Praní a údržba látkovách plenek. Poraďte

zzan
13. srp 2009

Ahojky ,
prosim o vase zkusenosti s pranim a udrzbou latkovek.Jak obyc cc ,tak i kapsovek.. Zatim jsou vsechny nachystane v komincich v komode a ted jeste studuju co dokoupit na pozdejsi prani .. Jeslti sul na skvrny ,nebo radeji zlucove mydlo a jake?Jaky praci prostredek?Na pokakane plinky mam nachystany kos s vikem ,ale nevim presne jaky je nejlepsi mokry zpusob skladovani ... proste vsechny tyto veci kolem prani ,abych se na to vonave nadeleni co nejlepe pripravila 😉
Budu moc rada za vase zkusenosti a rady ,dekujuuuuu 🙂

kahlan
14. zář 2009

Ahoj holky ,
mate nekdo zkusenost s timto machadlem??? http://www.4babies.cz/e-shop/permon-m-machaci-s... Chapu to dobre ,ze by se dalo pouzivat namisto octa?

maly_prcek
16. zář 2009

Čau holky, nemáte některá Popolinky Panda tencel? Mně pěkně pustily chlupy při prvním praní... 😠 Udělalo vám to některé taky? Prala jsem v ořechách na 60... Tak snad se polepší, jinak jim budu muset dát sbohem, protože obírat pokaždé zbytek pračky, to by mě asi kleplo...

terezita
16. zář 2009

ja je mam, opelichaly mi napoprve. napodruhe uz to bylo dobry. jen silene dlouho schnou.. 😝 😅

maly_prcek
17. zář 2009

Jo, to schnutí mě taky štve - na to jak jsou prťavé, tak schnou nehorázně dlouho... 😒 Tak to jsem ráda, že to udělá jen napoprvé... 🙂

katka82
18. zář 2009

Kahlaan no mě tohle máchadlo spíš připomíná aviváž 😉 asi bude lepší ten ocet 🙂

kubinkov
18. zář 2009

Mě Panda tencel nedělaly vůbec žádné problémy a to jsem je prala s černou BBH Magic Alls a žádné chlupy na ní nebyly. Mrzí mě, že jsem si je neužila víc, neboť jsme bez plen. ☹ 😅 😅

blka
22. zář 2009

Holky, perete některá v bambinexu http://www.branakdetem.cz/bambinex-nappy-ultra-... Jsem si ho koupila, že píší, že je dobrý na plínky a teda není 😅 . Peru na těch jejich 40 a na plínkách jsou fleky 😝 .

marketazam
22. zář 2009

blka- já sem ho koupila a taky sem s ním nespokojená- zvýšila sem dávku na 2 vrchovaté lžíce tak už je to o něco lepší ale čekala jsem od něj víc... (myslím že tam to dávkování je blbě napsané protože na krabičce je že je to na 10 praček a to by teda odpovídalo spíš těm lžícím než lžičkám 😒

blka
22. zář 2009

Market, tak ještě zkusím ty lžíce a když nic, tak v tom budu asi prát Marečkovi oblečení 😒 .

senja
4. říj 2009

Ahoj holky, zaciname s vlnacky. V cem je perete? Uvazuji o nejakem prostredku na vlnu, abych v tom mohla prat i vlnene svetriky spolecne s vlnacky.
Take jsem moc nepochopila rozdil mezi Lanolinovou impregnaci a Lanolinovou kurou od Ulrichu. Ale asi nejlepsi je klasicky lanolin z lekarny, ze?
Od jake znacky jsou nejlepsi zlucak a sul na skvrny? Staci obyc z drogerky?
Poradite? 😎
Predem diky za informace 🙂

angetha
4. říj 2009

Senjo holky si chválí žlučové mýdlo z DM ( mám zatím vyzkoušené jen tekuté, mají i v kostce). Sehnala jsem tam i sůl na skvrny..tu ale taky ještě nemám vyzkoušenou - mám rozdělanou sůl na skrvny Puer

senja
4. říj 2009

angetha Diky 😉 A jaka je ta Puer?

blka
4. říj 2009

Senjo, já používám žlučák z DM a jsem spokojená 🙂

Angetho, tu sůl na skvrny přidáváš ke všem plenkám nebo jenom k čč? Můžu ji dát i na barevné plínky? A když peru svrchňáčky, tak jim by taky nevadila?

angetha
4. říj 2009

Píšou tam, že je i na stálobarevné prádlo..já barevné prala jen dvakrát tak těžko posoudit. Ke svrchňáčkům jsem jí nedávala, ale asi by jim neuškodila..
Puer je myslím docela drahá, v DM byla o dost levnější..

blka
5. říj 2009

Angetho, děkuji 🙂 . Já mám pueru nějaký vzorek a jinak mám tu z DM, ale tam je psané, že na barevné se to má vyzkoušet 😒

barica
12. únor 2010

holky, co rikate na jedlou sodu na prani plinek? nasla jsem k tomu toto:

Jedlá soda
Jedlá soda působí jako jemný kartáč k čištění van a nerezových dřezů. Krom toho je také tím nejlepším dezodorantem na světě - a to bez dráždivých "krycích" vůní. A navíc ji můžete použít také na praní prádla. Na velké prádlo použijte tři čtvrtě hrnku sody. Vyčistí jak "voňavou" fotbalovou soupravu manžela, tak oblíbené tričko batolete. Zvláště vhodná je pro ložní prádlo a ručníky - skvěle je zjemní a nezanechává po sobě ani mastné kuličky, ani podivný zápach, jak to dělají běžné prací prostředky. Když jsem začala používat jedlou sodu místo pracího prášku, nikdo v rodině to nepoznal, a navíc se mé prostřední dítě zbavilo občasných vyrážek. Naše oblečení bylo čisté, nádherně vonělo a cítili jsme se v něm naprosto skvěle!

docela me láká to vyzkoušet, pokud to zjemnuje rucníky, tak proc ne plenky? jen nevím, kde sehnat velké balení jedlé sody?!

luvie
13. únor 2010

Taky jsem o tom uvažovala... Peru v mýdlovém slizu, který se dělá z krystalové sody (nevím, jaký je mezi nimi rozdíl...) Velké balení bych taky ocenila...

barica
14. únor 2010

já zatím také peru ve slizu nebo v Ulrichu, ale ta soda by nemusela byt spatna... zatim jsem na zkousku koupila v Albertu 50g balicky a kdyz to bude fungovat, tak se da na www.biomamma.cz koupit toto:
http://www.biomamma.cz/cz-detail-108716-bika-je...

rozdil v tech sodach je, kazda ma jine chemicke slozeni...

maly_prcek
14. únor 2010

Ahoj, já peru v ořechách, plínky se o dost míň opotřebovávají. Přidávám sůl z DM. Jednou za cca 14 dní vyperu v Batole, abych se zbavila všech skvrn. Pokakané plíny předepírám žlučákem z DM. Do praní dávám ocet.

Na vlňáčky mám prací gel z ořechů a lanolínuju lanolínem z lékárny.

barica
14. únor 2010

ja mam z orechu pocit, ze moc neperou... prala jsem v Ulrichu, celkem dobry, ted ve slizu, take celkem OK, zajimave je, ze z Ulricha jsou bavlnene plenky docelka tvrde, bambusove mekke a ze slizu je to naopak?! jsem zvedava, co s tim udela ta jedla soda...

maly_prcek
15. únor 2010

jj, ořechy nejsou žádné extra odstraňovače skvrn, ale zas je z nich krááásně měkké prádlo a plínky se míň opotřebovávají. 🙂 S tou solí to jde a mě nějakýten flíček nevadí... Jednou za čas přeperu v Batoleti a skvrny jsou pryč.

kackaj
15. únor 2010

Prcku, kolik dáváš té soli z DM do jednoho praní? Jsem si ji taky koupila, protože po těch příkrmech máme i mrkvičkové plínky a nechce to jen tak samo jít dolů. Já jsem to teda samozřejmě zapomněla potřít žlučákem, nějak jsem si od toho odvykla, když malej kakal jednou za 4 dny. Teď spíš tak 4x denně🙂 Vyperou se ještě fleky, co už jsou zapraný? Objednala jsem si taky ořechy, tak jsem zvědavá, jestli ty naše struhadla něco zase aspoň trošku zjemní🙂

maly_prcek
15. únor 2010

Mě ta mrkev teda dolů moc nešla... Dávám cca 2-3 lžičky.

marketa11112
27. únor 2014

@romankav dobry den, copak je vladenka a kde je mozne koupit ? moc dekuji marketa 🙂)

mertala@seznam.cz

xvitk101
27. únor 2014

@barica 1 kg baleni sody maji napr.ve zdrave vyzive nebo v brane k detem. Ja s ni doma uklizim, obcas pridam k prani. Na zjemneni plen je dobre na noc namocit do vany s kyselinou citronovou nebo misto avivaze do prani pridat ocet. Oboji vyzkouseno a zabira. Prani v oresich je asi tak stejne ucinne jako v obyc vode, tak erte bez nich jeste usetrite 🙂

xvitk101
27. únor 2014

Mrkev mi jde dolu hned zlucovym mydlem. Jak to zaschne, tak jedine predepirkovym sprejem od Amway, ale ten asi nebude moc eko. Ovsem funguje temer stoprocentne a diky nemu mam ciste detske hadriky.

susi77
14. bře 2014

Já peru ve slizu + do posledního máchání ocet, na skvrny žlučové mýdlo a občas na vybělení Puer. Používám froté čtvercovky haipa-daipa. Na změkčení dávám po usušení do pračky na program, co tam dá páru a 20 minut převaluje. Jsou pak suprově měkké.

standard
25. bře 2016

Ahoj holky...já používám několik let Euronu-ekologickou bytovou drogerii a jsem naprosto spokojená.Prádlo mám úžasně bílé,barvy nevybledlé,žádné zaprané fleky,nebo zašedlá bílá..mám mimčo,další dvě děti,2 psy,-peru pořád a nějak extra nemám čas řešit každý flíček..ale když se mě kamarádky u pověšeného prádla zeptají v čem peru,že to mám tak bílé-jsem spokojena..mám vyzkoušeno už opravdu v Euroně hodně a mohu poradit..písněte mi když tak na email s.m.o.l.iii.k@seznam.cz-vše Vám vysvětlím a poradím...

adelalak
2. dub 2016

@zuzik03 A které značky AIO se ti rychle ničí? Nakupuji výbavu...

bioneeds
Odpověď byla odstraněná
Zobraz