Přestala spát přes den. V jakém věku přestaly vaše děti?

feer
27. črc 2009

prosim o radu, moje dcera 25mesicu prestala ze dne na den spat pres den 😢 mozna to souvisi s tim, ze prestala dudat dudlika, ale vecer usina bez dudu dobre,noc prospi. zajimalo by me, v jakem veku prestaly spat vase deti pres den, 25mesicu mi prijde malo 😢 Pripadne jestli nemate nejaky typ, jak ji naucit znaova sapt. Vyrvani nefunguje, vubec nezabere, jen ze vzteku pocura postylku, uz nevim, co s ni. Zkousim si lehnout s ni, ale proste neusne. predem diky za rady 🙂

shaula
29. črc 2009

Spartanek, okolí ať se jde bodnout, dělej to tak, jak to vyhovuje tobě a synkovi. Co bych já za to dala, kdyby mi kluci takhle spali... Oni mi už asi od necelých 11 měsíců spí jen 1x denně, doma jen 40 minut, ale když jsme venku, tak v kočáru i 2 hodiny. Výsledek: mám sešmajdané nohy z procházek a doma neskutečný bordel 😀

muminek
30. črc 2009

Ahoj Spartanku podle mě to jen okolí závidí já se jen bojím kdy mě malej přestane spávat dopoledne jsem ráda že spí přes den dvakrát mám klid. Jen by mě zajímalo on totiž spí špatně v noci jestli by to na něj nějak působylo, ale jak ho znám tak asi néééé. Tak se na okolí vyprdni a máš to 🙂

audri
30. črc 2009

Ahoj sparťánku, my máme 14měsíční holčičku a všichni se divili, že ještě spí 2x za den, teda kromě kamarádky,která má stejně starého chlapečka, co tak spí taky. Tak jsem se ji pokusila naučit, aby spala jen poo.
Docela to šlo.. Když začne být dopo ospinkaná, tak třeba vyrazíme ještě na hodinku ven nebo na návštěvu a malá se tím zabaví. Pak jde spinkat tak od půl jedné do tří (+- půl hodinka oběma směr). A dobry, malá spokojena. Večer pak mezi 20.30 - 21.00, ráno mezi 7.00 - 8.00. Když se jí povede vstát (někdo jí vyruší) kolem šesté ranní, jde spát 2x denně. Ale uvidíme..
Ale proč hlavně jsme to udělali.? Malá když se hodně vyspala dopo, nechtěla spát odpo a pak byly velké bitky :o) ,byla přetažená, nechtěla jít spát a když šla, tak spala dlouho a nechtěla pak spát večer.. Však to znáte.
Hodně nervů přeji všem..!!

slavkah
20. dub 2011

Ahoj holky, je nejaky zpusob jak naucit prcka odpoledne spavat? Uz jsem vyzkousela snad vsechno a nic nezabira, kdyz mam stesti tak usne na pul hodiny ale posledni dobou ani to ne, me by to nevadilo, jenze je pak protivny, unaveny, ted porad zkousi chodit a jak je unaveny tak porad pada, ..... navic mi vsichni okolo rikaji , ze neni normalni aby v 9 mes. pres den nespal ....

naty
21. dub 2011

@slavkah a jak chodí spávat? Myslím v kolik jde večer a v kolik vstává?

akras
21. dub 2011

@feer myslím, že to bude tím dudlíkem, měly jsme stejný problém, trvalo to přes týden, než se zase ke spaní po obědě dala přesvědčit. Večer sice prvních několik dní plakala po dudlíku, ale spala pak taky v poho, jen ta odpoledne nešla. Ale srovnalo se to a teď zase spí cca od 13,30 do 15-15,30
Jinak některé děti přestanou spát doma s nástupem do MŠ, ve školce spí s dětmi, ale doma o víkendu třeba ne (takhle to má ségra).
Myslím, že se to i u vás časem srovná, držím palce. Já teda te´d chodím uspávat s golfkama a pak ji doma postavím do pokoje a tam spí, protože v posteli ji umordovávám třeba hodinu a pak mi spí 40min 😝 potvůrka jedna, ale v kočáře OK, během chvilky je tuhá. pak holt bude muset nastat jiný režim s MŠ, kam bychom měly nastoupit v září. Ale to bude vstávat brzy a jak uvidí jít spát děti, tak myslím, že půjde taky, je to taková opička.

lusi80
21. dub 2011

@slavkah tak já mám kluky už velky,ale mě spali dopoledne od půl 10 asi 2 hoďky,pak dostali oběd,a odpoledne šli kolem půl 2 nebo 2,se starším jsem chodila ven,spal v kočárku,tam vydržel i 2 hodiny,mladší spával v postýlce max.hodinu,a to ráno vstávali brzo,mezi 6-6,30.2x denně mi spali tak do těch 15ti měsíců,potom chodily před polednem.Ale jak na to????to nevím,já problémy neměla,dala je do postýlky a šla pryč 😀 ale vím,když spali málo přes den,tak byly protivni,hlavně ten mladší teda 🙂 🙂 A když jdou do školky a doma třeba nespí,tak je to blby,vím že učitelky si stěžovaly,že budí ostatní co třeba spát chcou,ale je to těžky donutit je,já dokud to půjde tak malej chodit bude,má 3,5,každej den protestuje že nechce,ale pravidelně chodí,za 15 minut je stejně tuhej 😀 😀 asi 2x se mi stalo že nešel,a byl protivnej,kdo se na něho podíval tak řval ,nebo se mi schovával pod pažu,nechávám ho tak po té 12 hod usne,tak do těch 2 ,mám vyzkoušeno že když spí dýl,večer nechce usnout,nebo je přespanej 😠 😠 někdy děs s těma dětma.
Jinak,starší chodil ve školce do 6,5 let spávat 😀 😀 ale doma to bojkotoval tak od 5ti let,chvilku trvalo než si na to zvykl aby nebyl protivnej 😎 😎 Tak ať se to zlepší a malej chodí,přece jenom má 9 měsíců 😉 😉

slavkah
21. dub 2011

@naty vecer chodi bez problemu mezi 7-pul 8, vstava v 7, ale za noc je tak 2x-10x vzhuru 😝
Dnes se mi stalo ze usnul venku na vychazce v pul 11 a spal do pul 1, jenze to je naprosta vyjimka, pak uz neusnul az do vecera, zkousela jsem vsechno lehnout si s nim , dat ho do postylky a nechat ho tam samotnyho, venku v kocarku, v nositku, houpat v kresilku ......asi s tim nic nenadelam jen se obrnit trpelivosti, vecer bud usne u kojeni a kdyz ne tak ho polozim do postylky, chvilku drzim za ruku a je to, nekdy si jeste parkrat stoupne a zuri, ale vetsinou je to bez problemu.