Přebalovací kosmetika pro holčičky, jakou používáte?

ewusssa
1. črc 2017

Ahoj, prosim poradíte mi jakou používaté kosmetiku při přebalovani miminek (holčičky) ? Například kamaradka vymydli malého vlhčenýma uprouskama namaže rybilkou a oblikne plenu, což si myslím že ty vlhčené ubrousky jsou ZLO!!! zvláště pro holčičku. Já mám v plánu jen dupku vždycky spláchnout vodou, nechat usušit namazat sudokremem a do pleny ale když zrovna nebude po ruce umyvadlo s vodou jakou variantu volíte vy?

lusynkova
1. črc 2017

Mám syna a používala jsem vždy vodu. Pokud nebyla, tak ubrousky bez chemie, dají se sehnat na internetu. Sudocreme a pod. jsem nepoužívala kvůli chemii, mažu vlastními přírodními mastmi.

ewusssa
autor
1. črc 2017

@lusynkova a jak se jmenuji normalne vlhcene ubrousky bez chemie? nebo mi muzete poradit primo nejakou znacku?

dandaa
1. črc 2017

Pouzivam olej medvidek od Eone ktery se dava do lahvicky z vodou a smes strikam na perlan.Zadek nicim nemazu.

maxpex
1. črc 2017

Mám holčičku, používám vlhčené sensitive kupované v německém DMku. Nechám uschnout, mazu Sudocremem a do plenky. Dcera nikdy odpružená nebyla, vlastně ano, na začátku když jsem mazala Rybilkou 😑

lusynkova
1. črc 2017

@ewusssa měli jsme Beaming baby i jiné.

luska__
1. črc 2017

@ewusssa doma - umýt posranou prdku a pytlik se švonkem( pipka)
Lehčí varianta čistou vodou a perlanem otrit.
Namazat bepanthenem, nebo sudocremem.
Na noc hodlám používat po koupeli nobilis levandulovy zasyp.
Jeste je dobra varianta bioderma mireálni voda na otrnění zadečku treba někde. Maji od toho i ubrousky ( ale drahé)
Ale Ja koupila tyto ubrousky ( u nas nejsou k sehnání) tak jsem na ne zvědavá

themis
1. črc 2017

Doporučuji Medvídka od Eone a látkové ubrousky, je to bez chemie, zadečekse pak nemusí ničím nazat a jedno balení nám vydrželo na celé plenkovaci období.

ewusssa
autor
1. črc 2017

@themis takze neni ani trebas sudokrem nebo rybilka?

ladyhacek
1. črc 2017

látkové ubrousky a voda s olejíčkem 🙂 na sudocrem nedám dopustit 🙂

kristynatita
1. črc 2017

@ewusssa
a proc sudokremem? muj synek nema vubec opruzeniny, jen u zadecku pri prujmu. na sudokrem jsme ani nesahli za skoro 6 mesicu. kdyz uz, tak pouzivame weledu, coz je kosmetika setrnejsi. ale vesmes na vetsinu koznich veci zabira bepanthen.

terezapetrova
1. črc 2017

@luska__ jestli muzu byt za chytrou tak klasické avivaze se u mimimkovskeho oblečeni nedoporucuji

kristynatita
1. črc 2017

@ewusssa jinak nechemicke vlhcene ubrousky japu super tyto: Attitude, Beaming baby, Jackson Reece. Ty mame ozkousene. Ne vsechny eko ubrousky jsou fajn...

kristynatita
1. črc 2017

@terezapetrova Ja teda nefandim ani tomu "senzitiv" persilu...

mississka11
1. črc 2017

Perlan nebo látkové ubrousky (třeba Xkko) a medvídka od Eoné/vodu. Krém používám, když je potřeba, od Weledy bílý nebo klasika měsíčkový. Ty používám i pro sebe. Ten bílý zabírá okamžitě. Je i pro atopiky.

monaluza
1. črc 2017

Medvidek+Perlicka/perlan. Z "eko" vlhcenych Bambo nature.

luska__
1. črc 2017

@terezapetrova Diky Sušicce nepotřebuji na nic avivaz, ale tato mi voní , Takže rozhodne v tom vyperu některé veci, jako napr. Mantinely do postýlky. Ty do susky nedám

eviicka
1. črc 2017

Perlan s cistou vodou, ještě jsem neprebalovala nikde, kde by voda netekla, ale kdyby náhodou, tak mám jedno reklamní mini balení vlhčených ubrousků (zatím nebylo třeba). Mazala jsem jenom, když byla prdelka červená - opět reklamním sudocremem.

terezapetrova
2. črc 2017

@luska__ tuším, ze se to nedoporucuje právě kvuli vunim, kde se zvyšuje riziko, ze dítě bude mít kožní problemy. Ale tak mantinel není bodycko jasné. Jen bych se tedy v rámci času vykaslala na přemýšlení do čeho budu dávat avivaz a do čeho ne 😆 My ji už asi 7 let nepoužíváte vubec na nic 🙂

terezapetrova
2. črc 2017

@kristynatita asi do roka a půl jsem vždycky prala v Lovele (nevim jestli dobre píšu 🙂) a pak jsem teda skočila na Persil sensitive gel a ted už to stridam přece jen nemám doma novorozence 🙂 v čem peres Ty? 🙂

lucka662006
2. črc 2017

Omývala jsem vodou a mazala Rybilkou při každém druhém přebalení. Vlhčené ubrousky jsem používala mimo domov, kde nebyla voda, např. na tůře. Ale jinak vždy vodu. Vlhčené ubrousky jsou marketingovým tahem.

haskovaludmila
2. črc 2017

Máme látkové pleny,peru v persil sensitive. Všechno žehlím,zadek a pipku omyvam vodou a nemazu. Jednou za den,dva namazu malickatou vrstvičkou weledy mesickove. Malá má zadek jako alabastr😉

haskovaludmila
2. črc 2017

Ještě přidám na opruzeny zadeček je nejlepší koupel v dubové kure. Potom omyvat čajem z řepíku lékařského a lehounka vrstva bepanthenu. Ono čím méně kosmetiky tím lépe zvláště u citlivé pokožky miminka.

luska__
2. črc 2017

@terezapetrova tak to nemáte asi úchylku jako Ja 😄😄😄 Ja co mi nevoní ( olej používám nobilis, prádlo, byt) tak jsem nesva. Je to proste můj problém 😟

hanulka_es
2. črc 2017

vlhčené ubrousky používám venku a na cestách, doma mám nastříhaný perlan a naředěný olejíček od Eoné Medvídek...mažu Bepantenem care mastí, především na noc, přes den tak 2x. Do koupele nedávám nic a v 10m nemáme vyplácaný ani ten vzorový kelímek sudocremu z porodnice, co jsme dostali při odchodu 😉