Praskání v kostech u miminka. Stává se to vašim dětem?

nikkos
22. únor 2008

Maminky, prosím, nestává se to některým z vašich mimísků také? Já jsem z toho na nervy 😖
V malým několikrát za den loupne, jako když vám třeba praskají kolena. To jsou hrozné zvuky a to ho vždy beru co nejopatrněji. Ale stačí aby třeba skrčil nožičku, sám, ani na něj nesáhnu, jen jak se pohybuje tak prask prask ☹ ☹ ☹ ..... je to normální? Samozřejmě se zeptám doktorky, ale zajímá mě jestli to někdo také znáte?

megee
22. únor 2008

nikkos taky se nám to stává, ale myslím, že to nic nebude a navíc já s tím mám problémy taky od malička a jsem v pořádku, ale pro jistotu se zeptej dr.

cazadora
22. únor 2008

nikkos tak naší malé taky lupe v kloubech doktorka mi řekla že je to ok ale máme jí brát co nejopatrněji ale to už snad ani víc nejde 😉

karotky
22. únor 2008

Adamovi taky křupe v kloubech(občas),.................ale já to mám taky. 😉
Můj ortoped mi na to před 2.lety řekl,že je to v pořádku.Až to křupat nebude,bude to ještě horší. 😀

aponchie
22. únor 2008

mala krupe a loupe obcas ze mam pocit ze se rozlomi ale prej je to OK rikala doktorka

nikkos
autor
22. únor 2008

Jéé holky tak to jste mě uklidnily, dík 🙂 Já normálně včera do noci študovala knížky a nic takovýho tam nepíšou, tak jsem se bála že jsme "nenormální" a že mu lámu nožičky 😅

zdenka26
22. únor 2008

Ahojky,tak malý to má taky,byla jsem dos vystrašená,ale doktorka mi říkala,že je to tím jak roste a zlepší se to jak se začne batolit a chodit.

kalo
22. únor 2008

Taky praskáme....přidávám se 🙂 Nejvíc lopatky. Manžel říká, že to má malá po mě a mých snad všech praskacích kloubech 😀 😀 😀

very
23. únor 2008

Ahoj, také jsme prasklali, ale věkem praskání ubývá..už máme 18.měsíců. Byla jsem z toho na nervy, lékařka mi vysvětlila, že mu chybí "mazání" v kloubíkách..dala nám homeopatika, ale ty jsme brali jen chvíli..myslím, že nepomohli.. Skutečně to rapidně po roce ubývá. Jo a moje mami z toho byla vykulená ještě víc než já! 😀

agatka77
14. bře 2008

ahojky,máme měsíčního chlapečka a taky praská občas v ručičce a co je docela k smíchu,mně přišlo,že mu praská v kloubech i když jsem byla těhotná, haha 🙂

nikkos
autor
15. bře 2008

No kdyby to bylo "občas", ale to je pořád.
Ptala jsem se teď doktorky a prý je to normální. Jak už jste tu psaly - až se začnou klouby více zatěžovat tak se to má zlapšit 🙂

anngie
2. pro 2008

ahoj holky, obnovuji téma, výše popsaný problém máme taky, je nám přes 6 měsíců, volala jsem dr. a prý se to občas stává, copak já, ale manžel byl vystrašenej, tak mě vystrašil taky ale dr. mě zase uklidnila. Žádné jiné projevy nemá tak je to fakt asi od toho jak rostou.

pavlina05
2. pro 2008

Ahoj holky!!!
Nám také praská v kloubech. Nejvíce v ramínkách. Právě jsem se chtěla dr. optat co to může být...díky za cenné rady 😉 a ujištění že je vše ok 🙂

kacka.va
2. pro 2008

my to máme taky 🙂

anke
2. pro 2008

my taky 🙂

barusha
2. pro 2008

Taky praskáme a je fajn, že i ostatní 😀

gedgitka.a
6. pro 2008

ahojky maminy, jejda já když kojím malého v posteli a leží proti mě na boku, tak jak mrská horní ručičkou ozve se občas loupnutí od lopatky na zádech, prý v kom občas neloupne nejni vpořádku, také beru našeho obříka opatrně, ale ono to loupnwe samo od sebe, takže se neděsím 😉

blau
6. pro 2008

Aj my praskame, dnes sme normalne nevedeli ci si prcol alebo mu praskla kosticka, manzel ostal zhrozeny 😨
😨

m.c.
6. pro 2008

jo tak to měla malá taky, já jsem byla vyděšená stejně jak vy. Byla jsem kvůli tomu i u ortopeda a samozřejmě mě uklidnil že je to úplně normální🙂. Teď má malá 14 měsíců a už nic nelupe🙂

kubaka
7. pro 2008

Ježiš, to jsem jakživa nezažila - no hned jsem o něco chytřejší. Taky by mě to vyděsilo u mimina. Dnes Marián práská už jen věcmi a telefonem o zem 😀

slunicko552
7. pro 2008

kubaka 😀 Malému taky praskalo v ramínkách,bylo to hrozné,ale přešlo a teď taky nepraskáme 🙂

marcelaibp
30. srp 2010

A jak dlouho bude praskat moje slunicko, ted je ji 5 mesicu holky? Diky Marcel

anehap
18. lis 2011

ahoj, obnovuji diskuzi - malá taky křupe hrozně - hlavně, když ji vezmu do náruče pod ramínkama, tak to jsou šílený zvuky 😒 Začalo to nejvíc asi v deseti měsících, dr. říkala, že u dětí to je normální, že mají všechno křehké a zlepší se to, jak začne chodit. Pak to bylo chvilku lepší a teď zase hrůza. A to už chodí měsíc. Přemýšlím, jestli to není třeba nedostatkem vápníku?

germaine
9. pro 2011

@anehap Ahoj, my taky práskáme a křupeme, ale strašným způsobem...jak ho vezmu do náruče lup ho...no a moje máma mě taky nastrašila, že to nejni normální, že tohle maj starý lidi, jak jsou odvápněný. No jsem ráda, že v tom nejsme sami..pro jistotu až v lednu půjdeme na 8m KO, tak to raděi řeknua zeptám se DR 🙂

romcovaklarka
9. pro 2011

@germaine @anehapv malým mi taky praská, za týden jdem na 6m prohlídku, taky se radši zeptám. Někdy v něm lupne i když se hýbe jen tak sám, častěji ale, když ho vezmu. Je plně kojenej, možná mu už něco nestačí? 😕

anehap
10. pro 2011

@romcovaklarka
@germaine malá taky byla plně kojená do 6 měsíců, to nekřupala vůbec, začalo to tak kolem devátého měsíce a to mi právě dr. říkala(ale už jsme ji vyměnili z mnoha závažných důvodů, tak jsem zvědavá, co řeknou vaše dr), že se to zlepší, jak bude delší dobu lozit a hlavně chodit, že mají ještě všechno uvolněné a zpevní se to. ALe malá lozila dlouho, už i chodí a zdá se mi to ještě horší. Taky hlavně když ji zvedáme, připadá mi, že nejvíc ji lupe v žebrech 😒 Já teda taky lupu pořádně a jsem dospělá, tak že by se to dědilo? ALe mamka říkala, že jako malé mi to nedělalo určitě....snažím se do ní dostat jídlo, kde je hodně vápníku, ale asi to je na delší dobu 😖 Určitě dejte vědět, co na to vaše dr.

anehap
20. led 2012

@romcovaklarka
@germaine dozvěděly jste se holky něco nového od doktorů? 😉 Máme s tím pořád problém, tak přemýšlím, jestli zajít na ortopedii 😒

romcovaklarka
20. led 2012

@anehap Jé, já na tebe zapomněla. Mně teda řekli, že to je normální, ale jemu to teda nedělá nějak extrémně 😕 Dokonce bych řekla, že už je to i trochu lepší. A té nové pediatričky ses ptala?

anehap
20. led 2012

@romcovaklarka nevadí, já se připomněla 😉
jj, ptala. Říkala, že některým dětem to dělá a že by se to časem mělo zlepšovat, tak nevím 😒 Někdy to má lepší, někdy horší.....jako zrovna teď poslední dny 😒

germaine
20. led 2012

@anehap Mě DR řekla, že to normální je, že některý mimi praskaj míň a některý víc, že se nemám bát a stresovat 😉

germaine
20. led 2012

@anehap A kolik je malýmu/malé?