Při koupání čůrá a kaká. Co mám dělat?

lidut
20. dub 2010

maminky chtěla bych se vás zeptat mám problém a nevím si rady Elišce je dnes 14 dnů každý den večer koupeme jenomže mi koupeme dvakrát denně když jí před koupáním rozbalím tak mi čůrá do tetra pleny a nebo v tom horším případě do vaničky a když ne čůrá tak kaká takže koupu ještě jednou od začátku a nebo mi kaká až když už je komplet oblečená jedno koupání není vkidu zkusila jsem sní chvíli chodit po bytě a poplácávat jí lehce po zadečku a nic

lenkavano
21. dub 2010

no já bych se skoro víc bála zadušení kouskem jablíčka,to bych teda nedala. 😉

kocicinka
21. dub 2010

kaczka: rostlinný přírodní je stejný jako se používá na smažení 😀
Já se mažu tím samým, co máme doma v kuchyni, t.j. slunečnicový za studena lisovaný, nebo kokosový.Olivak mi smrdí a vadí ta zelená barva 😀

jesterka01
21. dub 2010

tak ta barva je sice divná, ale nesmrdí mi 🙂 akorát teď musím kupovat dvě lahve, jednu na malou a druhou na vaření 😀 aspoň je teď ta moje prdelka opravdu k "sežrání" 😀 😀 😀

kocicinka
21. dub 2010

Lenka: no vidíš, a nám to doporučil doktor...On to hryže v kočárku, když na něj koukám, nikdy s tím není bez dozoru.On to stejně nejí, nýbrž vyplivuje ty kousky ven.

sussanah
21. dub 2010

jj taky kdyz maleho namazu olivovym, tak mu rikam, ze mi voni jako letni salat 😀

lenkavano
21. dub 2010

koci tak to jo,ale stejně,mě párkrát zaskočilo jablko a nicmoc teda. 😀 😀 😀

simonceli
21. dub 2010

kocicinka: je to možný. Neříkám že ne. Každá to máme jinak. 😉

kaczka
21. dub 2010

No mij je jasný,že ten na smažení je též přírodní,ale si bych radši kupovala v lékárně ale asi jsem jen přecitlivělá 😉

jesterka01
21. dub 2010

no podle mě je jedno jestli koupíš ten z lékárny nebo normálně v obchodě...rozdíl bude akorát v ceně...

sussanah
21. dub 2010

je jedno jestli je to lekarna nebo supermarket. Hlavne at je jednodruhovy, panensky za studena lisovany a mimco bude mit pokozku jako z alabastru 🙂

kaczka
21. dub 2010

Jo mi je jasný,e je to fuk,ale asi pro pocit 😀

jesterka01
21. dub 2010

a taky si myslím že když půjdu do lékárny a řeknu že chci olivový olej, nabídnou mi přímo výrobky k mazání pokožky s olivovým olejem a tam je velká možnost že v tom bude přidaný nějaký parfém nebo něco jiného, nevím jestli v lékárně přímo prodávají i ten panenský olivový olej který se používá v kuchyni..tam je jistota, že je bez parfémů..no prostě čistě jen ten olej

jesterka01
21. dub 2010

tak jsem schválně mrkla na lekarna.cz a mají všechno možné s olivama, ale flašku olivového oleje nee 🙄

kaczka
21. dub 2010

já teda vím,že to prodávaj i v lékárnách,ale ono je to fuk 😉

lidut
autor
21. dub 2010

tak to koukám jako blázen já dost dobře ne chápu kam až jsme se to dostali každy z vás má vlastní názor tak se mi tu nehádejte tak jsem se vás zeptala no víc hlav víc ví tak to bylo je a bude

nika
21. dub 2010

jesterka zajdi do lékárny kde míchají masti a nechej si odlít, já kupuji pravidelně co 2 měsíce 100ml skleničku cca 40korun a v pohodě.
😀 my koupeme do 2 dny, a do druhé kopání teď přidávám olejovou koupel od Nivea (ta bílá řasa sensitive) a jsem spokojená. bohůžel malá měla krásnou pleť ale ve 3 měsích se ji začaly dělat suchá místa, ty mažeme nastřídačku olej, nebo bamburdské máslo, nebo excipial.

jesterka01
21. dub 2010

nika - můžu to zkusit, teď jsem koupila v albertu půlitrovou flašku, ta nám vydrží asi dost dlouho 😀 excipial používám já na exzém, je perfektní..malé s tím mažu hlavičku, dělá se jí ta suchá kůžička
lidut - my se nehádáme...my jen diskutujem....osobně se většinou do žádných diskuzí nepouštím, právě kvůli tomu že pak se to strhne v hádku, ale tady už je to teď v pohodě 😉

kaczka
21. dub 2010

jo a taky nějaká firma dělaj tady ty jednodruhoé různé oleje a je to v kosmetice,ale je to obyč olej

germik
21. dub 2010

fíha, tak tu sa to pred obedom strhlo 😀
ak ešte možem k tomu kúpaniu - ja kupam v čistej vode ešte stále, ale tak 1-2x do týždna pridávam do vodičky Linola olej /dostat v lekárni/. Používam o narodenia, pridávam do vodičky lebo malá má hysáky ked ju mám ešte po kupaní pár minut zdržiavat natieraním olejčeka 😕 Nikdy sme nemali problémy s pokožkou,žiadne ekzémy, nič. Linolu fakt odporúčam

lidut
autor
21. dub 2010

tak že stačí když jí vykoupu tak dvakrát do týdne jo díky moc já kdybych nemusela tak 2x za den nekoupu jenom že když se do vody pokaká tak jí v tom nebudu přece koupat a měnit vodu to také něco stojí

momin
21. dub 2010

lidut 2x tydne uplne staci! jeste kdyz se to male nelibi.. danik vodu taky nesnasel kdyz byl malinkaty-ted uz ji miluje.... 😉

berenika39
21. dub 2010

lidut, tak jí vykoupej v době, kdy se ti pokaká....ono to ze začátku nemusí být vždycky ve stejnou dobu, prostě navečer když se ti vykajdí, tak ji rovnou okoupej. fakt stačí 2-3x do týdne, zbytečně se jim vysušuje pokožka, špinaví nejsou....denně koupeme až tak od roka, protože je janek, všechno vymete a potí se, i my se spršíme denně, je to pak i už o návycích, a i ten večerní rituál ke spinkání je fajn, navykne si na stejnou dobu na spaní. s tátou se koupal petr úplně od mala, nevím, od tří měsíců, koupou se spolu dodnes, táta se osprší a pak si napustěj vanu a blbnou....já mám půl hodiny klid na večeři, pofackuju kuchyň a zbyde nám večer pro dva🙂

zdenka33
21. dub 2010

lidut neboj na všechno si zvykneš,neměj strach tak o Elišku.Já od narození koupala každý den a malá to zbožnovala.Když se přes den pokadila moc tak jsem ji omyla v umyvadle!!! 😝 ,protože to většinou měla až na zádech.....

lidut
autor
21. dub 2010

mám další dotaz miminko prý kaká a nobo čůrá když mu osprcujetekonečník vlažnou tekoucí vodou zrovna to čtu tak nevím a nebo rychloběžku jí dávat před koupáním do zedečku ale zase jsem slyšela že se to nesmí často přehánět ale nevím proč

berenika39
22. dub 2010

lidut, v žádném případě se nesnaž jakkoliv ovlivnit to, kdy kaká a čůrá, pokud to nemá zdravotní důvody. všechno nech běžet přirozeně, ono to má svůj řád. rychloběžku nech v šuplíku, až se ti bude zdát , že má vysokou horečku, tak ji vytáhneš.
měřit teplotu v zadečku (nebo spíš používat rektální rourku - takovou měkkou gumovou hadičku, kterou se miminku pomůže v zadečku, aby se vyprdíkovalo a vykakalo) se nedoporučuje moc často proto, že se tím pomáhá střevu a konečníku, ten zleniví a prcci mají pak někdy problém se vykakat bez pomoci. nemusí se stát nic, ale je blbost riskovat.

a víš co? nečti. koukej na malou dokud ti oči nebudou padat únavou, to je ta nejlepší knížka. 😉 😉 😉 😉

poznáš postupně, co potřebuje, co je přirozené, co je nesmysl. a ověřit si to můžeš - pokud půjde o fakt neřešitelný problém - u lékaře, tady...knížek je tisíc, jsou různě staré, od různých autorů a budeš mít v hlavě guláš.

aleachim
22. dub 2010

lidut, souhlasím s berenikou, nesnaž se to nijak ovlivňovat a buď ráda, že ti pěkně kaká a čůrá. Jsou maminky, která řeší, jak to udělat, aby mimčo kadilo aspoň někdy. Chápu, že to pro tebe není útěchala, ale to, že se mimčo pokaká do vody není žádná tragedie. Nám se to teda stalo párkrát taky a spíš jsme z toho měli legraci. Prostě jsme Lucku vzali, osprchovali jí a hotovo.

berenika39
22. dub 2010

a hlavně to strašně rychle utíká, takže za měsíc už bude kajdit úplně jinak a jindy a tohle bude naprosto nedůležitý.neboj, za pár týdnů se budeš na "po....ý koupání" koukat s úsměvem.
hezký den. jedem na výlet 😉 😉