Převařená kojenecká voda. Plave v ní bordel. Co s tím?

bambusek
23. led 2008

Ahoj maminy, prosím a radu. Kupuju kojeneckou fromin vodu, normálně ji převařuju. At ji převařuju v rychlovarné konvici a nebo v kastrulku, který je samozřejmě čistý. Tak v té vodě plave nějaký bordel a nevím co s tím..... 😢 😢 .
Je to jako z tvrdé vody, ale fakt je to kojenecká tak nevím....

kupinka
23. led 2008

To tam má každý...jsou to ta minerály-tak buď v klidu 😉

janickabez
23. led 2008

já ji kvuli tomu nekupuju vadí mi to...kupuju 2l horský pramen ten to nedělá 🙂

bambusek
autor
23. led 2008

Aha tak to se nemám vzrušovat, fakt to vypadá jak vápenitá voda ☹ ☹

pidula
23. led 2008

fromina mi to taky dělá,ale jiná ne.

schnek
23. led 2008

bambusek, ta se převařovat nemusí, je to na té lahvi napsané, i mudra mi to řekla 😉

bambusek
autor
23. led 2008

A ještě se mi usazuje v konvici z kojen. vody usazuje jako vodní kámen a to je pití pro mimi, fakt hruza 😒

kupinka
23. led 2008

Já už Fromin taky nepřevařuju...

bambusek
autor
23. led 2008

kupinka: tak to jen ohřeješ a bordel tam není jo???

romana27
23. led 2008

Fromin není dobrej. Zkus třeba Toma Natura - je vhodná i jako kojenecká.
Já ji používala do půl roku. Ale zkus se zeptat dětskýho doktora-doktorky - u nás prý není důvod kupovat koj. vodu a můžu směle používat tu z vodovodu....Tak to tak dělám a bez problémů.
Některé maminky vůbec koj. vodu nepoužívají od narození.

kupinka
23. led 2008

Ohřívám ji v mikrovlnce...a nebo převařenou z vodovodu,jak už tady píšou.....

bambusek
autor
23. led 2008

romana: u as nemužem používat vodu z vodovodu jsme napojeny na Kladno tak vapenitou vodu snad nikdo jiný nemá 😢 😢 . Zkusím koupi jak píšeš

iza
23. led 2008

luci jak psaly holky to jsou minerály..hele my kupujeme Horský pramen(mají v Globudusu), prodávaj 5ti litrový barely za 20,- a ta se nemusí převařovat.Dokonce tu v nějaký jiný diskuzi jedna holka psala,že i volala i výrobci a že je to opravdu kojenecká voda, co se nemusí převařovat 😉
Jo ještě jednou ty fotky jsou moc hezký a Míša je fakt nááramnej fešák 🙂

schnek
23. led 2008

my jsme fromin nepřevařovali vůbec a od půl roku dávám převařenou z kohoutku. Mudr mi řekla, žte když je na vodě napsáno, že je kojenecká, tak se úpřevařovat nemusí 😉 ani lahve od půl roku tolik nevyvařujeme, tak jednou za 3 dny 😉

konoupek
23. led 2008

nám to taky dělala a proto jí nekupujem je to hnus 😝 .Kupujeme Tomu naturu 😉 ta to nedělá

schnek
23. led 2008

bambusek, v ohřátý z mikrovlnky jsem nikdy nic nenašla 😉

bambusek
autor
23. led 2008

Ahoj zuzi!!!
Zkusím ten horsky pramen, zítra jedem do globu. To jsi mne potěšila, že jsme se sešly i tady 😀 😀 . A Jáchymek je taky fešak, řekla bych, že ji ti hodně podobný 😀 😀 .

iza
23. led 2008

luci děkujem 🙂 🙂 ..jéé podobný..to ráda slyším..všichni říkaj,že je po manželovi..haha
tak to já si netroufnu tipnoutpo kom Míša je..je prostě krásnej
jo jsou to takový modrý kulatý barelky(celekm sympatický a mají ucho na přenášení)

jabber
23. led 2008

Holky, mě zase dr říkala, že mám kojeneckou vodu kupovat jen v lékárně, že jedině tam je správně skladují, že v obchoďáku se to někde válí kdovíkde na slunci a že mám převařovat 3 min a to ve smaltovaném kastrůlku. Kupuju Fromin i Horský pramen.

iza
23. led 2008

jabber no já ze začátku taky převařovala....Tomu Naturu, ale věřím výrobci 😀 😀 a hlavně Jáchymek nemá žádné problémy(a to už v Horskym pramenu jedem 4měsíce)

berruna
23. led 2008

nazdárek holky, já kupuju horský pramen a od záčátku ho převařuju 5 min 😉 fromin jsem zamítla, bo to co předvádí na dně toho kastrůlku je hrůza děs... 🙂

jabber
23. led 2008

iza - no já si taky myslím, že je to trošku přehnaný. Udělala jsem kompromis - kupuju v lékárně a převařuju v rychlovarný konvici 🙂

aponchie
23. led 2008

kupovali sme jen horsky pramen a neprevarovali sme asi od 4mesice od roku pila normalni vodu z vodovodu.nekde delali test v MF a hodne jich bylo spatnych a ty dobre se dali srovnat jako z vodovodu takze tak 😀

sylvar
23. led 2008

my kupujem dobrou vodu,tomu naturu a převařujem jak kdy...z kohoutku nedám, bonepijem ani my jak je vápenitá 😝

bambusek
autor
25. led 2008

Ahoj holky!!
Tak jsem dneska koupila v globu horský pramen a fakt je dobrá, nic v tom neplave 😀 😀

janaboris
6. srp 2008

My máme fromin 5l barel,nepřevařujem a zatím bez problémů.Nic nám v tom neplave.Malej má 2 měsíce.Dělám z něj jak mlíka tak čaje.Na čaj tu vodu teda převařuji,ale ničeho jsem si nevšimla že by v té vodě plavalo...Na mléko jen ohřívám v mikrovlnce...

kapulet
9. zář 2008

Ahoj holky, to tu vodu jen ohřejete a hotovo? nám MUDr. u první dcerky říkala převařovat tak do 1 roku 😒 no, my používáme Aquilu, je taky kojenecká, takže když je malý 7. měsíců tak fakt na čaj stačí jen ohřát v ohřívačce? No, mě to totiž zajímá, jedem na víkend pryč, tak to převařování řeším.

dajahu
9. lis 2008

Zdravím všechny. Můžu mít dotaz? Pokud tady někdo krmí umělou výživou - jak to řešíte v noci? Ohříváte teprve vodu a připravíte pití? Nebo si to chystáte do ledničky dopředu a pak jen přihřejete? V jakém množství (kolika dávkách dopředu)? A mléčko děláte ve vodě stejné teploty jako když ji mimi pije? Nebo v horké vodě a pak chladíte? Děkuji za rady.

lendy1
9. lis 2008

dajahu, mě se nejvíc ze všeho osvědčila termoska a zásobníky na UM. Večer jsem si dala do termosky převařenou teplou vodu a do zásobníků na mlíčko dala potřebné dávky na noc. Pak stačilo do lahve nalíp vodu a ze zásobníku nasypat UM, zamíchat a bylo to hned po ruce. Měla jsem i ohřívačku, ale varianta s termoskou je rychlejší 😉

rozela
9. lis 2008

dajahu já jsem používala na noc ohřívačku. do skleněných lahviček jsem si připravila vodu, do dávkovače UM a na noc jsem dala vodu do ohřívačky (má termostat), takže v noci, když se malej vzbudil jsem do lahvičky nasypala mlíko z dávkovače, zalila to vodou z ohřívačky a bylo mlíko okamžitě. než jsem měla dávkovač na UM, tak jsem ho sypala do lahviček a pak jenom zalila. je fakt, že jsem měla 4 lahvičky na mlíko + 4 skleněný na ohřívání, ale bylo to pohodlný a rychlý.

rozela
9. lis 2008

lendy já měla vodu z termosky tak po 4 hodinách studenou ☹ . ohřívačku jsem nechávala zapnutou celou noc a jenom v ní vyměňovala lahvičky s vodou. na dávkovač taky nedám dopustit 😉