Přechod z postýlky do postele - 2leté dítě

lenkitasob
7. črc 2013

Ahoj. Chtela jsem se zeptat na zkusenosti s prechodem z postylky-ohradky do normalni postele u dvouleteho+3mesice ditete. Je to boj! Od asi pul roku (predtim to byl mazec) az na maly vyjimky krasne vecer usinala, sama, ve svem pokoji. Vykoupat, pohadka, pisnicka, zavru a jdu a ona si usne. Nedavno zacla plakat v noci v postylce, strachem to vypadalo ... tak spala s nami v posteli, to se stalo pravidlem na par dnu. Pak chtela svoji postel, perinu atd... Tak jsme ji dali normalni postel ... a mame peklo, zvlast kdyz jsme byli vymlsani a celou dobu zvykli ze usinala tak dobre. Ve dne uz nechce spat vubec a vecer ji vracime treba 10x...nekdy rve jak tur, nekdy se smeje a vyleze...mam toho az nad hlavu a to jsme teprv zacli! Kdo vi jak dlouho to bude trvat! Rano vstava v 6:15, pres den spi mezi plus minus 14-16h a vecer nejde spat ted driv jak ve 21:30-22h ... a to zaciname s ukladanim po 20h. Pres den jsme vetsinou venku vybehana je, unavena by taky byt mela. Jake jsou vase zkusenosti? Dekuju.

lucie777
7. črc 2013

@lenkitasob Já bych řekla, že není unavená, Karolínka přestala přes den spát někdy před druhým rokem, tak ji přes den nedávej spát a třeba bude i večerní usínání v pohodě! 🙂

zuzi82
8. črc 2013

@lenkitasob Řekla bych, že to je létem a tím, že je večer hodně světlo. My teď usínáme taky hůř. Matěj už jako miminko usínal sám v postýlce, ale během těch třech let bylo pár období, kdy usínal špatně, brečel, nebo vylízal z postele. Většinou jak to přišlo, tak to časem odešlo, tak to chce asi jen přežít. 😉 Po obědě, pokud usne, dávala bych jí spát. Matěj poslední týden nespí a jen si hraje a večer už je unavený a někdy je to s ním těžké. Je pravda, že pokud má náročnější den a pak nespí, tak usíná rychle. Ale já bych raději, aby si třeba na hodinku po obědě zdřímnul, byl by po večer víc v pohodě. 😉

lenkitasob
autor
8. črc 2013

Ahoj a diky. Pres den budu davat spat, ale hadam, ze neusne, jako dneska. Tak ji aspon naucim, ze kdyz nespi, bude si hrat sama, bo maminka si chce vypit kafe 😉 , neco si precist nebo se pripravit do prace (ucim pilates, spin atd.). Dneska to fungovalo. Do postylky jsem ju zpatky zavedla si 15x, vzdycky sla, ale zas vylezla. Tak si pak hrala sama a ja jsem si cetla. Vstavala v 7 rano, pres den nespala a je skoro 21h a jeste nespi...tatinek na tom pracuje... a venku jsme byly vetsinu casu, behala, je vedro, musi byt unavena. Je to tak asi je to jen obdobi, jako se vsim, nejak to prezijem ono se to vytribi! ... a prijde zas neco jineho, klasika. Diky moc.