Přebalovací pult, používali jste ho často?

marquett86
12. kvě 2012

Ahoj všem 🙂
chci se zeptat na vaše zkušenosti s přebalovacími pulty? Používali jste ho často nebo jen chvilku? A pak jste přebalovaly jen na podložce (postel, sedačka nebo na zemi)? Máme malý byt a nevim jestli se mi vůbec chce kupovat přebalovací pult abych ho pak nepoužívala jen 2 měsíce a pak nepřebalovala všude možně jen ne na to přebalováku.
Prosím o vaše zkušenosti, zda-li je to potřebné nebo ne.... Děkuji.

rozarka65
12. kvě 2012

@marquett86 Ahojky, já ho nekupovala,ale půjčila si ho od kamarádky...chvilku jsem ho měla v ložnici,pak hned putoval do obýváku,kde jsem nejvíc přebalovala...ale spíš mi sloužil na plínky a přebalovala jsem na zemi,ma matraci a na tom jen nafukovací přebalovací podložka...místo originální ho potahu jsem používala povlak na polštář... http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7002... , přes bazar se dá sehnat hodně levně...🙂 ...přebalovák k účelu přebalení jsem použila asi jen 2x... 😀 Nakonec skončil v koupelně...mám v něm vyskládané ručníky a používám ho jen při koupání,ale mám problém malou na něm udržet..už dobře stojí,tak svlékáme ve stoje..a až začne běhat,tak ho asi vrátím...i když přijdu tím o odkládací prostor na ručníky....😀 Takže pokud máte malý byt,tak bych ho asi nepořizovala...dá se to i bez něj...🙂

ffiinnkkaa
12. kvě 2012

@marquett86 My ho měli a vůbec nevyužili..dle mého je to zbytečnost hlavně když máš malý byt.. 🙂
Stačí komoda na to podložka a je to 🙂

anitram18
12. kvě 2012

Měli jsme byt 32m.....já koupila 3šuplíkovou komodu na věcičky pro malého v Ikei a na to jsem si nechala udělat ten pult a je to super🙂 jinak malému je 1,5 roku a furt ho využívám( hlavně po koupání)...už sice méně, protože někdy je to vše v "běhu"po bytě 😀 pak ten pult sundáme a zůstane jen komoda, kde bude mít svoje věci.... 😉

ined77
12. kvě 2012

@marquett86 ...ahoj 🙂 , já měla/mám pokaždé půjčený od švagrové, obyč dřevěný z ikea a super 😉 .všude jinde mi děti dělaly psí kusy, jen tam vždy ležely a držely 😀 , takže já si přebalovák nemůžu vynachválit.u staršího jsem později přebalovala na pračce s podložkou, přebalovák putoval dál zase na čas 😉 🙂 .

rozarka65
12. kvě 2012

@marquett86 no jo,úplně jsem zapomněla...jak píšou holky @ffiinnkkaa @anitram18 ...u prvního dítka jsem taky neměla...komoda a přebalovací podložka...🙂

rozarka65
12. kvě 2012

@marquett86 a přebalovák jsem u druhého chtěla z praktického důvodu...měla jsem tam srovnané látkové plínky....🙂
@anitram18 😀

ined77
12. kvě 2012

@marquett86 ...a ještě....já tam malou nejen přebaluji, ale i oblékám.mám přebalovák v pokojíčku, vedle komody s oblečkama, takže nám slouží hodně.
a co se týče velikosti bytu, se starším jsme bydleli prvních devět měsíců v garzonce o 27 m2 😉 ....a vlezl se nám tam přebalovák sice tak akorát, ale vlezl 🙂 .

rozarka65
12. kvě 2012

@ined77 ty brďo...to jste dobří...my právě kvůli malému místu hledali větší bydlení....Garsonku s mimčem a dvěma psy bych nedala....😀

camelinka
12. kvě 2012

@marquett86 ahoj, ja prebalovak pouzivam doted a dost casto na nem i oblekam a tak, jinde by mi asi odesly zada 😅

jarkalada
12. kvě 2012

nemáme, i když místo by asi bylo. Přebaluju na velikým kuch.stole,kt.je společný s obývákem. Jelikož tam jsme furt a kvůli přebalení chodit do ložnice a hlídat při tom druhý dítě jsem jaksi nevychytala 😎 Je fakt, že tam nejíme 😀 Anebo kde je zrovna odchytnu. Když jsou jen počůraný, tak se dá zemi, na gauči..

ined77
12. kvě 2012

@rozarka65 ..tak se dvěma pejskama bychom se tam taky určitě nevešli 😀 .ale byla tam pětičlená rodina a taky se vlezli 😕 ....osobně to nechápu, ale asi nebylo zbytí 😅 😔

rozarka65
12. kvě 2012

@ined77 tak to taky nechápu...my máme 2+1 a řím si,že by se šikl ještě pokojíček...a to máme velký byt....😀

diviska
12. kvě 2012

@marquett86 já mám přenosnou podložku, tu nafukovací na pračce, ale ani tu moc nepoužívám, stejně malou nosím po koupání v ručníku na postel, kde jí namasíruju dám plenku a obleču. Přes den přebaluju kde se dá 🙂

ined77
12. kvě 2012

@rozarka65 ..taky máme 2+1 a na otázky jestli to není málo ráda odpovídám, že málo je úúúplně něco jiného 😀 .ale jo, pokoj navíc by se šikl každopádně, ale i tak je to dostačující (musí 😎 😀 ).

rozarka65
12. kvě 2012

@ined77 joo,my máme i málo nábytku,takže prostoru hodně...🙂 A tak za rok budeme z ložnice dělat pokojíček...🙂 Ale zatím si to tam neumím představit...obývák je větší,ale tam jsou zase krbovky....a přece jen v té ložnici bude víc soukromí....😀

schnek
12. kvě 2012

tak já přebalovák používám pořád. Máme na komodě ten kus na rozšíření + velkou podložku. Když dám malou na postel nebo gauč, okamžitě zdrhne, tady nemá kam 😉

ined77
12. kvě 2012

@rozarka65 ...my ložnici nemáme, máme jen obývák a pokojík, ten je největší, aby měli děti co nejvíc svého prostoru 😉 .už teď vymýšlím, jak ho jednou co nejlépe přepůlit....přeci jen holčika a kluk 😉 .
nicméně ať neodbočujeme...přebalovák určitě ano 😀

rozarka65
12. kvě 2012

@ined77třeba knihovnou...🙂 ...máš pravdu,to sem nepatří...🙂

ja.na81
12. kvě 2012

@marquett86 ano ano ano a jeste jednou ano ve prospech prebalovaciho pultu/komody 🙂 Uz 20 mesicu je to muj verny pomocnik, neumim si predstavi prebalovat nekde jinde (i kdyz ted uz malemu obcas vymenim plenku ve stoje, ale porad ho tam oblekam, myju...). U rodicu nic takoveho nemam a kdyz tam jsme delsi dobu jsem nestastna, ze me boli zada a tak ruzne je to na gauci/zemi/posteli proste pro me nepohodlne...

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
garfie
12. kvě 2012

Tak když už ho budeš mít, asi na něm přebalovat budeš 🙂 Ale jinak myslím stačí jen taková ta podložka-položená na nějakém šupletníku, u které budeš mít trvale všechno potřebné....my měli cestovní postýlku s přebalovákem a bylo to super.

leiladelly
12. kvě 2012

@marquett86 ahoj, já jsem před porodem prvního dítka také dost zvažovala, zda přebalovací pult koupit, či ne. Nakonec jsem využila komodu, do tří šuflíků jsem dala všechny věci na miminko , nahoru jsem položila přebalovací podložku, fungovalo to velmi dobře a funguje mi to u malé. Teď jsme malé zřizovali nový pokojíček, tam jsem nechala vyrobit nábytek na míru, stůl je pouze vyšší, opět je na něm přebalovací podložka, až nebudu potřebovat,dolních asi 15 cm je oddělatelných a bude z toho normální stůl až do školního věku.
Napřed jsem pult dost chtěla, ale pokud mohu říct ze své zkušenosti, komoda s přebalovací podložkou mi posloužila velmi dobře. 🙂

jop
12. kvě 2012

@marquett86 ahoj, já jsem si nechala vyrobit na míru komodu, která měla nahoře přebalovací pult, který se dá oddělat a dát místo něho normální desku. Stejně jsem potřebovala místo, kam dávat miminkovské věci, takže ta komoda byla ideální řešení a používala jsem to fakt dlouho, určitě víc než rok. Bylo to velmi praktické, doporučuju.

tital
12. kvě 2012

@marquett86 Urcite ho uzijes. My ho mame v detskem pokojicku. Nejaky vyssi a myslim i plochou vetsi nez je ten casto zminovany z IKEA (my mame z KIKA a jestli si dobre vzpominam i s tim podlozkovym polstarem a povlakem to stalo kolem 4 tis. Kc) a nemohu si ho vynachvalit. Ma dva suplicky - v jednom mam vsechny masticky a hygienu pro mimi v druhem ted ponozky a slipy pro syna, a pod tim ve skrince se mi do jeho roka veslo vsechno obleceni, ted uz tam mam jen jednorazove pleny, platene pleny, rucniky a povleceni na jeho detskou postylku... Jsem znovu tehu a tak mi vyssi prebalovak vyhovuje, prestoze ja nejsem moc vysoka. Az se druhe mimi narodi, prestehujeme prebalovak do obyvaku, abychom syna v pokojicku treba v noci nerusili. Ale pocitam, ze budeme prebalovak aktivne pouzivat cca jeste rok, spise dva. A prebalovat mimi kdekoliv po byte az tak nedoporucuji. Po porodu jsem byla "lina" chodit do loznice, kde jsme puvodne prebalovak meli, a uplne jsem si odepsala zada. I ted, synovi je 20 mesicu, mi tam krasne lezi a neutika, necha se prebalit.

nadja73
12. kvě 2012

my teda mame prebalovak v pokojicku apouzivame do dneska na vsechno, prebalujeme, oblikame, sedime na nocniku, odasavame nosanek,....., ale ted, s druhym miminek poridime prebalovaci podlozku, ktera se pripevni na postylku, abychom v noci nerusili starsi dcerku, kdyz miminko bude s nami spat v loznici.

adelkav
12. kvě 2012

My přebalovák měli v ložnici, ale přebalovala jsem na něm jen v noci asi tak do tří měsíců. Jinak byla v obýváku přebalovací podložka a přebalovala jsem buď v jídelně na stole, kde jsem měla krabici se vším potřebným a nebo když byl větší tak na zemi v obýváku, tam bylo hodně hraček a on se zabavil s hračkami při přebalování. Od roka přebalujeme zásadně ve stoje nebo při chůzi🙂)) Pro nás investice do přebalováku byla asi zbytečná☹

jancip
12. kvě 2012

My máme komodu z Ikea (4 šuflata) a na tom podložku. Neumím si to představit jinak. Kdybych se musela ohýbat nad postelí či stolem, tak bych si odrovnala záda. V komodě mám všechny věci pro mimčo a máme ji v obýváku spojeném s kuchyní, abych měla vše hned po ruce.

wendulka25
12. pro 2012

Ahoj, my máme přebalovák na komodě a využíváme hodně 🙂 přebalování, převlíkání, po koupání prostě pořád 🙂

blannie
12. pro 2012

Ahoj, manžel udělal přebalovák na komodu... používám ho pořád, protože u něj mám vše po ruce - plenky v krabičce, krabičku s kosmetikou, čisté oblečení atd... je to dobrá věc, když si na něj člověk zvykne. Už ho máme půl roku, až bude malý, tak se prostě sundá a bude zas jen komoda 🙂 (jéé, stará otázka .- tak to už je asi vyřešeno 😀 )