Pravidelný večerní pláč 5týdenního miminka

dockysbazar
15. čer 2017

Prosím o rady či vaše zkušenosti. Máme doma 5 týdenní miminko. Pravidelně každý večer se potýkáme s jeho pláčem. Vždyť zhruba od 8 do 11. Vyzkoušeli jsme snad vše. Má čistou plenku, je nakrmený, chováme, chodíme, houpeme. Na prdíky dáváme espumisan. Někde jsem četla, že večer jsou miminka více neklidná, potřebují delší uklidnění a kojení. Takhle večer ale sebou u kojení pořád mlátí, vyplivává prso, na to hned brečí a hledá kde ho má. Zkoušela jsem ho uklidnit takhle třeba 2 h (někdy odpoledne mi u prsa usne) ale vůbec to nepomáhá. Bradavky mám pak z toho celé bolavé. Většinou si ho pak bere manžel abych se aspoň na hoďku šla prospat. Celou dobu mu ale hystericky probrečí, kope nožičkama. Po té hodině (obvykle v 11) jdu malého nakojit a to už usíná a hezky už spinká, ale ty večery jsou drsný. Nevíme co s ním. ..

luska__
16. čer 2017

@dockysbazar zkuste babyD, je to to samé, ale bez bolesti bříška. 🙂

dockysbazar
autor
16. čer 2017

@luska__ znám ho. Jak jsem popisovala výše, je to doplněk stravy, ne registrované léčivo.

gorda
17. čer 2017

V mirnejsi forme jsme meli neco podobneho. Deti jsou vecer opravdu neklidnejsi. Ja obcas pri kojeni chodila, ta chuze trochu uklidnila a prisala se. Jinak s bolavym briskem, zkus Smecktu. 3x denne na spicku noze dobre rozpustit v trosce mlika a dat tesne pred kojenim. 🙂

anetpierowska
17. čer 2017

Tak zkuste na jeden tyden vysadit Vigantol. Ditku se nic nestane a uvidite. I dr.mi rikal,at to vysadime. Na tyden. Spousta lekaru doporucuje alternativu. Nemusite se toho bat a kdyz kojite,tak ho muzete pouzivat vy a pres mlicko k mimcu dojde

dockysbazar
autor
17. čer 2017

@anetpierowska asi to zkusím a uvidím 🙂

tehulka1167
17. čer 2017

@dockysbazar ahoj, pp 14 dnech co se malý narodil začal večer vzdy kolem 17-18 hodiny plakat strasne. Plakal třeba do pul noci a tak to bylo každý den skoro do třech měsíců. Doktorka mi poradila ať dávám probiotika biopron. Koupila jsem je a od ty doby klid ale hlavně jsem vychytala jak chce spinkat. .v kolik koupat v kolik poslední odpolední spaní teda spis v podvečer. ..to jsem vychytal a a je klid.

anetpierowska
17. čer 2017

Jinak jsme malou naucilo chodit koupat mezi 18-19hod a pak kojit a spinkat. Take jsem nevedela,ze to dela Vigantol a poctive kapala,ale pak jsem to poznala na svem ditku,ze mu nedela dobre.

anetpierowska
17. čer 2017

A od te doby,co kapu alternativu,tak se neomezuji v jidle. Jim uplne vse a mala nikdy nemela boleni briska.

dockysbazar
autor
18. čer 2017

@tehulka1167
To nám zatím nějak vychytat nejde. Mě přijde že je to po každý jinak ☹ jak mu to nastavit když spí a probouzí se ruzně? Mám ho budit?
Biopron jsem užívala v těhotenství a byla jsem spokojená tak to možná zkusím i malýmu.

tehulka1167
18. čer 2017

@dockysbazar hele Já jak blbka ho udržovala třeba od pěti vzhůru ,aby spal večer a to byl ten kámen úrazu. Byl pak unaveny a nemohl zabrat. Večer třeba usnul a za pět minut zase vzhůru a takhle třeba pětkrát . Pak je cel. Vychytala jsem to tak ,ze si ještě tak v pět jde do pul šestý až šestý schrupnout na pul hodinky asi. V osm koupání a kolem devátý jde spát a už bez place. Co Já se ho dřív nenosila X hodin než usnul. Ted usíná asi měsíc u kojení a to je paráda.

anetpierowska
18. čer 2017

@dockysbazar my to delali tak,ze jsme kazdy den skoro ve stejnou hod koupali,postupne. Nekdy drive,nekdy dele. Ale kdyz spinkala,tak jsme nebudili a ona si na to zvykla a chodi tak spat pravidelne. Chce to vytrvat. Jinak usina u.kojeni😉

iwuse
21. čer 2017

U nás bylo to samé, začal řvát kolem 5 večer až do 9 kdy usnul. Prdíky to nebyly, ani z Vigantolu (ten jsem dávala vždycky dopo). Přešlo to samo, ani už nevím kdy, myslím že tak v cca 2,5 měsících. Bylo to o nervy, ale zkončilo to 🙂
Teď si prozměnu užívám růst zubů :D

dockysbazar
autor
22. čer 2017

@iwuse
Taky si nemyslim, že to bylo z Vigantolu. Zkusila jsem ho na pár dní vysadit a žádná změna.
Doufám, že to přejde brzy a ne někdy v roce 😀

nina2022
21. kvě 2022

@luckylee za jak dlouho zabírá kmínový odvar?

neikisa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
radekriha
12. pro 2023

@dockysbazar
dobrý den.mame to doma podobne ne li stejné prijde sesta hodina a mesicni miminko zacne histericky brecet tak ji uklidnujeme a rve furt davame ji babycalm nepomaha na prdiky davame mleko nic breci furt az vycerpanim z breceni usne na 15 minut potom zase zacne a po osme vecer je klid nekdy se to protahne do devíti.cim to může byt nejaka kolika nebo jak dite pres den spi nebo nespi atd

alubif
12. pro 2023

@radekriha jmenuje se to večerní neklid, je to normální jak dítě začne víc vnímat, je to pro něj emočně náročné. U mé dcery to trvalo 2 měsíce, doslova rivala od 17 do 22 hodiny. Chce to vydržet, nic dítěti necpat ani dudlík, ani prso, pokud to napoprvé neprijmeco,nechat ho v klidu, jen mazlit. Až se uklidní pak teprve nakojit, vykoupat. Je to náročné pro všechny , ale přejde to.