Prdíky. Máte někdo nějaké tipy?

veverka_
16. únor 2011

Děkuji

veverka_
autor
17. bře 2011

@imzadi ahojky, tak vy jste byli na cvičení - jako pro děti? 😉

imzadi
18. bře 2011

@veverka_ jojo🙂 jmenuje se to miminek, cvici deti od sesti tydnu do sesti mesicu, je to fajn, jen jsem nestihala, neumim zadne rikanky 😀

lucy222
18. bře 2011

Ahojda,
ctu vas od zacatku-nas nastesti prdiky moc netrapi, ale stejne bych mela dotaz:
@luthien.k mohla by ses prosim rozepsat o tech nemlecnych nahradach? Jak jsem psala-prcek vcelku O.K., od malicka prdi sam,takze bolave brisko jsme resili jen parkrat - treba prave vcera...jsem premyslela co jsem jedla (od porodu preventivne vynechavam nadymava/korenena jidla, ani jsem nezkousela co zrovna nam by sedlo) a vyslo mi,ze jsem mela ten den dost mlecnych vyrobku, tak ze by to?

smecka
18. bře 2011

@imzadi: koho to tu nevidím? Jak se máte? U nás těžká nestíhačka. 😀 Dnes je dcerka u babi a řeknu Ti, mít jen malýho, tak jsem vyzívaná. U druhého dítěte už je to úplně jiné. Jinak prdíky nás taky pěkně trápí. Ale už máme osvědčené - namasírovat bříško, zacvičit s nožičkami, dát nahřátý polštářek a nakojit. A je po trápení. Noci se nám zkazily, moc toho nenaspím, přičítám to růst. spurtu, který je okolo 6 týdne, pořád by jen baštil.

bubla87
18. bře 2011

Ahojky, my už máme toto trápení za sebou, ale vlastně jsme to zvládly naprosto v pohodě! To, že se mimi nemá dávat čaj jsem NEUPOSLECHLA, hned jsme dávali od značky Hipp feniklový čaj, ne na lžičku, ale z flašky, dudlíkem s nejmenší dírkou, vždycky po kojení. Taky jsme při přebalování masírovali bříško po směru hod.ručiček olejíčkem Na spokojené bříško, nebo tak nějak z DM drogerii. Jo a na noc jsme dávali na pupíka nahřátý polštářek s třešňovýma peckama a když už se nám stalo, že jsme se trápily, tak jsem nastoupila s teploměrem nebo rektální rourkou, ale pozor, většinou jsem skončila celá pokeděná😀
Přeji hodně úspěchu a klidných miminek! 😉

imzadi
18. bře 2011

@smecka no koho to tu nevidim 😀 ja si nedokazu predstavit, ze mam jeste jednoho prdolu, hruza...staci ten jeden rvounek...manzel mi dnes odjel na 10 dnu na hory, tak jsem se nastehovala k mamince, sama bych to nezvladla 😝

jinak u nas pomohly ta probiotika snad...tuk tuk tuk...ale smrdi teda silene, pri prdeni i kadeni, taky vam tak smrdej? 😕

smecka
19. bře 2011

@imzadi: já si to taky neuměla představit, ale funguju. 😀 A ještě uvařit, uklidit, no je to občas záhul. Víš co, u toho druhého už spoustu věcí děláš automaticky, neřešíš tolik věcí.
Tak ať vám to vydrží, malej taky obstojně smrdí, občas mi to připomíná nějaký extra zrající sýr. 😀

veverka_
autor
20. bře 2011

@imzadi za jak dlouho vám zabraly ty bio gaia?? my dnes týden a nic moc a to dávám pořád lefax a já piju fenykl. čaj! 🙂 ☹

imzadi
21. bře 2011

@veverka_ ja bych rekla, ze zlepseni bylo videt asi po tom tydnu a tez jsem porad nechala sab simplex, ted take davam lefax...ale dnes v noci jsme meli tez boleni:( ale ja mela vcera bramborovy salat, tak asi kvuli tomu...rekla bych, ze malej tolik neplace kvuli prdum, ale je zas urvanej kvuli necemu jinymu 😝 tak at je brzo lepe, cetla jsem na jejich strankach, ze se ma vydrzet minimalne 14 dnu a melo by byt videt zlepseni...

luthien.k
21. bře 2011

@veverka_, některým dětem to fenykl ještě zhoršuje, já bych ho zkusila vynechat a jak píše @imzadi, vydržela ještě ten týden.

imzadi
21. bře 2011

@veverka_ @luthien.k je fakt, ze ja take pila tyto caje a davala odvar i malemu .. ale ted to nedavam, a prijde mi to lepsi...i pediatricka mi doporucila vynechat kojici caje a podobne smesy...

veverka_
autor
21. bře 2011

@imzadi ahojky!!/ tak co dělá váš malý cipísek!! Náš v noci řádil, po dvou hodinách chtěl papat, není teď v 6titýdnech to zvýšení hladu dětí?

luthien.k
21. bře 2011

@veverka_, jojo, růstový spurt bývá na 6 týdnech, 3 měsících, 6 měsících... Co si tak pamatuju.

imzadi
21. bře 2011

@veverka_ jojo, luthien ma pravdu, to bude nejspis rustovy spurt, my zazili vztekani minuly tyden...jinak taky doporucuji vynechat ten caj, ja ho pila a davala trosku i malemu a pak to uplne vynechala a muzu rict, ze je to lepsi...i pediatricka mi doporucila uplne vynechat kojici caje a podobne smesy, spise pit redene dzusy a gravimilk...ja jsem ted na "prazdninach" u maminky, takze ta si bere maleho na noc k sobe a me ho nosi jen na kojeni a chovani, takze luxus🙂 dnes jsme uspali v devet vecer, pak vstaval v jednu a pak az v pul pate...ale pak se zase vztekal az do sedmi 😅 takze tak...

imzadi
22. bře 2011

@veverka_ tak jste nas asi nakazili 😀 vcera rev od osmy do desiti, kojeni v jednu celkem ok, ale ted rano zase nechce spat, tak drncam v kocare 🙄

knobloska
25. srp 2011

Ahoj, my máme taky doma 14 denní holčičku a nevim, jestli jsou to prdíky, ale ve spánku vydává takový zvuky, jakože tlačí, ale připadá mi, že netlačí, že jen vydává ten zvuk při tom. Dělá to skoro celou noc, jsou to prdíky_? První dcera tohle nedělala, tak nemám zkušenosti 😖 Díky

antynka1
25. srp 2011

U nás pomáhaly masáž bříška Tymiánovým krémem smíchaným s Pupíkem 😉

knobloska
26. srp 2011

a jsou to u nás prdíky holky? Malá nebrečí, jen vydává zvuky jako při tlačení a je taková neklidná. Celou noc, přes den je to lepší.

anidomi
26. srp 2011

@knobloska nas malej to taky delal.. Taky vetsinou v noci.. Mel pri tom tvrdy brisko,tak jsme davali par kapicek sabsimplex a pak spal ok.. Ted uz to nastesti ustupuje,ale tech 10tydnu bylo hroznejch.. Je fakt,ze malej prdel jak starej chlap😅

xlili
26. srp 2011

@knobloska My už máme prdíky za sebou, ale malá to dělala taky, celou noc vydávala zvuky, jako když tlačí (tak se od nás tatínek odstěhoval, aby se vyspal 😀 ). Zkus jí prohmátnout to bříško - jestli je tvrdé a jakoby nafouklé, tak to jsou začínající prdíky.. U nás to začalo kolem toho 2 týdne...Vyzkoušela jsem kde co, ale nejvíc nám zabíraly kapky Sab Simplex, cvičení a masáže bříška a po šestinedělí jsem ji nechávala přes den spinkat na bříšku - to se pak krásně vyprděla a v noci byla klidnější... Ale každému zabírá něco jiného 😉

knobloska
26. srp 2011

@xlili no tak to jo, chudinky malé. Já jsem se jen vyděsila, co to je. Zkusím jí koupit kapičky, i když u první dcery nepomohly, třeba nyní ano. Bříško má sice tvrdé, ale ne nafouknuté, masírujeme, dáváme na bříško, ale moc nám nic nepomáhá. Tak snad to časem přejde 😉

xlili
26. srp 2011

@knobloska určitě to přejde 😉 přeji pevné nervy! Dr. mi na to řekla, že si tím skoro každý projde a většinou po 3 měsících bude klid... Tak měla pravdu, ale tenkrát mi 3 měsíce přišly strašně dlouho 😀

zuza01
27. srp 2011

Nám pomáhá mast Pupík a namasírovat bříško, když ne, nahřáté pecičky a zatím to vždycky fungovalo.

matlahon
27. srp 2011

Ahoj já dávám od narození 5 kapek denně Probiotických kapek, a oproti první dcerce je to ted uplně pohoda, žádný prdíky a kakáme krásně. Ty kapky stojí cca 600 kč, ale vydrží 3 měsíce.

duppe
28. srp 2011

můžu se zeptat od kolika týdnů jste miminům dávali kapky espumisan? v letaku píšou od 6.měsíců 😕

jankadudova
29. srp 2011

@duppe To jsem prekvpena. Ja jsem je davala uz od pateho tydne na doporuceni pediatra i lekarnice. Je to totez co Sab Simplex, ale silnejsi. Takze se dava mene kapek.

nikuse
30. srp 2011

Ahojky,
mám 2měsíce starou holčičku.S prdíky bojujeme už od začátku a do nedávna to bylo jen horší a horší.Dokonce se to změnilo v pravidelné večerní histerie kdy mi řvala v kuse 4hodiny,byla celá fialová a kroutila se jako paragraf.Ze začátku nám pomohla rourka,tu jsem ale pak odmítala dávat pravidelně,Zkoušela jsem všechno masáže bříška,potírat bříško oliv. olejem s kmínem,cvičit nožičkama(to vše pomohlo na pár minut),čaje(fenykl,anís,heřmánek) pomáhá to ale taky ne úplně,sab simplex,espumisan,lefax(na jedno brdo) Homeopatika co mi namíchla moje hebame,no vůbec nic nepomohlo.Až jsem si z důvodu rychlého venčení psa koupila šátek a je po prdách.Nejenom že je to perfektní věc na kyčle,ale malá v něm prdí jedna radost a je naprosto spokojená 😵 Takže pokud vám nic nezabírá je to perfektní investice a opravdu to stojí za to 😉

jennyska
21. říj 2013

Ahoj Maminky 🙂

Pokud máte zkušenosti s používáním Infacolu u Vašeho dítěte, můžete své zkušenosti sdíle v naší společné Wiki knihovničce Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti? 🙂

Stačí vložit svou zkušenost zde: https://www.modrykonik.cz/infacol/ , kterou tak pomůžete ostatním maminkám, jenž pro své miminka hledají něco účinného proti bolavému bříšku a prdíkům.

Děkuji Vám, že své zkušenosti sdílíte, radíte a pomáhate 🙂
Mějte krásný den.
Janča