Prdíky. Co na ně pomáhá?

ronda8
15. bře 2012

ahoj, prosím poraďte co pomáhá na prdíky? Dceři je dneska 1 měsíc a je plně na nutrilonu. Dáváme nutrilon anti-colic a přidáváme do každé lahvičky espumisan. Včera nám paní doktorka ještě doporučila laktobacílky. Terča hrozně brečí než si prdne. Máte někdo zkušenost co pomohlo?

martina227
15. bře 2012

Zdravím, my už v porodnici dávali na doporučení doktorky Infacol a vůbec si nemůžu stěžovat, zabírá to, u prvního prcka nám pomohli probiotické kapky.

ronyx
15. bře 2012

@ronda8 Můj malý je taky na nutrilonu,Laktobacily mu taky dáváme,ale ty nejsou na prdy, no a Espumizan je na houby,nám vůbec nezabral.Zaručeně pomůže masáž.Jediná 100% učinná metoda.Můj malý se vždy krásně vyprdí a je klid.Určitě vyzkoušej https://www.modrykonik.cz/fotoblog/collette/cla...

ronyx
15. bře 2012

@martina227 Infacol jsme taky zkoušeli a vůbec nezabral! Každé dítko je hold jiné a pomůže mu něco jiného,ale ta masáž co jsem tu dala odkaz je sto procentní. 😉

kacenka1987
15. bře 2012

kapičky typu za 100 kč nám vůbec nepomáhali jako například slavný sab simplex. Koupila jsem rovnou Bio Gaia a najednou jsem měla usměvavé miminko bez problémů 🙂

nikiii
15. bře 2012

Nám zabral Lefax.

ajerdna
15. bře 2012

U nas zabrali bio gaia

slundo
15. bře 2012

bio gaia, jsou sice dražší, ale účinkují 🙂 někdy zaberou i kapičky jako Sab Simplex, Baby Calm, Infacol....ale většinou to žádná sláva není. Můžeš odzkoušet. Samozřejmě je spoustu rad jako teplá plínkana bříško, cvičení s nožičlama, rourka do zadečku....ale to pomůže jen na chviličku. Každý mimčo je jiný, takže zkoušejte a hlavně hodně trpělivosti 🙂 Ve 3m se to většinou samo upraví a do té doby se to musí vydržet. 🙂

klari270
20. bře 2012

U nas zabrali taky probiotika v kombinaci s Espumisanem.Kdyz se mala dlouho trapila,pomohla jsem ji trubickou. Taky zahrejvani briska je dobra vec a cvicili jsme s nozickama..kolem 3 mesice to bude uz jen lepsi a lepsi.

Drzim palce

pitruskaskarolinkou
23. bře 2012

bio gaya a po dobrání jsme najeli na laktobacily 🙂

ronda8
autor
13. dub 2012

Díky moooc 🙂

petja
13. dub 2012

preventivní masáž,u nás olej welleda na bříško a máme po problému,žádné kapky nepotřebujeme.masáže jsou úžasná věc,nic nepodpoří perilstatiku tolik jako právě prevence,ne zachraňovat až bolí

melissska
13. dub 2012

my jsme měli taky problém s prdíky, začali ale až po třetím měsíci. Vyzkoušeli jsme masáže, kapičky i laktobacily, a nakonec se nám nejvíc osvědčil zahřívací polštářek s pecičkama (za půl minuty zahřátý v mikrovlnce) v kombinaci se skrčenými nožičkami. Krásně zahřál bříško a po chvíli bylo většinou po problémech. Když už ani to nepomáhalo, tak zafungovala rourka do zadečku, ale ta se má dávat jen výjimečně.

polasmartina
13. dub 2012

Nám Espumisan, zabíral asi první měsíc,pak si malá na to zvykla.Teď používáme Baby Calm a na prdíky a bolení bříška to pomáhá,ale máme pořád problémy s nekakáním.

achina
16. dub 2012

Nám taky nic moc nepomáhá, Espumisan jen v nemocnici, tam ho sestricka vzdycky krasne uspala, ale doma nic. Sab simplex uz ani nezkousim. Bio Gaia davame ted 2 tydny a pry to 2 tydny trva nez trochu zaberou, tak jsem zvedava. Uz aby to bylo. Malemu jsou ted 4 tydny, pokud by toto, co predvadi, melo trvat 3 mesice, tak me asi odvezou. Kdyby mel clovek jen jedno dite, tak se to da, odpocinu si, kdyz mimco spi, ale pokud mam za zadkem druhe, tak to opravdu nejde.
Kamoska mi jeste doporucila, abych zacala ja jist probiotika v tabletach, tak jeste zkusim to, ale jinak nevim. Jo, a jeste tu masaz, co tu doporucujete. Snad neco pomuze.

andelka
16. dub 2012

@achina taky mám starší dítě a teda mazec když to mladší celé dopoledne nespí 😒 dávám teď Infacol, ten pomáhal staršímu synovi, ale nevim, no. Asi nic moc. a já jsem začala jíst probiotika Infants Dophilus plus, aby to měl v mlíčku, když kojím. Doufám že se všechno časem spraví, ty tři měsíce utečou rychle a i režim snad bude lepší a já si zvyknu na to že skoro nespím 😅

petja
16. dub 2012

@achina tak malej to asi nepředvádí schválně,ne? Však sama víš,jak bolí střeva,když nejsou v pořádku.Možná se naštvete ale mi přijde že ty kapky používají matky,aby nemusely dělat nic jiného,je to nejpohodlnější,ale určo ne nejvhodnější,jsou to léky a basta

achina
16. dub 2012

@petja - a co znamena "delat neco jineho"? klidne si necham poradit. Samozrejme vim, ze ho to boli, je mi ho lito, ale sama potrebuju nejak fungovat. Jak vsichni chytre tvrdi, a ja s tim souhlasim - mama v pohode = dite v pohode. Masazi uz jsem zkusila nekolik, briska, zad, nahrivat brisko, nosim, houpu, hladim, aby se mu ulevilo, sama piju kefiry, hlidam si stravu. To ze jsem tohle do prvniho prispevku nenapsala, neznamena, ze nic nedelam. Navic Bio Gaia kapky doporucuje snad kazdy doktor, to neni jen lenost. Proc toho nevyuzit, kdyz uz pro ty deti neco existuje.

achina
16. dub 2012

@andelka - no, vidim, ze toho mas taky dost, mimca mame stejne stare a taky mas Danecka 🙂 Mas pravdu, je to mazec. Navic u nas se to kazdy tyden snad zhorsuje. Prvni tyden maly spal i ve dne i v noci, prdiky mel malo. A ted ? Jen chovam a kojim. A ten starsi je chudak na vedlejsi koleji. Navic je silene zivy, takze od kojeni jen okrikuju. Zkusim nejake probiotika i pro sebe a uvidim. A doufam, ze zabere ta masaz briska, kterou jsem nasla az ted tady. Doted jsem pouzivala jine, ale nezabraly. Preju pevne nervy a casem i klidne miminko.

handm
16. dub 2012

@ronda8 Ahoj, nám pomohla změna UM, dokud jsme dávali Nutrilon a dávali jsme Comfort proti prdům a zácpě, tak trpěl jak zvíře a my s ním a to jsme vyzkoušeli snad uplně všechny "recepty" co jsem na netu našla i léky. Nárazově nám pomáhaly Sab Simplex, ale nechtěla jsem to do něj rvát hodně, takže sjme dávali až když to nešlo už jinak.. U nás to ale asi bylo hodně tím, že jsem kojila a k tomu dokrmovala UM, malej byl hrozně hladovej. Pak když jsme skončili s Nutrilonem, dali jiné UM a následně jsem přestala v 7. měsíci kojit, bylo po problémech... držím palce a pevné nervy..jednou to skončí!🙂

andelka
16. dub 2012

@achina u nás je to úplně stejné, Dany je živý, takže když jsem sama doma a kojím, tak nás zamykám v obýváku, jinak by lítal op bytě a někde se přizabil. Ale i tak ho pořád okřikuju 😒 naštěstí k nám chodí babička, takže má pozornosti dost, já být s nima sama tak jsem už dávno v blázinci. Jj, první týdny to bylo fajn, miminko hodně spalo, bříško ok, ale před týdnem to začalo a je to náročné.

lavon
23. dub 2012

ja mam 3 tyzdnene mimino a tiez dost bojujeme s prdikmi. Skusam skoro vsetko co pisete vyssie az na rektalni rurku. Chci se zeptat ohledne kojeni...v nemocnici mi hovorili ze mam kojit vzdy ked si maly vypyta a kojit tak dlho ako bude maly chciet a na prdiky to este pomoze - ukludni ho to. Detska lekarka mi zas hovorila, ze mam kojit min. po 2 hodinach a max. 20 minut....inac prdiky budu horsie. tak neviem ktoru cestu si vybrat...zatial si neviem predstavit, ze ho hodinu necham plakat a nedam mu napit..ako to robite vy?

perlicka84
23. dub 2012

Ahojky, tak já jsem měla velkého kolikáře. Zkoušela jsem snad úplně všechno: Sab simplex, Lefax, masírování bříška, stlačování kolínek, pecky na bříško, Espumisan... ale k ničemu. BioGaia s kombinací rektální rourky byla ze všeho, co jsem odzkoušela asi nejlepší. Přešlo to, až když bylo malému 5. měsíců.

lavon
23. dub 2012

perli a ako si kojila, vzdy ked maly chcel, alebo si dodrzovala tie 2 hodinove prestavky? Ma to vobec na tie prdiky vplyv, aby som maleho zbytocne nestresovala.....

ronda8
autor
30. dub 2012

@lavon Ahoj, já teda nekojím, krmím Nutrilonem a rozpoutala jsem tuto diskuzi. Mě dr. říkala, že mám krmit alespoň po 2 a půl hodinách, protože, když nakrmím dřív, tak bude mít mimi v bříšku ještě mlíčko z předchozího krmení, které je částečně natrávené. Potom se smíchá s čerstvým a prdíky jsou ještě horší.
Díky všem za pomoc 🙂

katyxq
30. dub 2012

@achina Něco jiného než dávat kapky: omezení ve stravě - největší problémy dělá bílkovina kravského mléka, případně vaječného bílku, jsou to nejhůře stravitelné bílkoviny s velmi značným alergenním potenciálem (varem se v podstatě nemění, procházejí i do krevního oběhu, nejčastější alergeny u miminek), dostávají se do mateřského mléka sice v nanogramech, ale i toto malé množství stačí ke způspení problémů. U kolik často zabere silně omezit až úplně vynechat ze stravy kojící matky kravské, kozí a ovčí mléko a veškeré výrobky z nich, včetně jogurtu, másla, skrytého mléka v jiných potravinách (čtěte složení a uvidíte, je skoro ve všem). V případě UM se dají v lékárně bez předpisu pořídit mléka s touto bílkovinou štěpenou (Nutrilon allergy care, Nestlé Althéra, Alfaré).
Jinak probiotika hlavně musí kojící maminka, miminko může taky (dobré jsou Laktobacílky baby od Swissu). Míchání starého a nového mléka v žaludku je mýtus.

pumuckl
30. dub 2012

Nečetla jsem předchozí rady, jen přidávám svou.
Jedna maminka mi poradila hodně pít kojící čaje. Do té doby jsem pila 1-2 denně, ale id té doby, co jsem si dala 4-5 hrnků denně, tak se nám prdíky výrazně zmírnily. Takže po své velmi dobré zkušenosti doporučuju kojícím maminkám hoooodně pít čaje pro kojící.

achina
2. čer 2012

@katyxq - omlouvam se, ze odpovidam az ted, proste nestiham. Ano, kravske mleko jsem omezila, uplne ho vyloucit nemuzu, to bych nemohla jist nic, uz takhle trpim, kdyz nemuzu sve oblibene jogurty a kefiry ☹ Takze si sem tam namazu Lucinu nebo snim normalni kolac. Ale i tak se to vyrazne zlepsilo. Uvidime dal, jestli to pomalu budu moct zkouset nebo aspon tvaroh, kamoska tvrdi, ze ty by skodit nemely, ale o tom pochybuju, kdyz je to take z mleka. Jeste jednou diky. 😵

katyxq
2. čer 2012

@achina Tvaroh vadí úplně stejně jako cokoliv jiného vyrobeného z mléka, je to v podstatě koncentrovaná jedna z mléčných bílkovin - kasein.

achina
2. čer 2012

@katyxq - no jasne, to zni logicky, tak budu muset vydrzet. A nezlepsi se to, kdyz prejdou ty "kriticke" 3 mesice, kdy deti hlavne trpi kolikami? Neumim si predstavit takto fungovat treba rok, bez ml. vyrobku a sladkych veci, ktere taky delaji neplechu ☹ Ja jsem totiz velky sladkomil... 😖

katyxq
2. čer 2012

@achina Jestli to pomáhá, tak určitě vydrž 😉. U vás to pravděpoodbně není alergie, jen nevyzrálost trávení, tak občas zkus mléčné zařadit víc a sleduj, co to udělá.
Já jsem na striktní dietě bez BKM (včetně hovězího a telecího masa) a bez sóji, malá má alergii 😒, stačí jedno malinkaté porušení a reakce se objeví, šílené koliky, hleny a nitky krve ve stolici, plus pár pupínků, no problémy na několik dní. A kojit chci dlouho (rozhodně víc jak do roka), ale už mi to kravský mlíko, jogurty, sýry ani nechybí, teď mě drží chutě na steak a kvalitní hamburger, ale to zas přejde.