Pravidelný noční řev 8týdenního chlapečka

aneta49
9. lis 2017

Ahoj holky,další dotaz je na svete😔už 4 dny mi nás 8tydenni chlapeček po 19:00 hod po kojení začne silene křičet a rvat,opravdu ale silene...nosime,houpeme,bříško masirujeme,všechno..občas chvilku usina a pak zas řev...nakonec po hodině řvaní se dožaduje prsa,ale dam mu nejdříve po 2 hodkach,to se nabasti,usina mi v naruci a opět řev až do půlnoci,někdy déle..někdy usne a spinka třeba dvě hodky a včera třeba neusnul vůbec,tak jsem ho v půl 1 opět nakojila a už usnul normálně na tři hodinky,..můžou to být prdiky? Něco málo vyprdi,ale nepřijde mi to horší než přes den..moc mu chceme pomoct,ale nejde to a ten křik je vážně úplně šílený :’(

ariadna12
9. lis 2017

Prdiky to byt muzou. Trimesicni kolika se projevuje brekotem az revem, docasnym zrudnutim obliceje a dite se ruzne krouti. Nam pomohl trochu Espumisan. Zkuste mu poustet tzv. bily sum, u nas pomaha zklidnit dost nahlas pusteny zvuk more (na netu jako Atlantsky ocean), casto odpadne a usne. Nebo chce kontakt.

aneta49
autor
9. lis 2017

Je to přímo řev,jakoby mu někdo ublizoval..kontakt má,celou dobu ho chováme a nosime..jen,ze to trvá takhle dlouho...a je to pravidelně večer.. na prdy trpí od narození pomalu..pořad se kroutí a vzteka a pláče,ale tenhle dlouhý řev tady ještě nebyl ☹

lusynkova
9. lis 2017

A proč mu dáš prso nejdříve po dvou hodinách?
Jinak já jsem na prdy užívala vnitřně kmínový olej, silice přechází do mléka a malému se břicho zlepšilo tak o 75%. Je to přírodní a opravdu to pomáhá...

aneta49
autor
9. lis 2017

Na rady doktorky a laktacni poradkyně..

lusynkova
9. lis 2017

@aneta49 Aha, hm... A k čemu to má být dobré? Na bolest a jiné trápení je prso nejlepší, neřídila bych se radami... Myslela jsem, že pravidelnost v kojení se už dávno nedoporučuje... Já kojila pořád, když měl nějaké trápení.

listopadka1
9. lis 2017

@lusynkova souhlas, ja bych taky kojila, kdyz dite chce. moje dcera byla taky desnej rvoun a na takovyhle stavy nic jinyho nepomahalo. musim rict, ze spis porad slycham a ctu rady, ze se ma kojit, kdyz dite potrebuje, nez striktne mu nedat driv, i kdyz rve... to me trochu zarazi.

lusynkova
9. lis 2017

@listopadka1 Jj, taky mě to zaráží... Já vždycky malému říkala: Prsíčko pomůže 🙂 a strčila mu ho do pusy...

zdenkaell
9. lis 2017

@lusynkova
@listopadka1
Souhlas, v podobnych situacich to bylo jedine,co zabiralo. ani treba nepila,jen zuzlalaa uklidnila se.

lida9
9. lis 2017

nas maly mel taky obcas takovyhle ,blbe, dny nebo spis noci. ono se to po par dnech zase zmenilo a uklidnilo samo, i kdyz jsem samozrejme hledala vsemozne rady jak pomoci... za nas co fungovalo : nosit v satku ( uklidnilo mnohem lepe nez na rukach ci skakat s nim na mici), no a mozna me ostatni sezerou ale dudlik na noc, no a samozrejme to kojeni🙂 taky jeste musel byt zabaleny hezky v zavinovacce, bily sum a vsimla jsem si ze i nektera bodycka mu nejsou tolik prijemna na spani... tak zkousej, drzim palce, ono se to upravi...

zdenkaell
9. lis 2017

@lida9 u nas by mel dudlik taky rozhodne uspech, ale nedrzi ji v pusince 😀

lida9
9. lis 2017

@zdenkaell jooo meli jsme obdobi, kdy jsem ze zoufalstvu uvazovala nad izolepu ci gumickou😀 nastesti si ho zacal celkem brzo vracet do pusy sam...

vanea
9. lis 2017

To vypadá na koliky, ty bývají pravidelně v nějakou určitou hodinu...bolí je bříško, můžou mít křeče , chvilku trvá než se jim to uvolní a vyprdí se...my cvičíme nožičkama (hýbu mu tělíčkem do stran s nataženýma, pak jen nohama do stran s pokrčenýma a pak tlačím nožičky na bříško, opakuju klidně 4x) obvykle to trošku pomůže...když ne, tak za stálého řevu dávám na bříško, to občas uvolní nějaký prdík, jindy ho to ještě víc naštve, nosit nepomůže, to řve furt a mně to akorát odrovná...takže si k němu lehám, dávám střídavě prso a dudlík a za půl hodinku mi většinou ztichne a uklidní se, do hodinky pak spí, ale fakt jen u toho prsa...doktorky jsou děsně chytré, ale kojeným dětem prso neslouží jenom jako jídlo, ale právě i jako způsob jak se uklidnit u maminky, když je něco trápí..oni nic jiného neznají, prostě potřebují ten kontakt..vezmi si, že bys měla strašné křeče, ale nemohla by sis vzít ani prášek, nevěděla bys co máš dělat (že se máš třeba schoulit do klubíčka) aby to povolilo, bála by ses a znala bys jenom to prso, co tě umí uklidnit...no tak bys ho chtěla..u nás i hodně pomáhá sundat tričko a malého nechat v plíně a zalézt si pod peřinu a přivinout se - buď s dudlíkem, nebo u prsa. Oni se nebudou na sílu přepíjet, aby jim bylo zle...když se napijí víc, přebytek ublinknou a usnou. Já se už na rady mudr. ohledně kojení vyprdla, prostě to dělám tak, jak to cítím..když vidím, že někdy pije 20 min a pak odpadne vyčerpáním, tak je mi jasné, že další 2-3 hodiny si říkat nebude a bude spát..když cucá 5 minut a pak už je klidný, no tak mi dojde, že za hodinu už se bude zase hlásit🙂 prostě je to jak kdy..

listopadka1
9. lis 2017

jinak teda nám na usínání hodně pomáhalo pevný zavinutí, ona byla dcerka hrozně živá a pořád mávala ručkama a tím se rušila při usínání. Ale je fakt, že na každý dítě zabírá něco jinýho, prostě zkoušej, co bude fungovat. Vyprdni se na rady doktorky a koj klidně po půl hodině a hlavně věř, že to přejde 😀 Mně dcerka prořvala první tři měsíce, takže už jsem z toho byla úplně na prášky, a pak se to najednou začlo zlepšovat a bylo z ní klidný, spavý miminko 🙂

iva27
9. lis 2017

@aneta49 taky nás takhle trápily prdíky a bylo to opravdu každý večer! Přes den to přece jen trochu rozhýbe nožičkami,ale večery plakal.Jak píšeš strašný rev z ničeho nic.Pomohl nám teploměr do zadečku,cvičení,nahřívání,masáž,kapicky.To vše jsme automaticky dělali už po večer.koupani.A další úžasná vec- zavinovaní! Jen doporučuji.Budil se totiž v noci i sám,že šermoval rukama a pak ječela.Zavinovala jsem ji skoro do 6 měsíce.

aviho
9. lis 2017

zkus si najít nějakou diskusi o Vigantolu - pokud dáváš, my jsme ho vysadili a od té doby byl klid

matusoni
9. lis 2017

Nám pomáhalo sundat plenku, a stočeného do klubíčka zády k sobě ho držet nad záchodem. Často musel opravdu kakat a kvůli tomu křičel. Představ si, kdybys musela ty v leže v kalhotech kakat😉. Pomůže i u prdíků, půjdou snáze ven😉. A potom zavinovačka Swaddle me, kde byl zavinutý jako u maminky v bříšku, chovat a říkat "ššššššššš", než usne😉. Tak přeji hodně trpělivosti a lásky🙂.

caseopea
9. lis 2017

@aneta49 To budou asi prdíky, dáváš mu D? Pokud jo a dáváš ho k večeru, tak mu to může vadit, malému to taky vadilo a mel z toho prdíky. Zkus mu dát kapky na prdíky a ty můžeš pít čas třeba kmínový nebo fenyklový.

verusky
9. lis 2017

@aneta49 treti dcera mi v mesici rvala podvecer co podvecer tri hodiny... pozdeji jsem zacala hopsat na gymnastickem balonu a pomohlo. jinak jsem taky zkousela vse mozne, vcetne dat prso driv a vliv to nemelo, prislo mi, ze bylo jeste hur. drzim palce, hledejte cestu a prejde to...

aneta49
autor
9. lis 2017

Holky,vigantol jsme přestali dávat v úterý a místo toho jiné Dcko..kapky na prdy dáváme..kmín jsem se dnes koupila a zkusím udělat odvar.. je to hrozne,je mi ho líto..když mu začaly ty koliky ve 2 měsících,to budou trvat další 3 mesice?

swetlusska
9. lis 2017

a dáváte probiotika? Laktobacílky? Jinak nejlepší je prso, u nás po něm usne hned a vždycky, na rady doktorů a poradkyň jsem nikdy naštěstí nedala....

ariadna12
9. lis 2017

@aneta49 u kazdyho je to individualni, chlapci to mivaj horsi, nekdo dele, nekomu to skonci driv.

vanea
9. lis 2017

@aneta49 no já si myslím, že je vysazení vigantolu dobré zvážit, je to jediný lék na trhu, vše ostatní jsou pouze doplňky stravy...navíc takové baby-d od jamiesonu již není to, co to bývalo, a je to stejná chemická věc jako vigantol...zbytek není tak dlouho testován..u nás problémy s vigantolem odezněly, když jsme začali postupovat tak, že ráno odstříknu MM z prsu na lžičku, do té kápnu vigantol , dám mu to a poté nakojím. Když jsem mu to kapala samotné, nebo až po kojení, nebo večer, tak byl šílený řev...teď se to už zlepšilo🙂 (tak jsem aktivně nakoupila náhražky Dčka:D a nakonec stejně kapu vigantol..)

lucie_91
9. lis 2017

@lusynkova Přesně tak. Já jak slyším "poradila mi to doktorka", tak se mi otvírá kudla v kapse. Laktační poradkyně by měla mít rozum. Když se dcerka trápila, byla na prsu třeba hodinu a pak za půl hodinky klidně zase. Koliky nebyly a pokud ano tak o nich nevím, protože byla klidná.

@aneta49 Jinak pokud užívá Vigantol, vysadit. My jsme vysadili po měsíci, protože měla šílené nežádoucí účinky (řev, křeče, vyloženě hysterie, nespavost, byla jak zdrogovaná). A byl klid.

lucie_91
9. lis 2017

@vanea Já jsem dávala taky s mlíčkem a bez efektu, tak jsme vysadili úplně. Je to svinstvo a mudr to doporučují jen proto, že musí. Blivajz hadra. Jsem to mudr řekla, že to do dítěte cpát nebudu, že to je svinstvo (nějaký ozářený výluh z ovčí vlny prý) a řekla, že musíme. Tak jsem řekla, že to, co musím a nemusím co se týče mého dítěte určuju já a ne tabulky nebo pojišťovna, tak napsala, že ho užíváme a řekla, že dobře, že to chápe, že to nedělá dobře hodně dětem - najednou!

vanea
9. lis 2017

@lucie_91 u nás to pomohlo no... nám to mudr předložila jako hotovou věc, že máme začít kapat, ale když jsme se jí svěřili, že ho to trápí, tak hledala náhradní řešení s námi, nebylo to jakože "musíte!!", jen nás upozornila, že brát by něco měl, doporučila D od firmy terezia, že baby-d už je stejná srágora...nicméně vzhledem k tomu, že malému zabralo to jiné podávání, tak jsem dále nepátrala..ale i baby-d i tereziu mám doma v šuplíku, kdyby něco🙂 za mně mají léky přísnější dohled i kritéria, doplňkům stravy moc nevěřím, u tady těch prdíků jde myslím o typ použitých olejů..no už jsem to četla dávno...každopádně nemají za sebou tolik let výzkumů a používání, takže více věřím vigantolu, ačkoliv nejsem zastánce cpaní chemie do dětí..ale to si má samozřejmě rozhodnout každý rodič sám🙂 kdyby malému nic nepomáhalo a trápil se u toho, tak bych použila tereziu a po 3 měsících, kdy dozrává trávení bych zase zkusila co na to vigantol...a kdyby nic, tak bych pokračovala v tom..no a kdyby měl vyloženě trpět , tak bych mu to asi nedávala a zařídila se jinak🙂

luckylee
9. lis 2017

Jaky mas ten vit.D?
Jinak urcite kojit na pozadani a ne po 2h.
Porid satek a prolivej se tim kminovym odvarem a vykasli se na vsechny ostatni kapky z lekarny.
Laktobacilky se taky doporucuji...ale ja synovi nedavala a netrpel na prdiky vic nez jine deti co je mely.Je to individualni.Muzes vyzkouset cokoli ale moc nekombinuj,zacni s co nejprirozenejsim pristupem to jest opravdu ho mit porad na sobe a kojit.Zadna zavinovacka a zadny dudlik.To je nejvic co muzes udelat.K ostatnimu muzes sklouznout az v case nejvetsiho zoufalstvi.☺