Přebalujete mimi před i po kojení?

gilotek
31. led 2008

Ahojky, prosím o zkušenost. Přebalujete prcka před kojením i po kojení nebo až po kojení. Když třeba 2 - 3 hodiny spí tak ho hned přiložíte k prsu a pak přebalíte? Malej trpí na opruzeniny prdelky, pořád mažem a stejně se to nelepší...

germik
16. dub 2010

lidut - ja som vždy prebalovala pred kojením a po spinkaní. Ja som nikdy nemala probléím že by sa vždy pokakávala po napapaní, ale keby sa to stalo, tak by som ju uuuurčite prebalila znova. To myslíš vážne že ju uspávaš pokakanú?

momin
17. dub 2010

lidut pokud se ti po papani pokakava (taky sme to tak meli).. prebaluj az po jidle...
Ted uz si doma a nikdo ti nemuze diktovat co a jak..... 😎 danik taky hodne blinkal.. vzdycky sem mu dala latkouvou plenu kolem krku a sli sme prebalovat..byla to tutovka ze se poblinka. aLE 100X RADSI AT SI UBLINKNE NEZ ABY BYL V PAKAKANE PLINCE... 😉

lidut
17. dub 2010

už přebaluju vždy když se mi zdá že je po ... ale mám takovou hloupou otázečku jak mám poznat že se malá po... když skoro netlačí ale to ještě se dá poznat ikdyž někdy docela dost prdí ale nevím jak mám poznat mokro to docla ještě nezvládám a máte pravdu že opruzeniny byly a proto jsem začala přebalovat no máma ve 23 letech nemá tolik skušeností

heliik
17. dub 2010

ahojky. 🙂
Mi přebalujem po jídle, pže před ním to nemá cenu, malá pije, a to, se vždycky hodně vyčůrá...
Lidut: Mokro, poznáš třeba tak, že je plenka malinko nažloutlá, a nebo, když si ze spoda sáhneš na plínku, a cítíš jakoby tu buničinu.
No a když je pokakaná, tak když nevíš jestli je, tak je nejlepší se podívat. 😀 Jinak zkusit čuchnout přes oblečení k plínce. 🙂 A když mimi kaká, a uvidíš to, nebo uslyšíš, když bude tlačit, tak hned nepřebaluj, nekakaj najednou nýbrž na etapy 😉, tak je dobré ji chvilku nechat..
Na opruzeniny doporučuji Bepanthen a Rybilku A je také dobré nechat jí nějakou chvilku na dece, ať se převaluje, ale ať je bez plínky, to maj nejradši.

heliik
17. dub 2010

A stím blinkáním, taky jsme hodně blinkaly,ale jak píše MOMIN daly jsme plínku, nebo bryndák okolo krku, a přebalily jsme.

momin
18. dub 2010

ludut ja kdyz si nejsem jista jestli je maly pokakany nebo jenom prdi tak sundam jen obleceni a kouknu do pliny tak z boku-abych ho nemusela rozbalovat.. nevim jak ti to mam vysvetlit... 😀 jak ma tu plenku na zadecku-tam kde sou gumicky-tak tam nakouknu... 😅
A s tim curanim to poznas casem..... 😉 ja kdyz nekdy malemu sundam skoro suchou plenu tak mu ji zase vratim,ale to by kazdy neudelal.... 😝 me to nevadi....
Na opruzeniny doporucuju to same co Heliiik..... 😉 a mazat mazat mazat....
Jinak ja byla mamou ve 21 letech.... 😝 To nema s vekem nic spolecneho.. za 2 mesice budes profik... 😉 🙂

heliik
18. dub 2010

Lidut souhlasím s Momin, Když se malá narodila tak mi bylo 21. teď už 22let. 😀
Dostaneš se do toho, jen se toho nebát. 😀 A určitě máš mamku, nebo tetu, babičku oni umí poradit, já to vidím u své mamky, vychovala4.děti, i když se sice naše názory občas trochu liší, tak za čas usoudím, že ,,asi" měla pravdu. 😀

germik
18. dub 2010

lidut - tiež mi malá niekedy blinkala, dávala som pod krk obyčajnu latkovu plienku a prebalila 🙂
A ked som nevedela či malá kakala alebo nie tak sa vždy pozriem zboku cez gumičku /tak nejak ako Momin 🙂 😀 , aby som ju nemusela vyzliekat celu a len nakuknem/ Ale odvtedy čo dávame príkrmy ani pozerat nemusím, niekedy to cítim na pár metrov 😀
Neboj, do toho sa dostaneš, všetko je o cviku a skúsenostiach.Len ju fakt neuspavaj ked vieš že je pokakaná, opruzeninky sú hnusná vec a babatko je vtedy velmi nervozne a strašne ho to musí štípat 😒 Takže je lepšie tomu predíst
Aj my sme skúšali Bepanthenol aj Rybilku ale uplne suuuuper sa nam osvedčil Sudocream, dostat ho v lekarnach, ten nam zaberá skoro okamžite a nechat trošku riťku vetrat bez plienočky a po kakaní umývat pod tečúcou vodou

heliik
18. dub 2010

jj s tím Sudocreamem také souhlasím, je dobrý 🙂

lidut
19. dub 2010

ahoj maminy já vám moc moc děkuji četla jsem to až dnes přišla jsem z procházky úplně hotová to mi nebudete věřit co se mi dnes stalo škoda ze jsem to nečetla už včera ty vaše příspěvky nejprve sem Elišce sáhla na plínu a ona mně počůrala ruku a že je dneska venku krásně a domůse mi ještě moc nectělo tak povídám přebalím tě v kočárku sondám mokrou plínu a ona v tom začala tlači než jsem sihla jakoliv zareágovat tak udělala prd prd a máme posraný kočárek a to ruku a moje břicho ani nepočítám nadílka jak má být takhle dopadla naše první delší procházka zdravím a ještě jdnou děkuji přeji krásný den

germik
19. dub 2010

lidut 😀 😀 😀
takých neočakávaných situácií ešte bude 😀 😀
ešteže existuju pračky a možeš tam veci z kočárku šupnút 🙂

moravanka
19. dub 2010

lidut, lepsi jak zacpa, ne?
takovych situaci jeste bude a budes na to s usmevem vzpominat. 😉

bufina
19. dub 2010

Ahojky. My přebalujeme vždycky před jídlem. Malej hodně blinká, i když si po jídle hned brkne, takže kdybych ho přebalovala až po jídle, tak by všechno vyzvracel.

lidut
19. dub 2010

já pevně doufám že to bylo naposled ani se to nevyčistilo z kočárku je tam žlutý flek neví někdo jak ten vnitřek kočárku vyprat bojím se to dát do pračky abych to nezničila omlouvám se za předchozí přspěvek a překlepy není to k támatu omlouvám se moc

kacamura
19. dub 2010

lidut: 😀 ... to se stane i těm nejzkušenějším 😀 ... na zadek dávám taky rybilku... bepanen nám nezabíral, ale rybilka je bezvadná 🙂 ... a chtěla jsem se zepatat tedka mi Jonášek začal kadit po několika dnech a ještě se mi nestalo aby to ta plínka udržela, je toho vždycky tolik, že to asi nemá ani šanci udržet... má málo utaženou plínku??? nebo prostě bude pořád posr... až za ušima??? 🙂

lin18
19. dub 2010

nám nezabírala ani rybilka ani bepanthen, ale jak už bylo psáno nejespolehlivější byl sudocream. Kac a co máš za plínky? Já teda používám pampersky a zatím to vždycky udržely...i když toho bylo fakt hodně 🙂 Ale jak malej nekadí každej den tak už ho vždycky pozoruju a poznám, že tam něco bude a jdu to přebalit hned....

momin
20. dub 2010

Kacamura nam se to teda nestalo ale ja sem skoro nekojila takze Danik mel tu stolici takovou tuzsi z UM... 😅
Taky by me zajimalo co mas za plenky? Mozna fakt trosku vic utahnout.... 😉

lidut ty si me pobavila... 😀 nam se to fakt nikdy nestalo.. Nekolikrat me maly pocural-i v kocarku.. Ale ze by kakal kdyz sem sundala plenu to ne... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kacamura
20. dub 2010

já mám normálně pemprsky... na čůrání jsou bezvadný, ale to kadění se neudrží... teda dokud kakal několikrát denně tak to bylo dobrý, ale tedka jak kadí ob den tak to je hrozný a eště to na něm nepoznám pže je to teprve tejden co to začlo... a bojim se, že když mu to víc utáhnu, že ho to bude škrtit....

momin
20. dub 2010

kacamura a zkousela si jine pleny..? ja si vzpominam ze moji kamosce se to stavalo.. a 100% spokojena je jen s huggies-Premium....
Nam zase huggiesky vubec nesedely.. tak nevim..asi to chce vyzkouset.. 🙂

kacamura
20. dub 2010

já huggies zkoušet nebudu... měla jsem od nich ty testovací zvlhčený ubrousky na zadek a malej se po nich oprudil... a nechci kupovat plínky za nevim kolik abych je po vyskoušení vyhazovala... bojim se, že se oprudí i po těch plínkách, ale asi toho bude hodně... tuhle jsem se strašně ivila, že toho tolik udržela a zbytek už ale musel asi ven.... vám se to teda nestává... dneska kadil jenom malinko takže pohoda... ale až příde ta nálož 😨 .....

andyalukasek2008
20. dub 2010

kacamura: nám pomohly jedině větší pleny... Ty zadrží i kakání... Nevím, jak to je u jiných s velikostma, ale Luky má teď 15kg, váhově by se vešel do menších, ale právě páč nic neudrží tuhého a jak začnou mít dítka větší čůrání, máme už 5-ky vel. a spokojenost. Zkus to, maximálně Ti zůstanou na pozdějic 🙂...

andyalukasek2008
20. dub 2010

lidut: nevím, jaký máš vnitřek kočárku, já sázím u praní takových "podivnách skvrn" na obyčejné Lanza mýdlo a zatím mne nezklamalo, ještě bys to ev. mohla vybělit Savem Perex mne napadá... Neboj, dítka jsou nevyzpytatelná, počůrá Tě ještě mnohokrát, i pokaká, poblinká 🙂... Jen pokud dobře chápu a máš malinké miminko, v kočárku bych ještě nepřebalovala, počasí není nejteplejší ☹, ale to je můj názor a mimo téma trošku, spíše rada, páč to počasí nepočasí kolí nemocema větší batolata okolo pěkně... 😝

germik
20. dub 2010

kacamura - tiež používame Pampersky, vyskušali sme fialové tesco aj huggies premium, ale tie boli pre nas moc slabé a po huggies sme sa vyhodili 😒 Tiež by som skusila kupit o číslo vačšie plienky, ved ich budeš mat na neskor keby naaahodou teraz nesadnu 😎 My mame 12,5 kg a používame velkost 4, ale až nedávno som zistila že existuje aj velkost 4+ a tie vydržia ešte dlhšie ako obyčajné 4.
Jednoznačne by som skusila vačšie plienky
A Lidut - ako už spominala andy, aj mne na ručne pranie pomáha lanza mydlo ale ja ked riadne komplet čistím kočík tak mne sa dá celá textilná čast odopnut, flaky očistím mydlom a šupnem do pračky max na 30stupnov /aby sa to nááhodou nezmenšilo, to by ma asi trafilo 😒/

kacamura
20. dub 2010

já mám tedka 3... do 4 jsem si řikala, že má ještě čas no má 7200g (teda před 14 dny)... ale asi je koupím tak dík 😉 ...

lidut
20. dub 2010

mi používáme plenky huggís a není to chyba plenek nýbrš moje nedala jsem pod ní přebalovací podložku kdyby si u prdla ochvilinku později tak to bylo v such no co pokřtila kočárek nedá se nic dělat to mýdlo zkusím

maly_prcek
20. dub 2010

Na kakání je nej žlučové mydlo (z DM, stojí asi 13 kč) je fajn i na zeleninku apod. A je i tekuté to stojí "už" 26kč 🙂 Něco o tom vim, jedem v látce 😉

lidut
20. dub 2010

mýdlo zabralo už jsem to konečně vyčistila hurá už zese může Eliška vklidu čůrat a srajdit pa děkuji moc

maly_prcek
20. dub 2010

Jinak my přebalujem před jídlem, taky kvůli blinkání. Naštěstí během ani po nekakává 🙂 Jinak co cca 4h (ono to tak i vychází s jídlem) nebo když vím, že kakal. Když byl malý a nebyla jsem si jistá, jestli kadil nebo ne, tak jsem nakoukávala. Teď už je to jasném tlačí na celé kolo... A taky hodně dáváme na nočníček... 🙂

zelvatko
21. dub 2010

tak pobavil mě příspěvek s pokakaným kočárem 😀 😅 Mě malá doslova pokakala v posteli a na přebalováku.. vždy ji nechám chvíli jen tak kopkat bez plenky a jak jsem jí zvedala nohy, abych pod ni dala tu plýnu, tak to na mě včechno vyprskla.. přebalovací podložku dávám vždy a je to super vynález 🙂 jinak bych musela převlíkat postel skoro každý den 😕
plenky používám všechny co jsou na trhu.. ubrousky taky.. a mastičky taky 😀 na noc máme krém od Johnoson´s, na den máme ted ten sudokrem, jinak bepanten a v kočáře mám rybilku.. malá není vůbec opruzená..

kacamura
21. dub 2010

maly_prcek: a dalo by se to mýdlo přidat do pračky??? nebo by to nemělo ten účinek??? nějak si neumim přestavit, že všechny ty pokaděný věci budu drhnout v ruce 😅 ... a že jich neni málo....nemám na to čas... když dámpračku na šedesát takmi to většinu těch věcí vypere zase do původní barvy, ale sem tam se stane, že ne...