Přetahujete pindíka?

lucinka_jirackova
21. dub 2013

Chci se zeptat, zda přetahujete pindíka? A jak často?

romcovaklarka
21. dub 2013

Zatím ne. Výjimečně (třeba jednou za pár týdnů) nenásilně vyzkouším "kam až to jde", ale fakt jenom bez nejmenšího odporu.

ratatooy
21. dub 2013

mi taky ne sem tam trochu když si vzpomenu,ale dr řekla nepřetahovat

blahova_andrea
21. dub 2013

tak jednou za měsíc při koupání jukneme a zkusíme, ale jinak zatím nijak násilně nebo pravidelně ne

klarina_f
21. dub 2013

Dr. říkala nepřetahovat, v porodnici jak kdo. Máma mi zase radila, že přetahovat, tak si vyber. 😀
Osobně jsem přetahovala, ale nenásilně. Jen lehce, vždy ve vaně, když to nešlo, neřešila jsem to.

poletuszka
21. dub 2013

kazdy vecer ve sprse.. nam doktorka v pulroce udelala fuk fuk (ja pritom malem omdlela 😀 ) a rekla, ze je skvele, ze pretahujem (i kdyz jsem to do te doby neudelala ani jednou) a od te doby jsme to delali sem tam az jsme skoncili u kazdodenniho pretahovani v ramci sprchy..

veri25
21. dub 2013

my taky přetahujem když se koupeme, občas nenásilně, jak píšou holky

2hanah
21. dub 2013

Samozřejmě, že přetahovat! A samozřejmě taky úplně jemně a nenásilně jen tam, kam to kůže dovolí, aby nedošlo k poranění a ještě je dobré občas to přirození celé promazat vazelínou nebo ještě líp mastí Infadolan, hojí trhlinky, kdyby nějaké byly a pomáhá proti srůstům předkožky. Bez přetahování riskujete, že ta předkožka zakrní a nepůjde přetáhnout nebo se budou dělat srůsty a v nejhorším případě, pokud to nebudete řešit, nastoupí třeba v pěti letech nějaký doktor nebo přímo urolog a bude to násilím řešit za Vás, výsledek bude spousta krve, bolavé a traumatizované dítě, takže já radím jednoznačně jednou denně při koupání jemně stáhnout, lehce umýt. opláchnout čistou vodou, příp. osušit nebo promazat a vrátit zpátky, můj syn má už šest roků a tato praxe se nám víc než výborně osvědčila, nemáme a nikdy jsme neměli žádné potíže s přetažením,srůsty nebo něco v tomto smyslu.

petrajavor
21. dub 2013

Nejlepší je to ve vaně,takže když ho tatínek koupe udělá to. Žádné násilí,jde to krásně 🙂

luc1979
21. dub 2013

nám přetáhnout nejde odmalinka u jednoho, druhý zase zcela už od porodnice 🙂, tak jen kam to jde, ale to jde opravdu jen na dírku - podle naší doktorky, je zatím čas, že se to časem podvolí, ale mám taky obavy, že skončíme na řezání ☹

kotlik6
21. dub 2013

Pokud nemá problémy s čůráním,jen jak to jde...času dost do 5 let...

ckei
21. dub 2013

Ne 😉

l.u.c.i.e
22. dub 2013

Nám doktorka říkala, že to máme v roce zkusit nenásilně přetahovat při koupání a jen tam kam to půjde. Samozřejmě, že to vůbec nešlo, tak jsem se na to vyprdla. No a malej si začal ve 2,5 letech hrát s pindíkem a najednou koukám, že jak mu stojí, tak si ho i sám přetáhl 😀 Od té doby to jde bez problému.

nikollita
22. dub 2013

Nám říkala Dr., že do roku to nemám vůbec řešit 🙂

vendullka
22. dub 2013

Souhlasím s kotlik6 , nám dr. říkal, že pokud není žádný problém, do 5 let si ho vůbec nevšímat.

napolitano
22. dub 2013

Nepřetahujeme,když největší kapacita na urologii v České rep,řeká nepřetahovat,cca do 2 let, 🙂 tak jsme poslechli.

janesafari
23. dub 2013

Tááák stohohle sem docela v pasti,protože ted čekám chlapečka... 😕 Takže nevím co mě čeká...přišlo mě,že s holkou je to tak nějak jednodušší... 😨 A tohle by mě taky zajímalo-jestli přetahovat nebo ne a od kdy... 😕

zuzazuzanta
24. dub 2013

Nám řekla dr. v roce,at při koupání přetáhnem.Tak sem tam přetáhnem.A když zapomeneme,tak zapomeneme.Neřeším to nijak zvlášt 😀

pelenka
24. dub 2013

Nám bylo řečeno do roka nesahat, po roce pak při koupání maličko přetahovat tak obden. No náš drahoušek od 9 m chodí na nočník a po celou dobu tam provádí kvalitní ruční práci. Takže realita je taková, že tatínek, který u nás koupe, přetahoval asi 10x a teď v roce a půl Dr. chválila, jak to má ten náš velkej chlap už zcela volné🙂

medvidek
24. dub 2013

Souhlasím se zuzazuzanta, kluci si to pořeší sami. Vždycky když je nahatej, tak si s pindíkem hraje. 🙂