Přebalování dítěte nožkama ke mě X bokem ke mě?

vendulak
28. únor 2011

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti při přebalování dítěte na přebalovacím pultu kdy dítě bylo kolmo-bokem k vám? Příklad, na nějakém takovém pultu http://www.pekny-kancelarsky-nabytek.cz/files/i...
Máme koupenou klasickou přebalovací podložku na přebalovací pult a měli jsme původně myšleno, že na stávající skříňku přiděláme přebalovací pult a na něj dáme podložku a miminko bude přímo-nožkama ke mě. Myšleno nějak takto http://www.lokki.cz/fotky/^2eb706b_33055.jpg?~ Ale bylo to myšleno i tak, že k tomu bude vedle kolmo postýlka. A kdyby přebalovací deska měla 70–75cm do prostoru bude tedy víc jak přes půlu postýlky! (ta má celkem 120cm, uvnitř 115cm) A mám strach, že se pak nebudu moct k miminku v postýlce pořádně dostávat. Ale zároveň mám strach, že přebalování dítka kolmo ke mě, bude náročnější 😖. Čekáme první miminko a miminka v okolí ani nějak nemám, tak vůbec nemáme představu a všeho se trošinku bojíme. Za vaše zkušenosti předem moc děkuji 😉.

zdezli
28. únor 2011

My mame klasicky prebalovaci pult a jsem spokojena. Na tom druhem tipu, kde lezi miminko kolmo k tobe, jsem prebalovala nekolikrat treba na cestach nebo nekde v restauraci ci obchodaku a uprimne receno - ja bych to nechtela 🤐 Ale treba je to jen otazka zvyku - mne to prislo o dost slozitejsi nez klasika 😅

hojda
28. únor 2011

Já si to tedy bokem ke mně vůbec nedovedu představit. A hlavně to asi ani nebude dobré pro motorický vývoj dítěte, že k němu budeš pristupovat z boku, nebude na tebe vidět a bude se divně kroutit. Takže za mě určitě nožkama k tobě.

mousa
28. únor 2011

No nedovedu si představit přebalování bokem - to jsem ani nikdy nezkoušela. Přebalovali jsme vždy tak, že mimčo bylo nožkama ke mě.

mataharyy
28. únor 2011

Tak já u všech kdo měl ten přebalovák jako na první fotce viděla buď tak že na něm byla namontovaná buď taková deska a byl dál od zdi, aby se mimčo přebalovalo kolmo... a nebo ho měli hozený tak aby zase dítě bylo nožičkama k tomu kdo ho přebaloval... Přebalování "na boku" jsme začli praktikovat až když A. zdrhal, to pak byli jiné kreace za jakejch jsme zkoušeli přebalit, i za běhu, ale u mimina si to nedovedu vůbec představit... přijde mi to složité, pořádně nevidíš, mimočo zas nevidí pořádně tebe, bude se ti vrtět... No nevím já jsem za přebalování dožičkama ke mě (dokud to jde 😅 )

ninouche
28. únor 2011

Přebalování klasicky - tj. miminko nohama ke mně - mi osobně přijde pohodlnější, lépe se mi s ním manipuluju, ale asi je to otázka zvyku. Jednu výhodu ale přebalování "z boku miminka" má - jak se začne víc mrskat, nebude tě při přebalování kopat do břicha, případně do prsou 🙂

marketnieuw
28. únor 2011

ja bych se toho nebala, jde urcite o zvyk.... a urcite to ma oboji sve pro i proti

v dnesni dobe je uz ale vice prebalovaku z boku a to asi z techto duvodu:
- je to bezpecnejsi - kdyz prebalujes z boku, tak jsi jakoby zabrana proti tomu, aby se ti dite prevalilo...
- jsi k diteti bliz, takze nenamahas tolik zada naklanenim

- a kdyz prebalujes nozkama k sobe, tak te chlapecci lehce pocuraji - to se ti na boku nestane... 😉

my jsme taky koupili prebalovak z boku (z praktickych duvodu, aby se vesel do koupelny tam, kde ho chceme)

sunea
28. únor 2011

Ja prebalujem od narodenia jedine zboku, vyhovuje mi to omnoho viac, dieta na mna lepsie vidi, lepsie sa mi s nim manupuluje, vo vyssom veku sa lepsie "branim" kopancom apod. U nas teda jedine zboku.

hpaja
28. únor 2011

Ahoj, vyzkoušela jsem obě varianty - syna jsem přebalovala na přebalováku nožičkama k sobě (manžel udělal nástavec na komodu z Ikei) a dceru teď přebaluju buď na naší posteli (nožičkama k sobě) nebo v obýváku v cestovní postýlce - při tom stojím bokem. Přebalovák jsme zrušili, protože byl u syna v pokojíčku a tak bych tam malou např. v noci stejně nepřebalovala. Přebalovat mimčo nožičkama k sobě mi přijde asi o malinko lepší, i když, jak píšou holky, až bude dítě větší, zřejmě tě bude kopat a hůř se pak třeba obléká bodíčko přes hlavu, musíš se moc natahovat 😉 Jinak ještě dodám, že jsme přebalovák využívali asi do 8 nebo 9 měsíců, pak už se tam syn nevešel, tak jsme přebalovali většinou na naší posteli.

@marketnieuw synek nás byl schopný počůrat i když jsme stáli bokem 😉 😀

rubika
28. únor 2011

Je to úplně jedno jestli bokem nebo zepředu, jako mimi sem malého přebalovala zepředu, a občas sem musela uskočit bokem, když se dal do čůrání, jak začal kopat stojím z boku, protože čekáme druhé mimčo, tak aby mě moc nepokopal a taky se ho lepší zafixuju aby se mi nekroutil když zapínám plenku a bodyno.

zukoc
1. bře 2011

já tedy mám taky přebalovák tak, že to vypadá jakoby na přebalování z boku, ale stojím u něj tak, že jsem z boku komody a tudíž přímo k nožičkám miminka. Později je to už jedno, jak se to zvládně, jde to ve stoje, v běhu🙂, ale z počátku bych určitě volila variantu kolmo k miminku, kvůli psychomotorickému vývoji, aby se nekroutilo směrem ke mně a neupřednostňovalo tak jednu stranu. S tím pak bývají problémy. Mám postýlku s přebalovákem drewex Max (myslím)

suik
1. bře 2011

já si vůbec nedovedu představit přebalovat dítě z boku....vídávám takový přebalováky a myslela jsem, že je to nějaká chyba 😅 , jsem ani netušila, že to jde 😀