Přebalovat před nebo po kojení?

lenkahermankova
23. dub 2013

Kdy se má přebalovat před kojením a nebo až po kojení.
Preferujete ubrousky po stolici nebo spíš žínku.
děkuji za případné odpvědi.

anina32
23. dub 2013

Já používám jednorázovky a vlhčené ubrousky ale určitě tu za to dostanu vynadáno😉 Jinak přebalovat před jídlem, ale dokud byl malej tak se většinou při jídle pokakal, takže po jídle znovu a to se pak navíc i poblinkal😉

hav81
23. dub 2013

@anina32 tak to dostanem vynadáno dvě 😀 já taky používám jednorázové pleny a ubrousky.Akorát když je klučík hodně pokakaný.,tak ho umyji žíňkou nebo jde rovnou do vany 🙂 V porodnici a když byl malej tak jsem ho přebalovala před jídle,ale potom se mi taky vždycky po jídle pokakal,takže jsem ho pak přebalovala až po jídle 😉

napolitano
23. dub 2013

@hav81 3 dostanem vynadáno,já to mám úplně stejně,přebalování taktéž. 😀

evcounek
23. dub 2013

tak to nás bude víc co dostanem 😀 já přebalovala když bylo potřeba většinou po jídle jednorázovky a užívala jsme hlavně ubrousky na prdelku. jinak pokud byl hodně pokakaný tak to byl malý přesunut rovnou do vany 😀
Přes léto venku byl malý bez plíny v kočárku to byla fuška ho udržet aby se nepočůral ale byla snad jen jedna nehoda (přece jen to jsou už skoro tři roky tak si to přesně nepamatuju) a pak jsem inteligentně pod něj dala jednorázové podložky 😎

lucyvivien
23. dub 2013

tak ja pri prvom mimi jednorázovky a vlhč. obrusky, teraz čakám druhé a budem používat látkovky a žiadne vlh. obrusky 🙂

katyxq
23. dub 2013

ženy, bacha na to https://www.modrykonik.cz/diskuse/staram-se-o-d... - kopíruju přiśpěvek od berenika 39: jsou lidé, kteří se popisem podobných věcí baví, nebo ještě hůř...prostě zneužívají podobné diskuse. nedávno byl zablokovaný nick, který psal přesně takhle - ne souvisle, ale krátké odtržky textu pod sebe, a všechno se týkalo stolice miminka, otírání, omývání, jak dát vyčůrat chlapečka, bla bla bla. byl to prostě úchyl. stačí napsat co a jak, ale bez konkértních popisů

lenka5731
23. dub 2013

@lenkahermankova první dítě: jednorázovky + umytí pod vodou, druhé dítě: látkovky + umytí pod vodou. Neříkám, že nikdy nepoužiju vlhčené ubrousky, venku ano, ale jak je může někdo používat doma a pravidelně, to jsem dodnes nepochopila.

Přebalování vychytáš podle toho, jak ti dítě kadí a jak moc řve hlady. 🙂

lenka5731
23. dub 2013

@katyxq jj, navíc ve 3 ráno není zrovna obvyklá doba pro založení diskuse. 😉

lv
23. dub 2013

@katyxq něco na tom bude, protože kdyby ne, jistě by se autorka diskuze okamžitě začala ohrazova, bránit, jakkoliv vyjadřovat.

napolitano
23. dub 2013

@evcounek 😀 taky už jsem objevila podložky 😀 ,taky bude listopový prcík,já už štíra mám doma. 🙄

hav81
23. dub 2013

co to je dneska za svět 😠 Člověk v dobré víře chce poradit,pokecat si s ostatním a nakonec nějaký úchylák nebo podvod ☹ 😠

lenkahermankova
autor
23. dub 2013

@hav81 Já nikoho nenutím aby mi odpovídal do diskuse.
Mám první dítě tak se ptám no a vadíto snad

blahova_andrea
23. dub 2013

my teda taky jedem na jednorázovkách a ubrouskách, ale pokud byl malej po... moc, tak šel pod vodu. takže se přidávám k maminkám nahoře 😀 v porodnici nás nutili přebalovat před, ale já pak doma neměla to srdce nechat toho chudáčka řvát než ho milostivě přebalím a ještě mu nakvedlám mlíko, protože jsem bohužel nekojila. navíc mě u toho řvaní stejně vždycky i počůral a po jídle pak poblinkal. takže se mi osvědčilo vykašlat se na sestřičky v porodnici a jet si podle svého a hlavně podle prcka. to pozná každá mamča během šestinedělí sama, jaký systém jim bude vyhovovat. já po krmení počkala až nás poblinká, pak dostal i čistou plínku a oba jsme se převlékli 😀

nicedaisy
23. dub 2013

my používáme jednorázovky a ubrousky. ale víc mi vyhovovalo malou umývat pod sprchou (v porodnici), ale jelikož to mám z ložnice do koupelny přes celý byt ,navíc přes studenou kuchyň, kde se pořád větrá a nemáme sprchu s držáčkem tak jsem od příchodu z porodnice používala ubrousky. už jsem si zvykla 🙂 ... a přebaluju před krmením. Udělám mlíko, než přebalím tak je akorát teplé a můžeme papat 🙂

luciebx
23. dub 2013

taky pouzivam jednorazovky a vlhky ubrousky.. ja vzdy prebalovala pred kojenim... dr mi rekla ze kdyz se deti prebalujou pred kojenim jako by se tim vic probrali.. ze nejsou tak ospala a ze se na kojeni vic soustredi.. nez vzit ochrapane mimco z postylky a rovnou na prso ze takhle moc nereaguji..

hav81
23. dub 2013

@lenkahermankova jen jsem reagovala na předchozí příspěvek,nic ve zlém 😉

llluckaaa
23. dub 2013

Přesně tohle dilema jsem řešila já. Pak jsem to udělala tak, že jsem u prvního měla převážně látkovky a myla pod vodou, u druhého papírovky a myla pod vodou. Dělala jsem to před jídlem a bohužel jsem to musela často po jídle zopakovat (a u toho se mi děti poblinkaly ) 😒

berenika39
28. dub 2013

fake, bohužel, zeptala jsem se na pohlaví dítěte, prý holčička Eliška , čtyři týdny a v diskusi před tím je - cituji:
Zasunula jsem mu ho do zadečku změřila vyndala a on se pokakal
takže - poprosila jsem o blokaci a ostatní budte opatrné, fotky, hlášky , všeho s mírou🙂

berenika39
28. dub 2013

.