Prdíky. Co na ně?

milly333
27. srp 2007

ahoj maminy,
mám měsíčního prcka a má šílené problémy s prdíkama, budí ho to ze spaní a vypadá to jako když tlačí a a nemůže, když už je to konečně venku tak pak už je klidný!no ale to buzení v noci je taky třeba 6x za noc 😖 nemáte nějakou radu co na to?koupila jsem mastičku v lékárně na bříško ale nějak to nepomáhá!

strouzek
19. črc 2010

3 dny? no páni my to používáme tak 4 měsíce 😀 spíš to dáváme preventivně než léčebně protože na prdíky moc netrpí ale myslím že kdybychom to používat přestali tak prdíky zase začnou , každopádně ale hrozně nám pění sunar v láhvi takže sab to vždycky tu pěnu rozbije. každopádně jsem to tehdy poprvé na prdíky koupila a přišlo mi že min. 3 dny trvalo než to mělo efekt. jinak ale jsem víc byla spokojená s babycalm akorát že ty na zpěněný sunar nejsou 😀 jinak ale moje osobní zkušenost je že pokud kojíš tak můžeš jíst to nezdravější, nebo spíš nejíst nic, můžeš používat milion kapek a stejně prdíky budou, teda aspoň u nás to tak bylo. totální problémy s prdíky přestali až jsme přestali kojit, bylo to jako mávnutím proutku 😉

strouzek
19. črc 2010

jinak teda ještě jedna osobní zkušenost, jak se říká že fenykl krásně zabere na prdíky tak houbec nám to ještě víc zhoršovalo, rozhodně neprděla víc že by ty prdy z tebe dostala spíš se víc svíjela a prdy ven nechtěli 🙄 takže teď vím že fenykl nesmíme a máme pohodu

romana29
23. srp 2010

Holky, nemáte některá radu, nebo je to normální? - mám dítě plně na UM a stejně pořád prdíkuje nebo ji bolí bříško....

mamkanec
24. srp 2010

romanko pokud prdíkuje je to dobře ne? my prdíme pořád, někdy jak starej chlap a to máme 5 měsíců, když to jde ven je to správný když ne je to špatný a z toho bolí bříško. zkus nedávat fenykl , někomu to právě vyvolává opačný efekt, u nás jednoznačně zabírá babycalm kapky, teplá koupel ale co nejvíc sedačka nebo teď už dětská židlička, stačí posadit na chvíli a je to jak kulomet a vždycky je do 15 min. nálož v plíně 😀

romana29
24. srp 2010

mamkanec já vím, jsem ráda, ale spíš mě to udivuje a trošku jsem doufala, že když je na UM, tak se jí tyto problémy vyhnou. Babycalm mám koupený (synovi pomohl), bohužel je až od měsíce, tak čekám na 5.9. 😀 , zatím jí dávám Sab simplex ( i když ho správně může až od čtvrtka....), ale bez úspěchu.

lendam
24. srp 2010

@romana29 Já mám dobrou zkušenost s Lactobacílky baby, jsou od 1. měsíce, stoji 140 Kč.

weri1
25. srp 2010

nás prdíky taky trápí. sab simplex nám dali už v porodnici a tak ho používáme. Teď chci zkusit ty probiotické kapičky, nebo malej má kolikrát křeče a je mi ho líto.

sophie1
25. srp 2010

Nám perfektně zabírá Lefax - na předpis cca 70 Kč. 🙂

mamkanec
25. srp 2010

Romi no ono jsou některý děti kterým nepomůže na prdíky snad ani svědcená voda😀 u nás pomohlo přejít na UM plus ty kapky, ale znám maminy co dávají děckám laktobacily, UM, cvičení, masáže bříška a nevím co ještě a stejně na to děcka trpí. jedině zkoušet a nebo čekat i když jak se říká 3 měs. kolika tak to může trvat i déle, nás třeba prdíky netrápili ty první měsíce ale trápí teď co dáváme příkrmy, minule měla malá z cukety šílený bolení a měla cuketu podruhý tak už nic takže prdíkovat budeme asi až do školky🙂
jinak má zkušenost se sab je taková že nám pomáhá jen preventivně, vždycky mi pomůže odpěnit sunar, na léčení když už bylo bolení bříška tak na to nepomohl nikdy

romana29
26. srp 2010

mamkanec no právě my jsme na UM od narození (pokud nepočítám těch 10 ml, co si párkrát ode mě v porodnici vypila...) a trpí. Někdy se vyprdíkuje, jindy ne. Starší syn na prdíky a bolesti bříška trpěl ještě snad ve dvou letech, byl schopnej se v noci vzbudit a řvát a řvát a já mu sáhla na břicho a tam pochod....No snad se to malé zlepší dřív, hodně čekám od těch Baby calm a je fakt, že Sab simplex dávám každé krmení a je to podle mě k ničemu 😒

frisca22
20. zář 2010

Čauky, tak tady teď pročítám vaše příspěvky… My jsme po každým krmení trpěli – mrňousek se kroutil jak had a nebylo mu pomoci 😖 . Se stoličkou to bylo taky zlé 😖 Takže jsem hledala, jaké UM bude to nejlepší a pomohlo by nám od bolení. Na doporučení naší dr. jsem zvolila Bebu Sensitive, která obsahuje taky probiotika. Nekombinovala jsem to s dalšími probiotiky, protože nám Beba Sensitive zabrala opravdu skvěle a všechno to bolení a nekakání se zase upravilo. Doporučuji všem bolavým bříškům 😉

palma111
22. zář 2010

Ahojda všem, chtěla bych se Vás zeptat - když už takhle naši prťousci trpí na prdíky... jakou mají stoličku? Náš Filípek má prdíky děsný, hlavně nad ránem chudák "protlačí" i několik hodin. A stoličku má hodně řídkou, žlutooranžovou, žádný míchaný vajíčka (ty jsme měli jen když jsme používali probiotika, ale nevím, jestli to bylo jima nebo něčím jiným). Nevím, jestli to je dobře nebo ne (je mu 6 týdnů). Jak je to u Vás? Jinak Baby calm jsem koupila a řekla bych, že nám vůbec nepomáhá - je to spíš ještě horší, po něm se nemůže vyprdět vůbec. Tlačí, tlačí a nic. Po Sabíku se po veliké námaze alespoň dostaví účinek. Masáže ani zahřívání nám nepomáhá. Ale co zabírá je cvičení - akorát, když ho to hodně asi bolí, tak pokrčit mu kolínka je docela zážitek - spíš by mu je člověk zlomil.

lidiab
22. zář 2010

Ahojky, take ted zrovna bojujeme. Dlouhe a dlouhe hodiny denne ☹ Uz paty den davame Biogaia kapky, tak snad nekdy zaberou. Zatim zabira pouze nahrivani a nasledne stlaceni nozicek k brisku. Chtela jsem se zeptat...nevadi pokud maleho polozim na ten nahraty tresnovy polstarek briskem a necham tak? Kdyz je na zadickach tak polstarek nechce, furt se krouti, rve a kope. Kdyz ho ale na ten polstarek polozim briskem tak hned prestane plakat a je videt ze se mu ulevilo, vyprdikuje se a casto i usne. Ma u toho jakoby zadek nahore, a delam to vzdy na pevnem povrchu (nejcasteji na dece polozene na podlahu). Muzu ho takhle na brisku nechavat spat? Pochopitelne pod dohledem...

@palma111 U nas zadna michana vajicka take nejsou, stolicka je presne takova jak ji popisujes. Dle doktorky je to v poradku.

kykyris
23. zář 2010

Ahojte Tak jsem ráda že tenhle problém už je za námi naše malá Kačenka proplakala celý dny zkoušeli jsme snad vše:Rektální rourku,sab simplex,probiotické kapky ty byli asi nejlepší,ale drahé,nahřívání bříška,masáž s mastí pupík,s nožičkama jsme cvičili byla to hrůza ale jsk se dítě začne více hýbat kolem toho 5-6 měsíce tak je to fajn......jinak stolici měla jak tu někdo říkal míchaná vajíčka 😀

palma111
24. zář 2010

@lidiab tak to jsem ráda, že to je OK. naše doktorka taky říkala, že to nejspíš bude mým mlíkem (prý je asi moc tučné), ale stejně o tom člověk pořád přemýšlí, když všude píšou o míchaných vajíčkách.

Jinak někdo tu psal o laktobacilíkách baby. Neporadili byste mi, jak je dávat? My pořád ještě kojíme. Včera jsem je koupila, píšou namíchat do mlíka... Jenže se mi zdá, že v tom mým mlíku se nechtějí rozpouštět. Navíc pak to do něj rvu po lžičkách (dneska jsme teda zkusili i stříkačku, ale moc se mu to nezamlouvalo). Nemáte na to někdo nějaký fígl?

radanar
27. srp 2011

Za nás můžu doporučit Espumisan kapičky, malé zabraly víceméně hnedka a od té doby jsme bez koliky.

lipetra
10. lis 2011

Ahoj holky nam pani doktorka doporucila Nutrilon antikolikum a zabralo to, davame to ke kojeni 1-2x denne 30 ml. A je klid. A jeste nam doporucila infacol.

soucke00
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pipipuncocha1
3. dub 2013

Já používám pravidelně před každým krmením kapičky espumisan a dobře zabírají. Doktorka mi ale řekla, že se musí používat pravidelně, tak tak dělám 🙂 Momentálně ale nekojím. Jinak dávám malého před krmením na bříško, aby se vyprděl.

libi31
24. dub 2013

Na prdíky se nám nejvíc osvědčil espumisan + baby masáže.) ve čtvrtém měsíci už nás přestaly trápit úplně.).) 😎

25jaja
26. lis 2013

Už v porodnici dcerka brečela a prohýbala se 😒 Sestřička nám doporučila Espumisan a dudlíka... Týden byl boj, ale pak Espumisan zabral 🙂 Dudlík taky dcerku uklidňuje..také pomáhá zavinování těsně do zavinovačky, koupání v teplé vodičce nebo peckové polštářky na bříško. Teď už o prdíkách téměř nevíme 😉

breadfish
3. lis 2014

@romana29 A kapičky do UM dáváš? Pět kapek Espumisanu do lahvičky UM by to mělo vyřešit. 🙂

veroon1
4. lis 2014

nam zabral jen espumisan..

adelaslaba
4. lis 2014

Espumisan a Babycalm, v porodnici davaji Sab simplex.

arnettacek
10. lis 2014

Tak nam pomohla zmena UM a hlavne Baby clam nepomohl, bylo to horsi. Meli jsme prujem, takze nrisko bolelo stejne. Zkusili jsme i Espumisan a take nic. Pomohl nebo spise prdiky jdou ven po Infacolu. Jinak cvicime, mame nahrivaci polstar a zkousime masaze 🙂
Tak chce to take asi hlavne vydrzet ☹ proste nekterym miminkoum nepomuze nic ☹

breadfish
11. lis 2014

@adelaslaba No asi jak kde v porodnici, u nás dávali Espumisan, a protože to fungovalo, o tom, že taky je něco jinýho jsem se dozvěděla až když byl syn batole a už nic nepotřeboval. 🙂

lennus
11. lis 2014

Zkuste vysadit Vigantol, setkala jsem se už u víc maminek, že to pomohlo. Já ho nedávala nikdy, místo toho Swanson a malý na to nikdy netrpěl.
Náhradní řešení je vit. D - Swanson,
Marnys - http://www.prozdravi.cz/tekuty-vitamin-d-30-ml....
nebo tyto: http://www.prvni-lekarna.cz/zbozi/3012144/vitam...

pistaoun
11. pro 2014

@adelaslaba My v porodnici dostávali Espumisan kapičky... a už jsme na nich i zůstali...opravdu jsem za ně byla ráda...hodně nám pomáhaly...a a ni moc nestojí,při tom podávání 5 kapek při každém jídle,nám vydržely asi na měsíc :o)

breadfish
5. srp 2015

Mně na prdíky nejlíp fungoval Espumisan. Taky jsme cvičili, masírovali, tygříkovali, ale bez kapiček by to nešlo. Dávala jsem pět kapek před každým krmením a pak i do lahvičky. Zabral celkem rychle, do týdne jsme měli od bolení bříška klid. 🙂

ladyhacek
5. srp 2015

používali jsem espumisan a občas ho stále dávám. Já tedy přes dne nedávala. On byl celkem veselý, ale večer pobrekával nebo brečel a měl tvrdé bříško tak jsem dala před večerním kojení a spinkal 🙂. Teď když pláče a příjde mi že prdí nebo má nafouklé bříško tak dám a usne tak do půl hoďky a ž hodiny, ale teĎ už asi začínají i zuby tak nevím co mám dávat abych mu ulevila 🙂 a dobře to odhadla