Přesun mladšího sourozence do pokojíčku ke staršímu

reruna
21. čer 2011

Ahoj, hledala jsem podobné téma, ale většinou jsem našla jen - kdy dát dítě do samostatného pokojíčku, kdy do velké postele apod. tohle už máme za sebou s prvním synem a proběhlo to v jeho 21 m celkem v pohodě, zavedli jsme režim Večerníček, umáýání, pohádka v posteli, hudba - v tu chvíli rodiče odejdou a dítě už usíná samo, fungovalo to celkem bez problémů až do teď, kdy jsme se rozhodli, že ke staršímu přesuneme i mladšího, který má také už 21 m a doteď usínal sám v postýlce v ložnici - bez pohádky a bez hudby, prostě jsme ho položili a skoro hned spal (nebylo to tak vždy, ale tak asi od 1 roku to takhle fungovalo a usínal nejpozději v 19 h, takže večer jsme měli už v klidu jen se starším).
Po přesunu nastalo docela "peklo", čtení v postýlce se změnilo na nahánění dětí, které skáčou po postelích a samozřejmě neposlouchají... následná hudba, která staršího tak uklidňovala mladšího spíše ještě více rozdovádí - zpívá, nechce ležet, neustále utíká ke staršímu do postele a budí ho - ten usíná hned, ale mladšímu to najednou trvá i 2 hodiny, takže musím být celou dobu s ním, jinak by lítal po pokojíku a vytahoval hračky nebo by skákal staršímu v posteli... takže večery jsou úplně v háji a moje nervy taky, protože uspávat 2 hodiny dítě, který jakoby chytne druhý dech.... to je teda docela síla. Máte s touto situací někdo zkušenost? Jak jste to řešili vy?

samik2008
21. čer 2011

@reruna nevím jestli jsem to pořádně pochopila,ale kluci chodí spávat ve stejnou dobu?já bych napřed dala spát toho mladšího a jakmile by usnul tak dala toho staršího 🙂

majatob
21. čer 2011

ja jsem deti stehovala do vlastniho pokojicku naraz (T. mel dva a ctvrt a B. 6 mesicu) a probehlo to v pohode, ted uz k nim pred mesicem pribyl i nejmladsi a zatim dobry 🙂 asi bych to zkusila jak psala @samik2008 prvni dat spat jednoho a pak az druhyho...

reruna
autor
22. čer 2011

@samik2008 ano chodí spát zaráz, starší totiž po obědě nespí, ale mladší ještě spí, takže jim to večer tak vychází, že už jsou unavení tak nějak stejně a čteme jim pohádku naráz... no můžeme to ale zkusit, dát nejdřív mladšího,i když teď většinou ten starší usne tak během 15 minut a tomu madšímu to někdy trvá i 2 hodiny, takže se zase bojím, aby ten starší nečekal moc dlouho, jestli mě chápeš 😅 ale za pokus to stojí.

reruna
autor
22. čer 2011

@majatob a oba spí ve velké posteli? Ten mladší aspoň zezačátku určitě z postýýlky neutíkal... možná jsme udělali chybu v tom, že jsme dali mladšího zároveň i do velké postele, nejspíš to pro něj bylo moc změn najednou - pokojíček plný hraček, jiný rituál uspávání, brácha vedle a postel, ze které se dá utéct... kdybych to věděla, že to bude takto složité, tak bysme ho přesunuli do pokojíčku raději s postýlkou, jenže u té jsem se zase bála, že začne přeskakovat přes vršek a ublíží si, takže je to asi jedno...

majatob
22. čer 2011

@reruna mala zatim spi v postylce, presun do velke bude az pristi tyden, protoze se stehujem a potrebujem je dat na patrovku 🙂
mozna toho na nej bylo vazne moc tolik zmen...nebo jestli ti starsi vecer pada unavou tak dat spat ho a mladsiho az bude taky hotovej a postupne jim to nejak posoupnout aby usinali ve stejnou dobu 😕 asi to chce vyzkouset a uvidis...

fim
23. čer 2011

Ahoj, u nás je teda ještě brzy, ale napadají mě hned 2 varianty - buď dát malýho do pokojíčku v postýlce (jak by mohl přeskakovat vršek? ) nebo teda dřív a starší jestli je klidnější, tak ten pak usne v pohodě. Samozřejmě ještě zůstává otázka, jestli když zkusíte tu postýlku, tak jestli ta hudba ho opět nerozdovádí a nebude rajtovat aspoň po postýlce. 😅
Ono stejně těžko radit. Kolikrát mi kdo radí různě, jenže takovýho divočáka, co mám já, má málokdo, tak nidod moc nechce věřit. My uspáváme (resp. zaháníme) toho staršího 2 hodiny každej večer a žádná rada taky nefunguje. 🙄

fim
23. čer 2011

Jinak my máme palandu, takže u nás by to asi malej nezvládl, lézt staršímu do postele, ale jak říkám - my máme divočáka staršího. Takže tam to očekávám naopak - starší jak půjde nahoru, tak bude zase rodeo, že poleze do postele právě menšímu. 🙄

marinka
23. čer 2011

Určitě uspávat každého zvlášť..My se na to chystáme na podzim, ale bude to naopak, protože malá spí sama v pokojíčku a starší spí s náma v ložnici 🙂 U nás usíná mladší dřív, takže by to snad mělo být v pohodně, kdyby starší usnula první, tak ji nechám usnout jinde, jí nedělá problém usnout třeba na guači v obýváku a pak ji přenáším do postele..Malá je zatím zvyklá usnínat jenom v postýlce, tak bych byla ráda, kdyby to tak ještě nějaký čas vydrželo.

margeta
23. čer 2011

Jakmile je uspávám dohromady, tak nespí ani jeden. Dělaj na sebe ksichty a blbnou. Musím je dát spát postupně.

reruna
autor
23. čer 2011

@fim no to by ses právě divila, kolik dětí už od 18 měsíců začne přelézat z postýlky ven rovnou na kokos... náš se o to začal pokoušet , tak i proto jsme volili tu velkou postel...
no většinou radíte uspávat každého zlvášť, tak to asi vyzkoušíme, ale škoda, já jsem se těšila, že konečně mají tu dobu usínání stejnou, že je uspíme najednou a že si uděláme nový uspávací rituál všichni spolu. Zatím jsme zavedli to, že hudbu před spaním pouštíme jen krátce a jakmile starší usne, tak to hned vypínám, je to lepší, mladší pak usne dříve, ale většinou ho musím skoro násilím držet, aby se uklidnil, jinak sebou tak strašně mlátí, že nemít tam měkký kapsář kolem stěny a všude polštáře, tak by byl celý obouchaný...

fim
24. čer 2011

@reruna Jeden případ znám osobně, ale myslela jsem si, že je to extra případ. Tak to čumim. Snad to brzy klapne.
V některých šílených situacích si holt říkám, že to musíme nějak přežít a oni z toho vyrostou. 😅

reruna
autor
29. bře 2012

tak po nějaké době jsem nakoukla do tématu, které jsem založila, několik měsíců to fungovalo tak, že si kluci zvykli na to společné usínání, ale musela jsem tam já nebo později i manžel zůstávat do usnutí mladšího, většinou jsem tam usnula, pak jsem se přesouvala do ložnice a několikrát za noc si pro mě mladší zase přišel, abych si zase šla lehnout k němu, než usnul, takže to bylo docela peklo... tak jsme se nakonec odhodlali k tomu, že jsme je nechali po pohádce prostě samy - pootevřené dveře, usínací hudba, chodila jsem je kontrolovat, než usnuli - a kupodivu to zafungovalo parádně, od té doby prospí mladší zázračně celou noc - takže krok, kterého jsme se tak báli, proběhl úplně v pohodě a kdybychom to věděli, tak bychom si ušetřili pár měsíců nevyspání a trápení s uspáváním