Prdíky, krkance a blinkání. Pomohl čaj. Mám pokračovat?

arbilia
7. bře 2012

Lidičky, maminky, moc prosím o radu. Mám měsíční miminko a strašně nás trápí problémy s papáním. Přišla jsem na to, že malá papá jen přes kloboučky (malé bradavky) - tudíž papání jako technika už dobrý. Ale strašně jí trápí prdíky, krkance a blinkání. Přestože plně kojím, dávala jsem kapičky SABsimplex - ale nic moc - vždy je vyblinkala. Riskla jsem fenyklový (grynulovaný) čajík pro děti od 1.týdne (SUNÁREK). Vypila 70 ml a po chvíli šly prdíky ven. Mám v tom pokračovat? Nebo jsem udělala pitomost a mám přestat?
Někdo říká, že při plném kojení další strava (čaj) ani náhodou. Tak nevím... Jsem zoufalá... je to moje první miminko, v noci jsme vzhůru a já už padám na ústa... ☹

iira
7. bře 2012

dej ji espumisan pred kazdym kojenim a bude to lepsi ,musis vydrzet ..oopravdovy lek na to neni a oni se musi vse naucit..ja mam uz deti 2 a u kluka to bylo strasny ...cajik ji nedavej kdyz kojis ....ja taky kojila obe deti pres kloboucky..nemam bradavky skoro zadne ☹
vydrz...

arbilia
autor
7. bře 2012

@iira Děkuji 🙂 jen mi přijde, že čajík je lepší než dítě krmit kapičkami.... A ohledně těch kloboučků - prý se přes ně nemá kojit dlouhodobě. Ale já si to bez nich nedokážu představit... a nosila jsi je na prsou pořád nebo po kojení vždy sundala, omyla a nasadila jen před kojením?

evol06
7. bře 2012

@arbilia Holka, vydrž! Zažila jsem to samé a bylo to peklo ☹ Teď jsou Nel 3 měsíce, zvracíme pořád hodně, ale prdíky už přestali, takže je jako vyměněná 😉 My s tím bojovaly už od porodnice a nám pomáhal teplý obklad na bříško (pecičky v DM), cvičit před každým jídlem a hlavně BabyCalm! Dávej ho před každým jídlem a můžeš ho dát i přímo při bolesti mezi jídli. Je přírodní a můžeš kombinovat se Sabíkem. Na ten čajík bych se zeptala Mudr. já ho dávám, ale malá je UM a to je něco jiného. Jinak nejlíp pomůže čas a i když ti teď příjde, že to nezvládneš tak neboj uteče to jako voda a je to skvělá dieta 😀 😀

arbilia
autor
7. bře 2012

@evol06 Díky za radu 😉 Pecičky dávám taky, i cvičíme...Dnes manžel koupil i ty kap.BabyCalm...,tak je zkusíme. Nechci do malé cpát chemický věci už takhle brzo. Nejhorší ale je,když mi každý den vpálí tchýně, že pro mojí pohodlnost nechám dítě brečet hlady!!!! Že bych měla přikrmovat. Přitom mi malá za týden přibrala 20dkg a povyrostla o 2 cm. Ach jo, to je opravdu peklo... 😢

evol06
7. bře 2012

@arbilia Hele, ten BabyCalm je čistě přírodní. Nelinka ho dlabala 2 měsíce a je v naprostém pořádku. 🙂 Teď už ho dávám jen 1 denně na noc a bolení nemá. Je to úleva 🙂 Pláče ti celý den nebo jen v určitou dobu? Nel mi plakala celodenně. A co koupání? Jak koupeš? Nám pomáhalo pří koupání stříkat teplou vodu na bříško a tím masírovat. Malá to úplně miluje 🙂 A co říhání? Jak často ji dáváš pří jídle?

iira
7. bře 2012

@arbilia ja je sundala a davala jen pri krmeni ,no zalezi na tobe jak dlouho to budes pres kloboucky praktikovat ,mi je po case dali pryc ,ale cim driv tim lip...pokud si na ne mimi zvykne uz je pryc nedas a cim bude vetsi ,tim lip si ty bradavky vytahne ...

evaviki
7. bře 2012

@arbilia skus sa naucit kojit bez klobucikov, moze byt, ze mala polyka moc vzduchu a to bolenie bruska zhorsuje.. my sme tiez pouzivali babycalm, cajik kludne davaj, aj ked kojis, ale len trosku a nie 70ml (staci po lyzickach..) Inak u nas trvala "trojmesacna" kolika 6 mesiacov, boli noci, ktore maly prereval cele.. Bolenie bruska prestalo pri prikrmoch, ked som sa vykaslala na vsetky rady, ze mam davat iba zeleninu a dala som postruhane jablko.. a bol klud.. drzim palce, aby to rychlo preslo, ale tie tri mesiace je to fakt normalne..

arbilia
autor
7. bře 2012

@evol06 Aďa pláče v podstatě jen když má být krmení - což je normální, hlásí se, že má hlad. A takový ten super řev přijde po tom, co se jí nedaří odříhnout. Pokud si odříhne, téměř pokaždé je to s blinkáním.Ale trvá jí to kolikrát i půl hodiny až hodinu, než si pořádně krkne. Koupání - krmit musím před koupáním, jinak mi ve vodě nevydrží a brečí.

arbilia
autor
7. bře 2012

@iira A v kolika měsících jsi dala ty kloboučky pryč? Já jsem teď zkoušela jí dát přisát bez a dělala u toho hrozný věci- kroutila se jak žížala, furt "honila", pouštěla se....

arbilia
autor
7. bře 2012

@evaviki malá si to bez kloboučku nevezme, mám malé bradavky - nechytí je a tím pádem se nenají. Naopak mi přijde, že díky nim se malá krásně v klidu napapá a trvá to klidně půl hodiny a pak je spokojená, má dost. Někdy musím přidat i z druhého prsa. A po lžičkách - kolik tak přibližně? Ženský, ani mi nemluvte, jestli to trvá takhle dlouho... už teď mám pomalu a jistě nervy na pochodu... ☹

hojda
7. bře 2012

@arbilia Taky jsem prvního syna kojila přes kloboučky a cca ve 4 měsících už mu to šlo bez nich. Teď máme holčičku a to je jiná liga 🙂 Saje jako ďas, takže hned v porodnici bez kloboučku, bradavky mám sice rozpraskané, ale to jsem měla s kloboučkama taky. Taky později už nejsou prsa tak moc nalitá a bradavka je volnější a mimi se snáze přisává, ale chvilku to trvá, než se prsa přestanou tolik nalívat.

hojda
7. bře 2012

@arbilia Jo a tentokrát jsem i bez prdíků, malá krásně pije a vzduch moc nenaloká a zbytek v pohodě vyprdí 🙂 . Držím palce, aby se vše brzo upravilo. Jinak můžeš zkusit na prdíky i laktobacílky.

arbilia
autor
7. bře 2012

@hojda No, jenže mně právě zalezou tak, že jsou vodorovně s dvorcem a vystoupí pouze tehdy, pokud je vytáhnu podtlakem s kloboučkem a nebo když je změna teploty (chlad...) 😒

arbilia
autor
7. bře 2012

@hojda laktobacílky jsou ale jen jako pevné léčivo - kapsle, tobolky, ale ne jako kapky 😖 Jinak moc děkuji za radu. 🙂

berenika39
7. bře 2012

@arbilia Bio Gaia jsou kapky

iira
7. bře 2012

@arbilia no nevim uz presne ,ale u holky byli do 4 mesice ,ale ja pak prisla o mliko tak tobylo jedno a u kluka ted jsme po 7 tydnech pomalu zvykaly bez a koncem 2 mesice uz je nemel ,pokud mu nesla bradavka vytahnout tak jsem mu trochu pomohla,ale pak uz to zvladl..dcerka byla malinka ,brali mi ji jako nedonosenou tak tam to bylo jine ...

hojda
7. bře 2012

@arbilia Buď Bio Gaia, nebo Lacidofil, to jsou kapsličky, ale dají se vysypat a rozmíchat v trošce vody případně mateřského mléka. Doporučila mi jak kamarádka lékarnice, která je dávala i své dcerce.

hojda
7. bře 2012

@arbilia S bradavkama jsem na to stejně. Fakt hodně záleží na šikovnosti dítěte. Vidím to teď malá saje jako drak.

ronyx
7. bře 2012

@arbilia Čajík miminku vůbec neublíží, i když je plně kojené.Takže pokud mu to pomáhá, klidně mu dopřej 😉

jarkalada
7. bře 2012

@arbilia když jim nešlo dlouho odkrknout, dala jsem je opatrně na bříško. Maličko třeba i u toho poplácávat po zadečku.Taky jsem se té rady obávala, že budou blinkat, ale většinou ne. Nebo jen trošinku ukáplo u pusinky, jak si nakonec odkrkly. Někdy to bylo hned, někdy jsem si musela trochu počkat. Hlavně hlídat, aby nevdechla případné ublinknutí 😎 Prdíky nás trápily určitě minimálně ty 2-3 měsíce. Pak byly silnější a teď je to často hotová kanonáda 😀

hojda
7. bře 2012

@ronyx Čajík neublíží, ale pokud mimi málo přibývá, tak se tím čajíkem zaplácne a už mlíčko nebude chtít, takže bych ho spíše pila já a mimi ho dostane přes mléko, nebo dát jen opravdu pár lžiček.

ronyx
7. bře 2012

@arbilia Jinak na prdíky je nejlepší masáž bříška.Můj syn na ně taky trpí,já vyzkoušela od Sapsimplex přez Infacol a Espumizan a nic nezabralo.Zatím co masáž má 100% účinek.Určitě to dělala dětská doktorka tvé malé v porodnici při vizitě miminek. 😉 Můj malý se při ní vždy krásně vyprdí a je klid. Je to asi tak: Položíš si miminko na zádíčka.Mimčo bez plínky.Pravou dlaň přiložíš mimču na bříško tak,abys pupíček měla mezi palcem a ostatnímy prsty.No a pak jen střídavě mačkáš pravou stranu čtyřmi prsty a levou palcem.Pěkně ucítíš ve střívkách vzdoušek a ten vytlačíš ven.Vůbec se toho neboj a vyzkoušej. 😉 Tady podrobný popis https://www.modrykonik.cz/fotoblog/collette/cla...

ronyx
7. bře 2012

@hojda Tak samozřejmě ho nesmí dávat nějak hodně,ale jinak není problém,navíc je to voda a tu docela rychle projde trávicím traktem,takže mezi kojením klidně trošku dát.A pokud prospívá,tak není důved ho nedat, i když ho bude trošičku víc 😉

sonia79
7. bře 2012

myslím si, že je to individuální, u každého mimi je to jinak. nám zabraly po všech kapkách taky lactobacílky, před kojením vysypat kapsličku na lžičku do trošky mateřského mléka a nacpat prckovi do pusnky a hned dát k prsu, aby to nevypliv - nevyfouk 🙂 . po cca 10dnech jsme byly ok. tj. já někdy i spala, do zé doby nedostupný luxus!! a fakt to přejde, jen je to na začátku masakr, kor když jde o první mimi, člověk to děsně prožívá, u druhého bych tedy trpěla taky, ale už bych věděla, že je to načas a to by mě trochu zahojilo...

arbilia
autor
8. bře 2012

Holky, všem vám moc moc děkuji - každá rada dobrá (obzvlášť pro nezkušenou maminu). Dnes jsme začali s kapkami BabyCalm a masáží a zatím pěkně prdíme i spinkáme. Asi je to i o tom, abych i já se hodila do pohody a byla vyspalá. Myslím si, že to miminko to nějak vycítí, a pak je taky chudinka z toho hotové... A asi je třeba i myslet na to, že bude líp 😉 Že jo? ...tajně doufám 😀

luthien.k
8. bře 2012

@arbilia problémy s trávením prcků souvisí s nevyzrálostí jejich střev, téměř vše, co tu čtu, je řešení následku a ne příčiny. Je moc důležité, aby prcek dostával přes MM ten správný pre- a probiotický komplex, to pomůže nastolit v jeho střevech tu správnou rovnováhu bakterií. Proto zásadní je, aby maminka sama měla střeva v pořádku - ber probiotika i prebiotika hlavně Ty! Ideální kombinace je Probiosan. Potom je také pár dráždičů, co vadí nezralým dětským střívkům, v čele s kravským mlékem a výrobky z něj. Ty bych silně omezila nebo vysadila. Ostatní, co radí děvčata, taky samozřejmě můžeš dělat, ale jak jsem psala - neřeší to příčinu.

neu.sona
8. bře 2012

@arbilia Chci Tě jen povzbudit, že i já jsem měla doma to samý... Všichni do mě hustili, že mi dítě brečí, protože má hlad. Ale to, že měl v půl roce 9 kg už nikdo neviděl...Takže si mysli opravdu svoje...
A souhlasím s luthien.k. Opravdu má pravdu.