Přetáčení u 6měsíční dcery. Kdy u Vašich dětí?

petra324
23. dub 2020

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,odkdy se Vaše děti přetáčeli ze zad na bříško?Dcera se umí překročit z bříška na záda,ale naopak ještě ne a dnes mě její pediatrička poslala k fyzioterapeutce.Doktorka říká, že by to už to měla umět...

chicky1j2
23. dub 2020

Malá se začla otáčet přesně v den kdy ji byly 4 měsíce,
na jednu stranu na druhou asi o 14 dní později. Myslím že se to právě od 6 měsíce začíná řešit pokud se dítko neotáčí. Samozřejmě je každé dítko jine a ma svůj čas. Ale navštěvovou fyzio neni co pokazit ☺️

syslounek
23. dub 2020

Syn se začal přetáčet týden před dokončeným 8 měsíce. Oběma směry naráz. Dva dny nato se začal točit jak vrtulník, po týdnu se plazil. Na 6 měsíční poradně doktor nad neotáčením mávl rukou, že má čas.

moly001
23. dub 2020

Podle " tabulek" by se mělo děťátko přetáčet ze zad na bříško v 6 měsících. My chodili s malym na fyzio, ale dřív, kvůli něčemu jinému, tak mi to fyzioterapeut říkal...

badyr
23. dub 2020

Syn se začal přetáčet ve 4 biologických měsících (2 korigovaných měsících). Kvůli nedonošenosti jsme cvičili bobatha.

moly001
23. dub 2020

* ve zprávě mělo být nejpozději v 6 měsících.

cilkat
23. dub 2020

Starší se začal přetáčet těsně před půlroční kontrolou. Stejně nás fyzio neminula, ale kvůli nohám.

ivis_b
23. dub 2020

na 4 měsících

puhelin
23. dub 2020

Z briska na zada neni pretaceni, ale prepad. To vas mel nekdo poucit, ze by v tom miminko nemelo pokracovat. Bohuzel to muze vest k tomu, co se stalo u vas... Ze nevydrzelo na brisku maximalni dlouhou dobu, takze neposilovalo zada, brisko, krk, ruce atd. a nema silu se pretocit na brisko. Ted se uz asi cviceni nevyhnete :( Drzim pesti at to brzo napravite.

dejvitka
23. dub 2020

Brachovo mala se taky neumela pretacet, po par cviceni u fyzio a doma to za chvilku dohnala. Nebojte se jit k odbornikovi, pomuze.

normalnimatka
23. dub 2020

no, je divný, že by se uměla dcera přetočit zbříška na záda, a ze zad na bříško ne. to se totiž učej děti dřív o x měsíců... to spíš máš na mysli, že v podstatě na ty záda přepadne, ne?

jinak já bych osobně k fyzio nešla po půl roce nepřetáčení, podle mě je to moc brzo, pokud jinak normálně zvedá hlavu, nebo má za sebou už třeba i druhý vzpřímení, jen to přetáčení je jen třeba na bok, neřešila bych.

lula86
24. dub 2020

@petra324 my umíme opačně od 5 mesice a teď testujeme obrácený postup z bříška na záda, ale zatím jak kdy, je nám půl roku.