Přetahujete dětem předkožku?

zusann
15. led 2012

Doktorka říká že si toho do 3 let nemám všímat ale tchýně řiká, že je to lepší a nic se tim neskazí. Dřiv se to dělalo, teď se to zas nedělá. Jaké s tim máte zkušenosti?

evulebobule
15. led 2012

U nás se přetahovalo a jsem ráda. I doktorka nám to doporučila. Nebyly nikdy žádné problémy. 😉

barbarik
15. led 2012

Četla jsem, že se to dělat nemá - zvlášť ne násilím, pokud to nejde. Jako ženská to nedovedu posoudit, ale manžel mi říkal, že to malého kluka pěkně bolí a je to prý blbost. Do určitého věku mu to prý taky nešlo a dnes je jako chlap naprosto zdravý 😉

bertica.h
15. led 2012

ja mám jenom holky,ale s manželem jsme o tom mluvili když jsem byla těhotná a sám říkal,jako leékař i muž,že je určite pro.Když se na to jde pomalu a ne nasilu-tak to jde hezky.Myslím,že to bolí jenom v případe,když se to začne dělat pozdě.Muj názor-ale já opravdu nejsem asi tá,co by měla radit-jelikož mám jenom holky 🙂

sandol
15. led 2012

Tak my nepřetahovali a byl problém 😖 ,teď čekáme druhého chlapečka a přetahovat tedy rozhodně budeme 😉

marecek4
15. led 2012

ano,velice opatrně,a Honzík se to naučil pak už dělat sám kolem čtyř let tak bylo po problému-kupodivu oproti dnešku,kdy ho do koupelny člověk musí honit na to nezapomínal

neu.sona
15. led 2012

Jsem pro přetahování. Našemu synovi, kterému budou v květnu 3, přetáhnout nejde. Jen 1/3. Takže mažeme olejem a pomalu přetahujeme. Bohužel už tam má zatvrdlinky a jestli se to nepodaří do května přetáhnout, tak se bude muset na chirurgický zákrok do Motola. Takže doufám, že se to samo uvolní.
Já jsem pro pomalé přetahování od malinka. Stejně je dost nechutné, pokud to jde, nepřetáhnout a neumýt...

piskott85
15. led 2012

tak malému to jako první přetáhla paní doktorka a právě říkala že je to dobré při koupání přetáhnout že to je lepší jelikož ve vodě je to dítě uvolněné a vůbec to nevnímá...můžu říct že malý bude mít 2roky a už si to přetahuje sám.dotorka mi říkala že kdyby se to neuvolnovalo a nechalo se tak tak potom by jsme šli do nemocnice na přetahnutí a to prý ty děti bolí známa tam byla jak bylo jejímu synovi 1,5r tak říkala že už nikdy víc...

ivuska027
15. led 2012

ak ti mozem poradit z vlastnej skusenosti, tak synovi sme to trosku povolovali, ale len po kupani a len aby bolo vidno tu dierocku, viac nie a na silu uz vobec nie. Pomaly to slo a okolo druheho roka sa sam uz s tym zacal hrat. Doktorka nam na poradni vtedy povedala , ze musime ist na urologiu mu to povolit,ale sme neboli a syncek si to urobil sam. Dokonca mu z toho isla pri hrani niekedy troska krvi, ale robil si to sam a som sa ho pytala , ci ho to neboli, tak povedal, ze nie a ze sa na neho nemam divat 😕 .Akurat tento tyzden som sa na neho divala a pekne mu to ide samemu uplne cele pretiahnut. Ja som sa o to starala len tak normalne, nijak som to nerobila na silu 😉

coxa
15. led 2012

Přetahovali jsme u obou od roka, u prvního to nešlo lehce a úplně a vyřešili jsme to až díky triamcinolonu, u mladšího to jde krásně už teď. 😵 Za sebe říkám přitahovat.

schnek
15. led 2012

já jsem zastánce nechat to na přírodě. Samozřejmě pokud se neobjeví nějaký problém.
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

bellka
15. led 2012

nám doktorka opatrně zkusila, jestli to jde, šlo to lehounce a tak máme přetahovat a není problém, ťuk, ťuk, ťuk 😵

olicek
15. led 2012

Určitě přetahovat. Syn s tím měl problém, nešlo mu to od malička i když jsme se snažili a byli jsme to v 5 letech u Dr. strhnout. No hrůza !!! Už to nikdy nechci opakovat, mladšímu je zatím 9 měs., ale už teď to vypadá na ten samý problém a budeme muset jít taky na strhnutí ☹ ☹ . Takže za mě určitě přetahovat, pokud to jde .

sussanah
15. led 2012

Nam bylo doporuceno to nechat prvni rok na prirode, po roce pri koupeli postupne pomalicku zkouset, ale ne nasilim, at nevznikne jizveni! Delali jsme to tak u starsiho, ze zacatku to neslo,casem to povolilo a ted ve 2 letech uz nema problem. U maleho urcite budu postupovat stejne.

mifinka
15. led 2012

Co doktor, to názor.. každej říká něco jinýho.. U prvního stahujem od mala va vaně a není problém, budem praktikovat i u druhého.. Radši dám na svůj rozum než rady lékařů že do 3 let ne..

crca
15. led 2012

My měli pomalinku už od půl roku ve vaně-jelikož je koupání věc manžela,tak v tom měl lepší praxi 😅 ve dvou letech mu to šlo ,ale jakoby jedna strana,ale jak si začal hrát s bimbasem třeba u telky,tak to jde už normálně 😉 Prostě si to sám "spravil" 😀

romcovaklarka
15. led 2012

Mně říkala doktora s pindíkem nic nedělat minimálně do roka, klíďo do dvou. Pokud nejsou nějaké problémy. Takže já určitě nebudu, do roka rozhodně a pak se poradím s doktorkou. I z toho, co jsem si načetla, jsem se ujistila, že spíše ne.

milejdy
15. led 2012

Já za sebe říkám také,že zkoušet pomalu pokud to dovolí.....první mám holku,takže to pro mne bylo také novinkou. Ale doktorka mu to sama přetáhla a říkala,že to mám nenásilně provádět při každém koupání. Tak se pokouším,ale není to každý den! 😉

jmisa
15. led 2012

Já na pindíka moc nesahám, občas kouknu, ale syn se hned začne chechtat a tak to raděj nechám, ale jde mu to víc a víc stáhnout, poznám i na čůrání, už čůrá rovně.
Když ho zabavím a strčím mu do ruky sprchu, tak to opatrně stáhnu, co to jde, ale víc se nesnažím.
Pediatra se jen ptala, jestli mu to trochu jde a jinak, že má času dost a pokud nebudou problémy, tak by to nehrotila.

stylly
15. led 2012

néééééé

weri1
15. led 2012

ano, malej ji má zúženou a bolelo ho to při čůrání....na urologii jsme dostali mast a máme stahovat....je to už lepší a čůrání ho nebolí 🙂 dělám to jemně, žádné násilí

mrazulka
15. led 2012

Stahujeme cca od roka kazdy den, ale zatim se mu to uplne neuvolnilo. Mel uz i zanet predkozky, tak jsem mela strach, ze dostanu vynadano, ze mu to jeste nejde, maly ma 2,5 roku, ale doktor rikal, ze v pohode. Nase mudra rikala pri kontrole po tom zanetu - trenovat, trenovat, trenovat, tak stahujeme poctive a uvidime. Manzel rikal, ze zbytecne hysterim, ze se to uvolni, at tomu dam cas..

aljuska
15. led 2012

Nám doktorka řekla přetahovat od 1 roku. Do té doby jsem mu ho jen při mytí ve vaně lehce popotahovala, jen abych mu ho uvnitř umyla. No a po tom roce jsem mu ho začala lehounce přetahovat i po koupání, ale opravdu jen lehounce a několikrát se stalo, že mi syn dal ruku pryč, když už nechtěl. A taky sem ho nechávala při přebalování a po koupání, aby si s ním hrál sám 😉 No a kolem Vánoc se mu začala dělat dírka a 1.1. (to datum si budu lehce pamatovat 😀 ) na mě najednou vykoukl pin.ík 🙂 Takže jsem pro přetahování nejdříve po 1.roce, ale opravdu velmi lehce a nenásilně 😉 myslim si, že tvůj syn je na to ještě opravdu malý 😉
A třeba kamarádky táta je urolog a ten říkal, že do 2let není třeba přetahovat 😉

mamkamarketa
15. led 2012

ja souhlasim s @barbarik . pokud to nedela vylozene neplechu,nechat. ted sme byli na 3lete. pretahnout mu nejde vuubec. mudra rekla,ze to MUZEME zkouset,ale kdyz to nepujde nic nehrotit, taky rekla,ze kluci si s tim v urcitym veku poradi sami 😉

verunka8
15. led 2012

nám říkala paní doktorka od roku, tak zkoušíme, zatím v poho, dělá to většinou manžel 😉

mates22
15. led 2012

nám doktorka řekla nepřetahovat, je to zkušená pediatrička, tak jí věřím

pehaka
15. led 2012

my přetahujeme od miminka cca od 1 měs..malej to má krásně volný na doporučení pediatra nic násilím jen jak to jde.... 🙂 je mu 2 a půl a už mu to jde skoro úplně... 😀 říká sám..,,mami sem peci chlap,,... 😀

januzza80
15. led 2012

Dobry vecer,tak ja pretahovala od miminka a doporucila mi to moje tchyne,ktera ma 6synu a verila jsem ji a moc ji dekuji za radu.Nikdy problem nebyl.Cim driv tim lip.Nejlepsi je to bud ve vane a dat i trochu detskeho olejicku,tak to miminko nebude bolet.

lukza
15. led 2012

já synova měla přetahovat od 6měsícu ale jen trošičku nenásilně že le lepší začít dřív a je pak na to více času než když se začne až od 3let a pak se to honí aby to šlo dobře přetáhnout ale syn má skoro 2roky a moc nám to nejde takže máme mastičku a uvidíme jak to pujde dál.

teerka
18. led 2012

Za mě asi nepřetahovat. Mám dvouletýho kluka. Od miminka jsem mu s tím nic nedělala. Samo se to pomalu uvolňovalo a teď už mu to jde skoro celé. Jen jsem mu to občas zkontrolovala, jestli to opět trošku povolilo. Asi kdyby se mu to za rok neposunulo ani o kousek, tak bych taky přetahovala. Ale takhle né.

anieanne
18. led 2012

Já od malinka přetahovala ve vaně, co to šlo, a na půlroční KO začal náš pediatr postupně uvolňovat - po čtyřech návštěvách už mu to šlo úplně. Od té doby přetáhneme vždy při koupání, a jde to krásně. Někomu to může připadat drastické, ale mě to přijde lepší než ve třech letech lítat po doktorech a uvolňovat to chirurgicky, nedej bože nějaký zánět aby do toho chytl...