• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přibírání u kojenců. Je normální přibrat za týden 110 g?

2. února 2011 
Zdravím,

chci se zeptat, máme 14 denní holčičku a nyní váží necelých 2500 g, narodila se s vahou 2600 g a po týdnu nám přibrala jen 110 g. Jak jste přibírali vy?, je normální když mimi přibírá tak málo?
2. únor 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajuska87 My jsme trochu jiný případ,protože náš malý se narodil s váhou 3,74 a po 14 dnech už měl 4,03. Ale doktorka říkala, že minimum je tak průměrně 100 g týdně. Ale samozřejmě všechno je individuální. Co ti na to řekla vaše doktorka?
2. únor 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajuska87 Neni dolezite kolko pribrala za tyzden, raz je to menej, raz viac, dolezite je, aby za mesiac to bolo min. 500g (potom to vychadza na tyzden tych 120g. priblizne.). Ta nasa pribrala tiez tak. Ale ona sa narodila velka, 4120g, nemusela co dohanat. :slight_smile: Ked mimco je spokojne, usmievave, neries vahu.
2. únor 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajuska87 a este nieco, dievcatka a chlapci su ine. kym ta nasa pribrala za mesiac pol kila, syn od kamosky jedno kilo. Nic sa neboj, treti a siesty tyzden je rastovy skok, bude viac papkat a aj viac priberie.
2. únor 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sova33 nám řekl doktor, že dobré by bylo přibrat tak 150 g týdně
2. únor 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@em_ka díky :slight_smile:, uvidíme - příští týden jdeme opět na kontrolu
2. únor 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajuska87 Mam rada take vyroky "dobre by bolo...". Tiez by bolo dobre vyhrat na loterii par milion korun, ale ked neide, tak neide :slight_smile: 150g za tyzden je idealne, niekto viac, niekto menej. Hlavne je, aby si to nechcela dosiahnut silou mocou a to mliecko nenutila!
2. únor 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajuska87 To jo, to mi říkala Dr. taky, ale těch 100 je prý minimum, aby prospívalo. Pak už se nad tím asi pozastavují. Ale já bych si s tím zase tolik hlavu nedělala. Pokud aspoň něco přibírá, neřve ti hlady, tak co? Hlavně buď v pohodě a ono se to srovná :slight_smile:
2. únor 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@sova33 nene myslím, že neřve hlady, má takové období k ránu kdy pláče podle nás to může být kolika, jinak přes den krásně spinká a na jídlo ji musíme budit
2. únor 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@em_ka uvidíme co nám řeknou na příští kontrole :slight_smile:
2. únor 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nas maly pribiral tak vetsinou kolem tech 150 g (ale on je taky pomerne zravy :wink: ). Ale jeden tyden pribral treba jen 90, no tak ten dalsi tyden dal zas 170 g. Proste je to plus minus a asi bych se znepokojovala az kdyby vice tydnu za sebou moc nepribiral a byl nespokojeny...
2. únor 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajuska87 Ahoj, no je to na dolni hranici, ale aspon neco. Muj se narodil 3,75, v porodnici spadl na 3500. Prvni kontrola u Dr. cca po tydnu 3530 :sweat_smile: Cili asi tak, ze se predtim nevycural. Na porodni vahu jsme se hrabali urcite minimalne 3 tydny. Asi 5 tydnu jsme bojovali jen s kojenim, ale neslo to, takze prikrm. Nas malej mel zloutenku, ktera se rozjela po navratu z porodnice, spavej, neplakal. Takze to, ze ti nerve hlady, neni jediny ukazatel. K tomu ma jeste dost silnej reflux, cili to malo, co vytahal, i z velke casti vyblinkal. No neco na moje nervy. Jestli jdete na kontrolu az po tydnu, tak je videt, ze to doktor nevidi nejak dramaticky, dava vam cas. Hodne pit a snazit se byt v klidu, i kdyz mne to teda moc neslo :stuck_out_tongue_closed_eyes: My chodili na kontroly pak asi po 3 dnech. Drzim palce.
2. únor 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jasekd malá má ještě zbytkovou žloutenku, takže pro to je asi spavější
2. únor 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ja.na81 uvidíme, snad přibere aspoň těch 150 g :slight_smile:
2. únor 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajuska87 Jj to je ono, lidi, co to nezazili, se divej, ze si clovek stezuje, ze dite moc spi :grinning: Kdo zazil, vi... Je to o nervy, kdyz nepribira a nejde vzbudit, hodne sil.
2. únor 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jasekd díky, my vždy budíme na kojení tím, že ji přebalíme, to se pak rozeřve :grinning:
2. únor 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajuska87 Jo, u nas platilo polozit na vahu :grinning: Mela jsem na zacatku starou nepresnou, nic nezvazila, ale na buzeni byla dobra. Studenej hadr byl napriklad na nic...
2. únor 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd :grinning: :grinning: :grinning: presne ako u nas :grinning:
2. únor 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jasekd my jsme si půjčili asi na 14 dní digitální,ale zdá se mi, že váží taky nějak divně :confounded:
2. únor 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajuska87 Ono jakmile se to dite hazi, tak to strasne lita, ta stara s vyvazovadlem byla nepouzitelna, digitalni jsme pak koupili, protoze jsem chtela aspon castecne kojit, tak abych vedela, kolik si vytahne. Taky to lita, prej ma odchylku 5 gramu, ale lita to v rozmezi i 20, 30 gramu, coz je pro vas astronomicke cislo, je rozdil, zda pribrala 100 nebo 70 :sweat_smile: Jestli je zvykla na dudlik, vaz s dudlikem, at je co nejvic v klidu. Jo a jeste jsem mela znacku na te vaze, kde ma hlavicku, a davali jsme pokazdy na stejny misto vahu a na ni na stejny misto dite. Dite posunes, podlaha je kriva a hned to vazi uplne blbe.
2. únor 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek