Při koupání čůrá a kaká. Co mám dělat?

lidut
20. dub 2010

maminky chtěla bych se vás zeptat mám problém a nevím si rady Elišce je dnes 14 dnů každý den večer koupeme jenomže mi koupeme dvakrát denně když jí před koupáním rozbalím tak mi čůrá do tetra pleny a nebo v tom horším případě do vaničky a když ne čůrá tak kaká takže koupu ještě jednou od začátku a nebo mi kaká až když už je komplet oblečená jedno koupání není vkidu zkusila jsem sní chvíli chodit po bytě a poplácávat jí lehce po zadečku a nic

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
momin
21. dub 2010

Lenkavano a kdyz deti koupes-myslim tu nejmensi-tak ji ani nemazes?

jasmia
21. dub 2010

Já malou taky koupu každý den, ale jen čistou vodou a čůrá mi do vany do teď, to neřeším a když se mi do vany pokakala, tak jsem ji rychle vytáhla a popřípadě už jen omyla pod tekoucí vodou.

Holky nechápu proč se vždycky strhne taková hádka, proč má někdo potřebu urážet zakladatelky témat, někdy mám pocit, že z nich některé uděláte takové blbce, že jim potom nezbývá nic jiného, než si hodit mašli. Mk je tu přece od toho aby zkušené poradily nezkušeným a ne se jim vysmívat.

rimmel
21. dub 2010

simonceli dakde som pocula ci citala tusim tu na mk ze male babatka sa tak nepotia ako dospeli, ze ich potne zlazy sa vyvijaju az neskor cize kupat denne naozaj netreba dokonca je to "skodlive" na imunutu a tiez to vysusuje. 😉

sussanah
21. dub 2010

Lidut, taky se pridavam k doporuceni nekoupat kazdy den, opravdu to neni nutne. My jsme koupali tak 2x tydne, potom obden a ted uz kazdy den, ale jen chvilku, hrozne se mu to libi 🙂 A navic uz mu zacinaji smrdet nozky 😀 S tim kakanim a curanim po rozbaleni, to je naprosto normalni. Zkus ji treba rozbalit na jednorazovou prebalovaci podlozku, trosku ji pocvicit s nozickama a pockat treba 5-10min, nechat ji volne povalet a az se vykaka, tak muzete jit koupat. Proste s tim v podstate pocitat, ze vykona potrebu a ne se potom trapit s nasledky 🙂 A kazdopadne drz se, ze zacatku to je slozite, ale casem na vsechno prijdes a budes profik 😎

momin
21. dub 2010

jasmia presne tak.. ja uz tady an 🙄 i nezakladam temata aby mi nekdo nenapsal se sem debil kdyz tohle resim....

sussanah
21. dub 2010

jo a kosmetika, my pouzivame jen olejicek do koupele, to maleho promaze dostatecne, jinak nepouzivame zadnou kosmetiku, jen kdyz je potreba (sem tam nejaka mala vyrazka nebo tak). Ale to uz je na kazdem, jak se rozhodne 🙂

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
simonceli
21. dub 2010

Lenka: to je věc názoru. Malou dávám denně do vany, ob den ji myji dětským mýdlem, další den ji dám jen do čisté vody prostě jen prokopat a proprdět. Ošetřím ji potom dětskou kosmetikou. Jak píše ještěrka, je jedno, jestli ji dám do vany, osprchuju nebo omyju houbičkou. Malá je ve vaně spokojená a koupání miluje. I neonatolog mi doporučil, že ji mám koupat denně. Ale nejhlavnější je, že to každá děláme s ládkou a vědomím, že pro své dítě chceme to nejlepší. No ne?

lenkavano
21. dub 2010

jesterka no právě jestli dítě otřeš nebo osprchuješ je celkem pdle mého jedno ale koupel je něco jiného.ale každý to má jinak a musí se to respektovat to je jasný 😉

editah222
21. dub 2010

Naše malá si do vany taky čůrá, je to normální 🙂 Já ji taky koupu skoro každý den, ale asi až tak od jejiho půl roku. Ve vaně a sprše se ji moc líbí a tak ji to neupiram. Nepouživama žádná mýdla ani oleje, jen čistou vodu.

Rimmel - nezlob se, ale asi opravdu začnu počitat témata, které jsi ty naprosto odbourala. Já respektuju názory všech, nehádám se, to ty furt do někoho navážíš a urážíš. Když ti otázka připadá stupidní tak na ni prostě nereaguj. Jenomže to ti asi nedá co? 🙂

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
simonceli
21. dub 2010

rimel: možné to je. V tomhle směru je sposta názorů. Tak si každá z nás vybrala pro sebe ten nejlepší a udělal si vlastní a každá to děláme jinak. Hlavní je, že děti máme zdravé a spokojené. Ikdyž teda malou koupu denně, tak ještě nebyla vůbec nemocná. Myslím, že taky záleží na houževnatosti miminka. 😉

lenkavano
21. dub 2010

sim jo je to tak jak píšeš,ale doporučení neonatologa se celkem divím.no asi je to co doktor jiný názor.co se týče lásky bych s tebou plně souhlasila,ale to jestli třeba víme co je pro naše dítě nejlepší ...no to si třeba na létání miminek maminky myslí taky ,ale to už jsem fakt mimo téma.ale v posstatě s tebou souhlasím.

jesterka01
21. dub 2010

no původně jsem jí také chtěla koupat, ale to se jí nelíbilo, zato sprchu miluje, což je tudíž výhoda, protože jí můžu sprchovat každý den, aniž bych se vystavila kritice za každodenní koupání 😀 i když si myslím pokud mimčo netrpí žádným kožním problémem, tak krátkou denní koupel taky zvládne bez úhon, ale to je jen můj názor nezkušené maminky se selským rozumem 😉

editah222
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkavano
21. dub 2010

plně souhlasím s editah ve všem 😉 a mluvila k věci což tu opět někdo nepochopil 🙂

sussanah
21. dub 2010

jesterka, mozna mam blby dotaz, ale jak ji sprchujes? Jakoze mate lehatko a na nem ji osprchujes? Ja jsem to puvodne taky chtela delat, ale mam pocit, ze bych mela nedostatecny pocet rukou 🙂 Jinak souhlas, pokud neni problem s kuzi a neprehani se to s kosmetikou, tak si myslim, ze je to v poho. Proste vseho s mirou 🙂

simonceli
21. dub 2010

lenka: je to tak, co doktor, člověk, mamina, tak jiný názor. Respektovat je třeba každý. 🙂

momin
21. dub 2010

Me by taky zajimalo to sprchovani..potrebovala bych tak jeste minimalne jednu ruku.... 😎

simonceli
21. dub 2010

Přesně tak, všeho s mírou.
Jesterka: to sprchování by mě taky zajímalo.

jesterka01
21. dub 2010

sussanah - mám takovou tu vaničku co drží na vaně, vytáhnu z ní ten špunt, dám do ní to molitanové lehátko a na to malou položím, v jedné ruce mám sprchu a druhou jí omývám...to lehátko je tvarované, takže se mi z něj nevykulí..až jí ta vanička neunese, položím to lehátko normálně do velké vany..akorát se k ní budu muset více ohnout...jinak se s ní občas koupe taky manžel (taky by asi plno lidí řeklo že to není pro takového prcka vhodné) ale upevňuje to vztah mezi nimi, má jí na kolenou a já stojím u vany a sprchuju je 🙂

jesterka01
21. dub 2010

snad jsem to aspon trošku vysvětlila, ale jinak mám ve fotoblogu fotky, i malé ve vaničce i malé s manželem ve velké vaně🙂

momin
21. dub 2010

joo takhle.. tak tam uz by mi Danik asi nelezel.. 😅
A kdybych ho posadila do velke vany a sprchovala? nebyla by mu moc zima?

lenkavano
21. dub 2010

sim jojo.je to tak,ikdyž já mám zažité že malikaté miminko by se denně koupat nemělo,nebudu brát jinému ale jeho názor,jen proto že má jiný nebo se mu vysmívat.prostě to respektuju.já bych jednou denně 14 denní miminko nekoupala.

kaczka
21. dub 2010

Momim,my malého taky občas jen posadíme do vany a osprchujem,teda teď tam už is stojí. Tobě přeci taky není zima při sprchování 😉

simonceli
21. dub 2010

Jesterka: malá se taky koupe s přítelem. Ikdyž má půl roku, tak spolu řádí. Nevidím na to nic špatného. Nejdřív se přítel osprchuje a pak až je umytý, tak mu dám malou. Kdyby to vadilo, tak bych potom nemohla s malou ani na plavání do bazénu, kde jsme s dalšími maminami i tatínky a spoustou miminek. A je fakt, že jim to s přítelem upevňuje vztah. Je to jen jich společná chvilka, krom jiných, co spolu mají.,

sussanah
21. dub 2010

jesterka - ajo, tak to uz si dokazu predstavit 🙂 Pro nas ale nepouzitelne, nas cert je hoodne zive mimco a cokoliv co ho omezuje v pohybu je jeho uhlavni nepritel (vcetne kocarku :( Takze molitanove lehatko by asi neprezil.. My mame klasicke lehatko do vany a potrebuju obe ruce, aby ho na nem udrzela, nez se otoci bez lehatka na brisko a plave si 🙂 S tim koupanim s manzelem, to je supr. Ja sveho manzela porad premlouvam, ale on se boji, ze ho neudrzi a bouchne se ve vane.. Ja se s malym taky obcas koupu, zboznuje to 🙂

kocicinka
21. dub 2010

Sprchování: dala jsem do vany pěnové puzzle a na tom malého osprchovala. Nebo, když byl přítomen manžel, tak malého držel a já sprchovala. Možné to je i na tom lehátku, ale jen u malého mimina, u staršího bych se bála, že se z něj skulí.
Nám neonatolog doporučil koupat 1x-2x týdně a varovali nás před kosmetikou Johnson. My stejně nepoužíváme skoro nic. Jen občas Weledu na vlásky a šmírové mýdlo na zadeček. Koupeme jen v čisté vodě.
Mýt žínkou mi přijde složitý a pro jemnou dětskou kůžičku nešetrný, já při každém přebalení myji zadeček(vlastně celou dolní polovinu těla) v umyvadle pod tekoucí vodou, po té pokožku jemně osuším plínou.