud brecet neprestane...
Hrozne ale zalezi na vasem nastaveni, pro co se rozhodnete a toho se drzte a nenechte se zviklat, kdyz vam do toho nekdo bude mluvit🙂)

dzalli
16. zář 2020

Jo a jeste jeden poznatek - kamaradka ma tri syny. Dva byli milacci, spací deti, kocarkovi, uplne takove ty idealni ucebnicove deti🙂 A ted se narodil treti a najednou - uplakanek, nechce kocarek, nechce dudlik...uplne jiny. Chudak mama byla v soku, co se ji to narodilo za dablika, na ktereho najednou zadne jeji postupy nefunguji. Proste fakt nekdy jsou ty deti uplne jine, nez chceme🙂 Ja ted cekam druhe a modlim se, aby nase druhorozene bylo na vypiplani jednodussi nez to prvni:D

saruler
16. zář 2020

@klokanka31 je legracni, jak jsi hned vystartovala 😂 copak tady nekdo mluvil jako typ matky, pred kterym tazatelku varuji?
Mluvila jsem obecne. Mam totiz treba kamaradku, ktera ma od narozeni obe deti klidne (oba jsou s manzelem klidne, jemne povahy, takze se az tak nedivim vlastne) a rikala mi, jak se nemam divit, ze chce dcera porad nosit, kdyz je na to zvykla, ze ji vice vyhovuje mit to dite polozene. No ano, to asi kazdemu. Ale ona nema dite, ktere odlozene rve jako kdyz ho vrazdi. Myslim, ze by se dost divila, jake to je mit narocnejsi dite, nebo aspon bezne dite 😂 Ona ma opravdu extremne klidne deti. A pak me dost vytaci, kdyz ma nekdo pocit, jak to skvele zvladnul a jak na to dite vyzral, kdyz to vlastne vubec neni jeho zasluha 😂

skarol
16. zář 2020

Naší malé se taky nelíbí v kočárku. Začala jsem to teď dělat tak, že jí uspím v šátku a přendám do kočárku i s tím šátkem, kterým jí přikreju. Pak krásné spinká a mám čas věnovat se staršímu.

patricie1226
autor
16. zář 2020

@lucka662006 hlady vážně ječet nemůže když spi po nakojeni skoro celou noc

patricie1226
autor
16. zář 2020

@danvitka nemůže mít hlad v noci po nakojeni spí celou noc skoro a prso mi proste odmítá když řve

patricie1226
autor
16. zář 2020

@miba10 už mám šátek objednány zkusím

patricie1226
autor
16. zář 2020

@vendy30 on na brisku být vůbec nechce jako někdy ano ale jinak ne