Povedlo se vám mít všechny děti nenáročné?

kukokuko
24. kvě 2018

Maminky více dětí,
povedlo se vám mít všechny děti nenáročné? Myslím tím ta spavá, neuplakaná miminka, která nejsou závislá na nošení, jsou spokojená v kočárku atd.
Mám zatím jedno skoro roční děcko a je zlaté. Neznáme probrečené noci, koliky, opruzeniny. Je fakt spokojený a nenáročný...Stále kojím, ale je to vždy jen na chvíli a pak se v noci vesele spí dál. Vstáváme mezi 9 a 10, pohoda. Fakt si připadám jako na dlouhé dovolené a užívám si to.
Vůbec si neumím představit, že by to bylo jinak. Ale tuším, že tohle rozhodně norma není a u případného druhého prcka už bych asi takovou pohodu očekávat nemohla. Stejně by mě ale zajímalo, kde se taková pohoda u mimča bere. Je fakt, že i porod byl za odměnu. V opačném případě mimča prý bývají nespokojená a neklidná..Těžko říct..
Přeju všem pohodu

garalela
26. kvě 2018

@bayt to bohužel nemám,tatínek chodí večer a to nyní i včetně víkendů, ale zařídí nákup a mne nekdy chystá teple jídlo na druhý den abych to měla opravdu jen na deset patnáct minut sněženek i s ohrivanim. Jako opravdu jsem v běžném životě nebyla neschopná, měla náročnou výkonovou práci s dojížděním,ale tenhle uzlík sebou šíje,že moje mamka 1* za 8tydnu na návštěvě u nich udrží max deset minut v sede a mne to stojí 40 minut řevu v autě.z tatínkovi strany bohužel vůbec ( vážna nemoc). Bydlíme v nádherne přírodě,ven chodíme, teď už je aspoň krásné,ale stejně je každý den vypravování s otazníkem jestli půjdeme v manduca nebo kočárku. Jsou dny kdy mám v kočárku africké povstání a v šátku i manduce celý dekolt podrasany a s modrinami, upřímně vůbec bych se nezlomila,kdyby mi chvilku sám spinkal pod stromy

bayt
26. kvě 2018

@garalela Máme to podobné, muž chodí klidně v osm, deset....Máma kouká, jak s sebou malej hází. Ale neškrábe mě...no a kočár či nosítko. Většinou nosítko, ale taky to není ideál :(

ojo
26. kvě 2018

Já si osobně myslím, že jde ovlivnit jaké mimčo bude už v těhotenství, mám za těch 9 let už tolik kamarádek s dětmi a zatím teda pozoruju, že pokud je ženská v těhotenství v pohodě, moc se nerozčiluje, nemá stres, tak měla pohodovější mimčo než matka s nějakým stresem...resp. ty s nějakým stresem měli většinou uřvané děti a stačilo jen takhle prožít malé období v těhu. A mít náročné nebo nenáročné dítě je teda opravdu pohledem matky, moje děti jsou každé jiné, každé snášelo jinak zuby, první nijak, třeťák je proplakal, čtvrtá měla i horečky, druhák měl také do 3 měsíců koliku, že pravidelně večer plakal, každé jinak prožívalo období vzdoru, některé se vztekalo víc, jiné míň, ale pro mě to vždy byli a jsou hodné nenáročné děti 🙂 já jsem teda hodně pohodář, spoustu věcí neřeším, málo co mě rozhází, s dětmi si hraju pramálo, takže asi tím jsou zvyklé si samostatně hrát (nevím, těžko říct), ráda se s nimi mazlím, některé jsem chovala víc, některé míň...jako neříkám, že to nikdy náročné s nimi nebylo, taky bylo, i jsem jeden čas brala krizové bachovky, ale v globálu ty svoje děti vidím tak , jak jsem je popsala výše...

A jen jeden poznatek, dělám vše stejně jako u prvního, tj. už od porodnice zavádím režim, kojila jsem pravidelně každé cca 3 hodiny, na kojení jsem i budila, dala jsem už od porodnice i dudlík, spí v postýlkach, v posteli s námi nikdy, neuspávala jsem, příkrmy zavádím celých 9 let stále stejně navzdory různým doporučením tenkrát a teď. A projev matky, co se týče nálady, stresu, různých úzkostí, to na děcko má vliv každopádně, jen některé to ovlivňuje více, jiné třeba méně 🙂

bayt
26. kvě 2018

@ojo Problém je, že když je dítě náročné, tak ten údajný stres si zpětně vždycky najdeš, že? Tohle se dá těžko prokázat. Já jsem měla dost pohodové těhotenství. Akorát tedy já měla v dětství podobná jako malej :D Hyperaktiv, náročná, nespavá :D

garalela
26. kvě 2018

@ojo kdyby mi miminko alespon část dne nebo noci spinkalo kdekoliv mimo mé tělo tak,že bych musela po třech hodinách budit,tak o náročnosti samozřejmě ani nešpitnu.

bayt
26. kvě 2018

@garalela A v noci ti spinká jak? Prcek začal spát mimo moje tělo až tak nějak teď, má čerstvě čtyři měsíce, ale stejně většinou musím bejt u něj.

garalela
26. kvě 2018

@bayt já na boku podle toho že které strany budu kojit.on na mne z boku břicho na břicho a hlavička na mém ležícím prsu.jsme tak i teď. když na to pomyslil skoro nemáme fotky,kde bych nebyla s prsama

yerry
17. čer 2018

@kukokuko mě se povedlo mít obě děti náročné 🤣 a to druhé teda extra náročné 🤔