Prdíky. Máte někdo nějaké tipy?

veverka_
16. únor 2011

Děkuji

melusenka
16. únor 2011

zdrvaim ja mam mesicniho kloucka a taky mame problemy zkusila jsme ted kapky BIO GAIA tak se nam trochu ulevilo ale ty jspu az od 1mesice jinak jsme pouzivala masticku kapky od doktorky a nebo nahrivat brisko kluic proste na to trpi do 3mesicu je to silene

eyael
16. únor 2011

kapky Sabsimplex podle návodu, nahřátá plena na bříško, masírování po směru hodinových ručiček krémem Pupík, cvičení pro kojence na míči a při každém přebalení (doma, podle knížky běžně dostupné v prodeji, není třeba víc jak 5min). Pak pokud kojíš samozřejmě také úprava tvé stravy - více viz www.kojeni.net. Snad něco z toho co jsme použili my pomůže i tobě, resp. malému 😉 btw: pokud nekojíš, tak zkus HA mlíčko.

barevka
16. únor 2011

Ahoj, malá měla problémy s prdíky až do čtvrtého měsíce... ☹ Nakonec zabraly kapky Sab simplex, myslím, že se dají v nějakém malém množství kapat už od narození, ale nejsem si tím jistá. Dobrá je poloha na tygříka, tu malá zbožňovala. A úplně nejlepší je kombinace všecho... Masáž bříška (prsty kroužit kolem pupíku ve směru hodinových ručiček, trošku přitlačit, aby to k něčemu bylo - namastit třeba olejíčkem nebo krémem aby to dobře klouzalo), potom cvičení nožičkama (chytit za chodidla a vyjet s nožkama nahoru, jako do pokrčených kolen, až k bříšku a lehkým obloučkem zpět), poloha na tygříka cca na 10-15 minut, nahřát plínku a teplou přiložit (zasouvala jsem ji pod bodyčko) a doufat, že to zabere. Je to na dlouho, ale u nás tahle kombinace fungovala, s plínkou jsem ji pak položila do postýlky, to teplo ji uklidňovalo. Byla sice pořád mrzutá, ale aspoň neplakala. Nakonec to do hodiny přešlo. Nejhorší je, že každé mimi je jiné a nemusí na něj tohle fungovat. Kapiček je velká spousta, my měli troje a nakonec zabraly ty "sabíci". Přeju pevné nervy a ať přijdete brzo na to, co na malého bude působit 😉

weri1
16. únor 2011

sab simplex a od měsíce jsem pak dávala bio gaia a super

sonije
16. únor 2011

Nepotěším, z léků nezabírá nic, většinou ani ten Sab simplex.. Pokud nekojíš, chce to změnu mléka, pokud kojíš, vysleduj si rizikové potraviny. Já první měsíc jedla prakticky jen rohlík se sýrem a polévku..Cvičení s nožičkama - přitlačit na bříško a povolit, masírovat bříško, položit na bříško na ruku, když nespí, pokládat na postel na bříško... Teplá žínka na bříško.. Ten krém pupík ani nekupuj, stačí ti jen obyčejný, dle mého mudr v tom není žádný rozdíl..
První syn nekojený - prdíky 2 měsíce, než jsme přišli na jiný druh mléka (vyzkoušeli jsme 4 druhy)
Drhý syn kojený - prdíky měsíc, po úpravě stravy lepší.
Jediné co ještě zabírá, kup si probiotika a jez je ty, stačí jeden laktobacil denně. A hlavně nepij kojící čaje a dítěti nedávej fenykl, je to pak ještě horší (je to v rozporu s doporučeními, ale máme to tak otestované na více dětech...)
Držím palce 😉

hojda
16. únor 2011

Já myslím, že každému funguje něco jiného a u většiny to přede časem, takže zkoušet, zkoušet, zkoušet.

jajinkax
16. únor 2011

zdraviim tak u nas pomohl jedine cas a ve trech mesisich se vse zklidnilo... den co den maly prorval kroutil se a zadne opravdu zadne kapicky krmeni nic nezabralo.. masirovali jsme brisko delali jsem nemocne a nic takze ydrzet...

simonceli
17. únor 2011

já jsem pila při kojení bio roibos červený (za 12 hodin se ti dostane do mléka) a mohla jsem jíst čerstvé pečivo no prakticky cokoliv. Malá ještě dostávala probiotické kapky Bio Gaia a utrpení nám skončilo (ty kapky zaberou tak do 14 dnů). Před tím se malá kroutila a střídali jsme se v tom, kdo ji bude nosit a kdo spát. Třeba 14 dní nekakala a prdíky měla šílené, kroutila se a jenom plakala, ale pak se to všechno sklidnilo a super. Spali jsme a měli spokojené miminko 😉

veverka_
autor
24. únor 2011

holky díky moc, sab nám moc nezabral, baby calm ještě horší, teď máme Infacol a já se zaměřím na ty probiotika pro mě

miona
25. únor 2011

čas, čas a zase čas 🙂 držím palce, ať to co nejdřív přejde

martanka37
26. únor 2011

my jsme od 2.týdne používali infacol .Většinou před každým kojením a pěkně nám zabral,malej prděl jako das 🙂 postupně jak se začal víc hýbat tak jsme mu ho dávali a dáváme někdy v poledne/podle toho co jsem jedla/ a před spaním.ale je také dobré cvičit s nožičkama nebo plaskání po zadečku.

teufelchen
26. únor 2011

Tak pevné nervy všem:o)))....nám bohužel ani bio gaia..ani sab simplex, ani baby calm, ani milion jinych veci nepomahala...ani hermankovy caj..ani kmínovy caj..ani cviceni nozickama..masirovani briska pred papanim....trosku nam pomohlo cviceni motylka pred papanim...ale stejně jsme s tím bojovali az do 8 mesice 😢 ...I kdyz je pravda...ze jak jsme od 5 mesice zacali cvicit vojtovu metodu..hooooooooodne hoooooooodne mega obr velke zlepseni:o))...tak snad to nebudete muset podstoupit a brisko briskate se umoudri driv...hlavne pevne nervy holky 😉

cervenec
26. únor 2011

@veverka_ tohle máme taky za sebou,takže vím jak hrozný to je ☹ nejednou jsem nad ní v 6 nedělí brečela 😅 každopádně já jsem nejedla skoro nic ze strachu,aby malou nebolelo bříško a stejně plakala 😒 po nějaké době přijdeš na to,co dělá dobře zrovna vašemu broučkovi 😉 nám nepomohly žádný kapky 😒 začala jsem malou koupat tak ,aby měla ponořený celý bříško 😉 pak hodně pomáhalo nošení na tygříka 😉 a pokládání na bříško sice s šíleným řevem ,ale prděla o 106 😉 nožičkama jsme masírovali skoro furt.a když bylo nejhůř,tak jsem ji dala trubičku do zadečku,ta zabrala vždycky 😉 po 3 měsících se to hodně zlepšilo,pak se to zhoršilo v 6 měsících po zavedení příkrmů,takže jsem musela zvolnit a jídlo ji postupně přidávat,pak už byl klid 🙂 hlavně vydrž,ono ti ani nic jinýho nezbyde 😉

marti73
5. bře 2011

My používaly LEFAX a fungoval dobře. 🙂 Ale nevím, jak to mají kluci, bývají na tom hůř, než holky..

dadous
5. bře 2011

@veverka_ pouštět fenem teply vzduch na bříško a když bylo nejhuř , tak teploměr do zadečku vždycky zabral 😵

veverka_
autor
5. bře 2011

@dadous holky díky, já nechci nic přivolávat, sice jsme zkoušeli teploměr i rourku do zadečku (ale nic se nedělo, žádný vyprdění) a troje kapky, ale nevím, jestli má taaak hrozné prdíky nebo ne, protože on se kroutí cca 10 minut cca 2 x denně, takže nevím, jestli je to kolika nebo to není ještě nic tak hrozného? 😲

dadous
5. bře 2011

@veverka_ a to se kroutí po jídle?

veverka_
autor
5. bře 2011

no není to pravidlem, že by to bylo po jídle. Musím to vysledovat. ale myslím, že to není jen po jídle!

dagina
7. bře 2011

Ahojky maminy,
nevíte některá zda UM zaručí, že prdíky mít mimčo nebude?? Už jsem z toho docela zoufalá, navíc malá při bolestech odmítá i jíst, nejí třeba 6 hodin, z toho jí 3 hodiny k jídlu ukecávám..., pak se nějak nají ale celé to pak jede nanovo. Zaručené recepty proti prdíkům nám též nepomáhají, navíc malá nosí abdukční peřinku na kyčle, o to to je asi horší, když se nemůže hýbat. Ale v noci spí krásně, si jí na kojení budím, když přes den jí chybí. Napije se a spí dál.
Sice jsem proti UM, ale ze zoufalství bych po ní i sáhla pokud by pomohla ☹

imzadi
7. bře 2011

tema pro nas, trpime jako blazni, SAB i Baby calm prestali fungovat...mate nekdo vyzkousen prechod na ty Bio Gaia a zaroven po prechodnou dobu nechat i SAB? netroufam si vse vysadit a cekat 14 dnu nez mozna neco zabere...

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
dagina
7. bře 2011

@em_ka no fakt to je individuální, přes měsíc jsem podávala Infacol a ani prd, to samé laktobacilky baby - ale u nich to je asi dlouhodobější záležitost. Tak jsme se vrátily zase k Sabu, ale žádný zázrak nečekám. Začala jsem dnes podávat pár lžiček fenyklového čaje, tak uvidíme.

babulinkab
7. bře 2011

Já mám děti dvě, obě jsem kojila plně půl roku, při kojení jsem jedla absolutně vše - zelí, hrášek, kukuřice,...a ani jedno z děti problém s prdíky nemělo a prděli oba dva moc hezky obvzlášť po nadýmavých jídlech. 😀

imzadi
8. bře 2011

@em_ka laktobacily mam, jen nevim, jak je podavat, kdyz kojim?

@dagina caj davam dvakrat denne, ale tez nepomaha:(

@babulinkab bud rada, ja vcera snedla na obed smazene nudle s troskou zeleniny a meli jsme totalne proplakanou noc a jsem ted chodici mrtvola a malej je mrzutej jako blazen...

luckaa
8. bře 2011

@imzadi Ano já,nejen na přechodnou dobu,ale stále užíváme obojí....na radu doktorky,ono je totiž každé na něco jiného.Sab vyhání bublinky z těla a Bio Gaia dodávají do střev bakterie,které tam udržují zdravé prostředí...takhle nějak mi to bylo řečeno u doktorky...akorát říkala,abych to nedávala současně,tzn.když dám Bio Gaia,abych s tím nepodávala Sab....až další krmení 😉

luckaa
8. bře 2011

@imzadi A ještě jedna taková rada,pokud s tím máte opravdu problémy,nech malému zkontrolovat konečník.My na to taky trpěli a zjistili,že ho máme zúžený a trpí tím teď strašně moc dětí nám říkal primář a zbytečně se trápí.My už to máme v pohodě,s prdíkama jsme na tom mnohem líp 😉

imzadi
8. bře 2011

@luckaa tak jo, odpoledne je jdu koupit🙂 dik moc! a jak se vede?? co cukrovka?🙂

imzadi
8. bře 2011

@luckaa a co se dela s tim konecnikem?

luckaa
8. bře 2011

@imzadi No,s malou pořád něco,nejspíš problém s refluxem,takže hodně nosím hodně chovám.Už mám docela dost 😝 Cukrovka nevím,doktor říkal,že není potřeba dělat nějaké kontrolní testy,takže asi dobrý 😀 A jak se vede Vám?

luckaa
8. bře 2011

@imzadi Dostali jsme takovou kovovou tyčku,jmenuje se to dilatátor a to jsme každé přebalování strkali malé do zadečku,postupně každou kontrolu jsme dostali o něco širší..malá se s tím krásně vykakala a vyprdíkovala a už je to mnohem lepší,co se prdíků týká.Už to máme v pohodě.
Měl to i synovec a kamarádky chlapeček taky....primář na klinice říkal,že tím trpí pomalu každé druhé miminko