Prdíky. Co na ně pomáhá?

ronda8
15. bře 2012

ahoj, prosím poraďte co pomáhá na prdíky? Dceři je dneska 1 měsíc a je plně na nutrilonu. Dáváme nutrilon anti-colic a přidáváme do každé lahvičky espumisan. Včera nám paní doktorka ještě doporučila laktobacílky. Terča hrozně brečí než si prdne. Máte někdo zkušenost co pomohlo?

monad
3. čer 2012

espumissan pomáhá,, miminko v 1měsíci si na vše musí zvykat, vše je pro něj nové, takže vydržet, taky jsme používali rourku.. nám budou 3m a už je to ok 😝 ale před tím skoro 2měsíce prdíkové peklo..

vendullka
3. čer 2012

A taky záleží na tom zda kojíš a co popř. jíš🙂

hanelis
27. zář 2012

Holky s prdíkama jsme si užili!!! Vyzkoušeli jsme opravdu všechno a nic nepomohlo, až nám jedná známá poradila probio kapky Bia Gaia. Jsou sice dražší, ale za ten klid to určitě stojí!!! Cca po 10 dnech začaly kapičky fungovat a Davídkovi i nám se obrovsky ulevilo!

zalaretti
2. říj 2012

Vydžet...já dávala Espumisan a je to stejné jak s ním, tak bez něj, takže nedáváme nic...nemá cenu do mimi něco cpát.

vendullka
2. říj 2012

Nám pomáhal u obou dětí babycalm. Malý měl do 4 měsíců trápení s prdkama max. 2x a to opravdu.

mis83
3. říj 2012

Nám Espumisan zabral krásně. Ale každé dítko je jiné a reaguje na něco jiného.
Masáže nám taky hodně pomohly. Přečti si někde, jak se přesně dělají, aby to bylo účinné, na závěr jsem vžycky zacvičila s nožičkama. Jinak bříško na bříško(nahé tvoje i dítka).
Můžeš zkusit jiné kapky na prdy- dělají jich více.
Ještě je taky možnost změnit mlíko.

wendulka25
4. lis 2012

espumisan a cvičení nožičkama, nechavala jsem malého rozbaleného třeba i a on si pokopal nožičkama a bylo dobře, nebo v noci mu stačilo jen nožičky zvednout a krásně si poprděl a byl klid, jinak ten espumisan před každým kojením

drus
9. únor 2013

Než novorozenci espumizan dáte, přečtěte si složení, nemile mě překvapilo:
E420 - Sorbitol, nevhodný pro malé děti
E950 - Aceculfam K, zcela nevhodný pro děti
E200 - Kyselina sorbová, způsobuje alergie

Nechápu, že se něco takového může prodávat pro malé děti ☹

Jirka

hela_h
15. bře 2013

ahoj holky,
s malým jsem chodila od šesti týdnů na baby masáže a paní tam doporučovala kromě masáží a případně i nějaké alternativní léčby (jako homeopatika - na mě je tohle dost alternativní) - tak ještě také espumisan...že když se dává pravidelně před každým kojením - stačí jen asi 5-10 kapek, tak by to mělo vytvořit ochannou vrstvu ve střevech a dětem to má hodně pomoci. tak jsme zkusili a zatím bych řekla, že docela dobrý...samozřejmě si dávám pozor na to co jím..hlavně teď na začátku..malýmu jsou necelé tři měsíce...taky doufám, že až se začne trochu víc hýbat, že to přejde.tak držím palce.

verunkapok
26. bře 2013

ahoj, no nám se na prdíky osvědčilo dávání na bříško a taky si fakt dávat pozor na to co jím...žádný česnek, cibule, čerstvé pečivo atd...a dávám před každým kojením pár kapiček espumisanu..fungují podle mě skvěle..vytvářejí dobré prostředí ve střevě a pak miminko tolik netrpí...a následně tedy ani já 🙂 . jen je potřeba dávat pravidelně..jednou za čas to cenu nemá. já dávám před každým krmením a fakt dobrý. 😀

kamilkaovocna
28. bře 2013

Ahoj,
já mám nejlepší zkušenosti s kapičkami Espumisan, občas taky používám feniklový čaj, ale né vždy pomúže, kapičky pomohli vždy spolehlivě.

luc1979
28. bře 2013

ono pokaždé někomu asi zabere něco jiného - my zavedli v 1. měsíci probiotika, nahřívali jsme občas pupíky pecičkovým polštářkem, procvičovala jsem, někdy bylo nutné použít rektální rourku, pak jsme začali používat Espumisan - kluci byli na UM, takže jsme nakapali do mlíka nebo jen na dudlík (takhle jim to dělali na nedonošeneckém v porodnici) a pak na masáž pupíčku jsme koupila mast Pupík (jedna mi ještě doma zbyla) anebo olejíček Amálka od Nobilis (masírovat po směru hodinových ručiček, od pupíčku do širšího okolí), cvičit s nožičkama, pokud se kojí tak zkusit vypozorovat co nadýmá

evelp
28. bře 2013

nám také pomohlo pokaždé něco jiného- doporučuju určitě cokoli od Nobilisu- to nám zabralo všechno (měli jsme na zoubky, na rýmu apod....)
a jinak co se té mastičky Pupík týče- mě to moc nedoporučovali- že je to spíše jen menthol a jsou v tom jiné látky, které ne uplně přilepšují...

kapičky jsme měli v každém období jiné, po každé zabrali jiné, nevím, čím to je 😀

nejlepší nakonec ale byli babycalm a každý den probiotika (laktobacílky od swissu), hodně masírovat bříško

evelp
28. bře 2013

a taky ten fenyklový čaj- když jsem kojila, tak i pro mě, ale i pro malýho

evelp
28. bře 2013

biogaia jsou prý taky super, my nakonec nestihli využít, ale dají se levněji sehnat v Polsku, pokud máte možnost

a pak často na řadu přišla hadička, všichni mě strašili, že se pak nenaučí sám na velkou a dávali jsme jí jednu dobu dost často, protože to jinak nešlo, 1-2x denně. teď je na příkrmech už cca 4 měsíc a zvládá to sám naprosto s přehledem 😀

koolombina
22. dub 2013

@katyxq Ahoj, můžu se zeptat odkud máš info o nepravdivsti problému míchání starého a nového mlíčka? Hodně o tom mluví paní Kiedroňová, že se kvůli tomu nesmí kojit častěji než za 1,5hodiny. Moc by mě to zajímalo, zejména v té souvislosti s prdíky. Díky.

katyxq
22. dub 2013

@koolombina z vlastní zkušenosti (stále kojím na požádání a hodinky nesleduju) a hlavně od laktačních poradkyň (a Kiedroňová laktační poradkyňe není, je odbornice na motorický vývoj), najdeš to např. na webu slovenské laktační ligy, stačí si tam v poradně vyhledat časté dojčenie a přečíst si odpovědi 😉.
Koliky obvykle mívají jiné příčiny jako je strava matky - asi nejčastěji vadívá bilkovina kravského mléka, dále špatná technika kojení - napolykaný vzduch, stres - miminko nemá dostatek fyzického kontaktu, chce nosit v šátku nebo ergonosítku a spát s maminkou, a docela často špatné osídlení střev, přemnožení kvasinek (a to buď u maminky nebo miminka nebo u obou).
A bacha na fenykl - někdo je na něj přecitlivělý a je po něm naopak nadmutý víc, já ho kvůli malé nemohla.

mony81
29. čer 2013

Tak já mám 6-ti měsíčního chlapečka a na bolení bříška trpí pořád ☹ Už jsem docela zoufalá. Zkoušeli jsme snad všechny druhy kapiček, od levných po dražší. Pravidelně před každým jídlem masíruju bříško, při bolení nahřívám, cvičím mu nožkama, dávám na bříško. Ale už je dost živý a snaží se plazit, takže nedostatkem pohybu rozhodně netrpí.. Kojím jen částečně, takže jsem zkoušela i změnu UM. Už prostě nevím, v čem je problém. Byli jsme na UZ, vše OK. Výtěr také v pořádku. Tak nechápu, proč ten můj prďola pořád tak často pláče, přitahuje kolínka k bříšku, tlačí, heká, fňuká.. 😒 Dokud nevyjdou prdy, je to ten nejnespokojenější chlapeček ☹ Není to vždy, už bylo i pár dní, když neplakal. Ale většinou když neplakal přes den, tak pak byla hrozná noc a naopak. Nemáte někdo podobnou zkušenost? ..

Dodávám, že mléko a mléčné výrobky jsem vynechala už době, kdy mu byly tři týdny, takže alergie na laktózu ani mléčnou bílkovinu to nebude 😕

Doufala jsem, že s příkrmy se to zlepší, ale teda zatím nic moc :( Začali jsme ale teprve před třemi týdny, tak třeba později, až si bříško víc zvykne..

mony81
10. pro 2013

Vracím se k tomuto příspěvku a musím říct, že jsme se až teď (Kuba má 11,5 měs.) začaly nadýmání zbavovat.. a to teprve poté, co nám Dr. doporučila probiotika, která jsou prý složením podobná Bio Gaia, jen cena je víc lidová. Jde o tohle http://detske-vitaminy.heureka.cz/pearls-baby-50g/ 🙂 Třeba to někdy někomu pomůže 🙂

pipipuncocha1
30. led 2014

já bych tedy ten espumisan určitě dávala před kojením - krmením. chce to 5-10 kapek před každým krmením. a určitě dávat pravidelně. taky jsou dobré baby masáže bříška a pití fenyklového čaje

hanka00
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zizalka123
17. říj 2014

My měli koliku docela silnou, a tak jsme se poradili s doktorkou a dávali 1x denně probiotika a před každým krmením 5 kapek Espumisanu... den po dni se to zlepšovalo.
Samozřejmě jsem dávala pozor na to, co jím a pila kojící čaj nebo jsme bříško namasírovali.
Držte se maminky 😉

breadfish
1. zář 2015

Tak mně - tedy mým dětem - pomáhaly nejlépe kapičky Espumisan.
Kromě toho jsem ještě držela kojící diety a pila fenyklový čaj. Dobré je taky nahřívání bříška teplou plenkou.

lucienn5
29. lis 2015

My si vybrali kapky Coliprev, které jako jediné na trhu dodávají chybějící enzym, který pomáhá trávit laktózu a tím řeší samotnou příčinu vzniku prdíků a bolavého bříška. Navíc jsou sladké, takže i malá je spokojená 🙂