Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Predkožka u chlapců. Jak se na to díváte?

jana31990
12. lis 2020

Zdravím
Chtěla bych se jen zeptat jaký máte názor na přetahování předkožky u kluků. Mám teď syna sice jsou mu 2 měsíce takže stopro mám asi ještě čas to nějak řešit. Ale přeci mě jen zajímá váš názor, jelikož někdo říká přetahovat od začátku což mi přijde jako hodně brzo. Někdo zase třeba až od půl roku atd... A jak moc jste to zkoušeli jestli jen malinko nebo tak. První dítě mám dcerku tak teď v tomhle trošku tápám. A tak mě zajímá kdy jste to u kluků začali dělat nebo jste to nechali až byli opravdu větší. Popřípadě si to,, sami" dělali. Díky moc za info

sajul
12. lis 2020

Nepretahovat. Nikdy jsem nepretahovala, když byli kluci trochu rozumove chápavější, tak jsem jim vysvětlila, jak si mají stáhnout předkožku a vše co je potřeba si umýt. Teď už to dělají sami. A obou jim jde krásně stáhnout. Když měl starší zánět předkožky, ale Dr nepretahla a ani nedoporučovala.

mamikry
12. lis 2020

@jana31990 Nam doktorka rekla zacit od roka, poctive pretahujeme tak od dvou a hlavne kvuli hygiene. Problem nikdy nebyl. Ted uz si pretahuji sami.

jana31990
autor
12. lis 2020

Díky moc za info. Právě že to je nejhorší že všude se píše něco jiného a každý říká něco jiného. Právě že jsem se setkala už i s tím že naše dětská doktorka říkala že zhruba od půl roku přetahovat ale naše známá doktorka z Prahy říkala právě že nepretahovat. Tak nevím abych mu právě že zase kvůli tomuhle nezadelala ještě na nějaké problémy

odula
12. lis 2020

@jana31990 naše Dr říkala že fyziologicky se to může uvolňovat az do 9 let. Teprve potom, pokud to nepůjde (a nebudou mezitím žádné jiné problémy jako záněty ATP) se můžou nasadit kortikoidy. Určitě nepretahovat, ani nezkoušet. U nás se zadařilo někdy v sedmi letech.

aurelie34
12. lis 2020

@jana31990 mám tříletého syna a nikdy jsem nepretahovala a jde mu od 2 let krásně přetáhnout při umývání. Kamarádka naopak přetahovala od miminka a její má potrhanou uzdičku a neustále problémy a záněty. Určitě bych s ním nic neprováděla, uvolní se to samo.

astyna88
13. lis 2020

Pokud to nejde přetáhnout, nedostane se tam špína a je to v pohodě. Doporučení se liší stát od statu. Já mám tři kluky, nikdy jsem nepretahovala,oni si to kluci smudlaji sami, až se to uvolní.

badyr
13. lis 2020

Mně v nemocnici říkali nepřetahovat, že si to kluci většinou zvládnou uvolnit sami "hrou". A když vidím, jak si malý "hraje", tak jsem vypozorovala, že mu jde pěkně přetáhnout.

squezy
13. lis 2020

@jana31990 Nam pediatricka rekla, že máme zkoušet od roku, dříve ne. Dříve se to dělalo hned od narození. Ted se to ma delat nejdřív od roku a nam rekla doktorka, že na 3lete prohlídce do bude kontrolovat, že by to mělo být už pretazene. Klukum je 21 mesicu, nejde nam to upřímně, takže čekáme, až budou větší a ve sprse si to přetáhnou sami. Vidim to na synovci, ktery ve 2,5 letech se myje takto už sám

keksik002
13. lis 2020

Od miminka posulkat, netahat a vubec ne silou, pd toho roku zkusit pomalu. Nejlip to jde ve vane v teple vode.

moncicakhj
13. lis 2020

Tak to já jsem mu na něj ani nesáhla. Ani bych to nedělala. Nechávám ho být. I při koupání s ním nemanipuluji. Jen když byl posranej, tak sem ho trochu pošolichala, abych ho umyla.

jakreb
14. lis 2020

@jana31990 Pretahovali sme od malicka, vzdy pri kúpaní len trosku-kolko islo. Syn je zdravy a v poriadku. Ma 12.

iris92
14. lis 2020

Nase doktorka rikala od roka pretahovat a na prohlidce mu toho pindu uplne rvala, no bylo to hrozne. Nedelam to, pry uz je to prekonany nazor a pomohl mi to pochopit i tenhle clanek https://www.predkozka.info/stranka-pro-chlapce/

Sem začni psát odpověď...

Odešli