Při kojení si trhá vlasy. Máte zkušenost?

kijonkova.k
17. srp 2008

Ahojky,naše malá si vždycky při kojení trhá vlasy,asi ji to uklidňuje nebo co,protože když ji chytnu ručičku,tak raději nepije.Teď už je to lepší,ale když byla menší,vytrhala si na hlavičce lysinky.Nedělá to pokaždé,někdy se"jen škrábe".Nemáte s tím někdo zkušenosti?Za 14 dnů jdeme na 6 měsíční prohlídku,tak se o tom zmíním i Dr.

jabber
17. srp 2008

ahoj, naše to dělala taky, hlavně při kojení si vždycky vyškubla chomáč vlasů, bála jsem se, že bude plešatá 😀 děsila jsem se, že je to nějaký zlozvyk 😅 Pak s tím najednou přestala, tak kolem 10 měsíců....já si myslím, že to byly vlasy, které by jí asi stejně vypadaly, protože si je trhala docela snadno, možná se jí uvolňovaly a to nějak svědilo, nevím 😅 ale zároveň jí rostly nové, takže plešatá nebyla nikdy. Neboj, ona přestane 😉

kijonkova.k
autor
17. srp 2008

tak to jsem zvědavá,díky 😉 😉

ivusakos
17. srp 2008

Ahojky, náš prcek při kojení buď hrabe ve vlasech a trhá je mě, nebo se sám škrábe v těch svých, Myslím, že to je určitě pro uklidnění. Já to prý jako malá dělala taky. Někdy se tím, hlavně v noci, ale budí. To pak z toho nemám radost - když mu chytnu ruku, mydlí mě tou druhou do zad🙂 Snad to přejde.

dripik
31. kvě 2011

Ahojte holky, živím trošku tuhle diskuzi, protože mám problém s malou.
kristýnka si už od malinka ( při kojení, či usínání) tahala vlásky, dnes jí jsou ale přes tři roky a dělá to stále. prošli jsme si těžší situací kdy jsem odcházela s ní od manžela a stěhovali jsme se z Prahy na Jižní moravu, nyní po rozovodu kdy ji mám v plné péči jezdí k tátovi na týden jednou za 3 týdny...došlo to už do takového stádia, že má nazadu lysinky, občas najdu po noci na koberci vyškublé vlásky se sukem, prostě si vlasy zasukuje a vyškubne...nevim co s tím jak ji to odnučit, začali jsme domlouváním, občas když se hrabká ve vláskách jen ji něžně sundám ruku abych na to moc neupozornovala. Myslím si, že je to spojené jak jezdí k tátovi a tam smí vše pak se vrátí domů a tam má penvně nastavené hranice co smí a co ne azkouší, zřejmě si říká, že když může u táty bude to zkoušet na mě i na přítele...nevim zda bych s ní neměla zajít k psychlogovi, ale zase co by s ní dělal, pokud by ji nasadil léky, stejně bych jí je nedávala tak nevim...máte s tím někdo zkušenost? přejde to? všímat si toho nebo naopak ne.e?

kopretinka26
31. kvě 2011

Ahoj, moje dcera si při krmení taky potahuje vlásky, ale myslím si že to je jen tak...aby zaměstnala ručičky. Teda si první od koho něco takového slyším....já být tebou tak bych se určitě obrátila na nějakého doktora-odborníka!! Možná to mohlo být i že jsi odcházela od manžela, dětičky jsou hodně vnímavé, ale už je to dost dlouho jak píšeš 3-roky. Určitě bych něco stím dělala. Kača 🙂

dripik
31. kvě 2011

Konzultovala jsem to s dětskou mudrou a ta říkala, že ted je to asi v návaznosti jak jezdí k nim (k vlastnímu otci) a tam kolem ní panáčkují, že stejně aby se projevila změna k lepšímu musela by tam nejezdit půl roku, což mu samozřejmě nikdo zakázat nemůže aby se s ní nestýkal...jo a při jídle ani nemluvím, takže víc jídla má ve vlasech než v puse a takový med...parádička...:-/

dripik
31. kvě 2011

ještě před rokem jsem jí vlásky nechala úplně nakratunko, ale ted jsem jí je nechala narůst a vypadá to, že jí je budu muset zase ostříhat na ježečka... :(

kopretinka26
31. kvě 2011

A nebo bych se třeba domluvila s tvým bývalým manželem a nějak to vyřešili, je to jenom obou dcera. A kdyby mu trošku záleželo na malé, tak by se to třeba dalo nějak, že by se neviděli těch pár týdnů! Né? Možná jak začne do školky tak se třeba za to bude stydět a přestane to dělt! Jaké tam jsou parádnice....
😀

dripik
31. kvě 2011

@kopretinka26 tak bohužel ani školka náš problém nevyřešila, z tama ted chodí s tím, že chce být kluk a vlásky si trhá dál...
S manželem v tomhle není domluva možná on to podcenuje a má pocit, že jen kdyby měl přiznat, že si jich u nich trhá taky, tak že mu ji nebudu dávat nebo nevím...nedovolil by aby tam nejela jen proto že by jí to mělo zachránit vlásky... :(

komver
31. kvě 2011

Ahoj,moje jedna malá to dělá taky.Buď si rve vlasy nebo řasy 😖 Nejvíc to dělá,když usíná.Začala s tím ale až v poslední době,když byla maliká,nikdy to nedělala.Taky jsem si říkala,že se zeptám dr.jestli to něco neznamená.Myslím si,že si prostě potřebuje zaměstnat ruce,žádný chuchvalce nebo víc vlasů si naštěstí nevytrhne.Je prostě strašně aktivní a nedokáže být chvilku v klidu ani když usíná 😀
@dripik já si nemyslím,že by to bylo kvůli tomu,že jezdí k tátovi, i když spojitost to mít může,myslím že je hrozný,když nevíš,co se tam děje.A u jídla ji zkus zabavit jinak,my když nemáme něco v rukách,tak zásadně mě do pusy nic nestrčí.Je to únavný,vymýšlet ke každému jídlu něco nového do ruky,ale aspoň se pak nají a nic si nerve 😉 Dávám jim lžičky,prázdné krabičky od brumíků,čajů,různé lahvičky,hračky a nejvíc vede mobil.

dripik
31. kvě 2011

@komver Když mě právě na hraní u jídla přijde už dost velká,v tomhle je dost rozumná, ona jako jí, pravou rukou drží lžičku nebo rohlík a baští, ale druhou ručkou si prostě natáčí vlásky...jako by se tím uklidnovala...když jí to řeknu přestane, netrápí mě ani tak to u jídla, ale kdykoliv jindy...a hlavně to, že si je rve...

jitta_mat
25. črc 2014

Zdravím, jsem tu poprvé, ale ráda bych se připojila, protože mám stejný problém s dcerou. Jsou jí 4 a půl roku, dlouho jsme řešili palec v pusince při usínání a také právě trhání vlasů. U jídla dobrý, ale často ráno nacházím na koberci sežmoulané chuchvalce vlasů. Byl dlouho klid (přes půl roku), před měsícem jsme se stěhovali, takže pár týdnů "život v krabicích" a zařizování, zkrátka děti na druhém místě. Teď má vlastní pokojík (před tím byla s bratrem) a zase začala, i když vypadá spokojeně. Vlásky má po ramena na mikádo. Všichni v rodině máme husté, pevné a silné vlasy, ona jediná má jemňounké chmíříčka, že ani sponky nedrží, jediná možnost jsou silikonové gumičky. (Taky nic moc varianta, vím). Na to, kolik vlasů po ránu sbírám, se divím, že ještě není plešatá, nicméně nemá žádné lokální lysiny, jen utrhané a poničené....a prořidlé vlasy na celé hlavě. Dočítám se, že řešení je stříhání a psycholog.....to první mne bude hodně mrzet, k lékaři nicméně zajdu, i když je mi jasné, že prostě reaguje na životní změny. (Podobně jako u "dripika"). Určitě dám za nějakou dobu vědět, jak jsme dopadli.

dripik
27. srp 2014

@jitta_mat Tak u nás je delší dobu klid, vypadá to opravdu, že děti reagují na životní změny, psycholožka nám nepomohla, řekla, že prostě je to jako když si dospělí kouše nehty nebo rty...
Kristýnka k tátoiv jezdí naprosto sporadicky protože má novou rodinu, takže letos se s ním viděla 3x s tím, že dvakrat byla ona tam a jednou on tady na víkend...a musím říct, že s vlásky je klid, takže už je má po ramena a má je hezké...k psycholožce jsme přestali chodit bylo to stejně k ničemu...jediné co nám poradila, čepici na noc a za každou noc bez tahání a trhání zapisovat do kalendáře jak byla šikovná...řekla bych, že postupem času samo odeznělo...je i větší...
ted nastupuje v pondělí do školy, tak čekám jestli se problém s trháním vlásků nevratí stresem ze školy, uvidíme...

konidana
27. srp 2014

@jitta_mat Určitě bych ti poradila stříhat. Aspoň zastřihovat, vlasy se za nějakou dobu trošku zpevní a i lépe porostou. Dcerka si taky trhá vlasy, ale tak, že se od malička uklidňovala namotáváním si vlásků na prst. No a nakonec menší pramínky většinou vyškubla, větší vymotala, ale kolikrát jí prst vymotat nešel, vyškubnout větší pramen taky ne, tak křičela o pomoc. Má jemné vlásky, které jí ze začátku moc nerostly. Stříhala jsem ji poprvé asi až ve 3 letech a to byla chyba. Měla jsem zastřihovat dřív. Ona by chtěla dlouhé vlasy, ale pořád ji několikrát do roka zastřihnu, protože s jejími vlasy nic jiného zatím nejde. Namotávání se snad už skoro zbavila. Doufám 🙂

jitta_mat
29. srp 2014

Zdravím také po čase! Tak jsme ostříhaly vlasy, dcera je z toho navíc nadšená, jak je to praktické. A zabralo to. Nemůže namotávat a trhat. Psychologa jsem si rozmyslela, nikam nešla. Je to má chyba, pokud má dcera psychický problém, no ne? A to by bylo, abych nedokázala srovnat sama sebe a vlastní rodinu. 😠 Proč by mě měla cizí ženská od stolu říkat, jak se mám chovat k vlastnímu dítěti? Ne, ne!
Takže jsem zabojovala, vzala to (doufám) za správný konec a jako bonus mám kromě vyřešených vlásků i harmonickou domácnost. 😉
Jen aby to vydrželo.