Preventivní široké balení, malý pořád pláče

slegr71
25. lis 2013

Dneska jsem byla se synem na kontrole kyčlí ve 4.týdnech a nález na kyčelních kloubech v normě.1b a bylo nám preventivně doporučené široké balení. Malému jsem to hned dala a pořád pláče,protože mu vadí, že se nemůže hýbat. Jsem z toho hotová. U prvního syna jsem to měla taky dělat preventivně, ale tam si nepamatuju nález. A nedělala jsem to, protože bylo léto a byl pořád strašně opruzený. Tak nevím. Jak jste to měli vy?

eficenka
25. lis 2013

NEbalit preventivně - naopak to může uškodit! ( psala sem na vysoké škole práci ( fyzioterapie pod lékařskou fakultou v olomouci) a práci mi vedl primář ortopedie.
široké balení je přežitek, u nás se také doporučuje každému, ale nebalila sem a dcerka je naprosto v pořádku 🙂

slegr71
autor
25. lis 2013

@eficenka Děkuji za odpověď. A i když má 1b tj. mírně nezralé stříšky?

eficenka
25. lis 2013

@slegr71
ve 4 týdnech ( i v 6ti týdnech) je tento nález naprosto v pořádku..

leni78
25. lis 2013

Nebal preventivně, opravdu dej na me. Ti doktoři jsou uz fakt na zabití. Syn měl kyčle v pořádku, ale neco tam nebylo uplne ok, tak mi doporučil při prebalovani násilně roztahovat nohy, široké balení a nosit na břiše.Když jsem jednou zkusila nohy roztahovat, cítila jsem, ze nedělám dobře. Rikam tomu svymu : copak jsme v cirkusu humberto ? Abych mu tady roztahovala nohy ? Vzdyt to neni normální, vzdyt mu ublizim. takze tím roztahovani skončilo, široké balení jsem taky nedělala, jedine, ze jsem ho nosila v manduce obkrocmo na břiše. No a na dalších kontrolách vše bylo, kde ma byt.

alamo
25. lis 2013

@eficenka v cem to muze uskodit? nam taky rekli balit preventivne 😒

eficenka
25. lis 2013

@alamo
stručně řečeno
1. opožduje motorický vývoj,
za 2. volný pohyb končetin - jak si mimi kope nožičkama, tak naopak pomáhá růstu stříšek, vývinu jadérek a růstu ( posilování) a koaktivaci svalů okolo kyčle...

dadushe
25. lis 2013

Nám bylo taky řečeno nebalit preventivně. Dneska už se kyčle vyšetřují poctivě a pokud je tam nějaká abnormalita, hlídá se to (další věc je, že ne každý umí balit naširoko správně).
U nás byly strašné koliky, tak jsem za kopání nožkama byla vděčná 🙂
@slegr71

jenny.kay
25. lis 2013

Moje zkušenost - starší dcera preventivně balena do 6 měsíců, problémy s opožděným motorickým vývojem (v kombinaci se špatnou reakcí na očkování), otáčet se ze zad na bříško začala až ve chvíli, kdy jsme jí tu zatracenou dvojitou plínu sundali. Když jsem teď v porodnici při vyšetření druhé dcerky řekla lékaři, který prováděl sono, že starší dcerka měla nejhorší nález na jedné nožce 1b a byla dvojitě široce balena do 6 měsíců, tak se ptal, který blbec mi to doporučil, když je to normální nález

leni78
25. lis 2013

@jenny.kay Tohle je proste strašný :-\

mimiveru
25. lis 2013

My jsme neměli nález žádný, taky jsem to měla dávat preventivně, protože jsem sama nosila kšíry... Zkusila jsem to jednou a víckrát ne 🙂 a koupila jsem plenky Bella Happy, mají širší balení (i si to plno lidí chválí) a malé jsem je dávala, možná zkus! 😵

slegr71
autor
25. lis 2013

@eficenka No já jsem si taky říkala, že si nebude moc kopat nohama a že to bude spíš naškodu než k užitku. Že ví co s těma nožičkama má dělat,aby to bylo správný.

leni78
25. lis 2013

Já bych dala preventivní široké balení tomu doktorovi. Az se mu budou všichni smát, tak se probere. 😀

slegr71
autor
25. lis 2013

Hlavně by to měl mít pořád jen na koupání a přebalování ne. Měl by to mít na jednorázovce, ale jak bych ho oblíkala to už mi neřekli.By musel mít o 4 velikosti větší oblečení.

mimiveru
25. lis 2013

@slegr71
@leni78
Holky, já měla ale preventivně balit přes noc.... proč preventivně přes den? Tomu nějak nerozumím 😀

klouzek
25. lis 2013

Na noc bych preventivně balila,ale přes den bych nedávala

indy2
25. lis 2013

Nebalila jsem (u nás lékař také doporučoval každému mimču) a malá je naprosto v pohodě a na ko už nemusíme 😉

anetka1701
25. lis 2013

u obou dětí mi bylo doporučeno preventivně balit. Nedělala jsem to ani u jednoho, obě jsou naprosto OK, kyčle bez problému, nález ve třech měsících perfektní.

vetyver
25. lis 2013

já teda nevím, ale já bych byla ráda za to, kdyby mi v porodnici řekli abych preventivně dávala široký balení... malá byla koncem pánevním, v porodnici obě kyčle 1a... po 6 týdnech na kontrole jedna kyčel 2c a druhá 1b... doporučení abdukční peřinka, tj. něco jako 3 plíny... přikládám obrázek...

možná to posrali v porodnici a neměla nikdy 1a, ale mohly jsme se tomu vyhnout...

taky se bojím, že jí to opozdí, že se nebude přetáčet na bříško a tak ... ,,hodná" sestra na té ortopedii mi řekla že některé děti to nosí i do 8 měsíců..

mimiveru
25. lis 2013

@vetyver Brouček malý 😝 neboj, všechno dožene... Hlavně aby správně chodila a nožičky byly v pořádku.

petrau1980
26. lis 2013

to je hrozný ta peřinka...ach jo....my jdeme v pátek na kontrolu, od 3. týdne nám dr.doporučil široké balení...a ještě navíc bez papírové plenky, jenom látkové...co jsem viděla,tak to dal všem co byli na kontrole ve 3.týdnech, nález jsme měli 2A, tak jsem zvědavá...malé se to moc nelíbí, špatně v nich prdí, takže je dáváme už jenom na stídačku...4 týdny jsme je dávali poctivě, teď už se chce víc hýbat a vadí jí to...pokud nám dá peřinku, zkusíme asi názor jiného lékaře...nechtěla bych to ale zanedbat,abych si to pak nemusela vyčítat...

slegr71
autor
26. lis 2013

Ještě jedno zjištění mám. Ten doktor u kterého jsem byla se chová ke všem maminkám stejně. Vyšetření trvá max. 2 minuty. Skoro vám nic neřekne a už si bere další maminku. Sestřička jen řekne, dělá se to tak a tak ukáže jak je to uvázané na panence a jdete pryč. Balit se mi nechce, když máme jen mírný nález.

slegr71
autor
26. lis 2013

@eficenka Ještě jednou děkuji za vysvětlení. Balit nebudu,tak jsem zvědavá co nám řekne v 15 týdnech na kontrole. Ten doktor u kterého jsem byla není moc oblíbený a některejm maminkám prej řekl,že to nemají v pořádku.Tak šli jinam a tam jim řekli opak. Jo a moje sestra má holčičku tý řekla doktorka, že to má v pořádku a balit nemusela. Takže každej doktor má jinej názor.

mokysa
19. únor 2014

@eficenka a co když máme nález 2a...taky nebalit? Řekli nám balit, ale jen s jednou látkovkou. Takže mi to přijde celkem k ničemu, ptz stejně ty nožky pořádně od sebe nemá a je fakt, že bez toho balení je mnohem spokojenější... ☹

mokysa
19. únor 2014

@slegr71 mě se ani neobtěžovali ukázat, jak se to dělá 😀 V porodnici mi sestra řekla, že mám na pokoji na zdi plakát, tak ať si ho nastuduji 😠

eficenka
19. únor 2014

@mokysa
nález II a je zcela v pořádku u dětí maldších 3 měsíců a jakékoliv šiorké balení může naopak uškodit... Pokud vám je více než 3 měsíce, tak padá široké balení v úvahu

zazana81
19. únor 2014

Já měla taky preventivně balit, malá dostala abdukční kalhotky, což je o něco málo lepší, než abdukční peřinka, ale opravdu jen o trošičku. Kvůli tomu nespala, nekakala (protože neměla pohyb), stále plakala. Nakonec jsem z těch abdukčních kalhotek vyndala to hrozné "prkno" a dávala jí jen jednu plínu navíc, kterou jsem zafixovala právě těmi kalhotkami - tedy tím, co z nich zbylo. Na další kontrole byla malá OK. Také nikdo neřešil, že malá měla po narození 46 cm, ale abdukční kalhotky měly nejmenší velikost 52, takže na ní byly velké - doktorka však nadále trvala na tom, aby to dcera nosila ...

kocka5
19. únor 2014

@mokysa ahoj, my měli nález v 6t 1b na jedné noze, doporučeno široké balení ( taky mi nic neřekli, jak to balit, pak jsem používala toto, ale také nožku vytáčel😀 http://www.malkol.cz/marwell-abdukcni-kalhotky-...) ..... 2 měsíce jsem to dělala a byl to děs. Malý byl furt v kočárku, jinak řval......takže nakojit a 3 hodiny kočar a tak dokola...... v únoru....super. Pak mi tedy řekl že mu dá řemínky. Sice pořád brečel......ale v porovnání s 3 vrstvým balením látkových plen 100 a 1.
Nejlepší bylo, když mi pak kámošky řekly, že mají 2a.....a jejich ortoped jim nedal nic........ tak si vyber. 🙂

rilwen
20. únor 2014

@eficenka koukám, že co doktor to názor. Každopádně je chování mnoha ortopedů dost divné. Malý měl v 6. týdnu nález IIb, řekli mi, že je to vpořádku a sprdli mně na tři doby, že preventivně nepoužívám široké balení. V porodnici mi to nikdo teda neřekl. Tady mi neukázali jak to má vypadat s tím, že si to mám najít. Všechny maminky dostaly stejné doporučení.

slegr71
autor
5. bře 2014

Tak jsem nebalila a malý na kontrole uplně v pořádku. 🙂

uhlirka
11. bře 2014

holky prosím, jak jste dopadli na dalších vyšetření když jste nebalili? my měli dnes kontrolu v 6ti týdnech a nález stejný jako když jsme odcházeli z porodnice 2a. tam mi řekli jen preventivně širovké balení a teď mi dal doktor tu hnusnou abdukční plenu, ale mě se jí dávat nechce, ale bojim se, aby to pak nebylo ještě horší... Malá se s tim nemůže pořádně hýbat, má z toho otlačenou kůži a hrozně zvednutý zadeček, takže mám strach aby se ještě nepřidusila, protože dost ublinkává.... poraďte prosím jestli nestačí jen ta jedna plena navíc