Při paseni koníků náhle neudrží hlavu (7 měsíců)

babickamary
13. dub 2017

Ahoj. Rada bych se zeptala, zda jste nekdo něco podobného u svého miminka zažili a čím to bylo. Moje sedmi měsíční dcera je v hrubé metorice asi o měsíc opožděná, takže je sledována neurologem i fyzioterapeutem, ale do teď bylo vše v pořádku. Krásně válí sudy a na bříšku je už raději než ne zádech. Před pár dny se ale začala dít divná věc: po chvíli co je na bříšku jakoby neudrží vztyčenou hlavu a ta ji spadne na prsa. Kolikrát se se o něco bouchne. Ve zprávě z neurologie má, že je lehce hypotonická, tak by to mohlo být tím, ale divné je, že se jí to dříve nedělo. Budu to samozřejmě řešit s doktory ale to bude trvat dlouho a já si dělám hrozné starosti.

lusynkova
13. dub 2017

@babickamary To není dobré... Není po nemoci, očkování... ?

babickamary
autor
13. dub 2017

@lusynkova Po nemoci jo. I když už asi 3 týdny. Měla zánět průdušek, šestou nemoc a zánět středního ucha. Brala skoro 14 dní antibiotika

lusynkova
13. dub 2017

@babickamary Jéva, chuděra. Někdy se po nemoci může dostavit regres ve vývoji. Sázela bych na to. Měla by se dát dokupy, pokud je to způsobeno tím. Ale to je jak věštění z koule...

soyevita
14. dub 2017

@babickamary No chudáček,to by zamávalo s dospělým,natož s mimískem.....Může tam být regres,musí načerpat síly,u takhle malého miminka je těžké dodržet klidový režim.
Pokud je sledována,tak se zbytečně nestresujte.Kontaktovala bych samozřejmě neurologa.....

jasminikk
3. únor 2024

Dobrý den, prosím jak jste nakonec dopadli?? dcerka 10 měsíců nám dělá zo samé, leží na bříšku pase koníky a naráz třeba i 5x za sebou ji rychle spadne hlava jako kdyby byla na provázku a neměla sílu ji udržet. děkuji moc za odpověď

fifinka2020
3. únor 2024

@jasminikk nejsem autorka příspěvků, ale u nás byl problém s tímto kvůli blokem krční páteří (pomohla osteodynamika) a slabému bříšku (pomohlo fyzio)

pratensis
3. únor 2024

@jasminikk zakladatelka už zde bohužel není aktivní, takže neodpoví :(

jasminikk
4. únor 2024

@fifinka2020 děkuji za odpověď. Na oslabené brisko mám podezření. Dělá to i po probuzení tak si myslím že únavou to asi nebude. A ta blokáda krční páteře měli i jiné priznaky než jen padani hlavičky? V pondělí skočím za doktorkou a uvidíme.

jasminikk
4. únor 2024

@pratensis ano bohužel :(

fifinka2020
4. únor 2024

@jasminikk u nás jsem pojala podezření, že se ji na bříšku šíleně nelíbilo- prostě plakala a bylo vidět, že ji něco "trapi". Na té osteo ležela jak myška (I si to uzivala) a jakmile se terapeutka dotkla oblasti hrudní a krční páteře, šílený řev... bylo vidět, že ji to bolí.
Jinak bříško má oslabené většina dětí, co tak pozoruju...
A pokud nemáte hodně moderní doktorku, přes ní bych to neřešila, málokdy tyhle metody sami doporucuji... třeba při špatne chůzi pošlou spíš k ortopedovi než fyzio, ten ale problém nevyřeší. Tak si spíš najít vlastní cestu...

jasminikk
5. únor 2024

@fifinka2020 moc děkuji