Praní na 60 a více. Je to nutné?

mysinka
16. led 2008

Ahojte! Ještě pár týdnů se mě to týkat nebude, ale už radši sháním info 🙂 Jak jste na tom s praním na vysoké teploty? Mám na mysli praní oblečení pro mimíska... Že budu na 60/90 prát látkové plínky, to je bez diskuze, ale ty oblečky se všechny můžou max. na 40 a já se bojím, že je zničím. Je to skutečně nutné, prát na 60? A v čem perete?

riuska
18. led 2008

no mne sa zda ta 60tka vela, podla mna staci 40tka a plienocky, alebo spinave vecicky predtym preprat v rukach a je to OK 😉

olinka6226
18. led 2008

ja periem plienky a podbradniky na 60 (pobryndane, pocikane - pokakane nemavame kaka do nocnika uz dlho) ostatne veci periem na 40. Periem v slize na zmakcenie davam do plienok ocot a do normalneho pradla lenor sensitive. ak potrebujem nieco predprat - mrkvu a pod... pouzijem zlcove mydlo z DM.

nissanek
18. led 2008

ahoj, tak já dávám vše na šedesát, plínky (používáme papírový, tak jenom nějaký ublink nebo malý kakanec) i fajnové hadříky co uvádějí na 40. Zatim nejsou žádné ztráty ani na kvalitě ani na kráse 😉

hanik
18. led 2008

tak plenky davam na 95 a nekdy neprezehlim. 😅 ..kdyz nestiham ..jinak teda pouzivam jednorazovky, latkovy mam jen na ublinkavani ..ze ho na plenu polozim, ..pak na krmeni pod bradu (pije z flasticky) a na odrihavani prez rameno a taky pri prebalovani ...pres malyho tu plenu prehodim kvuli tomu, ze nekdy otali s curanim a cekat u nej 5 minut po rozbaleni se mi fakt nechce. 😝 ..takze mu pres pindu hodim plenu a kdyz se behem prebalovani pocura, tak aspon nezlije sebe me ci vse kolem 😉 😎
a oblecky mi nikdo nerikal, ze je mam prat na 60, takze je peru na 40, jen pokud mam cas, tak jeste pustim jednou macahni a malej je v pohode. 😎

lenycka
19. led 2008

Já používám Lovelu tekutou, aviváž malý nedávám. Plínky a osušky dávám na 90, ale používáme Rybilku a ta prostě na 90 vyprat nejde ani kdybych se opupínkovala, teď jsem je zkoušela namočit a fleky předtím pomatlat Jelenem, pustilo jen něco, jsem neš'tastná ☹
Naše peru na 40, ale jak jsme začali s příkrmy, tak mrkev bez namočení a na 60 dolů prostě nedostanu. Teď na ní zkouším vyzrát Vashem, tak uvidíme!

kutina
19. led 2008

ahojte,
ja používam tekutú lovelu zvlášť na biele a zvlášť na farebné + aviváž lenorfarebné periem na 40ke + dvojité pláchanie, biele na 60-ke s predpierkou a tiež dvojitým pláchaním....problém zatiaľ žiaden - ani s nevypratým prádlom, ani s kožičkou malej 😉 ...no zatiaľ neprikrmujem, tak uvidíme potom čo bude platiť na fľaky od jedla

lienka79
20. led 2008

no ja do narodenia periem na 30-40.Nerada by som znicila vecicky..AJ ked klamoska vravela,ze pravala na 60.POdla mna je to jedno,pretoze niektore bakterie vydrzia aj vyssie teplkoty,ako 60.Jedine osusky a plienky som pravala na 90

kluziste
13. pro 2014

Ahoj, ráda bych se zeptala, jak perete ručníky a pyžamka, zkrátka ty věcičky, které přijdou do kontaktu s olejíčkem při natírání miminka? Nevím, ale buď používám špatný prášek (sensitive z DM, malá ho od narození snáší skvěle a nemůžu si na něj jinak stěžovat..) nebo moc agresivní oleje (různé druhy, ale to asi problém nebude, protože stejné značky používají i jiné maminky a je to ok), ale problém je ten, že všechny ručníky, pyžamka a vlastně i žínky a plenky, které peru s těma ručníkama společně na 60, jsou flekaté (světle hnědě) a zvláštně páchnou... Párkrát jsem vše zkusila vyprat jako vyvářku s nastrouhaným mýdlem s jelenem a bylo to trošičku lepší, no možná jen ta "vůně" mýdla přehlušila ten původní smrádek 😅 vůbec nevím co s tím, neříkejte mi, že všechny vyváříte, to není možný... 😖 díky za rady

sarkar
13. pro 2014

@kluziste no jako olej používám jen Aviril a kombinuju s Weledou a nějakým těl. mlékem z Avonu, na prdelku Rybilku, než jí dopoužiju (už není nutná), občas se nám povede zasvinit ručník, ale nikdy mi to žádné fleky nedělalo? Používám Persil Sensitive na dětské věci (peru na 40) a ručníky většinou peru v mýdlovém slizu (na 60st). A plenky jsem měla flekaté jen od hovínek 😉

Ale jinak jsem si vzpomněla, při prvním těhu jsem měla olej proti striím od Johnson´s, takový ten malý drahý, s mandlovým olejem, a tenkrát taky pár maminek psalo, že jim barví pyžamo. Já ho používám znovu a pořád jsem si žádných fleků nevšimla...Ale fakt netuším, čím to může být ☹

kkarolinka
13. pro 2014

@mysinka takže látkové plíny a ručníky jsem prala vždy na 90. Ted dětem světlé oblečení peru na 30 někdy na 40 a ručníky, utěrky a kapesníky vždy na 60.