Při pasení koníčků má hlavičku v záklonu

mikynka85
5. dub 2013

Maminky mám takový dotaz. Dnes jsme byli s malým u dětské dr. na 3měsíční kontrole a když malého dala na bříško tak se tak trošku polekala,že malý hodně zaklání hlavičku,je prohnutý v zádíčkách - do luku a překlání se na jednu stranu. Okamžitě mi ho dala zpět na zádíčka a řekla,ať malého na bříško vůbec nedáváme a nosíme pouze v klubíčku. Myslíte si že postupuje správně? Já mám pocit, že mu ty svaly musí zakrnět, myslíte, že měla napsat rehabilitace? Mockrát děkuji.

kajalka
5. dub 2013

Miminko má hypertonní svalstvo. Dr. by vás měla poslat na neurologii a pak na vojtovku.

monivo
5. dub 2013

@mikynka85 myslím, že by to měl posoudit doktor na rehabilitaci. U nás na 3měsíční kontrole byl zase problém, že se syn nakláněl (přepadával) na levou stranu. Dokonce se mi asi 3x stalo, že se díky tomu překulil zpět na záda. Pediatr nás poslal k rehabilitační dr. Tam řekla, že má asymetrii a taky lehce rozestouplé břišní svaly. Začali jsme cvičit Vojtovku. A již se krásně srovnalo, i když cvičíme stále dál. Pediatr tyto věci podle mě nedokáže posoudit tak přesně. Měla vás někam poslat. A nedávat na bříško není řešení.

mikynka85
autor
5. dub 2013

@kajalka mockrát děkuji,hned příští týden zajdu k dr.
@monivo příští týden sjedu raději k dr. Také nechápu proč to nechala být. No on malej právě také přepadává na jednu stranu a následně se překulí na záda.....děkuji moc.Vojtovky jsem se obávala ale koukám, že se jí asi nevyhneme.

kajalka
5. dub 2013

@mikynka85 Vůbec ničeho se neboj, uvidíš, že se to rychle srovná 🙂 Lepší je to řešit včas a nenechat to být, ať pak nemá problémy později.

mikynka85
autor
5. dub 2013

@kajalka to určitě, udělám vše pro to aby byl malý v pořádku. Opravdu moc děkuji, první dcera byla naprosto o.k. tak mne ani nenapadlo že u malého by mohl nastat nějaký problém.

monivo
5. dub 2013

@mikynka85 určitě to zkus, za zeptání nic nedáš, i když vím, jak je nepříjemné fušovat doktorům do řemesla. Vojtovky se neboj. Ze začátku jsem cvičila poctivě a jak se dostavily výsledky a i pochvaly od doktorky, s cvičením jsem polevila. Taky je syn již druhé dítě a prostě někdy nestíhám. Syn už začal pod sebe dávat i kolena, takže na něm nevidím nic špatného. Takže už to trochu flákáme 😅

katyxq
6. dub 2013

@mikynka85 Zkus napsat Evě (eficenka) tady do téhle poradny https://www.modrykonik.cz/skupina/1830/ - je fyzioterapeutka, určitě ti poradí, co dál, ale vydrž, odpovídá tak jednou za 2-3dny

kapljhgf
6. dub 2013

ja myslim ze bys to mela zkusit a pokad by to nefungovalo tak se zkus poradit jeste s jinym doktorem

mikynka85
autor
7. dub 2013

@katyxq Mockrát děkuji určitě jí napíši 😉

@kapljhgf určitě se optám,zdraví dítěte je pro mne to nejdůlezitější,vázně všem moc moc děkuji. 😵

mikynka85
autor
7. dub 2013

@monivo díky,no také si myslím ze az by to bylo ok ze bych začala flákat,ale hlavně nejdrív musím dr. nějak presvědčit ze to bude nejlepší rešení 🙂 uvidím no co mi pěkného poví.

morgan
7. dub 2013

@mikynka85 ahoj,me doktorka taky na zákláneni hlavičky poradila klubíčkování,ale zároveň mi i napsala žádanku na neurologii a fyzioterapii a nakonec bylo všechno vpořádku 🙂, ale někdy jsou ti doktoři dost neochotní,naše doktorka mi naštěstí vždycky vyhoví...

mikynka85
autor
7. dub 2013

@morgan díky zkusím se jí zeptat uvidíme,malýmu dělali neurologické vyšetrení ještě v porodnici kdyz se narodil, protoze se jim zdálo ze má velkou hlavičku kdyz se narodil měl 37cm obvod ale vše bylo ok,tak uvidíme..... 😵