Přestala jsem kojit. Umělý i normální mlíko odmítá

poupe
18. dub 2008

prestala jsem v roce kojit,davate nekdo umely,me to odmita,mliko normalni taky,jak to resite,staci mlecny vyrobky?

macejka
19. dub 2008

ahoj Poupe,

já myslim,že je lepší,když dítko ještě i po roce pije mlíko,i když umělý.Normální mlíko není moc vhodný pro takhle malý děti.Je tam vysoký obsah bílkovin a zase naopak méně vitamínů,železa atd.Ale je to na tobě.Pokud ti malá mlíčko odmítá tak zkus dost jogurty,sýry...prostě mléčné výrobky.
můžu se zeptat jaké um.mlíko jsi jí zkoušela dávat?Chce to asi zkusit jich víc a třeba se u nějakého chytne.už jsem tady někde psala,slyšela jsem,že se nejvíce podobá mateřskému mléku Nutrilon 1 tak jestli jsi to nezkoušela tak můžeš zkusit i když je malé rok a normálně by mohla mít mlíko trojku.vim,že ty mlíka zkoušet neni moc levná záležitost,když ho sotva načneš a malá už ho nechce,ale třeba se domluv s nějakýma kamarádkama ať ti dávku dají a nebo jim to mlíko pak dej-prodej.Jen můj názor tak bych to asi dělala já 😉

lenerka
19. dub 2008

Ahoj

tak máme stejný problém jako Poupě
Kačce bude 16měs.a vyzkoušeli jsme x umělých mlík jak od kamarádek tak jsem i koupila a nic nám nepije!!!!
Jen si lízne a už se jí zvedá žaludek.evím asi jsem udělala chybu,při druhým už to neudělám
začnu s UM tak od 8měs.na noc nebo ráno ať si děcka zvykají pak už nemáte šanci to UM do nich dostat
naše malá nechce ani kravské mlíko
ale baští na tuny sýry a jogurty tak snad bude ok a bude mít dostatek vápníku,ale v těch UM jsou dobrý vitamíny,ale bohužel,naše malá to už asi nikdy nepozná ☹
já tedy ještě 1x kojím,ale jen ráno,ale to víš mlíka ubývá a možná už je to jen o dudlání a né o pití
i jak radila Macejta tak ten Nutrilon 1jsme zkusili a prd, prostě mámino mlíčko je nejlepší to sice chápu,ty umělý strašně smrdí a na chuť nic moc
no vůbec naše malá málo pije i vodu i čaje tak snad v létě to bude lepší

draga
20. dub 2008

poupě já přestala kojit a malý taky moc um nechtěla ale kupodivu mu zachutrnalo Hami junior s lehkou příchutí banánu 😉

poupe
autor
20. dub 2008

diky za odpovedi,ja koupila dnes ochuceny mliko od nestle a taky nic moc,budu muset zkouset.

barbara74
21. dub 2008

Ahoj,já jsem kojila 13 měsíců.Taky jsem pak chtěla dávat UM,ale malej to nechtěl a to jsem vyzkoušela všechny druhy co jsou k dostání.Naštěstí mu chutnají ty rýžové kaše 🙂kupuju od Hami a jinak papáme jogurty,lučinu a jiné sýry.... 😅

peta.cz
28. dub 2008

Já tedy ještě kojím přes den a hlavně v noci, ale zkoušela jsem malýmu dávat před spaním různé druhy mlíka a jediné, které mu zachutnalo byl kakaový sunar..musím přiznat, že mě chutná taky 😀

mikca
28. dub 2008

taky si myslím že to ještě nestačí..jak píšou holky zkus něco s příchutí..já dávám od roka vanilkovej sunar..

luciass
28. dub 2008

ahoj holky,
taky řešíme přechod z MM na UM.
Zkoušeli jsme Nutrilon comfort na doporučení mudry.., nechtěla, koupila jsem Sunar taky bez uspěchu, zkoušela jsem ho osladit, dostat po lžičkách, hrnečku, pítka, z toho pije čaj, takže parkrát posála, zjistila co tam je a konečná...., taky jsem jí zkusila dát do mlíka křupínky, takže snědla pár lžiček a pak předváděla něco jako když jí citrony...
mudry sem se ptala co když to nebude chtit, jestli to mužu nahradit jinou formou, jogurt apod. tak mi řekla, že ho prostě pít bude 🙄 ,
vim že mlíko ještě potřebuje, večer teda baští mléčnou kaši a přes den nakou tu aktivii ale nevim aby to nebylo málo na tom Nutrilonu pisou ze ma vypit 500ml to fakt nevim jak bych do ni natlačila...
ale díky za tip na ty ochucené mlíčka 😉

slevik
28. dub 2008

Ahoj maminy,
tak my přešli z MM na UM docela v pohodě. Začala jsem ji večer dávat kaši dřív a na noc ještě mlíčko (předtím měla kaši na noc). No a přesně, jak tu bylo psáno...jak zjistila, co je ve flašce, ani neochutnala ☹. No nic, šla spát bez mlíčka...a řekla jsem si, prostě nepolevím (mlíko dítě potřebuje a já už tolik neměla 😒 ). Takže ráno, když jsme vstaly, první co bylo, dostala flašku s mlíkem. Jak ji viděla, dělala cavyky, utíkala mi, odvracela hlavu...no boj 😒 . Ale nakonec jsem vyhrála! Šoupla jsem si ji vleže na boku k sobě (stejně jako na kojení) a šoupla ji flašu a světe div se, chytla se a pila a pila a pila.... 😵 .
Jsem se rozepsala, ale chtěla jsem jen říct, prostě neustoupit a na něco přijdete, třeba jako my 😉. Prvních pár dní jsme musely vždycky dávat mlíčko v té samé poloze, ale teď už jí to je jedno 😉

poupe
autor
28. dub 2008

ja uz vyzkousela vse,ochuceny,neochuceny a bez uspechu,z flasky pit neumi,takze pila z hrnku a max,50ml za cely den,takze ma k snidani a k svacine mlecne vyrobky a behem dne ovoce.Kase do ni taky nedostanu,max 10 lzic,myslim ale ze ji to staci.

poupe
autor
8. kvě 2008

ahoj,stalo se to nektery,pred mesicem jsem prestala kojit a nedostala jsem to,tehotna nejsem,test jsem si delala 2krat,jinak prvni menzes jsem dostala hned po sestinedeli.

amj
8. kvě 2008

UM od rosmanna - maj s jablečnou příchutí, ta naše se po něm může utlouct 🙂 a co sunar s přesnídávkou? to jsme ji taky dávali když nechtěla mlíko. to ji taky jelo.

elenik
13. kvě 2008

poupe, ja som prestala kojit v 16 mes., syn nechcel viac než mesic skoro ziadne mlieko(tak 10ml denne - len oliznul, nechutilo mu, mnozstvo si zvysoval tak o 2 ml denne 😒 ), po mesiaci sa to postupne zvysilo na 140 ml dvakrat denne Sunaru original (modry). 😎 ale biely smotanovy jogurt mu chutil (100ml denne) 😵
zaver: museli sme cakat, kym mu pride na chut

lenerka
14. kvě 2008

Ahoj

koukám,že máme stejný problém poupě
Kačku ještě kojím ,ale jen ráno a to jen asi 5min.pak už nechce
UM mi nechce za boha pít
z flašky s dudlíkem nepije
takže v tuhle chvíli nepije žádné mlíko jen maloučko mojeho jestli tam tedy ještě něco je
ani kravské nechce
aspoň že baští jogurty tvarohy sýry
ale mlíko prostě do ní nedostanu jsem z toho na nervy
já myslela,že děti milují kakao ta naše ani za boha

ale co psala amj z toho rosmana tak to vyzkouším
i když ta naše princezna nechce už ani večer kaše ☹

ladek
18. kvě 2008

Ahojky 🙂 I ja jsem musela prejit na UM ☹ Min.tyden jsem maleho jeste plnne kojila (vubec nechtel jist)Bohuzel jsem musela ze zdravotnich duvodu prestat kojit ☹ Od pondelka dostaval Sunar 🙂 poprve ho vypil az dnes 😉 Musi mu ho teda davat tatinek 🙂 ja spim v jine mistnosti ☹ Misto kojeni v noci bumbal caj a bylo to samozrejme s velkym placem ☹ ☹ ☹ Take zacal konecne jist 😀 Dnes nam snedl talir polevky(ryzove) 😉 a 2 krajice s maslem 😉

lenerka
18. kvě 2008

tak holky dneska poprvé po 16měs.naše kačka nedostala moje prso
byl chvíli řev,ale pak to zaspala
takže to naše ranní kojení bylo opravdu jen o dudlání a né o pití
UMstále nepijem a už asi nikdy nebudem
dneska vypila trošku jogurtového mlíčka od Dobré mámy to jí šmakovalo
tak snad rána budeme mít za chíli bez slz a na prsa si nevzpomene
😉