Při koupání čůrá a kaká. Co mám dělat?

lidut
20. dub 2010

maminky chtěla bych se vás zeptat mám problém a nevím si rady Elišce je dnes 14 dnů každý den večer koupeme jenomže mi koupeme dvakrát denně když jí před koupáním rozbalím tak mi čůrá do tetra pleny a nebo v tom horším případě do vaničky a když ne čůrá tak kaká takže koupu ještě jednou od začátku a nebo mi kaká až když už je komplet oblečená jedno koupání není vkidu zkusila jsem sní chvíli chodit po bytě a poplácávat jí lehce po zadečku a nic

rimmel
21. dub 2010

ja by som kazdy den nekupala. raz tyzdenne staci, pripadne aj viackrat ak chces ale urcite nie denne a nejak nechapem v com je problem..ci toja som asi nechapava 😅 😀 ze akoze kaka a cika vo vanicke? no s tym nic nenarobis..nam tiez cikal vo vani ale nie casto 😕 uz nepamatam...mozno ste vo vani pridlho? male babatka cikaju casto.

pucik
21. dub 2010

ahojky, možná je to tím, že je voda pro Elišku stále přirozené prostředí, ve kterém byla celých 9 měsíců. Dětská moč není do 2 let agresivní,takže to by tak nevadilo. Já bych jí prostě, pokud se vykaká znovu nemyla a pořádně otřela prdelku. Ono to taky není zrovna ideální to mimčo tak často a pořád koupat, tím se mu nabourává imunita a smývá se taková ta vnější ochrana. Já si myslím, že budeš muset vydržet ješě nějakou dobu, než si zvykne, třebají adaptace na nové prostředí prostě trvá déle. Nebo se poraď s dětskou, až tam půjdete, pokud máte dobrou, já jsem si vždy sepsala co mi trápí a pak jsem se na všechno vyptala. Tak držím palečky, ať to brzo přejde a máte koupání jako velikou zábavu 🙂 😉

momin
21. dub 2010

lidut kdyz se jenom vycura tak bych to neresila-uz ji znovu nekoupej.. maly se obcas vycura i ted do vany a koupu dal-vodu nemenim-ani nekoupu znovu..
Ja sem taky ze zacatku koupala kazdy den ale vazne to neni potreba-ted koupu asi 3x tydne a myslim ze sem to tak mela delat od narozeni.. rimmel pise ze 1x tydne staci a opravdu staci! Rikala mi to detska lekarka-ale Danik uz se ted dost zaspini takze koupem casteji..

A vazne se neboj ptat doktorky..na vsechny "blbosti"
Ja sem si psala seznam co nevim a vsechno sem ji to tam vzdycky odvykladala... 😀 😎
Vzdycky se jenom tak usmivala a vsechno vysvetlila... 😉

germik
21. dub 2010

lidut - tiež nechápem prečo kupete každý den, dokonca 2x 😕
Pokožka takého malého babatka na to nie je pripravená, je strašne jemnučká a lahko ju vysušuje. Keby už, tak by som kupala tak každý 2-3 den, viac fakt nie je potrebné. My už sme velkí a kupeme obden, ale my už sa zašpiníme riadne.
Rýchla hygiena je ale vždy pred spaním /umyt ritku pod tečúcou vodou,ručičky a tváričku/ a vždy po kakaní.
A detičky často cikajú do vaničky, po kakaní ju budeš asi musiet prepláchnut znovu, hm? Napr. si malu chyt ty a partner nech malu narýchlo osprchuje čistou vodou a je to 🙂

aleachim
21. dub 2010

takhle malé miminko není potřeba koupat tak často. čůrat do vany ti bude, i když bude strarší, akorod to nejspíš už nebudeš tak sledovat. Oni děti čůrají a kakají jak se jim chce, ne jak by se nám to hodilo. Nekoupej ji tak často, ať z toho nemáš ty trauma a ji jen otři. A jestli takto často chce koupat, tak aspoň nepoužívej žádné mydla a nic podobného.

kocicinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jijitka
21. dub 2010

jj, Vašík mi taky nejraději čůrá a kaká, jakmile ho rozbalím a položím na čistou osušku 🙂 A směje se u toho od ucha k uchu
Jinak, lidut asi nemyslela, že koupe 2x denně, ale večer 2x po sobě, protože při prvním koupáním se jí malá pokadí...
Ale taky bych to tak neřešila.

momin
21. dub 2010

kocicinka si vazne dokona ze si nikdy nad nicim takovym nemusela ani premyslet a hned si vedela co mas delat!!!! 😖
Gratuluju!!
Od toho tu snad MK je ne? Ze kdyz si necim nejsi jista nebo si s necim nevis rady tak to tady napises!!!!!!!!

kocicinka
21. dub 2010

Já bych spíš viděla problém v tom, kdyby nekakala a nečůrala 😉
Buď ráda, že máš zdravé dítě

kocicinka
21. dub 2010

Momin: Ne, nad takovýma věcma, jako že mi dítě čůrá a kaká jsem vážně přemýšlet nemusela. A to si ani nemyslím, že bych byla dokonalá.Já jsem byla ráda, že je zdravý a čůrá i kaká tak, jak má. Vylekal by mě spíš opačný případ.

sayast
21. dub 2010

tak ja od narozeni koupu 2-3x do tydne, nepouzivam doted zadnou kosmetiku (kdyz nepocitam potom krem na zadecek). a ze se mi pocurala nebo pokakala kdyz jsem ji rozbalila? snad pokazde. deticky to tak maji.

momin
21. dub 2010

kocicinko ale zakladatelka si neztezovala ze ji miminko kaka a cura.. zajimalo ji jak to resit kdyz se ji dite vykaka a vycura do vanicky.. Takze si ji vlastne absolutne nic neporadila jen si z ni chtela udelat idiota.. ze te to bavi....

lenkavano
21. dub 2010

lidut takhle malinké miminko bys neměla koupat ani jednou denně ,spíše obden neli jednou za 3dny.nemá ještě ochranou vrstvu na kůžičce a navíc je hodně jemňounká,tak se to určitě nedoporučuje.ty dny kdy nekoupeš ji otři žínkou .pokud se ti pokaká po koupání tak otři žínkou nedávej ji celou znovu do vaničky tím ji spíš škodíš.
ale zase koupat miminko 1 týdně mi příjde málo.
je to zřejmě tvoje první miminko a nevíš si rady,to je normální, tak nezoufej,prošli jsme si tím všechny. 😉 ale opravdu nekoupej tak často. 😉

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
momin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkavano
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
momin
21. dub 2010

hehe.... 😅 souhlas s lenkavano.....

rimmel
21. dub 2010

presne lenkavano.

rimmel
21. dub 2010

ja to berem tak, ludia co s tymto "problem" nemali sa budu divit a tie zeny, ktore sa tiez divili ze im babo kaka do vody budu sucitit..
co je natom take tazke pochopit?

lenkavano
21. dub 2010

já už rimmel sleduju delší dobu takže tu zase asi bude vzrůšo a další ,vlasy si trhající zakladatelka,která bude litovat ,že se vůbec na něco zeptala 😖

rimmel
21. dub 2010

lenkavano ty co mas za problem, autorke som slusne poradila..potom sa tu momin zacala obuvat do kosicanky tak som jej slusne vysvetlila akosa veci maju.

lenkavano
21. dub 2010

rimmel já to neřešila jako lidut,ale ani jsem se nad jejím dotazem nijak nepozastavila.

rimmel
21. dub 2010

ak nemas k diskussi nic ine povedat uz na ma nekomentuj, niesom na teba zvedava 😝

rimmel
21. dub 2010

no vidis lenkavano,ja ano, tak to respektuj.

lenkavano
21. dub 2010

ted jsem ti to napsala v čem je problém.

lenkavano
21. dub 2010

rimmel ty jsi řešila se svým dítětem to co lidut?

rimmel
21. dub 2010

nie.

rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkavano
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
Odpověď byla odstraněná
Zobraz