Prdíky. Máte někdo nějaké tipy?

veverka_
16. únor 2011

Děkuji

imzadi
8. bře 2011

@luckaa zajimavy s tim konecnikem...nechapu, ze to treba mudra nekontroluje...u nas je malej strasnej nervoza, takze take porad chovam a houpu, vozim, no masakr-🙂) a porod snad ani nebudu zminovat🙂 a cukrovka? tu ted vubec nemam cas resit a zeru sladke jak zjednana, jinak bych to neprezila 😀

luckaa
8. bře 2011

@imzadi No,ono se to právě nekontroluje,já s malou skončila v nemocnici a při vyšetření to zjistili,stačí jen maličkost,strčit prst do zadečku a to je vše...ušetří to hodně trápení a pláče,jak maminkám,tak miminkům.Dělají to na dětské chirurgii.
Porod jsem četla 😉 Pěkně sis užila.
Já sladké tak normálka,já hodně kafuju...což teda taky není nejlepší

imzadi
8. bře 2011

@luckaa ok, diky za info...dnes zacnu s bio gaia a kdyz se to nezlepsi do 14 dnu, budu to resit dal...

luckaa
8. bře 2011

@imzadi Držím pěsti 😉

imzadi
8. bře 2011

@luckaa diky moc...kapky uz mame, davate je pred nebo po kojeni? nas malej se uz skoro 24 hodin nevykadil, nevim, jestli to mam nejak resit... 😕

8petule8
8. bře 2011

Holky nečetla jsem celou diskuzi, takže se omlouvám pokud to tu někde bylo řečeno 😕 Nám pomohla jedna promitivní věc, a to fenyklový čaj. Dávali jsme ho od druhého týdne, a kupovala jsem ho vždycky tady: http://www.feedo.cz/shop/hipp-bio-fenyklovy-caj... Je sypaný a občas ho použiju i já 😵

veverka_
autor
8. bře 2011

infacol - u nás na nic ☹
sab simplex - na nic ☹
baby calm - na nic ☹
já piji fenyklový čaj - no nevím
:těším se na bio gaia, ale bojím se co pak dál!
Dneska mi jedna holka řekla, že to zabralo až za tři týdny ( ty bio gaia), ale to už měl prý malej 3 měsíce, takže možná už se samy střevíčka tomu človíčku zlepšily a nebylo to kapkama, tak nevím 😒

kaja23
8. bře 2011

ahoj, my jsme používali lacidofil a malému hned zabral, hned bylo po bolení, bral ho až do 6i měsíců a vše naprosto bez problému.
Před tím jsme zkoušeli sab simpl, flatulin, fenykl. čaj..a nic ☹

power700
9. bře 2011

@veverka_ tak jak? Pořád špatný? U nás na nic sab simplex, ze začátku trochu pomohl infacol, bio gaya u nás na nic!, trochu zabral bifiform, a pak co pomohlo a dávám do dnes Laktobacílky baby+jsem dávala ještě Baby calm, teď už ho nedávám.+masírovat bříško Pupíkem , Flatulinem, to je jedno, páč je to stejně na dvě věci ty masti, ale ty masáže nám pomáhaly, řekla bych, třešňový pecičky z DM drog. na bříško. A jinak chovat a nosit... Neboj, ono to jednou přejde...Ale kdy, viď. Nám to při první dceři trvalo snad víc jak půl roku, teď při druhé opravdu jen ty 3 měsíce. Nesmím to zakřiknout! Držím palce, ať je to lepší! Vím , co to je. ☹

imzadi
9. bře 2011

tak u nas take porad masakr, dnes v noci se vykadil po 24 hodinach s silenym revem a rourkou a prorval od 4 do 7 ... :( vcera jsem zacla davat probioticke kapky, tak uvidime...jsem uz fakt zoufala-... 🙄 😢

pe.martina
9. bře 2011

Ahojda maminky, tak se taky hlásím do party bojovnic s prdíkama. Máme 10ti denní holčičku a prdíky nás kroutí od začátku po každém kojení. Včera jsme začali s Inafolem,tak uvidíme jestli to trochu pomůže. Jinak trochu pomáhá masáž prdelky, u toho se trochu vyprdí, jinak kaká docela dobře,ale ty prdíky nás trápí ☹ Dneska jsme od 3.30 vzhůru a po půl hodině se budí a kroutí.

imzadi
9. bře 2011

@pe.martina koukam, ze povera, ze holcickam se to vyhyba moc neplati...me to rikaj vsichni, obligatni veta : no jo, kluci ty na to trpej...to mam chut strilet...kdyz vsichni vedi, ze na to trpej, tak proc nekdo nevymysli neco zazracneho na pomoc? 😀

pe.martina
9. bře 2011

@imzadi Jo bude to asi jen pověra .......... na pokoji s námi byl v porodnici hošíček a ten měl klídek, zato naše kočička se od začátku kroutila ............ naštěstí to nakonec nějak vyprdí a kaká taky dobře 😉 snad nám ty kapky trochu zaberou.............. přes den se to ještě jakž takž dá, ale v noci je to boj ............ pravidelně kolem té 3-4 ráno po krmení už nezabere ........ dneska to vydržela až do rána, minule ještě po dvou hodinkách zabrala ............... nezbývá než čekat a zkoušet co jim na chvíli uleví 🙂

veverka_
autor
9. bře 2011

@power700 a všichni ahojky!
Tak dneska špatný, špatný v noci od 12 každou hodinu vzhůru, on nebrečí jako dlouho, ale zavříská asi jak to zabolí, ale celou noc si to jako protrpuje sám, v postýlce se kroutí a tlačí a dělá různý zvuky a jako by nás miláček nechtěl OBTĚŽOVAT 🙂 ale prostě u toho se nedá jen tak spát.
Zdá se mi to jaksi horší než dříve, v porodnici ani nezabrečel a kroutit se začal až tak od 3 týdne bych řekla.
štve mě, když zabere a začne spinkat, tak za chvilku ho to bolení vzbudí a tak pořád dokola.
když čtu, že bio gaia nezabralo (kdosi to psal), tak mám husí kůži!
No a dneska dopoledne je od 10 hodin na našem letišti a kouká a spinká a je zlattteeeeej!! Čekám, že za chvilku bude chtít papat!
Jo a u nás vždycky zabere, když ho dám k prsu, takže to jakoby na ty bolístky zapomene, asi ho prso ukliďňuje a samozřejmě hlad má pořád.

imzadi
9. bře 2011

@veverka_ ty jo, tak to je zlatej, ze vydrzel od desiti byt v klidu🙂) my porad nemuzeme vytlacit...je to boj, no doufam, ze nam ty kapky teda zaberou, jinak fakt nevim...

veverka_
autor
9. bře 2011

@imzadi jako vytlačit prdík nebo se vykakat? Náš malej kaká dobře, bych řekla, každej den něco máme - někdy toho moc není.
Jo, čekám, kdy to začne, mám všechno nachystaný, kapky, plínku, kojící polštář a čekám až se vzbudí. Konečně jsem stihla uklidit, to je hrůza.
A co tvůj maličký dělá? jak to u tebe probíhá?

imzadi
9. bře 2011

@veverka_ nekdy vytlacit i prdiky, ale ted hlavne se vykadit, kadime jednou za den a to jeste s rourkou:( a uklid? co to je?😀 no dneska jsem zacla jist probiotika i ja, at se to dostane i do mlika🙂 a malej ted lezi prede mnou na hraci dece a dela, ze ho zajima lev 😀 ale mozna to jen tak hraje...no a rezim u nas pres den vcelku dobry, jen se obcas vzteka u kojeni, jak ho trapi ty prdy nebo bubliny v brise...ale ty noci jsou hrozny:( vstaneme treba ve 3, do pul ctvrte kojime, ve 4 usina a v pul pate uz je vzhuru, pak v 5 no a v pul seste uz nezabere :( a place...

power700
9. bře 2011

@imzadi
@pe.martina
holky, tomu nevěřím, ani náhodou, že na to trpí jen klucíííí. 😀 Ségra má dva kluky a nic a já dvě holky a obě dvě trpěly jak čert, chudinky!
Přeji vám, ať je to brzo pryč! 😉

sunysara
9. bře 2011

Ahojky, malýmu jsme dávali sab simplex kapky, cvičili jsme mu každou chvili s nožičkama a nahřívali polštářek s třešnovýma peckama po 6 ti nedělí se to nejak samo spravilo. hodně trpělivosti 😀

pe.martina
9. bře 2011

@power700
@sunysara Taky doufám, že to brzo přejde.............jdeme drndat do kočáru..........ať to z ní vyklepu 😀

lussi
9. bře 2011

Ahoj, náš mladej doteď na prdy netrpěl, od porodu piju čaje pro kojící matky a to ve velkém, tak třeba zabraly, kdyžtak zkuste 😉

lussi
9. bře 2011

jo a sab simplex kapu sem tam na dudlík 🙂 Ono mu to chutná 😀

imzadi
9. bře 2011

@lussi ja musela caj vysadit, protoze po nem zas mladej mel ve stolici hlen, tak mi to doporucila doktorka...a take obcas kapnu na dudlik, kdyz rve a chci ho rychle umlcet 😀

jinak dnes odpoledne jsme docela pekne prdeli, sice zadnej bobek, ale prej uz v tuto dobu nemusi miminka tak kadit, ikdyz me to trochu znervoznuje...tak uvidime 😕

pe.martina
10. bře 2011

Tak to vypadá, že nám snad ty kapky Infacol trochu pomáhají .......... sama si hezky prdí a i dnešní noc byla vcelku klidná 🙂 tak snad jsem to nezakřikla 😉

imzadi
10. bře 2011

@pe.martina u nas dnes take celkem klid, ale asi to bude i tim, ze spal s nama v posteli 😀

ale uz to bude skoro dva dny, co kadil...snad je to ok 😕

pe.martina
10. bře 2011

@imzadi no všude píšou, že kojený děti nemusí kakat každý den, tak snad to je OK 😉 .......... já se zatím bojím si malou vzít do postele,mám ji vedle v postýlce bez bočnice, takže je skoro jakoby se mnou v posteli 😀

lida4321
10. bře 2011

Ahoj holky. Všechno, co popisujete, máme s prckem za sebou. A se všema soucítím. U nás to bylo tak, že i když byl mrňous kojenej nebo pak na UM, byl pláč, pláč, pláč. Prostě ho pernamentně bolelo bříško, nešlo mu ven ani hovínko, no děs běs celý dne i noci. Takže proběhl Calm, Sab, cvičeníčko, nahřáté pecky, nošení na tygříka. No, a pak nakonec Probiotický kapky BioGaia. Pomohly a kdyby tyhle kapky měly nožičky, tak jim je políbím, protože jsou skvělý. 😀 Všechny kamarádky, co měly děcka s bolením bříška je dávaly a pochvalujou si je. Mám ale pocit, že když někomu nezaberou, může to být i špatným skladováním nebo nesprávným dávkováním. Takže vám moc držíme palce i s naším pětiměsíčním skoro dospělákem 😎
Mj. náš příběh má pokračování, začínáme s příkrmama a prcek má po všem zácpu, no zase ródeo, takže kapičky BioGaia jsou už zase naše nejlepší kámoška 😅

imzadi
10. bře 2011

@pe.martina no dneska zatim porad nic, tak uvidime...ale uz se mi chce volat doktorce, manzel me ale kroti 😀 jinak on lezi mezi nama a je maximalne spokojenej a musim rict, ze ikdyz jsem v tehu byla zasadne proti, ted se mi to spolecne spani moooc libi 😵

@lida4321 tvoje odpoved me nabiji nadeji, zatim mame za sebou dva dny, takze asi jeste je brzo na jakekoliv zavery, ale snad zaberou

lenuskacicinka
11. bře 2011

@lida4321 Ahojky a jak jsi Bia Gaia prckovi podávala? Já to malé nakapu do pusinky, je to tak ok?
Jinak zdravím všechny, ani naší malé se prdíky nevyhly, taktéž zkouším, co se dá, ovšem neřekla bych že to zatím nějak valně pomáhá, některé dny jsou skoro v poho, jindy je to horší 😉

@imzadi a co se týče toho kakání, mě doktor říkal, že kojené mimčo nemusí kakat klidně týden, 10 dní, že prostě všechno mlíčko spotřebuje, takže se toho neboj, určitě bych kvůli tomu denně nepoužívala rourku. Leonka se vykakala po 4 dnech úplně krásně a sama, bez problémů 🙂

pe.martina
11. bře 2011

Tak se jdu dobrovolně prásknout, dneska máme za sebou masakr noc. Nejdřív malá 4 hodiny po večerním koupání a krmení "zlobila" ........... už jsem fakt nevěděla co s ní ............... byla nakrmená, přebalená, suchá,prdíky neměla - to jsem zkoušela trubičkou a vždycky když jsem ji už skoro udrndala na ruce, tak jako by ji někdo zapnul a zas začala. Přiznám se, že jsem už pak byla docela vytočená ............ už jsem nevěděla co s ní, manža v práci a já jsem byla vzeklá. Teď mě to mrzí,protože vím, že malá to schálně nedělá 😢 Přes den je hodná a spí, ale ty noci mě zabijou. Já nejsem vůbec schopná fungovat když jsem unavená.

@imzadi doúterý snad přežiju a pak poprosím Dr. aby mi napsala taky tyhle kapky a snad to zabere.