Příchod miminka a psí mazlík

dominikaanovakova
17. čer 2018

Ahoj maminky. Je tu nějaká, která má doma pejska a čerstvé narozené miminko? 😊 My máme doma 7 měsíců starou fenku Německého vlčáka a příchod miminka nás brzy čeká. Je zvyklá bydlet venku na zahrádce. Do domu smí pouze, pokud ji pozveme. . Denně se jí věnujeme 3 i více hodin, pokud to čas dovoluje.Mam obavu, že se pejskovi nebude moc zamlouvat, že doba strávená s páníčky se výrazně zkrátí,
až přivítáme nového člena rodiny. Přece jen s novorozencem nemohu běhat 3 hodiny venku aby se hafan vyběhal. Jak to zvládli vaší pejsci ☺️😉?

zelenaesmolda
17. čer 2018

proc bys nemohla?dite das do kocaru a pujdete na prochajdu

bacika
17. čer 2018

@dominikaanovakova úplně v pohodě, pejsci jsou pak takoví obranáři a miminko chrání. Myslím že může trávit čas s oběma najednou, myslím že skloubit se to dá v pohodě. Máme taky pejska na zahradě a na děti je úplně ujetý 🙂, miluje všechny co zná 🙂. I s novorozencem můžeš být s pejskem. Když ti bude spát, tak můžeš dát kočárek na zahradu a blbnout se psem a nebo jít na procházku.

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

Díky🙂 Samozřejmě že procházky budeme absolvovat společně, ale chození u nohy jsme zatím nevypilovali, kočár pojede doleva a pejsek doprava. Také máme problém s auty. Vždy, když nějaké projede je jak utržená ze řetězu a vzhledem k mé drobnější postavě asi nezvládnu kočirovat oboje ☺️ale děkuji za rady.

martiniquest
17. čer 2018

@dominikaanovakova Byli jsme v dost jine situaci, pes bisonek mel 7 let a byl to typicky gaucak. Prichod syna absolutne nevydychal a sacal se sebeposkozovat. Zkusili jsme vsechno mozne, nezabralo nic. Po pul oce trapeni jsme mu nasli novou panicku, u ktere je spokojeny.
Nechci tu nikoho strasit, ale je treba vedet, ze ne vzdy to jde...ale jak pisu, nase vychozi situace byla jina.

verrys
17. čer 2018

Kdyz jsme si privezli prcka z porodnice, bylo nasi hafici 10 mesicu. Ze zacatku na me porad skakala, kdyz jsem drzela maleho, ale to ji po par dnech preslo. Pak chodila akorat ocuchat. Jedine, co se vlastne zmenilo po prichodu maleho domu, bylo to, ze jeste vic prilnula k pritelovi, protoze ten se ji mohl venovat vic nez ja. Ted bude malemu 9 mesicu a uz jsou to "partaci" a u kocarku uz taky chodi hezky 😉4

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@martiniquest
To mě mrzí, aspoň je teď zase spokojený. Já bych opravdu nerada psa dala pryč. Popravdě jsem nad tím ani nepřemýšlela. Snad to holka ustojí ☺️

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@verrys
A to máte pejska v domě nebo venku? 😊 Přítel má hodně nepravidelnou pracovní dobu, takže když má někdy náhodou volno, tak se věnuje. Jinak jsem v tomhle ohledu psí parťák já. ☺️ A u kočárku ze začátku váš pejsek nechtěl? 😊

katsuss
17. čer 2018

Dítě do šátku a je po problému 😉 navíc pokud si budou takhle věkově blízko, budou to parťáci 🙂

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@katsuss četla jsem, že šátek pro miminko je to největší zlo. Miminko je v něm pokroucené a to je špatně na růst kostí a později držení těla miminka. Tak nevím, zda takovou věc kupovat. I když maminkám určitě hodně ulehčí ☺️

verrys
17. čer 2018

@dominikaanovakova psa mame v byte, v druhem patre, bez vytahu...ze zacatku s ni vubec neslo chodit s kocarkem, pac hrozne tahala...bylo to jeste divoke stene...

verrys
17. čer 2018

@dominikaanovakova to s tim satkem je hloupost 😉 staci se naucit mimco spravne uvazat, cimz docilis ergonomicke polohy a vse je OK 😉

evee24
17. čer 2018

@dominikaanovakova blbost. Satek se dobře naučit vázat. Chodila sem se velkym kniracem a je o něco málo větší jak německý ovčák. Jinak probůh vlčák je jine plemeno 😃 me to rve uši. A pilujte okamzite chůzi u nohy. Jinak nezvládnete venčit. Existuje ohlavka a ta pomáhá exelentne. A už ted pomalu připravovat na příchod miminka. Je plno knih a článků jak na to.

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@verrys a jak jste řešila venčení pejska?, to naše štěndo je také divoké, jak jste tedy naučila pejska chodit u kočárku?

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@evee24 omlouvám se za tiskovou chybu, ovčák. Všichni ale víme, že pod pojmem vlčák se skrývá tito plemeno. 😉 Chůzi u nohy pilujeme od začátku,. Ne že by u nohy nechodila, ale pořád ji na procházce rozptyluje plno věcí, které ještě neočichala nebo neochutnala. Je to ještě štěně a výcvik psa provádíme každý den! Má stahovací obojek.

helcakab
17. čer 2018

ahoj, taky sme si porídili pejska, jsou vlastne s malym stejně staří, chodila jsem na procházky s kocárem a psem, musím ríct, ze ze začatku to bylo docela náročné ukočírovat stene 🙂 a do toho občas brecící díte v kočárku, az byl malý vetsí cca 4 mesíce tak sme ho pomalu se psem seznamovali, dali očichat malyho 🙂 ted spolu lezi na dece na zahrade a zatím se zdá, ze ho fenka prijala prátelsky 🙂 nekdo mi ríkal, ze je taky důlezité nedávat toho psa na druhou kolej po narození dítete, ze by pak mohl hodne zárlit, chce si to najít čas na oba

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@helcakab to věřím každé štěně je živé 🙂očichat jste nechávali až ve 4 měsících a do té doby miminko s pejskem v kontaktu nebylo? To určitě ne, nechci se přestat věnovat, jen toho času bude trochu méně. 😊

rexinka
17. čer 2018

@dominikaanovakova Nechat psa očichat miminko okamžitě po příchodu z porodnice, aby neměl pocit, že je to vetřelec. Máme psa staršího o půl roku, než je dcera. Byl štěně, když se narodila. Je to kříženec BO a NO, takže velký pes. Ze začátku byl problém ukočírovat psa i kočárek. Kočárek jsem koupila takový, co jde lehce řídit jednou rukou, ve druhé ruce jsem měla vodítko a super věc je psí ohlávka, to jediné toho našeho blázna trochu zkrotilo. A je potřeba se mu opravdu věnovat. Přítel s ním chodí pravidelně na cvičák apod. Máme ho v bytě a je to vše v pohodě, jsou s dcerkou super partáci už skoro 4 roky 😉

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@rexinka krásná fotografie 😊 také si myslím, že miminko by se mělo nechat očichat hned po příchodu. Proto mě v příspěvku zarazilo, že maminka psala až po 4 měsících. Kočárek mám také lehce ovladatelný, snad to tedy zvládneme. Obláčku skusíme☺️

rexinka
17. čer 2018

@dominikaanovakova Díky, tu ohlávku určitě zkus, bez ní to bylo peklo. Kočár doprava a pes doleva, s ní byl jak beránek 😉

rexinka
17. čer 2018

@dominikaanovakova Jo, a my jsem nechali očichat ještě na chodbě před vstupem do bytu a pak byl opravdu v pohodě.

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

Takže máme nechat očichat ještě před vstupem na zahrádku, když je pes venku? Nejdřív tedy uvítá mě a potom mimčo, že 😉?

rexinka
17. čer 2018

@dominikaanovakova Pokud je na zahradě, tak ještě před vrátky. Zahrada je jeho teritorium a on by to mohl brát, jako že mu to mimi narušilo. Musí vidět, že je patří k Tobě a je to nový člen rodiny.

dominikaanovakova
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@rexinka děkuji 😊 🌷

rexinka
17. čer 2018

@dominikaanovakova Není zač. Doufám, že to u vás proběhne vše v pohodě a budete spolu všichni jako spokojená smečka🐶😍

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@rexinka věřím, že ano. 😉

helcakab
17. čer 2018

@dominikaanovakova my jsme teda nechali očichat mozna uz driv v zavinovacce lehce, opatrne, vic potom az v tech 4 mesisich, ale ja si myslim, ze ona vnimala, ze v kočarku neco je, ja myslim, ze ti psi to zkratka vyciti, jakmile byl kočar na zahrade tak se motala kolem nej a vetsinou si pak k nemu lehla. No na prvni prochazky s kočarem si priprav pevne nervy, ja myslim, ze nekdy na me byl asi srandovni pohled, divoska na voditko, do toho se matka motala s kočarem 😀D ale je fakt, ze manzel se fence hodne venoval a je vycvicena tak ze s ni chodim i na volno a na privolani prijde 😀

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@helcakab aha 😊 doufám, že to takhle bude v klidu vypadat i u nás 😊 To s námi že začátku asi bude hodně chodit na prochajdy i taťka, počítám s tím že budu mít ruce jak opice. Kord když je problém s těmi auty.. Přítel si s pesanem spíš hraje a provokuje, poslouchá mě. A vlastně výcvik také provádím spíše já, takže má páníčka vybraného 😊myslím.

1lenuska1
17. čer 2018

Ahoj, necetla jsem vsechny prispevky, tak se omlouvam, kdybych pripadne opakovala neci zkusenost, ale mame takovou adaptaci za sebou pomerne cerstve. Je to asi blbost, ale nas pejsek dostal s prichodem miminka hracku. A samozrejme hned ocichat. A taky si hlidame, abychom ho zbytecne odnikud nevyhaneli, kde byl doposud zvykly. Proste aby pro nej nastalo co nejmene zmen. Smi si sednout napr na detskou deku, hracky mu tedy brat nemuze, to ne. A musim rict, ze to zvladaji oba skvele, a to je pejsek opravdu velmi citove navazany. O variante, ze by to neslo, jsem nepremyslela ani minutu! Tak hodne stesti!😉

dominikaanovakova
autor
17. čer 2018

@1lenuska1 ahoj,😊 To zní jako hezké překvapení pro pejska, že dostane hračku. Nepřijde mi to jako blbost ale jako dobrý nápad. Aby si příchod miminka spojil s něčím příjemným 😊tak náš pejsek je naučný na zahrádku, doma se jí moc nelíbí😉díky za radu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru