Prdíky. Co na ně?

milly333
27. srp 2007

ahoj maminy,
mám měsíčního prcka a má šílené problémy s prdíkama, budí ho to ze spaní a vypadá to jako když tlačí a a nemůže, když už je to konečně venku tak pak už je klidný!no ale to buzení v noci je taky třeba 6x za noc 😖 nemáte nějakou radu co na to?koupila jsem mastičku v lékárně na bříško ale nějak to nepomáhá!

nattally
21. led 2008

petja,
jak přesně to užíváte a kdo ti oto předepsal? jak se to podává?

nattally
21. led 2008

a jak máš staré mimčo?

nattally
21. led 2008

a to užíváš při kojení nebo to dáváš přímo mimču?

janaboris
4. čer 2008

Já piji 2x denně FENYKLOVÝ ČAJ a malému dávám kapičky na doporučení naší dětké lékařky SAB SIMPLEX,můžou se užívat 3x denně 10 kapek,ale já mu je dávám jen večer.Jinak ještě masírujeme bříško krouživými pohyby po směru hodinových ručiček a skrčujeme nožičky k bříšku.Nejlepší poloha na chování když plače a má bolení je,když si ho dám jeho zádíčkama na moje břicho,jeho hlavičku mám pod mou bradou,jednou rukou ho chytnu pod zadečkem a druhou za bříško a on se pěkně vyprcá a uklidní.Je to tzv.poloha"klubíčko".Ještě s ním v této poloze chodím a drndám ho.
Existuje i gel PUPÍK,k masáži bříška,ale s tím zkušenosti nemáme.

lu777
4. čer 2008

tak to u nás teda Sab zabral jen v maximální dávce, tj. 15 kapek do každé lahvičky.. plus masáž po teplé vaně, přitlačit, ve směru hodinových ručiček z pravého třísla do levého (ne opačně!).. plus 2x denně dělám UM přímo do fenyklového čaje
nošení v klubčíku teda malej naprosto nesnášel.. žádné gely nebo spešl olejíčky nebo nahřívací polštářky na bříško taky nefungovaly..
brečel prakticky po každém jídle tak hodinu, dokud jsem nezačla kombinovat max. dávku Sabu plus tu masáž plus ten čaj 😉

adriana1
4. čer 2008

Ahoj,
my sme na Nutrilonu a trpěli spe hodně prdíkama a pomohlo nám přejít natrulion komfort a prdíky tet vychází sami. Sice je dražší ala pomáhá.
Čaj,gel - nám nefungoval a ty kapky sem nezkoušela

patricien
4. čer 2008

Ahoj holky,já jsem každé přebalování s tomíkem cvičila s nožičkama ..... chytla jsem ho za kotničky a střidavě s nima hýbala (jako když dojíte krávu). a druhy cvik byl že jsem pokrčila nožičky k pupíku a hýbala ze strany na stranu a krasně se vyprděl , a měli jsme klid .V noci jsem snim necvičila tak jsem mu dávala Sab simplex jinak nebylo potřeba .

monik76
4. čer 2008

ahoj, tak my jsme si s prdíkama taky užili svoje. Nezabíralo vůbec nic, kapky, masáže, fenykloový čaj, nic. A to jsem pomalu nic nejedla, jen aby malá byla v pohodě. Syn kojenej nebyl, od narození na Nutrilonu a vůbec žádný problémy s prdíkama neměl. A to prý na to trpí víc kluci, u nás to bylo opačně. 😒

patricien
4. čer 2008

noje pravda že já jsem pečivo čerstvé nejedla a bílé už vubec ne ....a čerstvou zeleninu taky ne tak je možny že to bylo i tím ..... ale než jsem začala cvičit s nožičkama tak bolení měl víc...

chell
17. črc 2008

ahoj

taky mame posledni dobou tohle trapeni a mam pocit ze to je z toho fenyklovyho caje kdyz sem ho nepila bylo to ok ted sem zacala a je to horsi.. od prvniho dne co sme prisli z porodnice sme museli dycky jednou behem 24hodin dat trubicku a obcas mi u toho fakt krvacelo srdce ale maly to evidentne pomaha a vzdy se sklidila hned jak mela trubicku v sobe...
posledni dva dny je to sileny trubicku mame tak 4* minimalne jeste nam ale nebyl mesic a vsechny ty kapicky sou od mesice tak nevim..
mam par dotazu...

neni tu nekde seznam potravin ktery by se nemeli... jestli neco takovyho existuje napiste mi prosim odkaz nebo poslete sz...

co mi kdo rekl tak vynechavam,
cibuly
hroznove vino
hrusky
kapustu
kvetak
zeli
nic kde je kyprici prasek.. to sem overila sama kdyz sem upekla babovku a dala si jeden kousek.. to pak byla noc...

nevite jestli kdyz dam misto prdopece jedlou sodu bude to lepsi.. a co kynuty testo to asi taky blby co...

jelikoz ale miluju zeleninu sem fakt bezradna.. navic sem byla dlouhou dobu vegetarian a sem zvakla zeleni nu jist a ted mi to fakt chybi.. fakt se bojim cokoli aby mala netrpela...

nevite co urco nenadyma treba 🙂 co muzu jist 🙂 treba ted mama banany a svestky to by mohlo bejt vpohode.. korenova zelenina prepokladam taky
ale treba porek paprika rajce.. netusim...

pecivo nechavam den odstat ale nevim...

ty kpicky co pisete baby calm a sabsimplex jsou na predpis?

ty masaze nekdo tu psal po smeru rucicek z praveho trisla do leveho to ale nedava smysl.. kdy mimi lezi a ja mu budu masirovat brisko po smeru rucicek tak pojedu z leveho trisla do praveho u mimca ne?

diky predem moc

gabca1
17. črc 2008

chell - u nás byla 3. měsíční kolika Sab Simplex jsem dávala od 14 dne není na předpis kup ho v lékárně. Babycalm také není na předpis, zkus oba. Babycalm je čistě přírodní olejíček. Tím bych asi začla. Jinak já měla pocit, že nemůžu jíst nic, abysme neměli problém s prdíkama....

gabca1
17. črc 2008

jo jinak bez trubičky si to nedokážu představit a teď kakáme a prdíme úplně v pohodě 🙂 Té bych se nebála, hlavně že pomáhá. A kdy vám bude měsíc? Ty kapičky snad zaberou.

monik76
17. črc 2008

taky jsme asi do těch 3 měsíců trpěli na prdíky, měli jsme kapky sab simplex, dávali jsme je od začátku, ale nevím jestli měli nějaký účinek. Jinak z ovoce jsem jedla jen oloupaná jabka a banány, ze zeleniny snad jen rajčata a zelenou okurku, což jsem si pak přečetla, že taky může nadýmat. Papriky vůbec. Ono je to těžký, chce to zkoušet, na každýho působí něco jiného. Kámoška zase nemohla vůbec banány, páč to malou nadýmalo.
každý večer jsem měla malou dlouho nahatou, to ji taky pomáhalo, a masírovala bříško. Rourku jsem naštěstí vůbec nepotřebovali.

chell
17. črc 2008

hmm tak ja vcera uz nestihla jist nic nez tri den stary rohliky s mlikem 🙂 jak mala radila.. dneksa to vypada ze bude klid.. rano sme vyprdeli rourkou a ted chrni...

tyjo ja kecam 🙂 on je maly dneska presne mesic.. to sem blba.. ja jak se nezastavim tak ani nevim kolikatyho je 🙂
tak to by mohlo bejt vpohode s tema kapickama se hned odpo stavim v lekarne abych je mela pro jistotu doma...

a to se davaji preventivne porad pred kojenim nebo jenom maly treba v mliku strikackou kdyz ma problemy...

omlouvam se ale fakt netusim 🙂 zase ji davat preventivne neco kdyz by to nemusela by se mi nechtelo...

no budu to muset vyzkouset postupne abych vedela co ji vadi...

no za tu rourku by mel ten kdo ji vymyslel dostat nobelovku 🙂 zase nez nakou chemii do ni cpat nebo ji nechat trapit myslim ze je lepsi a kdyz je clevek setrnej a nerve ji to tam nasilim tak je to podle me vpohode...

neexistujou treba naky homeopatika nebo tak neco..

gabca1
17. črc 2008

chell - baby calm není chemie, jsou přírodní. Já je dávala přímo trubičkou do pusinky. Je tam taková dávkovací trubička uvidíš až je koupíš. Dávala jsem je před papáním.

chell
17. črc 2008

ok diky moc za radu zkusime uvidime.. ted to vypada ze je porad vpohode tak snad budou co nejdyl v lednici 🙂

ivis
17. črc 2008

U nás zabraly jedině probiotické kapky(zkoušely jsme SabSimplex, Baby calm, třešňový pytlík, nožičkama cvičí sama), jsou sice hodně drahé, ale nemusím se dívat na našeho tuleně jak se trápí.
A ještě jsem nesměla jíst vůbec žádné pečivo, ani den staré.

tigr21
18. črc 2008

ivis- a za jak dlouho vám zabraly?my je berem 3 týdny,už to vypadalo,že máme vyhráno a teď nás to zase trápí,ale možná bez by to bylo ještě horší,akorát kakat neumíme.brali jste pak jenom probio nebo jste je kombinovali s něčím?

ivis
19. črc 2008

tigr21 - kapičky nám zabraly téměř okamžitě(momentálně je bereme šest týdnů), v našem případě je důležité i načasování, vždy je dáváme před kojením cca v 5h ráno. Kromě kapiček piji i probiotické nápoje(jeden denně) a někdy, když si vzpomenu, tak fenyklový čaj. Lucinka je -asi- po kapičkách pokakaná min 3xza den.
Jinak cvičit nožičkama nemusíme, poněvadž je malá strašně aktivní a za celý den se skoro nezastaví.Jo a opravdu je důležité absolutně vynechat pečivo, i den staré, po tom by se malá strhala. Teď již jsme starší, tak jsem začala jíst slunečnicový chléb balený a je to v poho. držím palce 😉 ať vám kapičky brzy zaberou a máte takové sluníčko jako my 😉

simlenka
19. črc 2008

já sama nemám ozkoušeno, ale tuhle jsem byla u známé, která má stejně staré mimi, ale viděly jsme se asi po roce a ta mi radila: V mikrovlnce na půl minuty ohřát pytlík rýže (neuvařené), pak ještě nechat tak 15 sekund rozležet, zabalit pořádně ze všech stran do plínky a dát na bříško...

Já sama jsem všelijak nahřívala plínku žehličkou atp. a to vydrží teplé jen chvíli, ve vaně jsme malé dávali na bříško teplou žinku ale to je taky jen na chvíli, tohle vydrží teplé dýl a prý to skvěle zabírá - jak říkám, já sama ozkoušeno nemám, jen posílám dál radu, kterou jsem dostala (ikdyž hodně opožděně)

pavlina05
25. črc 2008

Ahoj holky!!!
Tak i my bohužel trpíme na prdíky!!! ☹
Máme doma 6 týdeního klučíka a trápíme se teda dost!
Vyzkoušeli jsme vše : trubičku, čajíky pro kojící, masáže, cvičení, nahřívání bříška, třešň. pecky, Pupík, Sab, fénování bříška, nošení a koupel...vše marné...te´d bereme baby cal..poslední 3 dny se mi zdá že se to lepší, tak uvidíme. Ještě si nechám ze Slovenska dovést ty Probiot. kapky, prý tam stojí o 300 kč méně!!!
Věřte, rve mi to srdíčko jak on pláče!!!

winifred
25. črc 2008

Ahojky holky my jsme taky měli problémy s prdíky.A nic nám nepomáhalo cvičení masáže ani teplo na bříško.Pomohlo mu až homeopatikum chamomila. 🙂 A od té doby malý začal prdět a bylo mu dobře užíval to od dvou týdnu až do pátého měsíce.A byla jsem velice spokojená mohu jenom doporučit zkuste to holky 😉

chell
24. srp 2008

ahoj a konzultovala si tu chamomilu s nekym.. prijde mi ze hermanek je prece jenom dost drazdivej.. jak si davkovala u uplne maleho mimca? diky 🙂

ps listovy testo nadyma jak ....

petja
25. srp 2008

nám pomáhalo homeopatikum lycopodium clavatum....

kalo
25. srp 2008

Prý na prdíky trpí holky i kluci naprosto stejně...jen kluci jsou prý citlivější a tu bolest hůř nesou, tak víc řvou 🙂 My si prďasy taky pěkně prodělaly, ale po 3 měsících to přešlo ze dne na den. Já ty 3 měsíce nejedla snad nic!!! Taky jsem byla hubená jak koza 🙂 Mrkve a suchou rýži 😀 /ještě horší dieta, než když jsem nic nesměla v těhu kvůli těhu cukrovce.../ Ale přežily jsme bez použití jediné rourky a různých nesmyslů...dávali jsme baby calm, cvičili, nahřívali, a nosili a nosili a nosili 🙂 VYDRŽTE!!!!

makinka.1
25. srp 2008

Nam doktorka probio kapky moc nedoporucila,rikala,ze se ma mikroflora vytvorit sama.Ze urcite pomuzou,ale z dlouhodobyho hlediska to neni dobre,streva si zvyknou,ze jsou bakterialni kultury dodavany umele a "zlenivy".Pak,kdyz se prestanou kapky davat,muze se pry razem imunita vyrazne zhorsit...
Jinak ja mam vyzkouseny tyhle kminovy homeocipky.Jen je bohuzel maji jen v Nemecku nebo v Rakousku.U nas ne.http://www.apothekebaier.de/produkte/sortime...

chell
26. srp 2008

tak chamomilla zabrala uplne zazracne.. koupila sem 30ch dala jen 3 bobulka po konzultaci a zabralo to mala je vyprdena a klidnejsi 🙂 navic je prej i dobra kdyz rostou zoubky a nebo je ditatko neklidny takovej univerzal 🙂

petja
28. srp 2008

jasně chell,vybrala jsi správné ředění,na takové věci je 30CH nejlepší...

dckami
19. črc 2010

ahoj holky,
ráda bych se zeptala: moje MUDr. je na dovolené tak nevím, můj 5 týdenní Šimůnek začal trpět na prdíky, tak jsem koupila na doporučení lékárnice sab simplex, ale nejsme si jistá dávkováním. Hlavně mě v návodu překvapilo, že se má užívat pouze 3 dny. Jaké máte zkušenosti??? Prosím poraďte. Zajímá mě, kolikrát denně užívat a kolik kapek.

andelka
19. črc 2010

@dckami My používáme Sab Simplex už měsíc, takže 3 dny to určitě není. Možná u starších dětí nebo dospělých, ale miminkům se to dává dlouhodobě. Kamarádka to svojemu synkovi dávala sem tam až do 2 let. My dáváme 10 kapek před každým jídlem, tedy kojením. Jen když krmím brzy po sobě (třeba za hodinu) tak dám až v dalším krmení. A nám to asi pomáhá. Anebo je to zlepšení tím, že prostě roste a víc se hýbe. 😅