Prdíky a kolika. Je možné, že má někdo opravdu spokojené miminko?

oililygirl
5. lis 2019

Pojdme se podporit a sdilet zkusenosti!
Jak u prvniho, tak u druheho ditete zazivame zachvaty place a bolesti briska. Mame kapicky, gel, trubicku, ja dietu, ale nekdy nezabira vubec nic.
Je opravdu mozne, ze ma nekdo spokojene usmevave miminko?

mirinda35
5. lis 2019

Vim,čím si procházíté. Mám 19 měsíčního syna. Týden po porodu to začalo. Přesně co poseté. Zkoušela jsem úplně všechno. Ze zoufalosti jsem se i s malým objednala k homeopatické. Za 3 dny bylo po všem. Kolíky byly pryč. Občas slabý prdiky,ale jinak pohoda

martiniquest
5. lis 2019

Zkusilas noseni v satku? Dite se tam dobre vyprdi. Nikdy jsme s kolikama nemeli problem. Mozna diky satkovani, kdo vi

jajulin
5. lis 2019

Samozřejmě, že spokojená miminka existují. Měla jsem čtyři taková. První půlrok de facto prospali. Na druhou stranu - kdyby nebyli takoví, nejdu do toho 4x 😁.

paaola
6. lis 2019

@oililygirl Mohu se zeptat na tu dietu? Co jíš a co ne? Děkuji.

lucifux
6. lis 2019

První syn, byl úplné zlatíčko na tohle. Vzbudil se 1 max 2 krát za noc. Od půl roka spinkal už celou noc. Žádné koliky, žádné reakce na hexu ABSOLUTNÍ pohodář. Položila jsem do postýlky hrál si, sám potom usnul. Já ani nevěděla, že mám nějaký mimi. A teď!!! Druhý...... Měl tu tříměsíční koliku, reakce na hexu, v postýlce vydrží s hračkama max 5 minut, věčně ukňouraný a nespokojený mimi. Takže u nás se vaří a uklízí s nosítkem. V noci je schopný se vzbudit a klidne 2 hodiny nespat. Takže maminka na nohou, zpívá ukolébavky a slova se mi samou ospalostí pletou.

oililygirl
autor
6. lis 2019

@martiniquest satek nemam, mam nositko a rve tam jak prorvana, takze zatim nenosime

oililygirl
autor
6. lis 2019

@lucifux ale cim to je? Jedno pohodar, druhe nespokojene. Jak jste prezili trimesicni koliku?

oililygirl
autor
6. lis 2019

@mirinda35 a co vam tedy presne dali, udelali?

oililygirl
autor
6. lis 2019

@paaola no nejim ty jasne nadymave veci, nepiju kavu, perlivou vodu, jim vicemene bezlaktozove, coz je pry na nic, pokud by to byla ABKM, tak jsem chtela zkusit i eliminacni dietu, ale fakt nevim, co bych jedla😔

lucifux
6. lis 2019

@oililygirl blbě, malý hned po koupání a kojení cca od půl sedmé do půl desáté do večera prořval, kroutil, opravdu plakal, já ho měla celé 3 hodiny na ruce a houpala, plácala po zadečku, dělala masáže bříška, cvičila s nožičkama, přikládala teplé pytlíčky. Stravu jsem si hlídala. O staršího se staral večer manžel. Já se vždycky snažila aby byla večeře v šest, protože pak už by byla až v deset večer. Manžel se chodil koupat se starším, pak ho usušil, oblékl do pyžama a uložil, já jen přišla dát pusu. Musím říct, že to byl mazec.

radullah
6. lis 2019

já mám teď už tříletou dcerku, která na bříško netrpěla, zaplakala jen jednou a to ani nevím, jestli bylo vůbec od bříška. Preventivně jsme cvičili nožkama a je fakt, že jsem i hodně nosila v šátku. Taky jsem se toho bála, pamatuju si ještě živě, jak to trápilo mého malého brášku 20 let zpátky. Doma jsem měla připravené kapičky, polštářek s peckama, našprtané cvičení... Za chvilku rodím, tak uvidíme, jak na tom bude druhé miminko

mirinda35
6. lis 2019

@oililygirl byli to nějaké Homeo, ale už si nepamatují jaký. Lepší je zajít k homeopaticce,aby zjistila o dítěti co nejvíc infa a na základě toho nastaví homeo

petulejan
6. lis 2019

Malá je zlatá,prdi ostošest a ještě se tomu směje. Používám kapky na prdíky,protože bývala dost nafouklá-sab simplex a neznám žádné řvaní ani koliky 👍

nikolakoezlova
6. lis 2019

Ahoj, můj syn (5 let) měl strašné bolesti, ještě jako nezkušená matka jsem koupila snad všechny kapky, všechny mastičky na bolení, nejedla jsem vůbec skoro nic, jen abych mu nepřidávala bolest. Když byl větší, tak cca od 6 měsíců byl skoro klid. Druhé dítě mám dceru, teď má 2 měsíce. Znovu se to opakovalo, i když mi každý říkal, že holky to mají lepší s prdíky. Ale teď už jsem byla zkušenější, takže žádné kapky, žádné mastičky a v jejím měsíci jsem začala praktikovat bezplenkovou komunikační metodu a světe div se, ale on je klid!!! Parádně nám to jde, mě to baví, že se vykaká a je spokojená. Naučila jsem to i manžela a oba nás odměňuje krásným úsměvem. Je to teda občas otrava, hlavně v noci, ale lepší než dávat pořád nějaké léky atd. Najdi si na internetu podrobnosti. Potřeba se vykonává v poloze klubíčka do buď originální nádoby na tuto metodu, nebo jakékoliv jiné nádoby. Je to super, jsem ráda, že jsem se o tom dozvěděla.

anakolut
6. lis 2019

@oililygirl U obou holčiček jsme to měli úplně stejně jako vy. Třetí je chlapeček, který na to vůbec netrpěl. Možné to je. Rozumím Vám. Je to náročné období.

zuzita15
6. lis 2019

@oililygirl mne mala rvala vzdy hodinu po kojeni, dokud jsem nevysadila Vigantol, od te doby mam usmevave pohodove dite...

docinek
6. lis 2019

@oililygirl my po skoro 10 letech máme druhé dítě.. První byla holčička, plakala snad do roka a půl.. Teď máme chlapečka, za týden bude 3 měsíce a je to jako přes kopírák.. Takže uspávám hopsánim na balónu..záda v dezolatnim stavu, psychika taky.. Modlím se, ať to co nejdříve přejde..

hanih
6. lis 2019

@oililygirl U každého dítěte je to jiné. Mladší dcera třeba neměla s bříškem problémy nikdy, byla a je usměvavé a spokojené miminko. Starší dcera s bříškem občas potíže měla. Nejhorší to bylo kolem Vánoc, kdy jí byly dva měsíce. Pak jsem zjistila, že stačí vysadit cukroví a jeho hlavní složky - máslo, oříšky, cukr, čokoládu. A bříško bylo hned o moc lepší a dokonce jsme se i vyspali 🙂 A brzy jsem zjistila i to, že ostatní potraviny, které se řadí mezi nadýmavé (kynuté pečivo, luštěniny apod.) jí vůbec nevadí.

puhelin
6. lis 2019

Jake mas nositko?
Obe moje deti (holka a kluk) na prdy netrpely. Drzela jsem prisnou dietu a az postupne pozvolna nasazovala problemovejsi potraviny. Take je od narozeni oplachujeme v klubicku pod tekouci vodou, kde se vyprdi, ta poloha je velmi prijemna (vychazi to z bezplenkovky). Plakat ani jedno nenechavam, kojim na pozadani, po kojeni dcerka odrihnout nepotrebovala, syn naopak ano. Jen teda pokud usne, tak ho nebudim.

oililygirl
autor
6. lis 2019

@zuzita15 Vigantol ted neni dostupny. Mame jine D. Ale je nutne nejake davat, ne?

oililygirl
autor
6. lis 2019

@docinek no prave...prece to musi mit nejakou pricinu, ktera jde odstranit, ne? Nechci se jen tak vzdat a pretrpet to...

oililygirl
autor
6. lis 2019

@puhelin mam Manducu. Jakou jste drzela dietu? Co jste (ne)jedla?

puhelin
6. lis 2019

@oililygirl Kolik je miminku? Manduca je az tak od 4 mesicu.
Nejedla jsem lusteniny, cibuli, cesnek, zeli, rajcata, citrusy, kvetak, brokolici a nepila jsem perlive napoje. Syn ma cerste 3 mesice, teprve zkousim cervenou cibuli (osmazenou a zapecenou) a pomerancovou marmeladu.

oililygirl
autor
7. lis 2019

@puhelin tak na krabici je napsano od 4 kil...ale stejne se ji tam nelibi...
Ja vylucuji teda vic veci.

puhelin
7. lis 2019

@oililygirl Nedivim se, ze se ji tam nelibi. Protoze je na takove nositko jeste mala. Vyrobce na krabici muze napsat cokoliv, nikdo nekontroluje, jestli to je zdravotne v poradku.
Co jeste vylucujes navic?

suromana
7. lis 2019

@radullah
Syn na koliky netrpěl, hezky spinkal, akorát byl strašný jedlík a dost po kojení ublinkával, byl to takový průtokáč, kadil i desetkrát za den 🙂, v půl roce měl skoro 10 kg jen z kojení. Za tři měsíce čekáme miminko a trošku se bojím, že jsem si to vybrala u prvního a že přece nebudu mít opět tolik štěstí na hodné a spokojené dítě 🙂

radullah
7. lis 2019

@suromana Tak to jsme měli hodně podobné. Dcerka byla taky jinak hodné miminko, ale průtokáč byla stejný :D Možná i právě proto je nebolelo bříško? Kojila se jak ďas až do roka a půl, pak už jsem začala pomaloučku odstavovat. Ale je to hubendíra do dneška, v prosinci má 3,5 roku a váží +-13kg. Rodit mám teď za měsíc a půl a taky si říkám, jestli jsem si tu pohodičku už náhodou nevybrala :D Držím nám palce!

luj89
7. lis 2019

co zkusit vysadit D? Jinak může vadit i fenykl (v kojo čajích a v kapkách na prdíky) - může prdíky způsobovat

eofab
9. lis 2019

@oililygirl něco podobného mám teď já. Mám 4.měsíčního chlapečka a skoro od narození má po koupání a následném kojení velké bolesti. Řve jako tur až mu tečou slzičky, krká, hodně často blinká a občas i prdí. Je to takto každý večer. Vysledovala jsem, že horší je to, když jim něco mléčného. Takže jsem začala kupovat bezlaktozové mléčné výrobky. Doktorka mi ale řekla, že většina dětí nemá problém s laktózou, ale kravskou bílkovinou. Mám tedy na 6.týdnů úplně vynechat cokoliv kde je mléko. Což je dost náročné, když mléko je skoro všude. Takže ani nevím, co můžu jíst. Asi jen VZDUCH OMAŠTĚNÝ VĚTREM 😁 ale když mu to pomůže, tak proč ne

eofab
9. lis 2019

@puhelin rajčata se při kojení nesmí?