Prdíky. Co na ně?

milly333
27. srp 2007

ahoj maminy,
mám měsíčního prcka a má šílené problémy s prdíkama, budí ho to ze spaní a vypadá to jako když tlačí a a nemůže, když už je to konečně venku tak pak už je klidný!no ale to buzení v noci je taky třeba 6x za noc 😖 nemáte nějakou radu co na to?koupila jsem mastičku v lékárně na bříško ale nějak to nepomáhá!

sokolka
27. srp 2007

Milly mi jsme s tím ze začátku také bojovali. Nepíšeš jestli kojíš nebo jste na UM. To dělá také hodně. Některým mimísku pomáhají kapičky SabSimplex, ale nám nepomohli a dokonce mi to přišlo ještě horší. Ale můžeš to zkusit.

milly333
autor
27. srp 2007

Plně kojím, ale tyto kapičky jsme taky zkoušeli ale bez úspěchu, dávám si pozor na stravu ...nejím nic co bych neměla, ale i tak je to hrůza!

kacka79
27. srp 2007

Ahojky, my jsme měli také problémy s prdíky a veliké... 😖 nakonec jsem zkusila vše co mi kdo poradil a zabralo to - ani nevím co - ale asi od každého kousek :

každý den děláme masáž bříška po koupání
cca 4 x denně cvičíme takový ty cviky na bříško - nožičky přitáhneš k bříšku a zatlačíš - většinou při tom prdí..potom ho nechám chvilku na bříšku - ze začátku řval, ale teď je na bříšku celkem rád..
používáme kapičky baby calm - 10 kapek před každým kojením
..a když je nejhůř, což už je teď málo kdy, tak rektální trubička..ale to se mi nedělá zrovna snadno..ale pomůže to na 100%

Taky se mi zdá, že je to týden od týdne lepší, ale to je asi věkem miminka... zvyká si na to co papám..

jankar
27. srp 2007

Milly,já jsem na tom úplně stejně,nejhorší je to nad ránem,Honzík tlačí a mrčí,chudák jeden,vyzkoušeli jsme už fakt úplně všechno....bez úspěchu... ☹

konoupek
27. srp 2007

jooo holky u nás to taky byla katastrofa.Milly,když kojíš zkus pít vývar z kmínu a fenyklový čaje.Hodně nám pomohla ta masáž bříška,ale opravdu se neboj přitlačit na to máme mastičku mentolovou- Pupík.Kapky nám taky nezabíraly.Dr. nám potom napsala prášky pro malou 2x denně 1/2 prášku rozmíchat v mlíčku na lžičce,jmenuje se to Mutaflor.Je to na bázi Lactobacilů.Ze začátku jsme rourku museli používat skoro pořád,jak chudinka trpěla.Jinak vydrž,časem se to zlepší,jen se to prostě musí přetrpět je to hold takový období 😉 .
Přeju ať jim dáte pořádně na frak 😉

macanet
27. srp 2007

Doporučuju kapičky Baby Calm a na bříčko Flatulin gel!!!

konoupek
27. srp 2007

tak z toho nám teda nepomohlo ani jedno ☹ .Hold každý mimi je jiný 😕

milly333
autor
27. srp 2007

ty kapičky Baby Calm jsou volně prodejné nebo na recept?a od jakého měsíce se mohou užívat?taky to vše musíme zkusit....

kalo
27. srp 2007

Holky, mám nový recept, který nám včera zafungoval...protože se malá nerada koupe ve vaničce-vždy křičí, tak jsem ji zkusila na podložce osprchovat. Mírným proudem jsem jí masírovala bříško-jak se doporučuje- po směru hod.ručiček. Do čtvrt hodiny vyprděno a klid 😉

A taky ještě...naše dětská DR.mi na prdy řekla, že hlavně nemám pít žádné fenyklové a kojící čaje! Že v mnoha případech to má naprosto opačné účinky, než má mít, tj.že způsobují nadýmání. Tak je nepiju. Je pravda, že teď máme prďáky mnohem méně, ale jestli je to tím...nemůžu opravdu řít... 😝

cecil
27. srp 2007

Milly....Baby calm jsou volně prodejné...od jednoho měsíce věku dítěte. Nám ještě pomáhá teplý obklad na bříško a chovat v klubíčku. Jinak nám parádně pomáhá poloha na tygříka....(napřed teda tak moc být nechtěla, ale jak zjistila, že se jí uleví, tak to miluje) položíš si mimi na ruku břichem dolů a hlavu má v ohbí tvého lokte. Rukou pěkně tlačíš na bříško. Někdy ji jen tak chytnu, už střílí 🙂.

A jinak to chce svůj čas, musí z toho prostě vyrůst.

niega
28. srp 2007

Takže my to děláme úplně stejně jako kacka79 (a taky kalo a cecil) a úspěch se dostavil. Jinak po každým krmení je nutné dát mimčo odříhnout, při velkých problémech i několikrát v průběhu kojení. Dbej důsledně na to, co jíš, denně jez jogurty, abys dobře trávila a nebyla sama nadmutá (tím nadýmáš i prcka). Mně se osvědčilo vyřadit z jídelníčku sladké (ve vedrech jsem hodně pila vodu se šťávou, takže teď jedu na čistou vodu a je to lepší), to totiž způsobuje kvašení! A jak píše kacka79, hodně moc a moc pomáhá to tlačení kolínek na bříško. Neboj, jak prcek poroste, naučí se sám kopat nožičkama a to hodně pomůže. Hlavu vzhůru!

milly333
autor
28. srp 2007

holky děkuji moc za rady, něco určitě zabere!

ronie
28. srp 2007

nám bohužel nezabírá nic jen rourka a už na ní máme návyk, takže kakáme jen s rourkou a dnes nepomohlo ani to. Koupila jsem i probiot.kapky od bio gaiy za 700kč 😝 😲 a nic moc.. ☹

macanet
29. srp 2007

Včera nám byly doporučeny kapičky od lékařky jmenujou se PROBIOTICKÉ KAPKY a jsou od 1. měsíce věku dítěte, stojí sice 500,- ale berou se jen jeden měsíc a ta lahvička stačí na měsíc, protože se dávaj jen 5 kapek. Většinou je musejí v lékárně objednat a nebo ani nevědí, že něco podobného existuje.Mám si trvat na svém a že se tak opravdu jmenujou, dnes je jdu objednat, tak jsem zvědavá.

dashak
29. srp 2007

nám zabral jedině sab simplex, malá je nedonošená a trpěla hodně na koliky a dlouho. Takže jsme sabíka dávali až do 8. měsíce.

Taky se mi ze začátku zdálo, že je to s ním horší. Přestala jsem ho dávat a pak jsem se k němu vrátila - zabral až za týden, respektive než udělal ve střevech tu správnou čistku a pak když se dával preventivně do každého mléka tak 8 kapek, tak bylo po problému 😉

ronie
29. srp 2007

macanet to jsou ty od bio gaiy zkusit je můžeš asi to je lepší, ale nevím nákej zázrak to není za ty prachy a opravdu v lékárně nevědí, neznají a musí objednat..

macanet
29. srp 2007

Zkusili jsme Sab, Baby Calm a máme je od začátku, kdy jsme byli na první kontrole u dětskýho a nic moc. Vím, že to je dost peněz, ale proč to nezkusit, pokud to nepomůže, tak teda budu doufat, že to bude jen tříměsíční kolika a ne dýl 🙂

misa01
29. srp 2007

macanet taky jsme zoufala maleho tak eporad trapi prdiky a sabik mu moc nepomaha ale snad zabere a bude to lepsi porad si rikam ze az bude vetsi a bude se hybat bude to lepsi.

kupinka
30. srp 2007

Nam sab simplex nezabiral vubec,ale baby calm uplne zazracne. Nedam na neho dopustit!!! A nam kolika skoncila az tento tyden,kdy mel 4mesice. To jsem si oddychla. Kamoska ma 6mesicni mimi a koliky ma porad,vzdy od 18.00 do tech 20.00,stejne jako u nas. Takze je to fakt u kazdeho jinak. K tomu baby calm. Vyhodou bylo,ze se to mohlo dat kdykoliv,bylo to jen na prirodni bazi,tak to malemu nemohlo nijak ublizit. tomu vdecim za klidny spanek 😀

kalo
31. srp 2007

Holky, jak píše ronie o té rource, tak na to pozor. Sestra u doktora mi řekla, že teď se setkala s mimčem, kterému to máma dávala často a chudák dítě z toho mělo vnitřní hemoroidy, tak ho posílali do nemocnice. Hrozný! Přemýšlela jsem o tom, ale malé to ani náhodou nedám, to s ní budu radši hodinu cvičit a nahřívat bříško pytlíkem rýže...

bielanevesta
31. srp 2007

Tak nám pomože vždy niečo. Niekedy stačí pocvičiť s nožičkami poprípade aj pomasírovať bruško s pupíkom. Zo začiatku nám Sab Simplex vobec nezaberal, ale teraz nań nedám dopustiť. A tiež som už použila rektálnu trubičku(ale asi iba 3x),ale to len vtedy keď už bolo ozaj zle a nič iné nezaberalo. A tiež ju dávam pred každým kojením pocvičiť na bruško aby popásla koníčky a to nám pomáha tiež 🙂 Občas sa, že kým je na brušku tak sa stihne vykakať 😀 No hlavne, že sa jej uľaví 🙂

johanka24
31. srp 2007

Nám na prdíky moc zabírá Baby Calm.Co ho máme,tak je klid 😉 Dřív jsem ještě dávala na pupíček ponožku s nahřátou rejží a bylo to lepší 😉 A mazala jsem gelem PUPÍK.
Ale ten první měsíc to byla hrůza ☹ To nám pomáhala jen ta rektální trubička 😖

ronie
31. srp 2007

už kakáme bez rourky 😀 😀 😀 zatim tak trochu, ale včera se 2krát pokadil sám do plínky-já měla takovou radost 😀 😀 nám ted zřejmě pomohlo střídání mateřskýho s nutrilonem..

iza
31. srp 2007

ahoj holky.....potřebuju radu..Jašínek má dneska děsný problémy s prdíkama..už asi 4hoďky..nic nezabírá..chtěla jsem se zeptat ty kapičky Sab jak je dáváte? kolik a jakou formou? někde jsem četla, že se kápnou na dudáka, víte o tom něco?Jo jinak Jášovi je dneska měsíc, tak nevím kolik těch kapiček mu dát....dík moc

smoulinda
31. srp 2007

Izo já dávám 10-15 kapiček na lžičku a Katy ty Sab Simplex moc chutnají 😉 A můžeš zkusit namazat bříško nějakou mastí, např. Pupík, jestli teda máš nějakou právě po ruce. Nebo cvičit nožičkama a ještě třeba zkusit vykoupat, jestli jste teda ještě nekoupali. To se tomu bříšku taky trošku uleví. A nebo tu rourku, ale pokud ji taky nemáš jako já 😀 tak teploměr a trošku strčit do zadečku...Nám se po tomhle malá vždycky hned pokadínkovala....

Nic jinýho už mě nenapadá 😀 😉

iza
31. srp 2007

smouli dík..koupali jsme a nic..ani prd...te´d jsem zkusila ten teploměr a vypadnul z něj malej prdík a dál veeelikej pláč..ty kapičky zabírají jak rychle? zaberou ještě dneska ? 😅

smoulinda
31. srp 2007

Iza tak nám ty kapičky zabrali pokaždý jinak. Ale zkus mu dát těch 15 kapiček a uvidíš 😝 A pak ho zkus třeba taky dát na bříško. To by se mu mohlo taky ulevit. Já si někdy takhle dávám Katy bříškem na mě, leží mi na prsou, pozvednu jí nožičky a někdy se přitom pěkně vyprdí 😉

Děvče zlatý, vůbec ti nezávidím, ale držím pěstičky, ať už to máte co nejdřív za sebou 😉

iza
31. srp 2007

děkuju moc moc moc 🙂

smoulinda
31. srp 2007

Iza, tak pak napiš jak jste dopadli, co a za jak dlouho zabralo 😉

iza
31. srp 2007

určitě napíšu....hezký večer plný prdíků tobě i katynce 😉