Prdíky ještě v 5ti měsících. Kdy už to přestane?

evelina75
15. dub 2011

Ahoj holky,
syn bude mít příští týden 5 měsíců a stále nás trápí prdíky. Chvilku to bylo dobré - ca před 14 dny, tak sjem se radovala, že už to je za námi, ale pak to začalo s takovou razancí, že jsem měnila mlíko - Sunar za Nutrilon Comfort, bereme BioGaiu, Espumisan, BabyCalm......... Kdy už to přestane ??? Syn kope nohama, občas se převrátí na bok, ale ty noci - to je opravdu hrozné......Díky Ev

helcenka
15. dub 2011

Nás prdíky trápily pořád. Pomáhalo cvičení s nožkama a nahřátý polštářek, který byl naplněný bylinkovou směsí - ten jsme si šili doma. No a i když pil jenom mlíčko, tak jsem mu začala dávat pár lžiček fenyklovýho čajíku denně - po něm se krásně vyprděl a neměl ty prdíky bolestivé - prostě šly ven v pohodě a potrápily nás jen občas. 😉

kucika
15. dub 2011

Kluky to dost trápí... a většinou to přestane, jak začne lozit, my jsme vždycky před spaním cvičili nožičkama, malá se pkně vyfoukala a byl a klid 🙂

aduszka
16. dub 2011

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat jestli by jste mi někdo neporadil. Vůbec nevím co mám dělat, maličká se nemůže třeba 14 dní vykakat. Snaží se tlači a pláče u toho. Doktorka mi říkala, že je to normální, ale mě to moc normální nepříjde. Jinak v Kkvětnu nám bude 6 měsíců. Tak jen jestli nemáté někdo nějaké zkušenosti s tímto. Moc děkuju za odpověď Adéla

gabinik
18. dub 2011

Ahoj. Nás taky trápily prdíky. Dokud jsem kojila, tak jsem dávala probiotika (brala jsem je i já) a taky nám pomáhalo použít jednou za čas rektální rourku. A když jsem musela začít dávat UM, tak jsem dávala BEBU Sensitive a prdíky během pár dní přešly... V ní už jsou probiotika obsaženy a je určená pro miminka, která mají problémy s bříškem.
A pro aduszku: prý je normální, že kojené děti několik dní nekakají. Prý je důležité kontrolovat bříško, jestli není tvrdé... víc nevím, ale asi bych 14 dní už taky řešila u doktorky...

dejna02
18. dub 2011

@aduszka Ahojky, měli jsme stejný problém, když jsme zavedli příkrmy, doktorka nám napsala laktobacily, ty jsme dávali a za chvíli se to upravilo.

lienka43
19. dub 2011

@evelina75 my sme na prdiky trpeli velmi dlho cca do 8 mesiacov sme mali tie vecerne koliky. Od malicka sme mali nasadene probitika BioGaia, skusali sme vsetko mozne. Dokonca ked sme presli na prikrmy tak som musela davat pozor aby mala nezjedl nic nadymave. Jablko napriklad sme mohli dat az v roku, pretoze ju priserne nadymalo. Musis vydrzat, ono to prejde samo. Ako zacnete lozit a potom chodit tak bude lepsie a lepsie. My mame uz 2,5 roka a mala uz na to trpi menej. Inak nam pomohlo ked som malej nasadila normalny Nutrilon, mali sme od malicka Comfort.

pavlinasp
27. dub 2011

Ahoj, našemu drobečkovi (6 měs.) od narození dáváme Probiotické kapky Biogaia, ty jsou skvělý, nám pomáhají. A když má nějaký ten zaražený prdík po příkrmu, použiju rektální rourku. Samozřejmě zahříváme bříško třešňovými peckami, malej už se několik měsíců otáčí, teď začíná lézt, takže nožičkama už necvičíme.

handm
28. dub 2011

@aduszka ahoj, náš malej měl taky problém s prdíky a následně po Nutrilon Comfort s kakáním. Moje Dr mi poradila dávat mu denně 20 -30 ml švestkové šťávy od Hipp (je od 4 měsíců) nebo jablečné od Hami. A luxusní. Malej kadil jak hodinky! Fakt úleva! Zkuste!🙂

enigma007
28. dub 2011

@aduszka Ahojky, malá má 10 týdnů a s kakáním jsme na tom stejně, doktorka říkala, že je to normální, ale malá se moc trápila, tak sem řešila, jak ji pomoct sama a došly sme na to, že když dostane třeba jednou za 2 dny 60ml umělky- máme bebu, v těch nových jsou přidaný laktobacílky, nebo nutrilon má nějakou řadu na úpravu zažívání. Tak malá ráno zatlačí a má to až za ušima🙂 Přijde mi, že z toho mlíčka využije převážnou většinu a než se nashromáždí tolik, aby to vykakala, tak jí to udělá bobík a přes něj se pak ani nevyprcá...Zkus to, moc za to nedáš, držím palce a pak napiš, jestli si to mám dát patentovat🙂

masula
28. dub 2011

Ahojky, našemu mrňouskovi je taky 10 týdnů, a měli jsme problém s prdíky, zkoušela jsem Sabík, ale ten nám nepohl, tak nám doktorka poradila Lefax, je naprosto úžasnej 🙂 a je po pláči a bolavém bříšku 🙂 . Jinak užíváme i laktobacílky Baby. 😉

zuzimila
29. dub 2011

SAB simplex a Lefax je vlastně totéž, stejná účinná látka. Nota bene v SABu je účinné látky v 1ml více. Docela mě překvapuje, že jedno nepomohlo a druhé jo... 😎 .

aduszka
30. dub 2011

@enigma007 dekuju za radu a pak dam vedet jak jsme dopadly

soucke00
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
breadfish
14. srp 2015

To bude různé u každého dítěte. Některé nemá koliku vůbec, jiné třeba půl roku. Hodně záleží na stravě, pokud je dítě plně kojené, což v pěti měsících ještě může být, má jinou střevní mikrofloru než dítě, co dostává příkrmy. Já dávala preventivně Espumisan ještě do UM, asi do půl roka, i když by v tomhle věku už koliky být neměly.

sonja01
14. srp 2015

@evelina75 Syna něco podobného trápilo i ve 12m, když jsme přecházeli ze Sunaru 2 na Sunar 3. Pomohly kapky Enticon, pak taky kmínový čaj, fenyklový mu moc nezabíral. Když byl menší, pomohla při nejhorším rektální rourka, nahřátý pytlík. Taky mám dobrou zkušenost trošku to UM naředit - dát víc vody, než je potřeba. Koliky i prdíky měl jako malý moc silné, koliky trvaly i 14hod denně - dlouho měl problémy s břišními svaly, cvičili jsme Vojtovku.

granda
14. srp 2015

Nedávat vigantol. A je po bolesti

klkrska
14. srp 2015

Ahoj nám od prdíků a zácpy pomohlo změnit mléko na Hipp combiotik a dávat laktobacílky od swiss... A když bylo nejhůř, dávala jsem trochu odvaru z kmínu, to zabíralo výborně...

gabbucha
14. srp 2015

@evelina75 Vyzkoušeli jsme taky kde co, ale nakonec se splnilo to, co řekl pediatr, že to přejde, jakmile se malý sám posadí. A opravdu, jakmile syn začal sám sedět, tak se to v bříšku "srovnalo" a byl klid. Ale do té doby to bylo děsné ☹.

reenaataa
25. zář 2015

Nám docela pomáhají Enticon kapky. Jinak udržovat bříško v teple a doufat, že to časem opravdu přejde 🙂

lucienn5
29. lis 2015

Jo, my měli něco podobného. Malou bolelo bříško, plakala, trápily ji prdíky. Moje úprava stravy nijak nezabrala, babské rady typu poloha na tygříka či nahřívání, taky žádná sláva, vše bylo jen na chvíli. Přestala jsem kvůli tomu i kojit s tím, že se to díky UM spraví a ono nic. A to jsme měli asi 3 UM a všechno stejné. Pak začal kolotoč po doktorech, protože to už prostě nebylo normální a výsledek? Malá neměla plně vyvinutá střeva, chyběl jí jakýsi enzym pro trávení mléka, takže nám doporučily kapky Coliprev, který daný enzym obsahují a záhy bylo vše úplně v pohodě a to bylo úplně jedno co za UM ji dávám.