Při vztekání se prohýbá do luku - 11 měsíců

bbibianca
4. srp 2016

Už jsem z toho zoufalá. CCa od 6 měsíce se náš malý prohybá do luku, když zuří a něco se mu nelíbí. Začalo to někdy kolem 6. měsíce. Už jsme navštívili fyzioterapeutku. Vše OK. Dělá to třeba když ho chci položit do kočárku a on prostě nechce být v kočárku a v jiných dalších podobných situacích. Jezdíme na plavání všimla si toho instruktorka a doporučila nám soukromou fyzio. My jsme to však řekli pediatrovi a šli jsme k fyzio do nemocnice. Chjo. V plavání bysme chtěli pokračovat, ale už ted je mi jasné, že do nás bude zase ryt, že to není normální a v pořádku. Přemýšlím nad tím změnit centrum, ale pořád mi to vrtá hlavou, jestli je to fakt "normální". Prosím o podporu 🙂

marikuskus
4. srp 2016

Moje dcera to dělá cca od 8. měsíce

majvik
4. srp 2016

moje dcery to v tomhle věku dělali obě a u obou to zhruba kolem roku přestalo. Prostě to byl jenom asi projev vzteku...

nike2015
4. srp 2016

U nás to bylo taky, vztekal se, když jsem ho chtěla položit na přebalení nebo do kočárku, bylo to v době, kdy chtěl všechno vidět a měl pocit, že ho omezuju ve svobodě. Na fyzio (kam jsme chodili dlouhodobě) jsem to říkala, fyzioterapeutka říkala, že to dělá hodně děcek. Pokud se jinak vyvíjí "normálně" dle fyzio, neřešila bych to. V kočárku bych ho mírně naklopila, ať vidí (v 11. měsících asi už nebude chtít ležet, i když třeba ještě sedět neumí), nebo ho vzala do ergonosítka/šátku a pokud stojí, tak přebalovat ve stoje a bude klid. 🙂 Po roce to přešlo (to už slušně seděl i stál). Tak držím palce, ať je brzo hej! 🙂

astyna
4. srp 2016

Jééžiš my máme takový kolotoč kolem přebalování, kdy se vyjadřuje, jako bych mu rvala játra zaživa 😀 honem vytáhnu hračku a dám do pacek a je klid. Je to jen projev vzteku, nevím, co by s tím fyzio udělala.