Přes 2 r. Jak ho zbavit bloku z chození na nočník a WC?

pepibubu
20. pro 2010

Pepča je moc šikovný kluk, hezky mluví, jí, má bráchu rád, pomáhá. Řadu věcí si rozhodl sám - např. sám zahodil do koše v roce a půl dudlík. Ale nechápu, že s nočníkem je takový problém. Sedne si na něj, sedí, ale nic neudělá. Pínku, mami, pošim, s tak zoufalým výrazem, že by mu člověk dal pět korun. ZKoušeli jsme že plínky jsou jen pro malý, pro brášku (7 měs), ale prostě ne. Zkoušeli jsme to i po spaní, prakticky okamžitě, a nic. Má slíbenou oslavu, až bude přes den bez plín, a nic. Už opravdu nevím, jak na něj, je to jediná věc kde "zaostává," a mrzí mě to.

Máte někdo podobný "exemplář" doma? Případně jste měla a už jste na něj vyzrála? poraďte jak to zvládnout, není to jen o tom že jsou plíny drahý, ale on už má i 16 kilo a za chvíli mu přestanou být...

Děkuju.

mudr.
20. pro 2010

@pepibubu tohle je presne tema pro nas , jeste nedavno sjme meli stejny problem. vrstevnici kolem nas uz davno chodili na nocnik, ale my stale nic. 😖 taky jsem mu slibovala hory doly, ale bez vysledku. ale najednou ze dne na den, si sedl a vycural. proste najednou mu to "scvaklo" a cural jen do nocnicku. ale zase se tam nevykaka 😕 takze kupujeme plinky na noc a na "kakani" a verim tomu, ze jednoho dne mu to zapali stejne tak, jako s curanim 😉 kupovali jsme ted novy balik plinek a narazila jsem na Pampers č. 6, ty jsou od 16ti kilo 😅 tak nezoufej, neres to, ono to prijde urco samo 😉

ygreen
20. pro 2010

Syn má 2,5 roku a teprve teď mu to docvaklo a ze dne na den začal chodit sám. Ještě vychytáváme nehody, když je bez plenky a má tepláky. To občas asi zapomene, že nemá plenku a pustí to do gatí. Ale když chodí na ostro, tak nezapomeně nikdy a dokonce si sám od sebe začal nočník i vylévat do wc. A ještě se nám nepodařilo do nočníčku odchytit "velkou" - ale věřím, že jak na to přijde, tak to půjde samo.
A má 18,8kg a plenky má buď Albert junior nebo Háppy.

kaliska
20. pro 2010

Máme stejný problém,z nočníku panickou hrůzu 😕 Ale jak už jsem poznala u starších dětí,na tohle se netlačí,oni si sami uvědomí,že plínky už ne.U holky to bylo v 1,5r -ty jsou na to ale šikovnější a u staršího kluka až po 2r a úplně bez až skoro ve třech 🙄 ....
Taky bych se ráda zbavila plínek,když už máme dalšího plínkového mimiše,ale nic s tím nenadělám,zbývá jen trpělivost 🙂 😉

kristi
20. pro 2010

ahoj, Mie bylo cca 3 roky kdyz zacala sama chodit, do ty doby ani po dobrym a ani po zlym, proste musi sama chtit. Na ostatni se vykasli a pockej do leta, to prece jen jde lepe

korcula
20. pro 2010

Ahojky, jsme na tom podobně, jen teda nalej na ničník kaká v podstatě téměř bez nehody od pul roku (nechtěl kakat do plen čekal až jsme ho rozbalili, tak proč to nevyužít🙂). myslela jsem že to pujde i s čuráním, a je to boj, on se klidně vyčurá, jak na nočník, tak na redukci, nebo ve stoje "jako tatka" ale musím mu říct, když se zapomenu já, tak se prostě počurá.... jsou třeba 3 dny ok, a pak za den počurá snad desatery tepláky... nějak nevím co s tím... zase zpátkly mu dát na den plenky, když jsou dny kdy je to ok, se mi nechce.

sisstin
20. pro 2010

U nás ve 3letech a jeden měsíc, ze dne na den bez plen, i na noc. Kakání mu jde trošku hůř, chodí víckrát zkoušet, ale naštěstí blok " kadění jenom do plínky" nemá 🙂

vylučování je kooperace několika soustav, musí být dozrálá CNS..a pokud tohle není, tak se dítě prostě na nočník (záchod) nenaučí, ani kdyby jste se na hlavu stavěly 😉

meleri
20. pro 2010

ahojky,

můj syn je o dva měsíce mladší než tvůj a jsme na tom podobně..s tím že teda nemluví takže nevysvětlí proč nebo co....na nočníku taky sedí a jsou dny kdy do něho i čůrá jenže potom se třeba za 15 min vyčůrá znova do plíny..

lidi mi dali spoustu rad ale nejlepší mi přišla tato: prostě to nezvdat, furt to omílat dokola, posazovat třeba i jen jednou dvakrát denně a časem na to přijde..

tvůj syn je šikovný určitě je to už otázka možná několika měsíců....

já teda čekám na léto jako na hranici kdy už fakt plíny půjdou dolů a basta... 😝

kikimaruska
20. pro 2010

Nám jsou 2 roky a 7 měsíců..ale vlastně jako vám. V létě lítal nahý a uvědomoval si, že z bazénu se musí jít vyčurat ven...ale tím to končilo. Doma to nešlo. Když jsem ho na nočník dávala, hysterický řev, pral se se mnou...z wc ještě větší hrůzu. Neuroložka kam chodíme nám řekla, že se to už co nejdřív zlomí, ale at ho nechám prostě na pokoji, nenutím ho sedat na nočník, nic. Nechali jsme ho v koupelně, druhý má nahoře v bytě...a nejdřív na něj zkoušel sedat sám oblečený...a pak ze dne na den na něj sedl, když nahý odběhl z koupelny na koupání, vyčural se a hrdě nám to šel ukázat. Ono se mu i líbilo, jak splachujeme a chtěl to dělat také, házet do wc papír...ale já pořád říkala, že až bude chodit na nočníček, jako velkej klukl, pak bude moct taky splachovat atp.Říkala sem vždycky, co tam dělám, když za mnou chodil jako ocásek. Od té doby co si sedl na nočník je celý den krom spaní bez plen (ve spánku se nevzbudí na čuraní ještě), ale do nočníčku bez problémů dělá veškerou potřebu a hrdě nám to hlásí.Navíc už se mu ani na spaní plíny moc nezamlouvají a říká, že je nechce... Prostě sem ho musela nechat a on si ze dne na den začal nočník používat. Minule při odp.spaní dokonce vylezl z postýlky, plenu sundal a také se šel sám...

tynucha
15. led 2011

U nás to probíhá stejně jako u kikimaruška. Já jsem kluka jako nadšená prvomamina od 4 měsíců dávala čůrat jakože na "bezplenkovku" a můžu říct, že bezplenkovka opravdu funguje, ale jen pokud na to myslí ten rodič. Po dítěti asi opravdu nemůžeme chtít, aby si říkalo, že chce na nočník dřív jak v nějakých 2 letech (holčičky asi teda dřív 🙂 ). Já to pochopila až v roce a půl a bezplenkovku jsem pak praktikovala tak napůl, že když jsem si vzpomněla, tak jsem malýho posadila na nočník a on se opravdu vyčůral, ale nějaký vysvětlovaní a nucení jsem vzdala, protože mi připadalo, že mu tím akorát vytvořím blok a půjde to o to hůř. Takže na to házím bobek a Vašek si začal sám od sebe říkat ve 2 letech a 5ti měsících. Přes noc a na kadění má ještě plínu a je mi to buřt, protože se to prostě nedá zlomit, to dítě bude tím míň spolupracovat, čím víc se budeme snažit 🙄 Prostě můžeš se snažit anebo šetřit svou energii a vybodnout se na to, to dítě stejně bude bez plín až bude ono chtít.

kacka2
15. led 2011

Dětina to opravdu přijdou sami, myslim že ještě čas má. Neboj, v osmnácti určitě plíny mít nebude 😀
Už jsem to slyšela několikrát, že dítě pořád učili a nic a až klidně ve třech letech se najednou zvedlo a odešlo jen tak samo na záchod.
Buď ráda že je hodnej k bráchovi, u nás už propukl boj o moc 😒

mamusa1611
15. led 2011

náš Daneček má 2.ročky a 3.měsíce, bez plín běhal celé loňské léto,(poprvé loni v červnu) a to i bez tepláčků a slipů.. Jak se mu chtělo,tak šel na nočník..vyčůral, dokonce i vykakal, nijak jsme ho nepřechvalovali, ani odměna,aby si zas nemyslel,že když bude chtít oplatku, tak udělá hovínko a dostane ji.. 😀
jenomže pak přišel podzim, tak jsme neběhali s holou dupkou,ale se slipy a v tepláčkách..jenomže je asi natolik lenivý, že to prostě nesundá, ale rozkročí nohy a kalamita je v gatích... Ani nepříjde a neřekne ,,lulu, nebo eee,, abych věděla a sundala mu gaťky..takže přes zimu jsme zase u plínek... ☹ přitom každé ráno, pokaždé co mu plínu sundám,řeknu jdi udelat lulu,tak jde a udělá... Asi to bude v jeho pohodlnosti ty gatky nesundat...tak snad to na jaře zase doženem.. Ono to dítko asi samo příjde na to kdy je nejvyšší čas na nočník..😉

ducky
17. led 2011

Tak u nás je to taky tak, malá prostě nechce chodit na nočník, lépeřečeno ona si tam sedne a pak se slovy nic tam není, dáme pínku vstane a odkráčí. Já už jsem z toho zoufalá, ptž mám pocit, že je to z velké části pro její neuvěřitelnou paličatost a umanutost. Nevím, co s tím a sice furt někde čtu, jak to dítě začne dělat samo od sebe, ale to mě nějak neuspokojuje. ☹ Ona je jinak hrozně šikovná, hlásí mi, kdo všechno umí na nočník (jako třeba její bratránek nebo kamarád), ale ona nepůjde. Vrchol je, že řekne pínka fuj, ale tím to hasne, stejně jí chce.
My máme ještě další boj a to o kojeneckou láhev. Tý jsem včera vyhlásila bitvu, dostala na výběr z řady pítek co tu máme a má jen to. Takže ráno mi nevypila mlíko, vody si cucne, když jí to přidržím. Vidím, že z toho pít umí, ale prostě ona nechce a mě už to fakt zmáhá. Navíc když mám doma náročnýho druhýho prcka, docela bych ocenila, kdyby malá přišla taky s něčím sama. ☹

trpaslikg
19. led 2011

přidávám se k vám, ta moje cácorka má taky "strach" z nočníku, pláč a říká si o plenku, že její starší sestra taky má a vysvětlit si nedá, že Klárka je nemocná a neumí hačat tak má plenky...poprve si sama donesla nočník asi před týdnem a nic tam neudělala a od té doby nic...na radu neuroložky to teda neřeším jen občas pronesu něco o nočníku a strkám jí je pořad do cesty aby je videla...

sylvka
19. led 2011

ahoj,my máme čůrání v pohodě,ale kakání ☹ jen e jen do pleny,přizpůsobil si to tak že do ní kaká po spaní,pokud mu jí vemu dřív,řve že chce čůrat(třeba během 5minut se 5krát svlíkne a nic)prostě cejtí že chce kakat ale na nočník ani na záchod ne.....

baris
24. bře 2011

ahojte,

tak vidím, že v tom nejsem jediná. Moje starší dcera se taky odmítá zbavit plínky. I když jsem se snažila jí od 9 měsíců posazovat na nočník, tak se mi tam doteďka ani jednou nevyčůrala. O kadění ani nemluvím. 😠 😠 Naopak, když jí ukážu nočník nebo že půjdem čůrat na záchod, tak spustí hysterák a nic. Jediné, čeho jsem docílila je to, že si sama vyvolává zácpu ☹ - berem probiotika, lactulózy, projímadla ....

A taky nic nepomáhá - sliby, prošení, vyhrožování ... Mladší, po vzoru starší, taky spustí hysteráka, když jí posadím na nočník. Už to raději ani u jedné nezkouším (je tam násilím posadit), abych i u mladší nevyvolala zácpu.

A to máme doma několik nočníků - obyč, hrací, zvířatkové, jako židličku ....

O plínky mi ani tak nejde (a to je bohužel zadarmo nedávají 😀 😀 ), ale o ty blbé kecy od ostatních a jejich zaručené rady jak na to. Nejvíce mě vytáčí tchýně a švagrová (má o měsíc mladší dceru, která už je samozřejmě bez plínky). Ty jejich kecy, jak to dělalá ona, že jí mám pořád dávat na nočník (a jak asi, když jí tím způsobují zácpu 😠 ) .... Tak každému už říkám, že Káťa do školky stejně ve 3 letech nepůjde (proč, když jsem na mateřské s Kájou a ony si už spolu hezky hrají), tak není důvod jí násilím brát plínky.

katka82
24. bře 2011

Holky a co třeba zkusit látkové pleny 😉 my je máme od narození a Honzíka jsem tedy dávala na nočník od 10 měsíců a teď máme spotřebu tak 1-2 pleny na týden 😀 bo od minulého pondělí vydržel až na dva případy suchý i před noc 😵 už od ledna si pěkně řekne že chce číí a to i venku na procházce či při hraní 😉
prostě jak si zvykl na to příjemné sucho tak mu zkrátka mokrá plena vadí 😉

veruska007
25. bře 2011

To by u nas nezabralo, maly klido behel urco vic nez hodinu v mokrych kalhotach a vubec mu to nevadilo. Taky na nocnik nechce, vycural se tam 2x, asi spis nahodou, uz si tam nechce ani sednou. Tak cekam, kdy zmoudri 🙄 .

susan87
27. bře 2011

holky a davat na nocnik i kdyz mu reknu ze pujde delat bak na nocnik a on spusti hysterak?jsou malemu 2 roky cerstve a kdyz ho na nocnik dam,asi 4krat denne,tak se vycura,ale pak kdyz mu tu plinku nedam tak se stejne za 15 min pocura do gati,moje ,,chytra" svagrova mi rikala ze ho mam davat na nocnik kazdou pul hodinu,jenze to bych cely den nedelala nic jineho nez sedela s malym na nocniku a poslouchala hystericky rev☹jsem z toho nestastna,sam si o curani nerekne,nevykakal se do nocniku ani jednou jeste,jen prijde rict az ma poklad v plince,no hruza,ted nas ceka 2leta prohlidka tak se zkusim poradit s ni,jenze tam me jako vzdy rekne ze je to normalni.maly pujde za rok v breznu do skolky a nevim nevim jestli to do te doby takovym tempem stihnem odnaucit,ve skolce se spinka a plinky tam mit nesmi a pokud je ma tak mi ho nevemou☹poradte,diky

pavlivla
27. bře 2011

Ahoj Susan,před 2měsíci jsme na tom byli stejně...taky si malá neustále po čtvrt hodince učůravala,tak nějaká snaha naučit jí na nočník byla marná a já zoufalá.Když už se vyčůrala na nočník tak během chvíle byla zase počůraná.Vydrž!!!U nás se to zlomilo když vydržela být delší dobu suchá...chce to pevné nervy,protože opravdu nic jiného jsem nestíhala než hlídat,jestli už nemá nadílku v gatích.Během týdne se naučila říkat na záchod...koupili jsme prkýnko,motivovali jí odměnou,když si řekne na wc a dnes paráda ...plenka pouze na noc.Pokud tedy nevydží být suchý dýl jak půl hodiny,tak si myslím,že má ještě čas. 🙂

vety
6. kvě 2011

nam vcera byli dva roky taky stim zaciname sice mi na nocniku nerve kdyz ji tam dam obcas se vycura sama si nerekne zkousim to ted bez plinky uvidime aby taky citila ze jse pocurala ma dcera tak uvidime driv jme ji tam davali tk tm nervala jen jsme byli csto v nemocnici gastritida,bronchitida,angina tim se to zkazilo tak snd se to uz budem mit cas se naucit zvldli to jiny si rkm tk to zvladnem

verbalinka
7. kvě 2011

Tak u nás jsme začali dávat na nočník od 1,5 roku a čůrání v pohodě. Časem začal chodit ve stoje na záchod jako velkej chlap. Měl ale blok z cizích záchodů, takže ven a samozřejmě na noc stále plína. Teď je mu skoro 2,5 a jediný problém zůstal, že plíny na spaní a na kakání. On si na záchod ani na nočník prostě nesedne 🙄 Takže čekám, že na to přijde stejně jako s čůráním 🙂 I když Will vypadá jako 4letý, takže když mu dávám plínu připadám si divně 😀

Každé dítě je jiné a nemá smysl to lámat. Akorát si získá k vylučování odpor. Všechno má svůj čas 😉

marecek4
7. kvě 2011

@pepibubu náš mladý v sedmi měsících chodil pěkně na nočníček,něco jako bezplenková metoda mi tenkrát fungovala,ale protože jsem bydleli u tchýně,tak jsem se nechala ovlivnit a přestala hlídat,pak jsem se plínek zbavovali horko těžko ještě po třetím roce-sice je měl jen na spaní,ale nehody bez byly dost časté a nepomohlo nic,musel se prostě hlídat,kolikrát jsme ze školky šli s ranečkem,dokonce ještě ve škole se zadařilo,že se přes noc počural,dr neshledala žádnou chybu nebo nemoc,prostě to muselo vymizet samo,v noci jsem ho museli vzbudit aby se vyčural,přes den hlídat a posílat-ale je pravda že nejvíc na učení pomohlo,že čural ve stoje jako táta a kolikrát si vyvzpomněl,že musí počurat kolo u auta-tak se běželo z druhého patra,ale bylo to jen období,pak si nechal vysvětit,že se to nedělá,jen když jsme venku na procházce tak může na kanál,chce to najít určitý fígl,který bude platit

hhaanka
9. kvě 2011

Ahoj, nemáte radu? Ve 23 měsících se dcerka sama rozhodla pro nočník (po třech šílených dnech, kdy nechtěla dělat potřebu ani do plíny, ani na nočník, na záchod, ani do kalhot, třeba sedm hodin nečurala, pak jsem to z ní vymáčkla do nočníku). Na čurání si říká úplně skvěle, ani kapka do kalhot, bobek byl horší, pak jednou zácpa a od té chvíle nechce pustit bobek ani do plíny, ani do nočníku. Tři čtyři hodiny tancuje, podupává, brečí, že ji to bolí, že bobek zlobí, ale nezatlačí, jen povrchně, bojí se, že z ní bobek vypadne. Má šílený blok. Nepomohla změna stravy, aby to bylo fakt měkké, pochvaly, odměny, prostě jednou za 1-2 dny je to šílený, vysvětluju, vysvětluju, vysvětluju, že opravdu děláme všichni bobek..... Když ji z nočníku sundám, dvě minuty podupává a pak jde za mnou, že bobek zlobí, znovu nočník..... po třech hodinách brečí ona i já, protože je to fakt na hlavu... Neměla jste některá tohle doma? Pomohlo něco?

sandra81
9. kvě 2011

hhanko, ja uz jsem taky psala do jednoho tematu o nocnikovani ze ma nase mala blok na bobek, je to strasny, treba 4 dny nic a pak pul dne jen hopsa a rika ba ba a nechce to pustit, ani do nocniku ani do plen. Ja si nevim taky rady, dnes takhle vyvadela asi 2 hodiny na hristi pak doma snedla 3 talire polevky tak zas zacla poskakovat jsem si rikala polivka zabere a zabrala, nahore v koupelne bez plenky na kachlickach jsem ji prosila at si sedne na nocnik....no hruaz, nakonec to hovinkou spadlo do nocniku, cast do zachodu, ale to drama kolem toho. Jinak moji holcicce je 22 mesicu,takze tak podobne jako te tve. Co budem delat??? ja nevim fakt me to trapi, je mi ji desne lito a nevim jak vysvetlit ze to neni takovy fuj jak ona si zrejme mysli....

eloana
13. kvě 2011

@pepibubu Ahoj po zkusenosti bych to nehrotila..... dcera tedy byla bez plin od 2 a pohoda.... kdyz jsem byla tehotna dostala z niceho nic blok- odmitala jit na zachod na velkou.....zadrzovala to v sobe , nic nechtela jist ani moc pit, jen aby nemusela na zachod - byl to nejhorsich 14 dni. Skoncili jsme az v nemocnici a tam z niceho nic blok presel. Neboj ono to prijde samo🙂 ja rikam budte radi, ze se vykaka a vycura, protoze toto bylo silene

sonisek
13. kvě 2011

Ahojky, tak jsem si byla procist tuto diskuzi a nevim, jestli mam byt uklidnena? Malemu bude 28m a proste zadne uspechy neslavime. Zatim se vycural (nahodou) tak dvakrat na nocnik a jednou i vykadil, ale tim to haslo. Doma to tedka zkousim casto, nechavam ho ve slipech a teplacich. Slipy ma s autem, vysvetluju, ze at auto nepocura, ze uz je velkej kluk. Jako klidne si na nocnik sedne, je videt, ze se snazi tlacit, ale proste nic neudela. Zvedne se z nocniku a je schopny se do minuty tak procurat. Taky se uklidnuju, ze snad na to prijde sam, ale prave nejhorsi jsou kecy ostatnich (hlavne tchyne, asi jako vsude). Nekdy je schopny byt od ctyr odpolko bez plenky, v sedm jde do vany a pusti to, sotva sedne do vany. Ale pred koupanim to nema cenu posadit, protoze je tak natesenej na koupani, ze na nocniku nevydrzi sedet. Nase dve stejne stare kamaradky jsou pres den bez plinek, jen Tomik v plence. A kdyz jsme doma, tak mu rikam, ze je velkej kluk, ze ma chodit na nocnik a on hned mi rika, ze Eli s Niky taky chodi na nocnik. Jako rozumu ma dost, mi prijde, ale proste asi nevi, jak to pustit. Tak budu doufat... 😀

beruska1989
16. kvě 2011

@sonisek
ahojky, sestřenice když měla prvního kluka tak ten na nočníku taky neudělal nic, klidně tam 20 minut seděl a jak ho sundala tak se počůral. a když chtěl kakat tak jí pořád říkal at mu dá plínu, a tam se vykadil hned. ve třech letech ho to samo od sebe pustilo. ted má druhýho. je mu rok a půl a ještě vůbec neví co to nočník je. ona to bere tak že do 18ti plínky snad mít nebude😀