• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prací gel x prášek, co používáte?

1. června 2013 
Holky co používáte? Já normálně používám prášek (ariel, persil...). Teď jsem koupila synkovi (3roky) pyžámko a tam je napsáno, aby se pýžo pralo v tekutém prášku na praní :confounded: Je v tom nějaký rozdíl? :confounded: :confounded: :confounded:
31. kvě 2013 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Někde jsem četla, že prý na bílé je lepší používat prášek, že gel ze své podstaty nemůže bílé tolik vybělit, jako prášek.
31. kvě 2013 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Prášek pere líp, ale na tmavém často nechává fleky (jak se pere na nízké teploty, tak se až tak dobře nerozpustí).

Já osobně peru světlé v prášku a tmavé v gelu (nej zkušenosti mám s Persilem a Arielem. Teď na doporučení testuju gel z Lidlu - tuším Formil nebo tak něco a taky super).
31. kvě 2013 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Já si myslím, že gel lépe pere. Používám ho už léta na vše a nestěžuju si. Hlavně nenechává fleky na tmavém a při nižších teplotách (30 a méně) jako prášek. Navíc když ho dáváš do dávkovače přímo do bubnu, stačí fakt minimální množství, takže sptořeba je také menší, než u prášku.
31. kvě 2013 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@blondynka400 já dávám do bubnu teda i prášek...taky to lze...a přijde mi, že prášek pere lépe, jen se musí vychytat značka...
31. kvě 2013 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Prášek pere líp na vyšší teploty, gel nenechává fleky. Já teda peru jen v gelu, kupuju německý formil - koncentrát, který k nám nedodávaj a nebo v denkmit z DM. Oba mají nejvyšší obsah aktivních látek, 15-30%, jinak gely, co jsou na našem trhu (krom denkmit) mají jen 5-15%. Takže dávám o půlku míň a k tomu krystalickou sodu. A místo aviváže dávám obyč ocet.
31. kvě 2013 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@kajalka ten Formil mají v Lidlu tuším, nebo to je něco jiného ?
31. kvě 2013 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@vojtisek2007 Značka stejná, ale výrobek jinej. Zkoušela jsem i ten náš lídlovej, ale nepere zdaleka tak, jako ten německej koncentrát. A ani tak hezky nevoní.
31. kvě 2013 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
a jinak střídám gel (perwol,dreft na černý) i prášek (lanza a persil) a jsem spokojená s obojím...
31. kvě 2013 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
31. kvě 2013 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@speedygon je to možné, já se tím až tak nezabývám... Já běžně používané prášky moc nemusím, je to hnusná chemie. Navíc mi přijde, že větší rozdíly než v prášku jsou spíše v kvalitě pračky...
31. kvě 2013 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@blondynka400 a gely nejsou chemie??? :confused: :sweat_smile:
31. kvě 2013 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@speedygon jsou, ale používám bio gely a ty nejsou. Kvalitní prací prostředek v bio kvalitě (chemie) jsem ještě v práškové kvalitě neviděla.
31. kvě 2013 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Na bile nebo hodne spinave pradlo pouzivam sypky prasek z DM, na bezne prani gel, vetsinou Persil
31. kvě 2013 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@blondynka400 tak to potom joo, když kupuješ bio :slight_smile:
31. kvě 2013 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@speedygon napsala jsem to trošku kostrbatě :sweat_smile: , snad je k pochopení... Malá tu chtěla psát semnou...
Ale i tak známý co je chemik tak říkal, že i ty běžné tekuté jsou menší zlo. Ale chemik nejsem a fakt tomu nerozumím, proč nebo zda je to pravda....
31. kvě 2013 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no mě spíš šlo o to abych to pýžo nezničila jestli třeba nevybledne nebo tak něco, ale díky za info :slight_smile:
31. kvě 2013 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@evcounek nějak nechápu, že tam píšou tekutý prací prostředek...s tím jsem se ještě nesetkala tedy....
31. kvě 2013 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@speedygon mě to taky přišlo divné tak jsem se chtěla radši zeptat. Ještě jsem to našla na manželových nových kalhotách. tak fakt nevím v čem jsou tekuté prací prostředky lepší než prášky. Jestli to není jenom tím, že tekuté jsou novinky
31. kvě 2013 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@evcounek a co je tam za symbol??
31. kvě 2013 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@speedygon hmmmmmmmmm to jsi mě zaskočila. Pýžo má Luky ve skříni v pokojíčku. až se vzbudí tak nafotím
31. kvě 2013 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@evcounek já jen, jestli jsi třeba nezaměnila symboly a nejde o ruční praní...
31. kvě 2013 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@speedygon to ne na vysačne je to přímo napsané, že se má použít tekutý prací prostředek
31. kvě 2013 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@evcounek aha, takto...co to je za materiál? A jaké jsou barvy?
31. kvě 2013 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@speedygon měla by to být 100%bavlna a tričko je pruhované (tmavě modrá, světle modrá a bílá - námořnický vzor) s nalepenou kotvou a trenky jsou tmavě modré. :unamused:
31. kvě 2013 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@evcounek při takovém materiálu a barvách bych prala i v prášku...ale raději pro barevné prádlo...já tedy osobně neřeším, zda je prášek na bílé či barevné a nikdy jsem nelitovala...ale je to na Tvém uvážení...
31. kvě 2013 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@evcounek ale. Taky všude píšou prát na 30, většinou peru na 50 a ještě se nic nerozpadlo :grinning: Takže doporučení ohledně používání gelu bych moc neřešila :wink:
31. kvě 2013 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
tak tmave peru v gelu vetšinou wolite,dreft,persil, monterky v prášku ty gel moc dobře nevypere,a taky je to nekdy pračkou
31. kvě 2013 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak tady jsou ty zmíněné fotky

@ladie já to také většinou neřeším, ale tady mě to zarazilo i to že to nesmí do sušičky. my sušičku nemáme, ale výslovný zákaz mě překvapil
31. kvě 2013 v 18:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@evcounek podle mě se tím výrobce jen preventivně chrání proti eventuelní reklamaci. Gelové jsou setrnejsi a susicka může srážet, takže by mohli říct, že jsi něco nedodržela a basta.
31. kvě 2013 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@aktaka hmmmmmmmmm taky jsem si to myslela, ale radši jsem se zeptala ikdyž je to asi blbá otázka
31. kvě 2013 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek