Predkožka u chlapců. Jak se na to díváte?

jana31990
12. lis 2020

Zdravím
Chtěla bych se jen zeptat jaký máte názor na přetahování předkožky u kluků. Mám teď syna sice jsou mu 2 měsíce takže stopro mám asi ještě čas to nějak řešit. Ale přeci mě jen zajímá váš názor, jelikož někdo říká přetahovat od začátku což mi přijde jako hodně brzo. Někdo zase třeba až od půl roku atd... A jak moc jste to zkoušeli jestli jen malinko nebo tak. První dítě mám dcerku tak teď v tomhle trošku tápám. A tak mě zajímá kdy jste to u kluků začali dělat nebo jste to nechali až byli opravdu větší. Popřípadě si to,, sami" dělali. Díky moc za info

sajul
12. lis 2020

Nepretahovat. Nikdy jsem nepretahovala, když byli kluci trochu rozumove chápavější, tak jsem jim vysvětlila, jak si mají stáhnout předkožku a vše co je potřeba si umýt. Teď už to dělají sami. A obou jim jde krásně stáhnout. Když měl starší zánět předkožky, ale Dr nepretahla a ani nedoporučovala.

mamikry
12. lis 2020

@jana31990 Nam doktorka rekla zacit od roka, poctive pretahujeme tak od dvou a hlavne kvuli hygiene. Problem nikdy nebyl. Ted uz si pretahuji sami.

jana31990
autor
12. lis 2020

Díky moc za info. Právě že to je nejhorší že všude se píše něco jiného a každý říká něco jiného. Právě že jsem se setkala už i s tím že naše dětská doktorka říkala že zhruba od půl roku přetahovat ale naše známá doktorka z Prahy říkala právě že nepretahovat. Tak nevím abych mu právě že zase kvůli tomuhle nezadelala ještě na nějaké problémy

odula
12. lis 2020

@jana31990 naše Dr říkala že fyziologicky se to může uvolňovat az do 9 let. Teprve potom, pokud to nepůjde (a nebudou mezitím žádné jiné problémy jako záněty ATP) se můžou nasadit kortikoidy. Určitě nepretahovat, ani nezkoušet. U nás se zadařilo někdy v sedmi letech.

aurelie34
12. lis 2020

@jana31990 mám tříletého syna a nikdy jsem nepretahovala a jde mu od 2 let krásně přetáhnout při umývání. Kamarádka naopak přetahovala od miminka a její má potrhanou uzdičku a neustále problémy a záněty. Určitě bych s ním nic neprováděla, uvolní se to samo.

astyna88
13. lis 2020

Pokud to nejde přetáhnout, nedostane se tam špína a je to v pohodě. Doporučení se liší stát od statu. Já mám tři kluky, nikdy jsem nepretahovala,oni si to kluci smudlaji sami, až se to uvolní.

badyr
13. lis 2020

Mně v nemocnici říkali nepřetahovat, že si to kluci většinou zvládnou uvolnit sami "hrou". A když vidím, jak si malý "hraje", tak jsem vypozorovala, že mu jde pěkně přetáhnout.

squezy
13. lis 2020

@jana31990 Nam pediatricka rekla, že máme zkoušet od roku, dříve ne. Dříve se to dělalo hned od narození. Ted se to ma delat nejdřív od roku a nam rekla doktorka, že na 3lete prohlídce do bude kontrolovat, že by to mělo být už pretazene. Klukum je 21 mesicu, nejde nam to upřímně, takže čekáme, až budou větší a ve sprse si to přetáhnou sami. Vidim to na synovci, ktery ve 2,5 letech se myje takto už sám

keksik002
13. lis 2020

Od miminka posulkat, netahat a vubec ne silou, pd toho roku zkusit pomalu. Nejlip to jde ve vane v teple vode.

moncicakhj
13. lis 2020

Tak to já jsem mu na něj ani nesáhla. Ani bych to nedělala. Nechávám ho být. I při koupání s ním nemanipuluji. Jen když byl posranej, tak sem ho trochu pošolichala, abych ho umyla.

jakreb
14. lis 2020

@jana31990 Pretahovali sme od malicka, vzdy pri kúpaní len trosku-kolko islo. Syn je zdravy a v poriadku. Ma 12.

iris92
14. lis 2020

Nase doktorka rikala od roka pretahovat a na prohlidce mu toho pindu uplne rvala, no bylo to hrozne. Nedelam to, pry uz je to prekonany nazor a pomohl mi to pochopit i tenhle clanek https://www.predkozka.info/stranka-pro-chlapce/

pavlina26
14. črc 2021

@iris92 dobrý den, prosím, mohu se zeptat, jak jste na tom s předkožkou teď? Já mám podobnou zkušenost jako Vy. Synovi v roce pediatrička násilím přetáhla, pak jsme od ní odešli a synovi nepretahuji. Ale mám trochu obavy,jestli to pak půjde, když mu to zjizvila. Teď mu jsou tři a stále nám to nejde...

odula
14. črc 2021

@jana31990 nepretahovat. Pokud je vše bez problémů (bez zánětů, bez potíží s močením atp.) tak se většinou uvolní sama. Fyziologicky je čas až do 12 let. Jediný co vlastně skutečně může způsobit problém je právě předčasný přetahování. Synovi se uvolnila až někdy v 9. Takže času fůry

jana31990
autor
14. črc 2021

@pavlina26 zdravím synovi to nakonec nepretahuji. Jelikož synovi je skoro 10m a když je nahaty tak si s piňdou ,,hraje" sám, takže jsem toho názoru že snad ví
nebo pozná sám jestli ho to bolí nebo ne. A tím pádem si to podle mě taky jako pretahne. Ikdyž doktorka pořád říká ať to dělám. Ale upřímně na její rady už opravdu moc nedávám kord když mě zprdla že malého nosím v ergo nositku. A u dcery už před 2 měsíce řešíme občasné bolesti bříška. Ale děkuji za optání

jana31990
autor
14. črc 2021

@odula tak problémy zatím žádné nemá jen má piňdu zahnutého směrem nahoru. Takže podle konzultace s dětskou urolozkou s tím možná bude mít trošku problém. Ale to se uvidí časem