Praní na 60 a více. Je to nutné?

mysinka
16. led 2008

Ahojte! Ještě pár týdnů se mě to týkat nebude, ale už radši sháním info 🙂 Jak jste na tom s praním na vysoké teploty? Mám na mysli praní oblečení pro mimíska... Že budu na 60/90 prát látkové plínky, to je bez diskuze, ale ty oblečky se všechny můžou max. na 40 a já se bojím, že je zničím. Je to skutečně nutné, prát na 60? A v čem perete?

kacerka
16. led 2008

mysi, já veškeré dětské prádlo peru od začátku na 40. A pereme v Lovele a je to v pohodě, Karlík se nám zatím neopupínkoval 😉 A pleny teda peru na 95, ale hlavně kvůli tomu, že jsou poblinkané, peru v klasickém Arielu, páč po té Lovele byly bliťánky cítit a dvakrát je vymáchám 😉

nikitka26
16. led 2008

Ahojky, tak já peru v tekuté Lovele. Většinu oblečení peru s plínkama (používáme jednorázovky, takže bavlněných zase tolik nevytahám, abych čekala až jich bude plná pračka) na 60°C, mám hodně neutrálních věciček a nebo už to mám ozkoušené, že to nepouští. Na 90°C se prej už prát plíny nemusí, je to zbytečné a neekonomické, už jsou oproti dřívější době lepší prášky a pračky. Na 60°C se mi všechno dobře vypere 😉. Na 40°C peru jen vícebarevné věci. Možná pozoruji, že se některé věcičky přisrazily, tak to je asi jediné mínus praní na 60°C 😕 Ale, že by se zničily,to ne. A to peru třeba i dupačky semišky (naruby) na 60°C.

kalo
16. led 2008

Já peru všechno na 40 a dávám máchání navíc. Peru v Lovele s kapičkou aviváže. Plínky používám papírové, tak praní plen moc neřeším. Ty dávám jen pod hlavičku na spaní nebo na různé utírání. Pravda, že takovou mrkev z nich na 40 nevyperu...fleky jsou. Ale prát oblečky na 60/90 stupňů, to by byly opravdu zničené...

krista
16. led 2008

Ahojky,
tak teď jsem se dobře vyděsila 😀 Včera jsem vyprala všechny oblečky v Lovele na 40, trefilo by mě kdybych to měla prát znova 😀 Pleny taky vyperu navíc a používat je budu, přestože jsem taky pro jednorázovky, protože těch blinkacích a slintacích nehod určitě pár bude 🙂

kristi
16. led 2008

peru na 60 bily, na 40 barevny. Oboje v Persilu gold

junovka
16. led 2008

ja periem v Persile Sensitive, biele na 60 ,farebne 40 a vetrovky na 30.Avivaz davam, len na vrchne oblecenie ako nohavice a vetrovky, ci mikiny.Proste na toto, co nie je v kontakte s holou pokozkou 😉

Zimomriavky mi behaju po chrbte, ked niekto pri prani lat.plienok dava aj avivaz 😨 😕

dlinduska
16. led 2008

ahojky ja od pocatku peru na 40 az ted kdyz je neco hodne spinave sem tam supnu 60 (vetsinou pliny). peru v klasickem persilu sensitive bez fosfatu a v avivazi silan sensitive a luci se ani jednou neosypala. pliny vetsinou cas od casu vyperu na 60, ale klasicke latkove nepouzivam na baleni ale spise tak ruzne pri kojeni papani kasicky na harni pro luci atd.

sue
16. led 2008

...ja periem všetko podľa návodu aký je na vecičkách... a s vrchnými kúskami odevu by som si určite starosti nerobila, to sa pokožky dieťatka ani nedotýka, tak tam by tá 40ka nemala vadiť a ostatné vecičky (aspoň tie naše - dupky, bodynká a košieľky) sa môžu prať aj na 60ku... plienky inak tiež periem na 60ku...

tlapicka
16. led 2008

ahoj, myslim, ze je naprosto zbytecne prat na vysoke teploty. plinky nekdy teda na 60 peru, ale vetsinou peru vse na 40. nevidim duvod, proc bych mela prat na vyssi teplotu. americani perou vsecko maximalne na 30 a v minimalnim mnozstvi prasku... (peru v persilu sensitive, drive v lovele.)

kristi
16. led 2008

mne se teda nektery veci nevyperou na 40

kombloudek
16. led 2008

Ahojky.Když jsem prala poprvé nové pleny,tak na 90 a pak do 6.týdne už jen na 60 a žehlila z obou stran a normální oblečky maximálně na 40 a i tak mám pocit,že se mi takové ty chlupaté mikinky a dupajdy trochu zmenšily..a pak už jsem i ty pleny prala na 40 a bohatě to stačilo,pokud teda nebyly kdovíjak zmatlaný od bobíků(měly jsme široké balení) a nebo od blinkandy.Používám Lovelu,ale ta ty velký fleky nevypere,na to je lepší Batole..

mysinka
autor
16. led 2008

Docela jste mě uklidnily 😀 Já se chystám používat sliz na praní, jsem na to docela zvědavá...

sorbik
16. led 2008

Maminy a viete o tom, ze roztoce sa znicia najmenej pri 60 stupnoch? Ja periem vacsinou na 60-ke, jednak pre dobry pocit a jednak sa mi na 40-nevyperu od mrkvy a pod.

many
16. led 2008

taky vše peru na 60 😉

many
16. led 2008

a jak budu mít mimi,tak budu taky prát 😉 snad se to nesrazí 😀 😀 😀

krista
16. led 2008

Tak od toho aby se zničili roztoče je žehlička, já to všechno žehlim 😉
A kdybych vyprala to barevný na 60 tak nevim nevim, taky jsem koukala na návod, tak doufám, že to bude OK 🙂

andrea78
16. led 2008

Plienky periem na 90 , prvých 6 týždňov som ich aj obojstranne žehlila (kým sa úplne zahojil pupček), oblečenie 30alebo40, tiež som tých 6 týždňov úplne všetko žehlila. Čo prichádza priamo do kontaktu s pokožkou plácham ešte raz navyše.(samozrejme len pre drobca) Používam Lovelu.

navi
16. led 2008

Já peru oblečky na 40 a za začátku jsem je žehlila všechny, teď už jen podle potřeby . Jinak používám Persil Sensitive, dvojí máchání a na změkčení ocet místo aviváže

katarina82
16. led 2008

Já peru na 40 a plínky na 60, někdy na 95. Používám taky Persil Sensitive-i tekutý i normální a normálně avivážuju-Silan sensitive a dobrý 🙂

jahodka11
16. led 2008

ja periem na 60 len plienky a uteraky, inac nic....pouzivame lovelu a avivaz Lenor pre male deticky a ok 🙂 prvykrat som oprala obliecky na 60, ale postaci aj 40....🙂

reruna
16. led 2008

Ahoj, já peru oblečky taky na 40, používám Lovelu, teď už máme 4 měsíce, tak jsem zkusila párkrát trochu aviváže Silan sensitive, aby bylo prádlo měkčí. Žehlím pořád. Malý žádné problémy nemá, ale do těch 3 měsíců radši bez aviváže a žehlit.

makelka
16. led 2008

ahoj já prala plíny na 90 jen v šestinedělí, pak už taky jen na 60 😉 a oblečky jsem právala normálně na 40 a taky v LOVELE a teď už peru v normálním prášku, zhruba od 9měsíců - jakmile se malej neosypal, tak střídám Lanzu a Bonux - sem tam Ariel a pohoda 😉

dominica
16. led 2008

ja periem biele na 40, raz za čas na 60. Tmavé na 30. Prala som v tekutej Lovele, ale už som prešla na Ariel s troškou aviváže a malému nič nie je. A sem tam sa nám prádlo vyperie na takej horúcej ako tečie z vodovodu, nakoľko bývame v činžiaku a nevieme prečo, sem, tam tečie len horúca voda aj zo studeného kohútika a nikto to nedokáže opraviť. A ak začnem prať a medzitým začne tiecť len horúca a ja si to nevšimnem, tak keď otvorím práčku mám prádlo total horúce, ale našťastie sa mi ešte nič nezničilo a zaujímavé, ale ani nič nezbehlo. Myslím, že tie detské vecičky vydržia fakt veľa 😀 , aspoň tie, čo mám ja 😉 , takže už sa nebojím, aj keď zo začiatku mi nebolo všetko jedno.

majka07
17. led 2008

Plíny jsem poprvé prala na 90, jinak vesměs všechno peru na dětský program, který má 60, ale to jen někdy, spíš peru 40 a 50, můžu si tam teplotu určit. 60 využiju spíš až bude více papat sama a bude zašpiněná ze zahrady 😀

andreea
17. led 2008

Ahoj,já peru vše na 60 v Lovele,Persil nám Dr. nedoporučil kvůli alergiím,tak to nepokoušíme,bez aviváže.Zatím nám nic nepustilo ani se nesrazilo 😉

katka76
17. led 2008

ja periem biele na 60, farebne na 40, pouzivam Lovelu a detsku avivaz Silan
pri prekakancoch som oblecko pred vlozenim do pracky pretrela zlcovym mydlom z DM, pekne sa to vypralo
plienky periem na 90 - kratky program - v poho vyjde mrkva, brokolica, spenat, banan....

aponchie
17. led 2008

vse na 40,Nejdriv Lovela potom Batole to se zdalo lepsi i lepe vonelo.avivaz ne.nyni vse na 40 persil sensitive nebo color,avivaz vyjimecne.extra spinave bile pradlo na 60.na 90jsem pracku pustila jednou za rok se sodou na procisteni 😀

mem
17. led 2008

ja peru vse na 50, pokud mam silne po... plinky, tak dam 60, pouzivam Lovelu, vyhovuje, zadne alergicke reakce a bez avivaze

chechta
18. led 2008

ahojda, sem tu asi jediná co pere na vysoké teploty. Peru v lovele - používám papírovky, ale bavlněnejch plen spotřebujem požehnaNĚ - TY PERU NA 90 A KDYŽ SE PROKADÍ TAK K TOMU PŘIHODÍM I JEHO OBLEČKO, který je světlý - jinak jeho oblečko peru na 60 a jen hodně barevný na 40.

iza
18. led 2008

ahoj holky, tak já většinou peru na 60, někdy na 40...pokud jsou plenky nějak moc ušpiněný(např od mrkvičky) hodím je na 90.Peru v Lovele(na bíle prádlo i na barevné prádlo) a dávám už i aviváž(jsou po tom ty věci měkčí- hlevně sametový overálky, svetříky...atd). No sice je na té Lovele napsáno, že se má prát na 40,ale vypere i navíc