Praní a údržba látkovách plenek. Poraďte

zzan
13. srp 2009

Ahojky ,
prosim o vase zkusenosti s pranim a udrzbou latkovek.Jak obyc cc ,tak i kapsovek.. Zatim jsou vsechny nachystane v komincich v komode a ted jeste studuju co dokoupit na pozdejsi prani .. Jeslti sul na skvrny ,nebo radeji zlucove mydlo a jake?Jaky praci prostredek?Na pokakane plinky mam nachystany kos s vikem ,ale nevim presne jaky je nejlepsi mokry zpusob skladovani ... proste vsechny tyto veci kolem prani ,abych se na to vonave nadeleni co nejlepe pripravila 😉
Budu moc rada za vase zkusenosti a rady ,dekujuuuuu 🙂

luthien.k
8. zář 2009

senja: Jakou dezinfekci máš na mysli? Sterilní prostředí dětem rozhodně neprospívá...
Jsem také téhož názoru, že stačí ocet do máchání a žehlit na novoška, jak píše erinka83 (četla jsem i o tom nechat plenky tuším na 120 st. na chvíli v troubě místo žehlení...). Co jde, nechat občas vyprat na 90 st.

betelgeuzz
8. zář 2009

K tomu žehlení, já pořád přemýšlím, jestli to má vůbec smysl. Když tu plenku vyžehlím, poskládám a dám do skříně, tak už jsem na ni šahala rukama, pokládala ji na prkno a do skříně, tak si myslím, že už se na ní stejně nějaké bakterie dostanou. co si o tom myslíte?

letavice
8. zář 2009

Ten ocet je na vyplavení zbytku prášku u ekzematiků v rámci máchání prádla v pračce a je to dobré proti usazování vodního kamane v prádle.Já peru plenky na 60st. A to by mělo snad stačit.víc mi to snad ani plenky nedovolují.

blka
8. zář 2009

Betel, já jsem plenky nežehlila 😉

marketazam
8. zář 2009

betel- myslím že jako desinfekce je žehlení asi celkem naprd- možná to trochu zabije zárodky které by tam teoretiky zůstaly z hovínek a nevypraly se... já žehlím protože je pak plenka měkčí a taky sem puntičkář a nelíbí se mi pomačkaná 😎 ...

senja
8. zář 2009

No ja pouzivam praskovou dezinfekci Bambino Mio Fresh - pridam jednu lzici do prasku a mam to.
Obdivuju ty z vas, ktere cc zehli - ja bych se uzehlila k smrti, kdyz peru obden cca 30 ks ☹ Peru na 60, na 90 mi prijde trochu jako plytvani energii 😖

angetha
8. zář 2009

Já plínky žehlím, ale jen proto aby nebyly zmačkané...

marketazam
8. zář 2009

senja- mě to žehlení zatím i docela baví- mám to jako takovej relax jak se z hromady pomačkaných kader stane krásně nažehlená voňavá hromádka 😀 jsem asi magor ...

elina.el
8. zář 2009

marketazam: nejsi 😀 , taky mám pár čtvercovek a ráda přežehlím, mě všeobecně baví, jak praní, věšení prádla, tak žehlení, pro mě je to taky relax, když mě teda děti nechají 😝

erinka83
9. zář 2009

No já se přiznám, že normálně v podstatě nežehlím, ale ty plíny přežehlený vypadají líp a jsou měkčí🙂 Ale až bude mimčo na světě, nevím, jestli to budu zvládat... A jinak jsem hodně četla, že stačí prát na 60 a žádnou desinfekci používat nechci, ten Mio Fresch jsem myslela, že je určenej spíš na cesty, když člověk nemá takovou možnost prát...
Na kolik perete PULky? Kukala jsem že na hodně štítkách mám na 60, to mě překvapilo...Mám červené Thiersties z druhé ruky, snad se nezaperou 😅

jmisa
9. zář 2009

Já peru PUL s plínama většinou, když je na nich aspoň na 620, ale třeba haipa daipa jsou jen na 40, tak ty peru s oblečkama.

jmisa
9. zář 2009

Samozřejmě na 60 nikoli na 620 😨

helulicek
9. zář 2009

Já je peru taky na 60, někdy na 40 s hadříkama....Já teda plinky pořád žehlím, mám to jako relax a přijde mi ta plinka vyžehlená příjemnější....někdy si je ale poskládám do skladu a pak to v tom skladu přežehlím...záleží kolik je prádla a času 😀

marketazam
9. zář 2009

já sem už i jednou imse vimse organic PUL omylem převařila a taky se jim nic nestalo... zato sem si jednou vyprala na 60 vlněný obdélník a dostal velikost pro těžkého nedonošence 😖

erinka83
9. zář 2009

Tak jsem akorát pověsila další várku, vkládačky, kalhotový plínky...na 60 a hnedka u Kikko barevných bambusek jsem se divila, že jsou jakési ožmolkované☹ a pak jsem zjistila, že vkládačky BI bambusky jsou jakési chlupaté! a ze všech plínek jsem třebapala chloupky a žmolečky☹ Mám ty BI úplně nové, dělá to jen při prvním praní nebo furt?? A nebo to mám radši prát na 40? Ale na přiloženém letáčku bylo 60...

angetha
9. zář 2009

Já tuhle omylem přeprala PUL Haipa Daipa na 60 😅 ale nic se jim nestalo, ovšem příště si dám pozor..

marketazam
9. zář 2009

ty bambusové kikko čč jsou po praní žmolkované ale jak uschnou tak je to lepší a když se přežehlí tak nemají žmolky žádné...

erinka83
9. zář 2009

No ale já fakt myslím, že to je od těch BI, jsou nějaké moc chlupaté, takové před praním nebyly...

kahlan
9. zář 2009

Erinko nemaji se barevne Kikko bambusove cc prat jen na 40?Mam pocit,ze jsem je tak prala ... Me naopak pustily chloupky barevne Disana 😒

terezita
9. zář 2009

tak ja pulky peru na 50, ale pisou n a nich 60. a na bambusovych kikko bylo napsane v cestine 40 a v originale 60. tak si vyberte.. 😀 a chloupky mi pousti cervena baby lucy bambuska.

erinka83
9. zář 2009

Kahlan, to nevím, ale mně spíš jde o ty bambusový vkládačky Baby Idea (Prefold), že jsou po vyprání divně chundelatý 😅

terezita
9. zář 2009

eri, ja je mam vzdycky priposrazeny.. tak je zase natahnu.. ale ze by divne chundelate? to jsem si nevsimla..

erinka83
9. zář 2009

vypadají úplně jinak než před praním, jak deka s delším chlupem😀 Ale když na to šáhnu, tak to chlupy už nepouští, asi ale příště budu prát na míň a uvidím...

terezita
9. zář 2009

😀 😀 😀 ahaaa.. a kdyz uschnou, tak se to zase spravi? 😕

erinka83
9. zář 2009

No to nevím, jsem je prala poprvý 😀

marketazam
9. zář 2009

no já si teda nepamatuju co bylo napsaný na obale od těch bambusových kikko čč ale já je peru pořád na 60 a občas vyvařím a zatím se s nima nic nestalo- tak pokud se mají prát jenom na 40 tak bych se nad sebou měla zamyslet... 😀

evicka7
10. zář 2009

je na nich napsaný na 40

luthien.k
10. zář 2009

Tak já včera po delší době zkusila na základě této diskuze vyprat v mýdlových ořeších a jsem hodně zklamaná - Rybilku na 60 st. teda nezvládly vůbec 😠 A to jsem neměla aní úplně plnou pračku. Je fakt, že malej měl nějaké problémy s kakáním (sem tam hleny), tak se mírně oprudil, což tlustá vrstva Rybilky krásně vyřešila, ale kdo to má pak z těch plín prát... Na 90 st. v pohodě, slizem docela dobrý i na 60 st. (ale taky ne 100%). Máte na ní někdo fintu, kdo ji taky používáte? Jinak je to skvělá a levná mast na opruzeniny...

marketazam
10. zář 2009

luthien- my rybilku používáme ale nikdy sem skvrny nezaznamenala- tak asi nedávám takovou vrstvu...

evicka7
10. zář 2009

luthien, žlučákem to jde trochu dolů, když jsem vrstvila na opruzeniny, tak jsem taky nadělala fleky, ale postupem času a žlučákem blednou a blednou 😀 třeba jednou zmizí