Přebalujete mimi před i po kojení?

gilotek
31. led 2008

Ahojky, prosím o zkušenost. Přebalujete prcka před kojením i po kojení nebo až po kojení. Když třeba 2 - 3 hodiny spí tak ho hned přiložíte k prsu a pak přebalíte? Malej trpí na opruzeniny prdelky, pořád mažem a stejně se to nelepší...

natalie77
31. led 2008

Ahoj, malý když jsem ho přebalila po kojení (když měl nehodu), tak zvracel, takže já před jídlem přebaluju, a to vždycky kvůli zvracení, jak mu zvedám nožičky, tak to pak jelo.....A přebaluju před každým kojením, v noci jen ob kojení, ale když byl Marek nemocný a bral antibiotika tak vždycky.... ale dělala jsem zábaly z řepíku, mazala Bepantenem a nebo rybilkou a hned se to zahojilo.

aponchie
31. led 2008

vetsinou pred kojenim a taky po spanku po kojeni se mi poblila kdyz jsem s ni manipulovala a taky vetsinou okamzite u prsu vytuhla 😀

kristi
31. led 2008

jeslti trpi na opruzeninky, tak ho prebaluj casto a taky ho nechavej bez plinky na podlozce 🙂

anatanka
31. led 2008

Gil: A cim mazete? Miri na opruzeniny netrpi, ale kdyz se ji neco udela, tak na to maznu Bepanthen a hned to zmizi.

jandalinka
31. led 2008

Tak my přebalujeme zásadně před kojením,ale stane se,že se "vyprdí"během kojení a po kojení jdem znovu 😅 .Jinak používáme Bepanthen,ten se nám nejvíc osvědčil.I když mudr.říkala,že stačí např.obyčejný krém rybilka,ale zadeček byl ještě horší anebo vůbec žádné viditelné účinky.Ale každému mimi sedí něco jiného,hm. 😕

gabca1
31. led 2008

Zkus Infadolan - mastička, volně prodejná v lékárně. Nám pomáhá na všechny kožní problémy.

mem
31. led 2008

Ja prebaluju po kojeni, neb me drahe ditko sebou pred jidlem tak mrska a ve finale rve hlady, ze to neslo, v porodnici uci pred kojenim. Takze ve dne po a v noci pred kojenim, aby zase lip usnula. Spis co ti vyhovuje. Na zadek mame obycejnou rybilku a je to v pohode.

gedren
31. led 2008

Ja pouzivam latkovy pliny, takze je to jednoduchy, odjakziva prebaluju, kdykoli je mokra 🙂 (nemusela bych, plina by vydrzela dyl, ale chci). Coz teda u novorozence vetsinou znamenalo pred kojenim, po kojeni a nekolikrat mezi kojenima, byla-li vzhuru 🙂

lucianka
31. led 2008

Ve dne přebaluju po kojení, jelikož Lukášek při a po kojení zásadně "kajdí" 🙂 Takže když jsem přebalovala před kojením, šli jsme po kojení přebalit znovu.
V noci přebaluju před kojením, protože v noci po kojení nekaká a taky se mu pak líp usíná 🙂
Mažeme Rybilkou a většinou není problém. Když se osype, zabírá u nás Bepanthen. 😉

f.nina
1. únor 2008

Tak mi teda přebalujeme pokaždý když je něco v plínce a ne čekat na to až bude papu 🤐

niega
1. únor 2008

Já přebaluju a přebalovala vždy až po papání (náš Edík papal velmi často, jinak furt hulákal), páč během papkání nejenomže čural, ale i kakal. Před kojením by to v našem případě bylo poněkud nepraktické.
Jo a na ten zadeček naprosto nejlíp pomáhá vzduch - větrat, větrat, větrat... Prostě jsem se při přebalování loudala, zpívala mu něco a držela ho přitom za nožičky, aby tam mohl vzduch. Pak jsem ho natřela slabou vrstvičkou rybí mastičky z lékárny, šup do plínky a pohoda 😅 . Důležitý je, aby do plínky šel vždycky naprosto suchý (což například byl problém, když jsem zpočátku používala vlhčený ubrousky - dnes ho čistím jen vodou, popřípadě s mejdlíčkem).

berynka
1. únor 2008

My přebalovali většinou před kojením, to si totiž malá prdla i s nádivkou . A v noci bylo přebalování zásadně vždy před kojením. Abych ji pak zbytečně nebudila.
A jak píšou holky k těm opruzeninám, tak to chce nechat co nejvíc větrat a na zahojení pomáhá Calcium Panthotenicum (stejný ale dražší je Bepanthen).

zdenka26
1. únor 2008

Ahojky,tak my,přebalujem před papáním ale když je v plíně něco velkého tak pokaždé.Jinak nám zabral Imazol krém pasta a co nejvíce bez plíny a větrat. 😉

lenkazdenek
1. únor 2008

já dřív přebalovala před krmením,ale během jídla si malá do plenkx zas nadělila,takže teď ji nechávám chvilku po jídle slehnout a pak přebalím 😉
jinak opravdu pomáhá hodně větrání 🙂

nissanek
1. únor 2008

Tak my musíme přebalovat taky před kojením, protože malá dost ublinkává. Při kojení nebo chvili po si taky často ukákne takže necháme slehnout tak 30 min a znovu přebalím. Jinak to, že mimča během kojení nebo krátce po něm kadí se prý jmenuje gastrokolický reflex - sáním se aktivuje pohyb střev...to jsem ale zachytrou 😎

kombloudek
1. únor 2008

Ahojky,já přebalovala první dva měsíce kvůli blinkání před kojení,páč jak jsem dala nožky hore,tak to šlo..ale od 3 měs. jí přebaluju po kojení,páč při jídle si většinou do plínky odloží bobíka 🙂 a to kdych jí už měla přebalenou,tak můžu znova a to je pak sakra znát na spotřebě plínek.Nechám jí vždy po jídle tak 10-15 min v klidu a pak jdu na to..a když se mi budila v noci,tak to jsem jí přebalovala před,jelikož u jídla usnula a pak by mi bylo líto jí budit..

chechta
1. únor 2008

Tak to sem teda nikdyneřešila jeslti před nebo po - prostě, když mám pocit, že tam něco je tak jdu přebalit. Při kakání vždycky. Jak píšou holky na opruzeniny hodně větrat a jak píše Niega je potřeba aby prdelka šla do plínky pěkně v suchu já sice taky používám vlhčený ubrousky, ale vždycky ho potom pořádně utřu, aby byl suchej a mažu rybilkou.

iza
1. únor 2008

Ahoj holky, tak já přebaluju před jídlem a pak vždycky když je bob 😉
Mažu Bepanthenem a někdy Rybilkou

bramburka
2. únor 2008

my tak strašně čůráme i kakáme 😀 že musím před kojením, ptž by se v klidu nennajedla s 2 kg mezi nohama... no a protože po kojení obvykle slyším bublání.... tak běžím znova... nedá se nic dělat, my musíme i v noci, když to neudělám, proteče, já nevím, ona je průtokáč šílenej... nedbaje rad tchýně, že to přeháním, a je to pak drahý...kdyby byla plína suchá nechala bych jí ale fakt není no... 😅

lenycka
2. únor 2008

Já přebalovala zásadně až po kojení, páč malá byla taky průtokáč a jen co dojedla a odkrkla si, tak jí to zabublalo v plíně a bylo 😅

cazadora
2. únor 2008

tak já přebaluju po baštění protože to vždycky čůrá, po kakání kdykoliv hned. A v noci pouze když kaá protože je vždycky uplně probuzená

martina46
2. únor 2008

Gilotek, my sme mali rovnaký problém. Malá bola asi v dvoch týždňoch zaparená a trvalo asi mesiac, kým sa jej zatvorila taká malá ranka, čo ostala. Pomohol nám krém pityol, píšu tam že až od 10rokov, ale zvyknú to používať aj v pôrodniciach, tak po tejto info som to už neriešila. Predtým som skusila snáď vsetky krémy. Náš problém bol ale v tom, že malá strašne veľa kakala, vlastne ani vetrať sa nedalo, lebo jednak nechcela byť rozbalená a niekde tak ležať a potom keď spala tak aj 3 hodiny. Začala som ju budievať a úplne som jej rozbila režim, bolo to zúfalé.. upravilo sa to, keď začala menej kakať, teraz dá také riadne 2x za deň, zvyšok je nič. A ritka je super.

gandy
2. únor 2008

My přebalujeme před kojením. protože malá většinou u toho usnula. Občas se mi stane že při kojení ještě pustí kakáč, tak jedeme znovu ale je to málo kdy. Jinak na prdílku jsem používala rybilku, ale byla opruzená, tak jsem koupila indulonu pro děti.. V porodnici používali tu modrou, ale nikde jsem jí neviděla, tak jsem zkusila pro děti je vyloženě na opruzeniny a je super....

aniska
4. únor 2008

prebalujem ked sa pocika, teraz vydrzi niekedy aj pol hodky- hodku suchy, niekedy vsak aj po 10 minutach,

kachne23
4. únor 2008

používám látkovky, takže kdykoli je potřeba (on se ozve). A v noci to řešim tak, že po jídle a pak mu dám ještě znovu na usnutí (kojim, takže to neni problém).

lidut
16. dub 2010

chtěla bych se vás zeptat na přebalovámí kdy přebalujete a také jak často přivezla jsem si z porodnice Elišku a v porodnici mi zakázali přebalovat po kojení k vůli zvracení tak že jí uspávám pokakanou a přebalujeme pouze před kojením

kacamura
16. dub 2010

na přebalování před kojením jsem se vyprdla snad už v porodnici... když usnul tak jsem ho samozřejmě nepřebalovala a nechala spinkat... ale později, se mi začal kadit při kojení tak jsem ho pak čtvrt hodky ještě nechala ve zvýšené poloze a šla jsem ho normálně přebalit a když s ní nebudeš moc cvičit tak by to mělo být v pohodě 🙂 .... horší je to s koupáním, to chce aspon hodku po jídle.... ale malej si mě hrozně vycvičil, pže když byl úplně mrnavej tak musel mít všechno hned a málem se mi ubrečel když se vzbudil na jídlo a já se ho ještě před nim snažila přebalit...

moravanka
16. dub 2010

lidut, ja jsem prebalovala podle potreby, klidne i po um. ale nechala jsem malou nejdrive odrihnout. ji manipulace po jidle nic nedelal, bylo to uplne bez problemu. jsem rychle zvedla nozicky, a prebalila. tobe ditko zvraci? pokud ne, bych ji klidne prebalila, ja bych teda pokakane ditko spat nedala.

lin18
16. dub 2010

lid...tak podle mě je menší zlo když si ublinkne než když bude s pokaděnou plínou spát. bude pak opruzená a to si užiješ....já přebaluju taky po jídle...teda v noci...protože když se vzbudí hlady tak ho děsně vytáčí že ho balím když on chce jíst. přes den se snažím před jídlem ale jak kdy. A zvracel málokdy...musíš něžně 😉

lin18
16. dub 2010

hihi...kac...opět to máme stejný...nejsou ty naše děti dvojčátka? 😀