Prdíky. Máte někdo nějaké tipy?

veverka_
16. únor 2011

Děkuji

luthien.k
15. bře 2011

@veverka_, po probiotikách se trávení upraví cca za 14 dní, to bys chtěla moc, aby to bylo za tři dny 😉 Mléko, resp. bílkovina v něm obsažená, je nejen nejčastější alergen u dětí do jednoho roku (cca 7% dětí má tuto alergii a mnoho z nich projevenou již přes MM), ale taky docela dráždič na nezralá střeva u kojenců (i u těch nealergických) - určitě doporučuju radikálně omezit nebo na 14 dní úplně BKM vysadit (náhrad existuje dost, to mi můžeš věřit, já držela bezmléčnou dietu 10 měsíců kvůli alergii malého). Kdyžtak dodám info 😉

veverka_
autor
15. bře 2011

@luthien.k díky moc a já si myslela, že mlíko bude dobrý! Díky, zkusím to.
Ještě jestli můžu - čerstvej chleba i čerstvej rohlík - jsou v zákazu, že? ☹ ☹

bulinka
15. bře 2011

@veverka_ Čerstvé pečivo v žádném případě nejez, ani buchty apod. Chleba se doporučuje i až dva dni starej, rohlíky stačí jeden den starej. Týká se to třeba i kynutejch knedlíků, taky vadí když jsou čerstvé

bulinka
15. bře 2011

Holky ani jsem se nezeptala jestli se k vám můžu přidat 😉

veverka_
autor
15. bře 2011

@bulinka jé, no jasňačka, že se můžeš přidat! 😉
já vím, že čerstvé pečivo nee, ale co teda jíte? napište pár tipů - když nemůžu mlíko, pečivo tak co teda ? haha

imzadi
15. bře 2011

@veverka_ ahojky, super fotka🙂) mame stejnou hracku, jen ne slonika, ale hrosika🙂 jinak u nas prdiky ted docela dobry, je to tyden, co davame kapky a prdikuje sam, jen porad bojujeme s kakanim...no a urcite se snaz vyvarovat mlecnym vyrobkum, ty fakt pritezuji, ja si davam jen jeden jogurt denne, a to jeste tvaroh a jen maslo na rohlik a jinak nic...kdyz uz, tak radsi pij gravimilk...

u nas dnes noc docela dobry, sice jsme uspavali od osmi a usnul az v pul desate, ale pak vstaval az v pul druhe a pak az v 5🙂
@bulinka mozne to je, ne vsem to sedne 😖
@micla vidis a nam babycalm silene pritizil, kazde mimco je fakt jine...

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
veverka_
autor
15. bře 2011

@imzadi ahojky ! tak teda noc jsi měla luxusní!!! závidím!!
dobře mlíko ne, obstarám starý rohlíky a bude,ach jo, miluju čerstvoučký pečivo, ale kdo ne, že?
Co Vás napadá na snídani? Mě jen přesnídávky, haha

Můžu se tě ještě zeptat ohledně očkování, pro co jste se rozhodli? dneska máme poradnu a mám říct jestli chceme ty pneumokoky a tak, ale stojí to 2000. O peníze ZAS TAK nejde, ale jestli to dávat nebo ne? jak jsi se rozhodla?

veverka_
autor
15. bře 2011

@pajcula díky! ano, kojím plně, není to TAK ŠÍLENÉ, mohlo by být hůř, nechci si zas tak stěžovat, ale hledám různé alternativy 😉

bulinka
15. bře 2011

@veverka_ Já jedla už s první dcerou staré rohlíky s obyč máslem a dětskou šunkou nebo se žervém. Můžeš těstoviny, rýži, brambory a hlavně polévky. Vývary jsou nejlepší na mléko a hlavně po nich nemají děti problémy. A ten gravimilk je taky super. Teď jsem si uvědomla,že jsem včera neměla taky feniklovej čaj tak možná nám taky pomáhá, jdu si ho hned udělat.
@imzadi Tak vám přitížil babycalm a nám sab simplex, každé mimi je opravdu jiné

veverka_
autor
15. bře 2011

@bulinka jojo, na tom fenyklu něco bude, když si ho nedám, tak druhej den cca se malej začne kroutit, a tak si vzpomenu, že jsem zapomněla!!

veverka_
autor
15. bře 2011

holky, prosím, chci se jen tak mimo téma zeptat, když se náš malej narodil v únoru (1.2.2011), tak jakou velikost bund mu budu kupovat na zimu??? poradíte? to bude mít těch 11 měsíců a více

imzadi
15. bře 2011

to ockovani me take zajima🙂 mame to nahlasit tento tyden a ja vaham...
@veverka_ a ja bych moc dopredu nic nekupovala, fakt nevis, jak malej poroste 😀

veverka_
autor
15. bře 2011

@imzadi já víííím, rozum mi to taky říká, ale maj pěkno bundičku na jednom webu 😀 . Zima je dlouhá, to se unosí, ale fakt nevím tu velikost, co myslíš? Jakou budou naši kluci v zimě nosit, 86?

imzadi
15. bře 2011

@veverka_ asi jo 🙂 pri nejhorsim to prodas no 😀

veverka_
autor
15. bře 2011

@imzadi 😀 😀

veverka_
autor
15. bře 2011

@veverka_ malej ti spinká? náš jo, od 9. No a místo vaření a uklízení sjíždím net! 😲

imzadi
15. bře 2011

@veverka_ podarilo se mi ho udrndat na terase, tak ted chvili chrni 🙂 ja aspon stihla vytrit schody 😀 ale jdu uklidit do kuchyne, snad me necha, je tu desnej brajgl 😝

veverka_
autor
15. bře 2011

@imzadi jojo! tak malej sice usnul sám předtím,ale te´d už brečí! takže jdu na to! ahojky!!

bulinka
15. bře 2011

@veverka_ No já nevím, ale záleží spíš na výrobci. Malá mi nosí vel.86 teď a to jí jsou dva roky 😀

pajcula
15. bře 2011

@veverka_ určitě větší 😉 naše cácorka měla podzimní 80 a to jí bylo 7 měsíců 😉 Takže myslím, že Tvůj tip 86 by mohl být správný, ale jak psaly holky, záleží na výrobci 😉

veverka_
autor
15. bře 2011

@pajcula holky díky a promiňte, že tady místo prdíků řeším velikosti, už končím. 😅

pajcula
15. bře 2011

@veverka_ já se taky hodně vyptávala, no a ještě mě to nepřešlo 😀 😉

pe.martina
15. bře 2011

@luthien.k děkuju 😉

pindruzka
15. bře 2011

holky mel nekdo po sab simplexu spiš opačnou reakci, my jsme je nasadili v sobotu a posledni 2 dny se mi zda, že je to snad o 1000% horší 😠 😠 😠 tak jestli je to mozne a je to tim nebo ho trapi neco jineho, ale ja bych to prisuzovala tem kapkam, no asi vysadime a uvidim, jestli bude nejake zlepseni

imzadi
16. bře 2011

tak co holky, jak valcite? my byli dneska cvicit 😀

maaxina
16. bře 2011

ahoj holky, tak my si přetrpěly prdíky až do 5.měsíce, noc nám nepomáhalo,vyzkoušely jsme všechny kapičky, mastičky atd... pak nám zjistili zúžený konečník,tak se trochu ulevilo,ale přešlo to až teď. Spoustě holek kolem mě ale pomáhal Baby calm nebo Sab. Ten nám doporučoval i proktolog 😉 Ať se to brzy zlepší

imzadi
17. bře 2011

Tak u nas prdiky ted dobry,ale stejne ted posledni dny ma rano a vecer silene zachvaty place:(nechapu co se mu deje...

pe.martina
17. bře 2011

@imzadi jsem četla, že některé děti tak prý uvolňují přebytek energie ☹ že se i takhle malé děti nudí a pláčou, že nevědí co se sebou

imzadi
17. bře 2011

@pe.martina ja se chci taky nudit🙂