Prací gel x prášek, co používáte?

evcounek
31. kvě 2013

Holky co používáte? Já normálně používám prášek (ariel, persil...). Teď jsem koupila synkovi (3roky) pyžámko a tam je napsáno, aby se pýžo pralo v tekutém prášku na praní 😖 Je v tom nějaký rozdíl? 😖 😖 😖

hojda
31. kvě 2013

Někde jsem četla, že prý na bílé je lepší používat prášek, že gel ze své podstaty nemůže bílé tolik vybělit, jako prášek.

ladie
31. kvě 2013

Prášek pere líp, ale na tmavém často nechává fleky (jak se pere na nízké teploty, tak se až tak dobře nerozpustí).

Já osobně peru světlé v prášku a tmavé v gelu (nej zkušenosti mám s Persilem a Arielem. Teď na doporučení testuju gel z Lidlu - tuším Formil nebo tak něco a taky super).

blondynka400
31. kvě 2013

Já si myslím, že gel lépe pere. Používám ho už léta na vše a nestěžuju si. Hlavně nenechává fleky na tmavém a při nižších teplotách (30 a méně) jako prášek. Navíc když ho dáváš do dávkovače přímo do bubnu, stačí fakt minimální množství, takže sptořeba je také menší, než u prášku.

speedygon
31. kvě 2013

@blondynka400 já dávám do bubnu teda i prášek...taky to lze...a přijde mi, že prášek pere lépe, jen se musí vychytat značka...

kajalka
31. kvě 2013

Prášek pere líp na vyšší teploty, gel nenechává fleky. Já teda peru jen v gelu, kupuju německý formil - koncentrát, který k nám nedodávaj a nebo v denkmit z DM. Oba mají nejvyšší obsah aktivních látek, 15-30%, jinak gely, co jsou na našem trhu (krom denkmit) mají jen 5-15%. Takže dávám o půlku míň a k tomu krystalickou sodu. A místo aviváže dávám obyč ocet.

vojtisek2007
31. kvě 2013

@kajalka ten Formil mají v Lidlu tuším, nebo to je něco jiného ?

kajalka
31. kvě 2013

@vojtisek2007 Značka stejná, ale výrobek jinej. Zkoušela jsem i ten náš lídlovej, ale nepere zdaleka tak, jako ten německej koncentrát. A ani tak hezky nevoní.

vojtisek2007
31. kvě 2013

a jinak střídám gel (perwol,dreft na černý) i prášek (lanza a persil) a jsem spokojená s obojím...

vojtisek2007
31. kvě 2013

@kajalka aha 😒

blondynka400
31. kvě 2013

@speedygon je to možné, já se tím až tak nezabývám... Já běžně používané prášky moc nemusím, je to hnusná chemie. Navíc mi přijde, že větší rozdíly než v prášku jsou spíše v kvalitě pračky...

speedygon
31. kvě 2013

@blondynka400 a gely nejsou chemie??? 😕 😅

blondynka400
31. kvě 2013

@speedygon jsou, ale používám bio gely a ty nejsou. Kvalitní prací prostředek v bio kvalitě (chemie) jsem ještě v práškové kvalitě neviděla.

pppxx
31. kvě 2013

Na bile nebo hodne spinave pradlo pouzivam sypky prasek z DM, na bezne prani gel, vetsinou Persil

speedygon
31. kvě 2013

@blondynka400 tak to potom joo, když kupuješ bio 🙂

blondynka400
31. kvě 2013

@speedygon napsala jsem to trošku kostrbatě 😅 , snad je k pochopení... Malá tu chtěla psát semnou...
Ale i tak známý co je chemik tak říkal, že i ty běžné tekuté jsou menší zlo. Ale chemik nejsem a fakt tomu nerozumím, proč nebo zda je to pravda....

evcounek
autor
31. kvě 2013

no mě spíš šlo o to abych to pýžo nezničila jestli třeba nevybledne nebo tak něco, ale díky za info 🙂

speedygon
31. kvě 2013

@evcounek nějak nechápu, že tam píšou tekutý prací prostředek...s tím jsem se ještě nesetkala tedy....

evcounek
autor
31. kvě 2013

@speedygon mě to taky přišlo divné tak jsem se chtěla radši zeptat. Ještě jsem to našla na manželových nových kalhotách. tak fakt nevím v čem jsou tekuté prací prostředky lepší než prášky. Jestli to není jenom tím, že tekuté jsou novinky

speedygon
31. kvě 2013

@evcounek a co je tam za symbol??

evcounek
autor
31. kvě 2013

@speedygon hmmmmmmmmm to jsi mě zaskočila. Pýžo má Luky ve skříni v pokojíčku. až se vzbudí tak nafotím

speedygon
31. kvě 2013

@evcounek já jen, jestli jsi třeba nezaměnila symboly a nejde o ruční praní...

evcounek
autor
31. kvě 2013

@speedygon to ne na vysačne je to přímo napsané, že se má použít tekutý prací prostředek

speedygon
31. kvě 2013

@evcounek aha, takto...co to je za materiál? A jaké jsou barvy?

evcounek
autor
31. kvě 2013

@speedygon měla by to být 100%bavlna a tričko je pruhované (tmavě modrá, světle modrá a bílá - námořnický vzor) s nalepenou kotvou a trenky jsou tmavě modré. 😒

speedygon
31. kvě 2013

@evcounek při takovém materiálu a barvách bych prala i v prášku...ale raději pro barevné prádlo...já tedy osobně neřeším, zda je prášek na bílé či barevné a nikdy jsem nelitovala...ale je to na Tvém uvážení...

ladie
31. kvě 2013

@evcounek ale. Taky všude píšou prát na 30, většinou peru na 50 a ještě se nic nerozpadlo 😀 Takže doporučení ohledně používání gelu bych moc neřešila 😉

ratatooy
31. kvě 2013

tak tmave peru v gelu vetšinou wolite,dreft,persil, monterky v prášku ty gel moc dobře nevypere,a taky je to nekdy pračkou

evcounek
autor
31. kvě 2013

tak tady jsou ty zmíněné fotky

@ladie já to také většinou neřeším, ale tady mě to zarazilo i to že to nesmí do sušičky. my sušičku nemáme, ale výslovný zákaz mě překvapil

aktaka
31. kvě 2013

@evcounek podle mě se tím výrobce jen preventivně chrání proti eventuelní reklamaci. Gelové jsou setrnejsi a susicka může srážet, takže by mohli říct, že jsi něco nedodržela a basta.

evcounek
autor
31. kvě 2013

@aktaka hmmmmmmmmm taky jsem si to myslela, ale radši jsem se zeptala ikdyž je to asi blbá otázka